سنسور گاز کلر

تشخیص گاز کلر

کلر (CL2) در بسیاری از صنایع استفاده می شود، اما در حالت گازی می تواند برای انسان بسیار خطرناک باشد. به همین دلیل، نصب آشکارسازهای گاز کلر با سنسورهای کلر قابل اعتماد برای جلوگیری از حوادث احتمالی ضروری است.

سنسور گاز کلر

تشخیص گاز CL2 با آشکارسازهای کلر سن اسمارت

 • RC Systems سیستم های تشخیص گاز ثابت و کنترل هشدار را برای ارائه راه حل های مورد نیاز شما تولید می کند.
 • خط آشکارسازها و حسگرهای گاز کلر SenSmart ما فناوری پیشگیری مورد نیاز شما را با قیمت مقرون به صرفه ارائه می کند.
 • ما همچنین گازهای کالیبراسیون، کیت ها و لوازم جانبی را برای آزمایش آشکارسازهای کلر شما و همچنین سنسورهای کلر یدکی برای جایگزینی سنسورهای فرسوده ارائه می دهیم.
آشکارسازهای گاز کلر
سنسور یدکی کلر
گازهای کالیبراسیون کلر، کیت ها و لوازم جانبی

گزینه های تشخیص گاز کلر

RC Systems انواع راه حل های تشخیص گاز کلر را ارائه می دهد، از جمله:

آشکارسازهای گاز کلر

این آشکارسازهای گاز CL2 بسته به نیازهای کاربردی شما در آشکارسازهای گاز دوگانه سمی و تشخیص گازهای سمی تک نقطه ای موجود هستند. هر دو نوع به تشخیص وجود گازها در یک منطقه مشخص کمک می‌کنند و سیگنال‌های هشدار را هنگامی که به سطوح خطرناک می‌رسند ارسال می‌کنند.

سنسور یدکی کلر

اینها حسگرهای گاز کلر هستند که به عنوان حسگرهای جایگزین برای آشکارسازهای گاز SenSmart استفاده می شوند. ما اینها را در چندین نوع سنسور و محدوده ارائه می دهیم.

گازهای کالیبراسیون کلر، کیت ها و لوازم جانبی

تمام  ابزارها، لوازم و لوازم جانبی  مورد نیاز برای کالیبره کردن آشکارسازها و حسگرهای گاز کلر خود.

قرار گرفتن در معرض گاز کلر می تواند منجر به مشکلات سلامتی طولانی مدت شود

قرار گرفتن در معرض کلر می تواند علائم فوری بدن را در عرض چند ثانیه پس از قرار گرفتن در معرض گاز ایجاد کند. نتیجه قرار گرفتن در معرض می تواند منجر به مشکلات سلامتی طولانی مدت شود. گاز کلر زمانی که قسمت های حساس بدن در معرض آن قرار می گیرد می تواند شبیه اسید باشد. علائمی از تاول های روی پوست گرفته تا درد سوزش در بینی، گلو و چشم ها فوراً ظاهر می شوند.

همچنین ممکن است فرد دچار مشکل در تنفس و مایع در ریه ها (ادم ریوی) شود. این نوع قرار گرفتن در معرض می تواند مشکلات جدی برای سلامتی ایجاد کند. در حال حاضر هیچ درمانی برای قرار گرفتن در معرض کلر وجود ندارد. تنها گزینه های درمانی حذف سریع کلر از بدن و مراقبت های پزشکی حمایتی اضافی مانند درمان های تنفسی است.

جلوگیری از قرار گرفتن در معرض گاز کلر

کلر (Cl2) در بسیاری از فرآیندهای صنعتی از جمله داروسازی، مواد غذایی و آشامیدنی، خمیر کاغذ و کاغذ و صنایع الکترونیک یافت می شود. اگر کارگران در معرض گاز کلر قرار گیرند، می توانند سرفه و استفراغ با 30 قسمت در میلیون (ppm) آسیب ریه را با 60 ppm تجربه کنند و گاز می تواند به سرعت در 1000 ppm کشنده باشد.

گاز کلر را می توان در غلظت های کمتر از 0.2 ppm شناسایی کرد که نظارت بر گاز CL2 را به یک اقدام احتیاطی مهم تبدیل می کند. تشخیص صحیح گاز کلر در مناطقی که کارگران بیشتر در معرض گاز CL2 هستند ضروری است. این شامل مکان هایی مانند مکان های ذخیره سازی و تولید می شود.

برای حسگرها و آشکارسازهای گاز کلر خود با سیستم های RC تماس بگیرید

RC Systems آشکارسازهای گاز کلر و سایر مانیتورهای گازهای خطرناک را برای طیف وسیعی از کاربردها فراهم می کند. ما محصولات کارآمد و قابل اعتماد را با قیمت های مقرون به صرفه و همچنین خدمات بی نظیر به مشتریان ارائه می دهیم.

آشکارسازهای گاز سمی و اکسیژن

نظارت بر گازهای مضر در هوای محیط می تواند چالش برانگیز باشد اما برای اطمینان از یک محیط صنعتی ایمن بسیار مهم است. اکسیژن یا گازهای سمی بیش از حد، مانند سولفید هیدروژن، کلر یا آمونیاک، می تواند خطرات جدیدی را برای کارکنان و تجهیزات موجود در منطقه ایجاد کند. خوشبختانه، یافتن بهترین سنسور و سیستم مانیتورینگ برای محیط شما به خودکار کردن فرآیند تشخیص گاز کمک می کند و به شما آرامش می دهد.

آشکارسازهای گاز سمی و گاز اکسیژن صنعتی وجود گازها را در یک منطقه مشخص نظارت می کنند و زمانی که به سطوح خطرناک رسیدند زنگ خطر را به صدا در می آورند. آشکارسازهای گاز معمولاً در جاهایی نصب می شوند که احتمال نشت گاز وجود دارد و سطوح ناایمن گاز خطر فوری برای کارگران یا تجهیزات ایجاد می کند.

آشکارسازهای گاز سمی به طور گسترده در صنایعی از جمله گاز و نفت ، پزشکی، معدن، هسته ای، ساختمان سازی، مواد غذایی و آشامیدنی و صنعتی استفاده می شود.

ردیاب گاز سن اسمارت 7100 EC
ردیاب گاز سن اسمارت 6100 EC
ردیاب گاز سن اسمارت 5100 EC
ردیاب گاز سن اسمارت 4100 EC
ردیاب گاز سن اسمارت 3100 EC
ردیاب گاز سن اسمارت 2100 EC
ردیاب گاز سن اسمارت 1100 EC

آشکارسازهای گاز سمی چگونه کار می کنند؟

مانیتورهای گاز سمی و آشکارسازهای گاز اکسیژن با اندازه گیری غلظت یک گاز خاص در هوا کار می کنند. RC Systems در تشخیص گاز ثابت با سنسورهای نصب شده از راه دور یا محلی تخصص دارد. بسته به گازهای مختلف درگیر و اندازه منطقه کار، ممکن است یک یا چند نوع آشکارساز گاز در یک منطقه استفاده شود.

آشکارسازهای گاز با سطوح از پیش تنظیم شده برنامه ریزی می شوند که بسته به نوع و غلظت گاز مورد نظارت متفاوت است. یک سنسور در داخل آشکارساز گاز سمی سطوح گاز را می‌خواند و هنگامی که از سطح مشخص شده بالاتر یا پایین می‌آیند، زنگ هشدار فعال می‌شود. سنسورها از سلول های الکتروشیمیایی ساخته شده اند و زنگ هشدار می تواند بصری یا شنیداری باشد. قرائت ها را می توان از طریق یک سیگنال دیجیتال یا سیگنال آنالوگ به اتاق کنترل ارسال کرد و آلارم ها می توانند رله های محلی را برای عملکرد دستگاه های ایمنی هشدار مانند بوق، فن ها، سوپاپ ها و غیره فعال کنند.

