پمپ دنده خارجی گالتک
خانه » پمپ دنده خارجی گالتک

پمپ دنده خارجی گالتک

پمپ دنده خارجی گالتک

کمپانی گالتک یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان و عرضه کنندگان انواع پمپ های هیدرولیک است. پمپ های این شرکت به دلیل ویژگی های منحصر به فردی که دارند و همچنین استانداردهایی که در تولید و ساخت آن ها به کار رفته است از محبوب ترین و پر فروش ترین پمپ های موجود در بازار محسوب می شوند. یکی از کاربردی ترین پمپ های این شرکت پمپ دنده خارجی است که در صنایع مختلف و در جهت تامین فشارهای پایین مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه بیشتر به معرفی پمپ دنده خارجی گالتک می پردازیم.

پمپ دنده خارجی گالتک

معرفی پمپ دنده خارجی گالتک

پمپ های دنده خارجی یکی از انواع پمپ های دنده ای گالیک هستند که در آن ها دوران یکی از چرخ دنده ها از طریق سیستم محرک تامین می گردد و چرخ دنده دیگر به واسطه این چرخ دنده فعال می شود. در این پمپ ها محفظه هایی از روغن در فضای میان دنده ها، پوسته و صفحات جانبی وجود دارد. در بخشی از پمپ که دندانه ها از درگیری خارج می شوند و حجم محفظه بیشتر می گردد فشار کمتر از فشار اتمسفر خواهد شد. این کاهش حجم به وجود آمده موجب می شود که روغن به طرف مجرای خروجی حرکت کند. البته نوع آب بندی داخلی پمپ در برابر نشتی نیز از عوامل موثر بر خروج و حرکت روغن می باشد. لازم به ذکر است که در پمپ دنده خارجی لقی ناچیزی میان سر دنده ها و پوسته نیز وجود دارد که قابل صرف نظر کردن است. قابلیت های خاص این پمپ ها موجب شده که در تامین فشارهای پایین به کار برده شوند.

مزایای پمپ دنده خارجی گالتک

پمپ دنده خارجی دارای مزایای بی نظیری است که از جمله مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره نمود.

  • توان بالا
  • کارکرد در سخت ترین شرایط کاری
  • صدای تولیدی پایین
  • برخورداری از سایزهای مختلف
  • قیمت مناسب
  • حساسیت کم نسبت به گرد و غبار
  • تعمیرات و نگهداری آسان

کاربرد پمپ دنده خارجی گالتک

پمپ دنده گالتک کاربردهای بسیاری دارد و در صنایع مختلفی از این پمپ ها استفاده می کنند. از جمله رایج ترین موارد مصرف پمپ های دنده خارجی می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • پمپاژ روانکارها
  • پمپاژ مواد غذایی
  • پمپاژ انواع روغن های خوراکی

با توجه به نوع کاربرد در تولید بدنه این پمپ ها از متریال مختلفی مانند استیل، چدن، آلومینیوم، فولاد آلیاژی، پلیمری و … استفاده می کنند.

قیمت پمپ دنده ای خارجی گالتک

پمپ دنده ای خارجی گالتک یکی از بهترین و با کیفیت ترین پمپ های دنده ای موجود در بازار است که در سایز و ابعاد مختلفی وجود دارد. با توجه به اینکه این پمپ ها ایتالیایی و وارداتی هستند و قیمت آن ها تحت تاثیر نوسانات ارزی قرار دارد نمی توان قیمت دقیقی را برای این محصولات ارائه نمود . از این رو بهتر است که مصرف کنندگان جهت اطلاع از قیمت دقیق و بروز پمپ مد نظر خود به نمایندگی های این کمپانی در ایران مراجعه نمایند و یا با کارشناسان فروش این نمایندگی ها تماس بگیرند.