ساچمه سرامیکی

مزایای استفاده از سرامیک چیست؟

 • سرامیک‌ها طول عمر بالایی دارند.
 • مقاومت و دوام بسیار بالایی دارند.
 • سرامیک‌ها از ماندگاری رنگ مناسبی برخوردارند.
 • از لحاظ بهداشتی بسیار مطلوب هستند.
 • سرامیک‌ها دمای ذوب بالایی دارند.
 • رساناهای ضعیفی هستند.

مواد سرامیکی

 • خاک رس
 • کائولینیت
 • اکسید آلومینیوم
 • کاربید سیلیکون
 • زیرکونیا
 • زینک اکسید
 • استرونتیوم بیسموت
 • استاتیت(سیلیکات منیزیم)
 • کاربید تنگستن
 • اکسید اورانیوم

خواص سرامیک

 1. سختی
 2. ضریب ارتجاعی مناسب
 3. نیروی بالای تراکم
 4. عدم چسبندگی
 5. دمای ذوب بسیار بالا
 6. مقاومت در برابر اسید
 7. هدایت الکتریکی کم
 8. تردی و عدم حالت پذیری

سرامیک تاریخ

 • باستان شناسان سرامیک های دست ساز انسان را کشف کرده اند که قدمت آن به سال های دور بازمی گردد حداقل 24000 سال قبل از میلاد این سرامیک ها در چکسلواکی یافت شد و در شکل مجسمه های حیوانات و انسان ها، تخته ها و توپ ها. این سرامیک ها از چربی حیوانی و استخوان مخلوط با خاکستر استخوان و خاک رس ریز ساخته شده بودند مواد پس از شکل‌گیری، سرامیک‌ها در دمای بین پخته شدند 500-800 درجه سانتی گراد در کوره های گنبدی شکل و نعل اسبی که تا حدی در زمین با دیوارهای لس در حالی که معلوم نیست این سرامیک ها چه بوده اند مورد استفاده قرار گرفته است، تصور نمی شود که یک مورد سودمند بوده باشد. اولین استفاده گمان می رود ظروف سفالی کاربردی در 9000 سال قبل از میلاد باشد.
 • این رگ ها به احتمال زیاد برای نگهداری و نگهداری غلات و سایر غذاها استفاده می شد.
 • گمان می رود که ساخت شیشه باستانی ارتباط نزدیکی با سفال دارد ساخت، که در حدود 8000 سال قبل از میلاد در مصر علیا شکوفا شد. در حین شلیک سفال، حضور اکسید کلسیم (CaO) حاوی ماسه همراه با سودا و گرم شدن بیش از حد کوره سفالگری ممکن است منجر به الف لعاب رنگی روی قابلمه سرامیکی. کارشناسان معتقدند که تا قبل از آن نبود 1500 سال قبل از میلاد، آن شیشه مستقل از سرامیک تولید شد و مد شد به آیتم های جداگانه
 • از زمان های قدیم، تکنولوژی و کاربردهای سرامیک (از جمله شیشه) به طور پیوسته افزایش یافته است.
 • ما اغلب آن را بدیهی می دانیم نقش مهمی که سرامیک در پیشرفت بشر داشته است. در زیر تنها چند نمونه از اهمیت سرامیک برای جامعه است.

خواص سرامیک

خواص مواد سرامیکی، مانند همه مواد، توسط انواع اتم های موجود، انواع پیوند بین اتم ها و روشی که اتم ها در کنار هم قرار می گیرند. این به مقیاس اتمی معروف است ساختار اکثر سرامیک ها از دو یا چند عنصر تشکیل شده اند. این هست ترکیب نامیده می شود. به عنوان مثال، آلومینا (Al 2 O 3 )، ترکیبی است که از اتم های آلومینیوم و اتم های اکسیژن تشکیل شده است.

اتم های موجود در مواد سرامیکی توسط یک پیوند شیمیایی در کنار هم نگه داشته می شوند. این دو پیوند شیمیایی رایج برای مواد سرامیکی کووالانسی و یونی برای فلزات، پیوند شیمیایی را پیوند فلزی می نامند. این پیوند اتم ها به یکدیگر در پیوند کووالانسی و یونی بسیار قوی تر است نسبت به متالیک به همین دلیل است که به طور کلی، فلزات انعطاف پذیر هستند و سرامیک ها شکننده هستند. به دلیل سرامیک مواد طیف گسترده ای از خواص، آنها برای بسیاری از استفاده می شود برنامه های کاربردی.

به طور کلی اکثر سرامیک ها عبارتند از:

 • سخت،
 • مقاوم در برابر سایش،
 • شکننده،
 • نسوز،
 • عایق های حرارتی
 • عایق های الکتریکی
 • غیر مغناطیسی،
 • مقاوم در برابر اکسیداسیون،
 • مستعد شوک حرارتی و
 • از نظر شیمیایی پایدار است.

سرامیک در حال پردازش

 • فرآوری سرامیک برای تولید تجاری استفاده می شود محصولاتی که از نظر اندازه، شکل، جزئیات، پیچیدگی و ترکیب مواد، ساختار و هزینه هدف از سرامیک پردازش به یک علم کاربردی نتیجه طبیعی افزایش است توانایی پالایش، توسعه و توصیف مواد سرامیکی.
 • سرامیک ها معمولاً با اعمال گرما تولید می شوند بر روی خاک رس فرآوری شده و سایر مواد خام طبیعی به شکل سفت و سخت تولید – محصول.
 • محصولات سرامیکی که از سنگ ها و مواد معدنی طبیعی استفاده می کنند به عنوان یک ماده اولیه باید تحت پردازش ویژه قرار گیرد تا کنترل شود خلوص، اندازه ذرات، توزیع اندازه ذرات، و ناهمگنی. این ویژگی ها نقش زیادی در خواص نهایی نهایی دارند سرامیک. پودرهای آماده شده شیمیایی نیز به عنوان مواد اولیه استفاده می شوند برای برخی از محصولات سرامیکی این مواد مصنوعی را می توان کنترل کرد تولید پودرهایی با ترکیبات شیمیایی دقیق و اندازه ذرات.
 • مرحله بعدی این است که ذرات سرامیکی را به شکل دلخواه در آورید. این با افزودن آب و/یا مواد افزودنی مانند بایندرها انجام می شود. به دنبال آن فرآیند شکل گیری شکل برخی از رایج ترین شکل گیری ها روش های سرامیک عبارتند از اکستروژن، ریخته گری لغزش، پرس، نوار ریخته گری و قالب گیری تزریقی. پس از تشکیل ذرات، اینها سرامیک های “سبز” تحت یک عملیات حرارتی قرار می گیرند (به نام پخت یا تف جوشی) برای تولید یک محصول نهایی سفت و سخت.
 • برخی از محصولات سرامیکی مانند عایق های الکتریکی، ظروف غذاخوری و کاشی ممکن است تحت الف فرآیند لعاب کاری برخی از سرامیک ها برای کاربردهای پیشرفته ممکن است تحت الف مرحله ماشینکاری و/یا پرداخت به منظور مطابقت با طراحی مهندسی خاص شاخص.

سرامیک ها به دو دسته معدنی و غیر فلزی طبقه بندی می شوند

موادی که برای سبک زندگی روزمره ما ضروری هستند. مهندسان سرامیک و مواد افرادی هستند که طراحی می کنند فرآیندهایی که در آن می توان این محصولات را ساخت، انواع جدیدی از سرامیک را ایجاد می کند محصولات، و کاربردهای مختلفی برای محصولات سرامیکی در زندگی روزمره پیدا کنید.

سرامیک در اطراف ما وجود دارد. این طبقه بندی مواد شامل مواردی مانند کاشی، آجر، بشقاب، شیشه، و توالت ها سرامیک می تواند باشد در محصولاتی مانند ساعت‌ها (چنگال‌های تنظیم کوارتز-نگهداری زمان) یافت می‌شود دستگاه‌های موجود در ساعت‌ها)، آسمان برفی (پیزوالکتریک-سرامیک‌هایی که وقتی استرس دارند ولتاژ به آنها اعمال می شود، اتومبیل (شمع جرقه و موتور سرامیکی). قطعات موجود در اتومبیل های مسابقه ای) و خطوط تلفن. آنها همچنین می توانند در شاتل های فضایی، لوازم خانگی (مینای دندان) پیدا شوند پوشش ها) و هواپیماها (مخروط بینی). بسته به روش تشکیل آنها، سرامیک ها می توانند متراکم یا سبک وزن. به طور معمول، آنها خواص استحکام و سختی عالی را نشان خواهد داد. با این حال، آنها اغلب در طبیعت شکننده هستند. سرامیک همچنین می تواند برای خدمت به عنوان مواد رسانای الکتریکی، اشیاء تشکیل شود اجازه می دهد الکتریسیته از توده یا عایق ها، مواد عبور کند جلوگیری از جریان برق مقداری سرامیک ها نیز مانند ابررساناها دارای خواص مغناطیسی هستند.

سرامیک ها به طور کلی با مخلوط کردن مخلوط ساخته می شوند خاک رس، عناصر خاکی، پودر و آب و شکل دادن آنها به دلخواه تشکیل می دهد. هنگامی که سرامیک دارد شکل گرفته، در کوره ای با دمای بالا به نام کوره پخته می شود. اغلب، سرامیک ها با رنگ های تزئینی، ضد آب و رنگ مانند پوشیده می شوند مواد معروف به لعاب

یک سرامیک که غیرآلی جامد فلزی یا است که با حرارت دادن به دماهای بالا شکل گرفته و سپس سخت شده است. به طور کلی، آنها سخت، مقاوم در برابر خوردگی و شکننده هستند.

تعریف سرامیک

دکتر ایان براون، دانشمند تحقیقاتی ارشد در Industrial Research Limited، توضیح می دهد که چگونه اصطلاح “سرامیک” اکنون معنای گسترده تری دارد. سرامیک های سنتی بر پایه خاک رس هستند، اما سرامیک های با کارایی بالا یا پیشرفته از طیف وسیع تری از مواد غیر فلزی معدنی ساخته می شوند. سرامیک های پیشرفته دارای خواص استحکام بالا، سختی بالا، دوام بالا و چقرمگی بالا هستند.

سرامیک از کلمه یونانی به معنای سفال گرفته شده است. ظروف خانگی، اشیاء هنری و محصولات ساختمانی بر پایه خاک رس برای همه ما آشنا هستند، اما سفال تنها بخشی از دنیای سرامیک است.

امروزه اصطلاح “سرامیک” معنای گسترده تری دارد و شامل موادی مانند شیشه، سرامیک های پیشرفته و برخی از سیستم های سیمانی نیز می شود.

سرامیک سنتی – سفال

سفال یکی از قدیمی ترین فناوری های بشری است. تکه‌های گلی که اخیراً در استان هونان در چین یافت شده است، کربنی با قدمت 17500 تا 18300 سال است.

حقوق: تصاویر دارای مجوز از 123RF Limited.

سرامیک های سنتی

سرامیک های سنتی بر پایه خاک رس هستند. دسته های سفال نشان داده شده در اینجا عبارتند از سفال، ظروف سنگی و چینی. ترکیب خاک های مورد استفاده، نوع مواد افزودنی و دمای پخت، ماهیت محصول نهایی را تعیین می کند.

عمده‌ترین انواع سفال‌ها را می‌توان سفال ، ظروف سنگی و چینی برد.

سفالی

برای ظروف سفالی و اشیاء تزئینی بسیار استفاده می شود. این یکی از قدیمی ترین مواد مورد استفاده در سفال است.

خاک رس در دماهای نسبتاً پایین (1000 تا 1150 درجه سانتیگراد) پخته می شود و یک متخلخل محصول درشت برای غلبه بر تخلخل آن، جسم پخته شده را با پودر شیشه ریز آسیاب شده معلق در آب می پوشانند ( لعاب ) و سپس برای بار دوم شلیک می شود. فایانس، دلفت و مایولیکا نمونه هایی از ظروف سفالی هستند.

خاک

رس ظروف سنگی در دمای (حدود 1200 درجه سانتیگراد) پخته می شود تا زمانی که مانند شیشه (شیشه ای) شود. از آنجایی که ظروف سنگی غیر متخلخل هستند، لعاب فقط برای تزئین استفاده می شود. این ماده ای محکم، مقاوم در برابر تراشه و بادوام است که برای استفاده در آشپزخانه برای پخت و پز، پخت، نگهداری مایعات و به عنوان ظروف سرو مناسب است.

پرسلن

یک شفاف سفید اولین اشکال چینی در حدود 1600 سال قبل از میلاد در چین پدید آمدند و تا سال 600 پس از میلاد، چینی چینی کالایی ارزشمند در نزد تجار عرب بود. از آنجایی که چینی با چین مرتبط بود و اغلب برای ساخت بشقاب، فنجان، گلدان و سایر آثار هنری زیبا استفاده می شد، اغلب به نام ” چینی زیبا ” نامیده می شود.

برای ساختن چینی، مقادیر کمی مواد معدنی شیشه، گرانیت و فلدسپات با کائولن . سپس به پودر سفید ریز به دست آمده آب اضافه می شود تا بتوان آن را ورز داد و به شکل آن درآورد. این در کوره بین 1200 تا 1450 درجه سانتیگراد پخته می شود. سپس لعاب های تزئینی و سپس پختن بیشتر اعمال می شود.

استخوانی چینی

که ساخت آن آسان‌تر، برش سخت‌تر و محکم‌تر از چینی است – با افزودن خاکستر استخوان‌های گاو به خاک رس، مواد معدنی فلدسپات و سیلیس .

سرامیک های پیشرفته – مواد جدید

سرامیک های پیشرفته معمولاً بر پایه خاک رس نیستند. در عوض، آنها یا بر اساس اکسیدها یا غیر اکسیدها یا ترکیبی از این دو هستند:

 • اکسیدهای معمولی مورد استفاده آلومینا (Al 2 O 3 ) و زیرکونیا ( ZrO 2 ) هستند.
 • غیر اکسیدها اغلب کاربیدها، بوریدها، نیتریدها و سیلیسیدها هستند، به عنوان مثال، کاربید بور (B 4 C)، سیلیکون (SiC) و دی سیلیسید مولیبدن (MoSi 2 ).
حقوق: سازمان ملی هوانوردی و فضایی

شاتل فضایی دیسکاوری

بخشی از پوسته بیرونی شاتل فضایی از بیش از 27000 کاشی سرامیکی تشکیل شده است. کاشی ها به گونه ای طراحی شده اند که در برابر گرمای فوق العاده ای که در هنگام ورود مجدد به جو زمین ایجاد می شود، مقاومت کنند.

فرآیندهای تولید ابتدا شامل مخلوط کردن کامل پودرهای بسیار ریز مواد تشکیل دهنده است. پس از شکل دادن آنها به یک جسم سبز ، این ماده در دمای (1600-1800 درجه سانتیگراد) پخته می شود. این مرحله اغلب در فضایی بدون اکسیژن انجام می شود .

بالا دمای به دانه های ریز اجزای سرامیکی منفرد اجازه می دهد تا ترکیب کنند و محصولی سخت، سخت، بادوام و مقاوم در برابر خوردگی را تشکیل دهند. این فرآیند زینترینگ .

کاربرد سرامیک های پیشرفته

مواد سرامیکی پیشرفته اکنون در بسیاری از زمینه‌های استفاده روزمره، از آهنرباهای گرفته تا دامنه یا صنایع رو به افزایش، از جمله تولید و پردازش فلزات، هوافضا، الکترونیک ، خودرو و حفاظت از پرسنل، به خوبی تثبیت شده‌اند.

استفاده از دما در پخت سرامیک

در این ویدئو، دکتر یان براون، دانشمند تحقیقاتی ارشد شرکت Industrial Research Limited، در مورد نقش حیاتی که دمای بالا در پخت مواد سرامیکی ایفا می کند صحبت می کند. او فرآیندی را توضیح می‌دهد که به نام «سینترینگ» شناخته می‌شود، که به دمای بسیار بالا نیاز دارد.

در پزشکی مدرن، سرامیک های پیشرفته – که اغلب به عنوان بیوسرامیک شناخته می شوند – نقش مهمی ایفا می کنند. بیوسرامیک‌هایی مانند آلومینا و زیرکونیا، مواد بی‌اثر که می‌توان آن‌ها را تا سطح بالایی پرداخت کرد. آنها به عنوان ایمپلنت های دندانی و به عنوان استخوان در عمل های ارتوپدی مانند تعویض مفصل ران و زانو استفاده می شوند. در مورد کاربرد سرامیک های پیشرفته .

ساچمه سرامیکی

ما همیشه به طور کامل با طیف گسترده ای از بلبرینگ های سرامیکی در اکسید آلومینا، کاربید سیلیکون، نیترید سیلیکون و اکسید زیرکونیا عرضه می شویم.

بلبرینگ های سرامیکی ساخته شده از نیترید ، کاربید سیلیکون ، اکسید زیرکونیا و آلومینا در سری سهام ما نگهداری می شوند. آنها دارای طول عمر بیشتر، مقاومت در برابر اصطکاک کمتر، مقاومت در برابر انسداد بیشتر، مقاومت در برابر خوردگی بالاتر، استحکام بالاتر، مقاومت در برابر دمای بالاتر (تا 800 درجه سانتیگراد)، سبک وزن (40٪ فولاد یاتاقان)، غیر مغناطیسی و عایق هستند. آنها را می توان حتی در یک محیط با خلاء بسیار بالا استفاده کرد.
بلبرینگ های سرامیکی برای استفاده در جیگ ها، ابزارها، گیج ها، شیرهای برقی، شیرهای چک، انواع دیگر شیرها، قطعات دوچرخه درجه یک، قطعات خودرو، قطعات ماشین آلات و غیره.

توپ های سرامیکی

برای محیط‌های با دمای بسیار بالا یا کاربردهایی که در معرض مواد شیمیایی خشن قرار دارند، توپ‌های سرامیکی ویژگی عملکرد عالی را ارائه می‌دهند. توپ های سرامیکی عمر طولانی و سایش را کاهش می دهند و ممکن است عملکرد قابل قبولی را در مواردی که مواد معمولی در چنین کاربردهایی از پمپ های شیمیایی و میله های مته شکست می خورند ارائه دهند.

توپ های نیترید سیلیکون (Si3N4)

برای کاربردهای با دقت بالا مهندسی شده است. یک انتخاب محبوب در میان طراحان
بلبرینگ و سایر کاربردهای محصول دقیق. گلوله های نیترید سیلیکون غیر
خورنده، ضد مغناطیسی هستند و در نویز کم عالی هستند. کاربردهای توپ نیترید
سیلیکون را می توان در روتورهای هلیکوپتر، توربین های هواپیما، میکسرهای با
سرعت بالا در مخازن واکنش شیمیایی، ماشین آلات، مته های دندانپزشکی و پمپ
های خلاء یافت.

توپ های زیرکونیا (ZrO2)

یک ماده با استحکام بالا که در دماهای تا 1000 درجه فارنهایت (538 درجه سانتیگراد) به خوبی عمل می کند. در محیط هایی مانند فلزات مذاب، حلال های آلی، مواد سوزاننده و اکثر اسیدها به خوبی عمل می کند. به دلیل مقاومت خوب در برابر سایش و خوردگی، اغلب به عنوان شیر کنترل برای کنترل جریان استفاده می شود.

