شیر برقی  24 v 
خانه » شیر برقی  24 v 

شیر برقی  24 v 

شیر برقی  24 v 

بسیاری از لوازم ها هستند که بسیار کاربردی می باشند اما چون به چشم نمی آیند ما حس می کنیم که آن ها وجود ندارند و شناختی نسبت به آن ها نداریم. ما در این قسمت قصد داریم شیر برقی 24 v را معرفی کنیم، پس با ما همراه باشید.

شیر برقی 24 v  چیست؟

یک نوع وسیله ای است که در طراحی های بسیاری از وسایل های روزمره به کار میرود. این وسیله به ما دسترسی می دهد که عبور و یا عدم عبور مایعات و گاز را بررسی کنیم، با توجه به ورژن جدید این دستگاه می توانیم با استفاده از تایمرهای مشخص شده میکرو سوئیچ ها و سایر المان های مدار فرمانی که داریم دستور باز و بست شدن به آن برای منظوری خاص می دهیم.

کاربرد شیر برقی 24  v

این وسیله به دلیل آپشن های مختلفی که دارد در بسیاری از جاها استفاده می شود برای مثال از آبیاری زمین های کشاورزی تا کنترل آب و هوای کشورها. برای درک بهتر این مسئله اجازه بدهید مثالی برایتان بزنم، یک شربت نوشابه سازی را در نظر بگیرید در این کارخانه یک قسمت به نام خط تولید وجود دارد به طوری که بطری ها را نوشابه پر کند، در این قسمت شیر های برقی به طور خودکار پس از پر شدن بطری ها شیر را می بندند.

در دستگاه های پرس ضربه ای که توان های بسیار بالایی هم دارند مثلا پرس با قدرت 200 تن،  شیر برقی ها در این پرس ها قرار گرفته و هنگام صدور فرمان پرس به وسیله ی میکرو سوئیچی برای چند لحظه شیر باز شده و دستگاه عمل پرس را انجام می دهد. گاه به علت خرابی شیر برقی ها و عبور ندادن هوا با فشار مناسب، عملکرد این دستگاه ها با مشکل روبرو شده و فرمان پرس را اجرا نمی کنند.

انواع شیر برقی

شیر های برقی همان طور که گفتیم تنوع بسیار بالایی دارند و این شیر ها در صنعت بسیار کاربردی هستند مانند جک های هیدرولیکی و پنوماتیکی و همچنین عبور سیال وجود دارد. شیر های برقی به طور مدام قطع و وصل می شوند اما برای کارکرد آن ها به مدار احتیاج است.

یک نوع دیگر شیر برقی وجود دارد که مقداری فشار برای ورودی شیر ها وارد می شود و برای بسته نگه داشتن شیر استفاده می شود و انرژی کمتری صرف می شود.

نحوه نصب شیر برقی 24 v

شما می توانید برای بهتر نصب شدن این دستگاه از متخصصان این حرفه کمک بگیرید. اول از همه به ولتاژ این دستگاه نگاه بیندازید، برای راه اندازی این دستگاه می باید تمامی دفترچه کمک را مطالعه فرمایید و پس از آگاهی کامل از نحوه نصب شروع به کار کنید.

سوالات متداول

شیر برقی چگونه کار می کند؟

یک واحد برقی هستند که با داشتن انرژی الکتریکی زیاد خاموش می شوند و حتی اگر انرژی شان کم باشد هم خاموش می شوند.

شیر برقی در کجا بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد؟

به طور معمول در مکان هایی که جریان هوا را کنترل می کنند استفاده می شود.

کاربرد شیر برقی چیست؟

این وسیله به دلیل آپشن های مختلفی که دارد در بسیاری از جاها استفاده می شود برای مثال از آبیاری زمین های کشاورزی تا کنترل آب و هوای کشورها.

شیر برقی  24 v 

برچسب‌ها: