دستگاه نیمه صنعتی  WATER TEK

دستگاه نیمه صنعتی  WATER TEK

همان طور که شما می دانید آب هایی که از شیر می آید پاکیزه نیست، انسان برای ادامه حیات زندگی خود احتیاج به آب شیرین دارد، همان طور که می دانید آب دریاچه و دریاهای کشورمان همگی شور هستند، پس باید به یک وسیله ای که آب را از شور به شیرین تبدیل می کند  مثل دستگاه نیمه صنعتی  WATER TEK اعتماد کنیم.

تصفیه آب چیست؟

آب های معمولی به تصفیه احتیاج دارند منظور از آب معمولی همان آبی است که از شیر می آید. به همین منظور همه ما احتیاج به تصفیه آب داریم، مهم ترین دلیلی که می توان جهت عمل تصفیه آب بیان نمود عبارت است از میکروب زدائی که سرمنشاء و موجب اکثر بیماری ها است. اصولا برای مطبوع و خوش طعم کردن آب و برطرف نمودن بوی نامطبوع، رنگ و همچنین تیرگی و غبار زدائی، عمل تصفیه آب ضروری است.

مراحل تصفیه آب

در مرحله اول بخشی به نام آب گیر وجود دارد که از منبع مقداری آب برداشته می شود و به محل تصویه تحویل داده می شود. معمولا آب گیر ها با داشتن توری های بزرگ که اشغال های آب را می گیرند و تقریبا آب را تمیز می کنند.

در مرحله دوم پس از گرفتن اشغال ها از توری بزرگ وارد مرحله اشغال گیر می شوند، در این قسمت اشغال های جامد را از آب جدا می کنند، هدف از این بخش این است مشکلی برای هم وطنان عزیز پیش نیاید و تجهیزات کاملی در این خصوص وجود دارد.

در مرحله آخر تصفیه شیمیایی آغاز می شود به طوری که گیاهان آبکی را ار آب جدا می کنند گیاهانی مانند جلبک و گیاهان آبزی ریشه دار را از آب ها جدا نموده و آب پاک را تحویل مرحله بعد می دهند.

اندازه گیری هر موادی دستگاه مختص به خودش را دارد برای مثال با ترازو نمی توان هوا را اندازه گیری کرد؛ امروزه با پیشرفت علم چند نوع مانومتر طراحی و تولید شده است که شامل آنالوگ و دیجیتال می باشد.

برخی از مانومتر ها شیب دار هستند به طوری که نام آن ها فرق می کند زیرا چندان تفاوت خاصی را نمی توان متوجه شد و شاید تنها فرق آن فقط نام هایشان باشد، اما کسانی که از این دستگاه استفاده کرده اند می دانند این دستگاه دقت بسیار بالایی دارد و اندازه هر شی را به طور دقیق نشان می دهند.

سوالات متداول

تصفیه آب چیست؟

مهم ترین دلیلی که می توان جهت عمل تصفیه آب بیان نمود عبارت است از میکروب زدائی که سرمنشاء و موجب اکثر بیماری ها است. اصولا برای مطبوع و خوش طعم کردن آب و برطرف نمودن بوی نامطبوع، رنگ و همچنین تیرگی و غبار زدائی، عمل تصفیه آب ضروری است.

مزایای تصفیه آب چیست؟

کلر موجود در آب را حذف می کند، میکروب های اضافه و گل و لای را از بین می برد. این آب در کاهش وزن شما موثر است و سیستم گوارش شما را افزایش می دهد و همچنین باعث انرژی بیشتر می شود. باعث کاهش سختی آب می شود و طعم و بو نا مطبوع آب را بهبود می بخشد. هم چنین برای مناطقی که آب شور دارند به عنوان آب شیرین کن نیز استفاده می شود.

دستگاه نیمه صنعتی  WATER TEK