آلومینا (Al2O3)

استاندارد 99.5% اکسید آلومینا عملکرد ثابتی در سایش، گرما و محیط های خورنده و همچنین در حفظ ثبات ابعادی در دماهای بالا دارند. گلوله های اکسید آلومینا در برابر اکسیداسیون مقاومت می کنند و در برابر آب، محلول های نمک و بسیاری از اسیدهای شیمیایی مقاوم هستند.

Balls in Other Materials

توپ در مواد دیگر

استلایت یا توپ‌های آلیاژ کبالت دارای چقرمگی، خوردگی و مقاومت سایشی در دماهای بالا هستند، توپ‌های استلایت در شیرهای چک در صنعت نفت و زمینه‌های مرتبط استفاده می‌شوند.

توپ های
تانتالیوم تانتالم یک فلز کمیاب است، بسیار مقاوم در برابر خوردگی، بی اثر
بودن شیمیایی تانتالیوم آن را به یک ماده با ارزش برای تجهیزات آزمایشگاهی
و به عنوان جایگزینی برای پلاتین تبدیل می کند. توپ های تانتالیوم به طور
گسترده در کاربردهای پزشکی و صنعتی استفاده می شود

تیتانیوم 6AL4V
توپ های ELI به دلیل محتوای آلومینیوم و وانادیوم بالاتر از همه آلیاژهای
تیتانیوم قوی ترین هستند. توپ های تیتانیوم ترکیبی همه کاره از مقاومت در
برابر خوردگی، جوش پذیری و شکل پذیری خوب را ارائه می دهند. توپ های
تیتانیوم به طور گسترده ای در کاربردهای پزشکی و صنعتی استفاده می شود.

مونل توپ های
K-Monel مقاومت بسیار خوبی در برابر خوردگی در برابر اسیدهای معدنی و آلی،
قلیایی ها، نمک ها از جمله کلریدها دارند. توپ های K-Monel بیشتر مزیت غیر
مغناطیسی بودن را تا منفی 150 درجه فارنهایت دارند.

توپ های اینکونل در
انواع پایه های نیکلی موجود هستند. توپ های Inconel مقاومت در برابر
خوردگی و اکسیداسیون شیمیایی، حفظ خواص در دماهای بالا را ارائه می دهند.
توپ های اینکونل در شیرهای بازرسی در محیط های سخت، نفت و گاز و پردازش های
شیمیایی و کاربردهای کنترل آلودگی استفاده می شود. از گوی های اینکونل در
جوشکاری گل میخ به عنوان بست در صنایع هوافضا نیز استفاده می شود.

توپ های آلومینیومی به
طور گسترده ای به عنوان یاتاقان استفاده می شود و در شیرها، توپ های
آلومینیومی بادوام و سبک هستند. توپ‌های آلومینیومی 2017-T4 در کاربردهای
خودرو و هواپیما استفاده می‌شوند که دوام، سختی و وزن از عوامل هستند. توپ
های آلومینیومی 1100 H 16 عمدتاً در صنعت جوشکاری گل میخ به عنوان اتصال
دهنده استفاده می شود.

توپ های مسی با
خلوص 99.99 درصد نرمی فوق العاده ای را حفظ می کنند، 102 توپ مسی خلوص
بالاتری نسبت به 110 توپ مسی دارند و در نتیجه رسانایی الکتریکی برتری
دارند. معمولاً مس OFE و OFHC نامیده می شود. توپ های مسی در کاربردهای
الکتریکی استفاده می شوند

توپ های
هاستلوی در انواع پایه آلیاژ نیکل مولیبدن کروم موجود است. توپ های
هاستلوی مقاومت عالی در برابر خوردگی و اکسیداسیون شیمیایی، حفظ خواص در
دماهای بالا ارائه می دهند. توپ های هاستلوی در فرآوری نفت و گاز و
شیمیایی، برنامه های کاربردی کنترل آلودگی و شیرهای چک در محیط های سخت
استفاده می شود. گلوله های هاستلوی نیز در جوشکاری گل میخ به عنوان پرکننده
جوش در صنعت هوافضا استفاده می شود.

کاربید تیتانیوم، توپ های
تیک، مواد سرامیکی نسوز بسیار سخت (Mohs 9-9.5) شبیه کاربید تنگستن هستند.
مقاومت در برابر سایش، خوردگی و اکسیداسیون مواد کاربید تنگستن را می توان
با افزودن 6 تا 30 درصد کاربید تیتانیوم به کاربید تنگستن افزایش داد.

فولادی ابزار AISI S-2 “Rock Bit” توپ های فولادی S-2
Rock Bit Tool برای شرایط شدید معمول در حفاری نفت مناسب هستند، این ماده
چقرمگی، استحکام، ضربه و مقاومت در برابر سایش را ارائه می دهد. توپ های
فولادی S-2 Rock Bit Toll دارای سختی یکنواخت 54 تا 60 HRc هستند.

توپ های فولادی پرسرعت M50 به
طور گسترده برای کاربردهای بلبرینگ در موتورهای توربین هوافضا که در
دماهای بالا کار می کنند استفاده می شود. توپ های فولادی با سرعت بالا M50
مقاومت در برابر سایش، پایداری حرارتی، مقاومت در برابر اکسیداسیون و ویژگی
های مقاومت فشاری فولاد ابزار با سرعت بالا را حفظ می کنند. آلیاژ فولادی
پرسرعت M50 توسط فرآیند ذوب مجدد قوس خلاء (VIM VAR) تولید می‌شود تا یک
ماده فوق‌العاده تمیز تولید کند. توپ های فولادی پرسرعت M50 محدوده سختی
معمولی را بین 60 تا 65 HRc حفظ می کنند.

توپ های سرامیکی

 • بلبرینگ های CeramicSpeed ​​با توپ های سرامیکی ساخته شده اند.
 • در حالی که سرامیک ممکن است حس چینی شکننده را ایجاد کند – این یک بازی توپ متفاوت است.
 • توپ های ما از با کیفیت ترین نیترید سیلیکون درجه 3 ساخته شده اند که دارای بالاترین سطح قابل دستیابی و گرد بودن است.
 • توپ های CeramicSpeed ​​دارای استحکام ضربه ای بی نظیر، صافی و گرد بودن هستند – که عملکرد و طول عمر یک یاتاقان را تعیین می کند.
 • در رشته‌های اتومبیلرانی، کیفیت توپ‌ها برای توانایی بلبرینگ در مقاومت در برابر ضربه هنگام قرار گرفتن در توپی چرخ یا ایجاد شتاب‌های سریع هنگام قرار گرفتن در موتور بسیار مهم است.
 • با توجه به سطح توپ ها و توانایی آنها در مقاومت در برابر ضربه، توپ های CeramicSpeed ​​– و در نتیجه بلبرینگ های CeramicSpeed ​​– بهتر از بقیه عمل می کنند.
 • پس از 600 ساعت آزمایش، یک توپ CeramicSpeed ​​در شرایط عالی قرار دارد، در مقایسه با سایر توپ های سرامیکی که سطح آن پس از 10 ساعت ناهموار و ناهموار است.
 • در نتیجه، یک توپ با سطح ناهموار اصطکاک بیشتری ایجاد می کند و به سرعت در حال ساییدگی یاتاقان است.

توپ های سرامیک اسپید در مقابل توپ های فولادی

 • این تصویر دو توپ ¼ اینچی (6.35 میلی متر) را نشان می دهد. یکی در سمت چپ یک توپ CeramicSpeed ​​و دیگری سمت راست یک توپ فولادی استاندارد است.
 • ما به هر دو توپ فشار یکسانی وارد کردیم و نتیجه مشخص است؛ توپ فولادی به سادگی زیر بار ترک خورده است، در حالی که توپ CeramicSpeed ​​100٪ دست نخورده و کاملاً قابل استفاده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *