فیلتر PP جامبو

فیلتر PP جامبو

دستگاه تصفیه آب متشکل از الیاف پلی پروپیلن است که این فیلترها از منافذی به قطر یک تا پنج میکرون برخوردار می باشند.

حذف شن و ماسه، گل و لای، زنگ لوله و لجن  و به طور کلی از بین بردن همه ی ذرات معلق 1 تا 5 میکرون توانایی های این فیلتر به حساب می آید.

فیلترهای پلی پروپیلن  پرمصرف و رایج ذرات معلق آب را جذب نموده و از ورود آن ها به ممبران‌ جلوگیری می نمایند.

از این فیلترها  می توان به تنهایی یا به عنوان اولین مرحله در تصفیه آب های چند مرحله ای و سیستم های آب شیرین کن کمک گرفت.

زمان تعویض فیلتر PP جامبو

میزان ذرات معلق موجود در آب ورودی و میزان آب مصرفی تعیین کننده ی زمان تعویض این فیلتر ها می باشد که در صورت  اشباع فیلتر با آلاینده رنگ آن  به قهوه ای تغییر پیدا می کند.

لازم است تا فیلترهای الیافی با توجه به کیفیت آب ورودی در طول 4 تا 6 ماه تعویض شوند که بهترین زمان برای آن هر 6 ماه یکبار درنظرگرفته شده است، دستگاه‌ها معمولا با محفظه ی شفاف ساخته می شوند تا مصرف کننده بتواند تغییر رنگ را ببیند.

ابعاد و فشردگی فیلترهای PP جامبو

فیلترهای pp دارای ابعاد زیر هستند:

  • ۱۰×۲٫۵ خانگی
  • ۱۰×۲٫۵ نیمه صنعتی
  • slim نیم جامبو (۱۰×۴٫۵ )
  • جامبو ( ۲۰×۴٫۵ )

فیلترهای ۱۰ اینچ باریک ( اسلیم ) برای  دستگاه های آب شیرین کن خانگی و فیلترهای  ۲۰ اینچ اسلیم در دستگاه های نیمه صنعتی در  اولین مرحله از عبور ذرات معلق جلوگیری می کنند .

لازم به ذکر است که این فیلترها بیش تر با فشردگی ۱ یا ۵ میکرون در بازار به فروش می رسند که این فشردگی ها ( ۱ یا ۵ میکرون ) ، سایز روزنه های این فیلترها و نشان دهنده ی اندازه بزرگترین ذرات می باشد که اجازه ی عبور از آن ها را دارد.

فیلتر PP جامبو به عنوان پیش فیلتر آب ورودی منازل مخصوصا در مناطقی که آب ورودی آن ها ، ذرات معلق زیادی دارد مانند اغلب شهرها و مناطق خوزستان ) و یا منطقه های که به شیرین کردن آب  نیازی نداشته و تنها هدف ، کاهش گل و لای و ذرات معلق آب می باشد  ، به کار گرفته می شوند.

حتی در برخی  از فیلترهای شنی و به عنوان پیش فیلتر در دستگاه های آب شیرین کن صنعتی  برای مرحله نهایی بسیار کاربردی است.

این فیلتر ها با سایز ۲۰ در ۴.۵ اینچ  عنوان پیش فیلتر آب ورودی منازل کاربر دارند که استفاده از فیلترهای pp فشرده تر ۱ میکرون نیز رایج می باشند.

در مکان های  با محدودیت فضا استفاده از فیلترهای ۱۰ اینچ جامبو با هوزینگ هم سایز آن پیشنهاد می شود.

مزایای فیلتر PP  جامبو

فیلتر PP  جامبو  که به عنوان یک فیلتر ضروری و بسیار مفید شناخته می شود دارای مزیت های زیر است:

  • جلبک، خزه، موجودات ریز و غیره را به راحتی فیلتر می شوند.
  • تمامی زنگ لوله‌ها و ناخالصی‌هایی که در اثر فرسودگی لوله‌های قدیمی آب وجود دارد از بین می روند.
  • با استفاده از این فیلتر شیرآلات و سیستم‌های حرارتی مشکل گرفتگی پیدا نمی کنند ، زیرا به راحتی قادر است تا شن و ماسه را به حذف نماید.
  • فیلتر PP جامبو   گل‌ولای و لجن موجود در آب را از بین می برد، بنابراین  وسایلی مانند: پکیج،  ماشین  لباسشویی و ظرفشویی، آبگرم کن از گرفتگی در امان می مانند.
  • الیاف فشرده و طول عمر بالای از دیگر مزایای این فیلتر است.

فیلتر PP جامبو