استفاده از آشکارسازهای اکسیژن برای نظارت بر کاهش اکسیژن

سطح طبیعی اکسیژن (O2) در جو بین 19 تا 23 درصد است، اما زمانی که به زیر این محدوده کاهش یابد، کارگران ممکن است دچار خواب آلودگی، حالت تهوع و ضربان قلب سریع شوند. در محل کار، کاهش اکسیژن می تواند ناشی از رقیق شدن ناشی از نیتروژن، هلیوم و سایر گازهای بی اثر باشد که معمولاً در آزمایشگاه ها، داروسازی ها یا کاربردهای نیمه هادی استفاده می شوند.

سطح بسیار پایین اکسیژن زیر 12 درصد می تواند باعث از دست دادن هوشیاری و در موارد شدید مرگ شود. سنسورهای اکسیژن صنعتی با نظارت دقیق بر سطح اکسیژن و به صدا درآوردن زنگ هشدار زمانی که به زیر 19.5 درصد رسید، به جلوگیری از این خطرات کمک می کند. مانیتورهای O2 قابل اعتماد به ایجاد اتاق های امن و محیط های کاری کمک می کنند.

جلوگیری از خطرات محل کار با آشکارسازهای گاز سمی

برخی از گازهای سمی بوی مشخصی دارند و برخی دیگر مانند دی اکسید کربن بویی ندارند و توسط انسان قابل تشخیص نیستند. وجود گازهای سمی در سطوح بالا خطرات جدی سلامتی و ایمنی از جمله انفجار، آتش سوزی و بیماری یا مرگ را به همراه دارد.

آشکارسازهای گاز سمی با نظارت بر مناطق نشت احتمالی برای سطوح گاز مضر به جلوگیری از مشکلات کمک می کند. آنها معمولاً در سکوهای نفتی و در کارخانه های شیمیایی و تأسیسات تولیدی که در آن سیالات و گازهای سمی ذخیره و پردازش می شوند استفاده می شود.

آشکارسازهای گاز صنعتی انواع گازها را مانیتور می کنند

RC Systems انواع مختلفی از آشکارسازهای گاز، از جمله آشکارسازهای گاز سمی و آشکارسازهای گاز اکسیژن را ارائه می دهد. هر مدل ردیاب اکسیژن یا گاز سمی SenSmart برای ارائه قیمت بهینه، عملکرد و تطبیق پذیری مناسب برای هر موقعیتی طراحی شده است.

سنسورهای الکتروشیمیایی هوشمند قابل تعویض میدانی برای اکسیژن (O2) ، سولفید هیدروژن (H2S) ، دی اکسید گوگرد (SO2) ، آمونیاک (NH3) ، کلر (Cl2) ، هیدروژن فلوراید (HF) و بسیاری از گازهای سمی دیگر . آشکارسازهای گاز SenSmart ویژگی‌های مهمی از جمله سنسورهای گرم ( SenSmart 3100 و SenSmart 6100 )، اترنت / وب سرور ( SenSmart 6100 ) و ارتباطات بی‌سیم با نصب آسان SenSmart 7100 . برای پایین‌ترین قیمت، 4-20 میلی آمپری SenSmart 1100 و 2100 .

برای برآورده ساختن الزامات منحصر به فرد تشخیص گاز شما، هر نوع آشکارساز گازی که ما ارائه می کنیم می تواند بر اساس معیارهای زیر به صورت سفارشی پیکربندی شود:

 • طبقه بندی منطقه
 • نوع محوطه
 • گزینه خروجی
 • نوع گاز
 • نوع سنسور
 • محدوده سنسور
 • محل سنسور

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد گزینه‌های آشکارساز اکسیژن و گازهای سمی ما، فهرست‌های محصولات تکی زیر را مشاهده کنید یا با یکی از نمایندگان ما تماس بگیرید تا در مورد نیازهای تشخیص گاز خود صحبت کنید. ما همچنین یک صفحه سؤالات متداول که به سؤالات رایج در مورد آشکارسازهای گاز سمی پاسخ می دهد.

کارشناسان تشخیص گاز ما نیز به صورت 24 ساعته آماده ارائه خدمات فنی و پشتیبانی پس از نصب ردیاب گاز سمی شما هستند.

سولفید هیدروژن (H2S)

سولفید هیدروژن یک گاز سمی بی رنگ است که می تواند اثرات نامطلوبی روی بدن انسان تا 2ppm داشته باشد و در سطوح پایین 100ppm با قرار گرفتن در معرض طولانی مدت کشنده باشد. H2S به طور طبیعی در طی تجزیه شیمیایی ترکیبات آلی در غیاب اکسیژن رخ می دهد. مناطق معمولی که در آن سنجش، تشخیص و پایش H2S مورد توجه است شامل پالایشگاه‌های نفت، تأسیسات فاضلاب، چاه‌های نفت و گاز، مخازن و ایستگاه‌های کمپرسور است. نصب کنتور گاز H2S به پرسنل اجازه می دهد تا سطوح H2S را کنترل کرده و محیط کار ایمن را حفظ کنند.

انتخاب نوع مناسب آشکارساز گاز برای برنامه شما

موارد مهمی که باید در هنگام انتخاب یک آشکارساز گاز سمی در نظر بگیرید عبارتند از:

 • قابلیت اطمینان: این شاید بسیار مهم باشد زیرا آشکارسازهای اکسیژن که مکرراً خراب می شوند یا عمر محصول کوتاهی دارند می توانند محل کار شما را به خطر بیندازند.
 • ویژگی ها و قابلیت استفاده: شما می خواهید یک آشکارساز گاز اکسیژن را انتخاب کنید که بادوام باشد، نصب آن آسان باشد و بتواند شرایط محیط کاری شما را تحمل کند. دستگاه همچنین باید با نیازهای ضبط داده شما مطابقت داشته باشد و نگهداری و کالیبراسیون آن آسان باشد.
 • حساسیت و دقت خواندن: برخی از برنامه های کاربردی تشخیص گاز به سطح حساسیت بالاتری نسبت به سایرین نیاز دارند، بنابراین مطمئن شوید که آشکارساز گاز سمی شما می تواند خوانش ها را در محدوده مورد نیاز شما ثبت کند.
 • زمان پاسخ به زنگ هشدار: وقتی صحبت از رسیدن اکسیژن یا گاز سمی به سطوح خطرناک می شود، هر ثانیه مهم است. مطمئن شوید که آشکارساز گازی که انتخاب می کنید دارای زمان پاسخگویی است که به شما زمان کافی برای واکنش و رفع مشکل می دهد.
 • حساسیت به عوامل محیطی: بسته به محیط کار، یک آشکارساز گاز ممکن است در معرض گرما، رطوبت، رطوبت یا گازهای دیگر قرار گیرد. بسیار مهم است که این عوامل بر قابلیت اطمینان خوانش ها و نتایج ارائه شده توسط آشکارساز گاز سمی شما تأثیری نگذارند.

درباره انواع مختلف آشکارسازهای گاز ارائه شده توسط RC Systems بیشتر بدانید

ما طیف وسیعی از آشکارسازهای گاز سمی و آشکارسازهای گاز اکسیژن را برای برآوردن نیازهای ایمنی شما ارائه می دهیم. با ما تماس بگیرید تا درباره آشکارسازهای گاز سمی و سایر محصولات ما، از جمله کنترل‌کننده‌های هشدار ، لوازم جانبی تشخیص گاز و غیره بیشتر بدانید.

سیستم های تشخیص نشت مبرد

قرار گرفتن در معرض فریون و سایر گازهای مبرد می تواند عواقب حیاتی برای کارگران و عملیات در محیط های صنعتی داشته باشد. با توجه به استفاده بیشتر صنایع از فرآیندهای گرمایش و سرمایش که شامل گازهای مبرد است، نیاز به سیستم های تشخیص نشت مبرد دقیق و با کارایی بالا به شدت افزایش یافته است. RC Systems با انتخاب حسگرهای گاز مبرد که برای ارائه عملکرد عالی با هزینه مالکیت کم طراحی شده اند، این تقاضا را برآورده می کند.
 • آشکارساز احتراق/مبرد SenSmart 6300
 • آشکارساز گاز SensePoint
 • آشکارساز احتراق/مبرد SenSmart 5300

گاز مبرد در کاربردهای صنعتی

آشکارسازهای گاز فریون و آشکارسازهای گاز مبرد در صنایع مختلفی که نیاز به گرمایش، تهویه، تهویه مطبوع یا سیستم های تبرید (HVACR) دارند، قابل استفاده هستند. برخی از نمونه ها عبارتند از، اما محدود به موارد زیر نیست:

 • خنک کننده منطقه
 • تولید برق
 • مواد شیمیایی و پتروشیمی
 • دارویی
 • خوردنیها و آشامیدنیها
 • مراکز داده

خطرات سلامتی ناشی از نشت گاز مبرد

گازهای مبرد و فریون بسیار سمی، قابل اشتعال هستند و می توانند با ایجاد خفگی، سوختگی یا مرگ منجر به آسیب فیزیکی به کارگران شوند. گاهی اوقات مسمومیت با مایع خنک کننده، مسمومیت با فرئون یا سندرم مرگ ناگهانی ناشی از بوییدن نامیده می شود، قرار گرفتن در معرض مبردها نیاز به مداخلات فوری پزشکی فوری دارد. برخی از علائم قرار گرفتن در معرض گاز مبرد عبارتند از:

 • تورم و درد شدید در گلو، بینی یا سینوس ها
 • دشواری در تنفس
 • از دست دادن بینایی
 • غش و احساس ضعف
 • تحریک پوست مانند سوختگی یا سوراخ
 • استفراغ.

درمان بسته به مدت زمان قرار گرفتن در معرض، میزان گازهای مبرد در هوا، وزن، سن و سلامت کلی فرد مسموم متفاوت خواهد بود. اگر مشکوک به نشت گاز مبرد هستید، از منطقه دور شوید و به دنبال هوای تازه باشید.

سنسورهای گاز مبرد برای جلوگیری از قرار گرفتن در معرض

بهترین راه برای محدود کردن قرار گرفتن در معرض نشت، نصب یک سیستم جامع تشخیص نشت گاز مبرد است. در RC Systems، ما بهترین کارآمدترین آشکارسازهای گاز و حسگرهای مبرد را ارائه می‌کنیم تا کارکنان شما را ایمن نگه دارند، خطر شما را به حداقل برسانند، و عملیات شما را به نحو احسن انجام دهند.

RC Systems از اضافه شدن قابل اعتمادترین حسگرهای گاز مبرد بازار برای استفاده با آشکارسازهای گاز قابل اعتماد ما در زیر خبر می دهد: SenSmart 6300 Combustible/Detector

آشکارساز گازهای قابل احتراق SenSmart 6300 یک حسگر مادون قرمز پیشرفته است که طیف وسیعی از گازهای قابل احتراق یا مبرد را تشخیص می دهد. این آشکارساز گاز دارای گواهینامه CSA برای مکان های کلاس 1، بخش 1، ویژگی های همه کاره و با کارایی بالا را ارائه می دهد:

 • صفحه نمایش TFT رنگی با نور پس زمینه QVGA زنده
 • نصب سنسور از راه دور تا 4000 اینچ
 • جبران درجە حرارت
 • و بیشتر!

آشکارساز گاز SensePoint

آشکارساز گاز SensePoint نظارت تک نقطه ای را با علامت هشدار محلی ارائه می دهد. این آشکارساز گاز ثابت با قابلیت ها و گزینه های پیشرفته مانند:

 • گزینه های قطب شمال برای نصب در دمای بسیار پایین
 • از سنسورهای الکتروشیمیایی، مهره کاتالیزوری، مادون قرمز و فوتیونیزاسیون پشتیبانی می کند
 • مدباس و رله های قابل برنامه ریزی
 • و خیلی های دیگر!

آشکارساز احتراق SenSmart 5300

RC Systems آشکارساز احتراق SenSmart 5300 دارای گواهینامه CSA برای مکان های کلاس 1، بخش 1 و کلاس 1، بخش 2 است. با چندین گزینه نصب در دسترس، این آشکارساز گاز مبرد ثابت برای طیف وسیعی از محل‌های کار صنعتی ایده‌آل است. امکانات عبارتند از:

 • سنسور هوشمند نسل 2 سازگار برای افزایش پایداری سیگنال
 • سنسور از راه دور تا 4000 اینچ
 • کالیبراسیون یک نفره غیر نفوذی
 • و خیلی بیشتر!

سیستم های قابل اطمینان تشخیص نشت مبرد ثابت برای هر محل کار

RC Systems منبع اصلی شما برای بهترین آشکارسازهای گاز و کنترل‌کننده‌های هشدار حیاتی است. آیا می خواهید درباره آشکارسازهای گاز مبرد ثابت ما یا راه حل های حسگر دیگر بیشتر بدانید؟ تماس با ما ! نمایندگان ما ظرف یک روز کاری پاسخ خواهند داد.

ایجاد محیط های کاری ایمن

مانیتور گاز قابل حمل برای صنایع دریایی

بیش از 10000 MED گواهی
ابزار فروخته شده

دانلود فرم درخواست
دارای گواهی MED

مانیتورهای گاز قابل حمل RIKEN KEIKI دارای گواهینامه MED هستند.
Riken Keiki یکی از تنها تولید کنندگان تشخیص گاز است که طیف وسیعی از ابزارهای دریایی آن دارای گواهینامه MED هستند.

برای کشتی‌های دارای پرچم اتحادیه اروپا الزامی است که از دستورالعمل MED پیروی کنند و کشورهای عضو موظفند نظارت بر بازار را برای اطمینان از رعایت آنها انجام دهند.
محصولاتی که دارای گواهینامه مطابق با الزامات دستورالعمل تجهیزات دریایی 2014/90/EU هستند، توسط همه کشورهای اروپایی و غیر اروپایی مورد پذیرش قرار خواهند گرفت.

دارای گواهینامه MED RIKEN KEIKI محصولات مطابق با مقررات SOLAS XI-1/7 هستند برای فضاهای سربسته، طبق نیاز مقررات MED از جولای 2017.

گستره محصول

محدوده محصولات دارای گواهی MED

محصولاتی که اکثر انواع کشتی ها و کاربردها را پوشش می دهند

GX-8000

جزئیات

RX-8000

جزئیات

RX-8500

جزئیات

RX-8700

جزئیات

GX-3R Pro

جزئیات

GX-3R

جزئیات

مقایسه با سایر شرکت ها

شرکتRIKEN KEIKIشرکت Aشرکت Bشرکت سی
مدلپمپ داخلیپمپ اختیاریپمپ داخلیپمپ اختیاریپمپ داخلیپمپ داخلی
گواهی MEDمعتبرمعتبرمنقضی شدهمعتبر
انواع مدل هاستاره ستارهنیم ستارهنیم ستاره
ماندگاریستارهستاره ستاره
قدرت پمپ
برنامه های کاربردیستاره ستارهستارهستاره
RIKEN KEIKI
مطالعه موردی
انتخابگر محصول

بر اساس طبقه بندی کشتی یا برنامه انتخاب کنید

طبقه بندی کشتی
 •  

کاربرد

GX-8000

جزئیات

RX-8000

جزئیات

RX-8500

جزئیات

RX-8700

جزئیات

GX-3R Pro

جزئیات

GX-3R

جزئیات

شبکه خدمات

شبکه خدماتی که بنادر بزرگ جهان را پوشش می دهد

ما یک شبکه خدماتی متشکل از بیش از 50 شرکت در اروپا و بیش از 100 شرکت در سراسر جهان برای بنادر بزرگ اروپایی و جهانی داریم. ما می توانیم خدماتی مانند تعمیر محصول، تامین قطعات و فروش را در تمام بنادر بزرگ در سراسر جهان ارائه دهیم.

بیش از 10000
محصولات دارای گواهی MED فروخته شده است.

RIKEN KEIKI، بیش از 80 سال است که مانیتورهای گاز را توسعه می دهد و با بسیاری از مشتریان متعدد ما یک رابطه اعتماد قوی و طولانی مدت ایجاد کرده است. در میان این محصولات، ما بیش از 10000 مانیتور گاز قابل حمل دارای گواهی MED فروخته ایم. اینها به حمایت از کار ایمن روی کشتی ها در سراسر جهان کمک می کند.

شرکت

درباره ما

از زمانی که شرکت ما در سال 1939 تحت چتر کنگلومرا RIKEN تاسیس شد، فلسفه مدیریت ما ایجاد محیط های کاری ایمن بوده است. آزمایشگاه‌های تحقیقاتی علم و فناوری ما دستگاه‌های هشداردهنده تشخیص گاز صنعتی را توسعه داده‌اند که در نظارت بر گازهای مضر در محیط کار و همچنین برای جلوگیری از انفجار گازهای قابل احتراق تخصص دارند.

بدون مصالحه، ما همچنان خود را به چالش می کشیم تا رهبران فناوری باشیم و طیف گسترده ای از سیستم ها و مانیتورهای تشخیص گاز صنعتی را توسعه و تولید کنیم. از سیستم های هشدار تشخیص گاز در مقیاس بزرگ گرفته تا مانیتورهای گاز شخصی با اندازه کوچک برای محافظت از ایمنی؛ در بسیاری از صنایع از جمله کارخانه های نیمه هادی و ال سی دی، مجتمع های نفتی، فولادسازی، تانکرهای مختلف، ایستگاه های ذخیره سازی نفت، تاسیسات زیرزمینی گاز و آتشفشان ها استفاده می شود.

متخصصان در تشخیص گاز برای بیش از 80 سال

“ردیاب گاز RIKEN” با استفاده از اصل تداخل موج نور، در نمایشگاه جهانی پاریس در سال 1937 به نمایش گذاشته شد. استفاده بعدی از آن کمک زیادی به جلوگیری از حوادث در معادن زغال سنگ کرد که در آن زمان تلفات زیادی رخ می داد.
در 15 مارس 2019 ما هشتادمین سالگرد خود را جشن گرفتیم. با پشتیبانی از تاریخ و سنت خود، فناوری قدیمی را بهبود خواهیم بخشید و به نوآوری ادامه خواهیم داد. توسعه محصولات با کیفیت قابل اعتماد در پاسخ به نیازهای متنوع صنعت.

آشکارسازهای گاز کلر (CL2)

راه حل های آشکارساز گاز کلر توسط شرکت بین المللی دتکتورهای گاز با مسئولیت محدود.

آشکارسازهای گاز کلر از آشکارسازهای گاز بین المللی – ما می توانیم طیف وسیعی از سنسورهای ثابت و مانیتورهای گاز قابل حمل را برای تشخیص Cl2 ارائه دهیم.

برای بسیاری از صنایع تشخیص دقیق و سریع کلر برای جلوگیری از رسیدن گاز به سطوح سمی خطرناک مهم است.

طیف وسیعی از مانیتورهای کلر و ابزار مرتبط ما را کشف کنید. به طور خاص برای تشخیص Cl2 طراحی شده است. محدوده آشکارساز گاز کلر ما شامل موارد زیر است:

آشکارساز گاز منطقه ایمن آدرس پذیر TOC 750 مانیتور تک گاز UNI

آشکارساز آنالوگ TOC-30 (4-20mA).

STEL: 0.5ppm

(محدودیت نوردهی کوتاه مدت – 15 دقیقه)

TWA: N/A

(میانگین موزون زمانی – N/A)

توصیه های زنگ هشدار

افزایش هشدار قفل برای برنامه های ایمنی زندگی

آلارم اول

0.2ppm

زنگ دوم

0.5ppm

زنگ سوم

اختیاری

کلر چیست (CL2)

 • کلر یک گاز سمی به رنگ زرد متمایل به سبز با بوی مشخص است.
 • به طور مستقیم با تقریباً همه عناصر ترکیب می شود.
 • یک محرک تنفسی است.
 • CL2 غشاهای مخاطی را تحریک می کند و مایع پوست را می سوزاند.
 • در غلظت های کمتر از 0.2 قسمت در میلیون (ppm) و با بو در 3 ppm قابل تشخیص است. سرفه و استفراغ ممکن است با ppm 30 و آسیب ریه در ppm 60 رخ دهد. 1000 ppm احتمالاً پس از چند نفس عمیق کشنده است.
 • تنفس با غلظت های کمتر می تواند بینی، گلو و ریه ها را تشدید کند و قرار گرفتن در معرض گاز می تواند چشم ها را تحریک کند.

کجا از کلر استفاده شده است؟

 • در 22 آوریل 1915، گاز کلر به عنوان اولین سلاح شیمیایی در آغاز نبرد دوم یپر در جنگ جهانی اول مورد استفاده قرار گرفت. آلمان ها چند روز بعد دومین حمله شیمیایی را به کانادایی ها انجام دادند. پس از جنگ جهانی اول، گاز کلر با سلاح های شیمیایی قوی تر جایگزین شد.
 • اخیراً در سال 2007، شورشیان در عراق مواد منفجره را در کامیون های پر از مخازن گاز کلر نصب کردند و گاز سمی را در مناطق پرجمعیت آزاد کردند.
 • CL2 به طور طبیعی اتفاق نمی افتد، معمولاً هنگام مخلوط شدن ناخواسته مواد شیمیایی ممکن است تصادفات رخ دهد.
 • می 2015 شاهد انتشار گاز کلر از یک اسکرابر در طی یک عملیات تمیز کردن معمولی بودیم که اسید کلریدریک به مخزن حاوی هیپوکلریت سدیم اضافه شد.
 • کارکنانی که در عملیات پاکسازی شرکت داشتند، آموزش و آموزش لازم را ندیده بودند. آموزش، ارزیابی ریسک و استفاده صحیح از تجهیزات حفاظت فردی (PPE) در پیشگیری از حوادث هنگام کار با مواد شیمیایی حیاتی است.
 • مواد شیمیایی مورد استفاده ممکن است خطری نداشته باشند، اما در ترکیب، مانند این مورد، می توانند عواقب کشنده ای داشته باشند.
 • رایج ترین ترکیب کلر، کلرید سدیم یا نمک خوراکی است.
 • معمولا در سفید کننده ها و ضدعفونی کننده ها ( به ویژه استخرها ) استفاده می شود و برای شیرین نگه داشتن آب لوله کشی استفاده می شود.
 • کلر در ساخت طیف گسترده ای از محصولات مصرفی استفاده می شود که حدود دو سوم آنها مواد شیمیایی آلی مانند PVC و همچنین بسیاری از واسطه های تولید پلاستیک مانند پلی کربنات ها، پلی اورتان ها، سیلیکون های PTFE و غیره هستند. تقریباً 15000 ترکیب کلر به صورت تجاری استفاده می شود.
 • آخرین مقاله مطالعه موردی/اخبار ما را در مورد راه حل ابتکاری و مقرون به صرفه IGD برای تشخیص گاز کلر بررسی کنید :

راه حل های آشکارساز گاز کلر IGD:

آیا می خواهید یک کیت کامل تشخیص گاز کلر بخرید؟ ما سیستم تشخیص گاز کلر T635 راه حل ایده آلی است. با استفاده از ارتباطات آدرس‌پذیر Sentinel+ و صنعت پیشرو در صنعت، ابتدا با یک کلیک راه‌اندازی خودکار سیستم. صرفه جویی در زمان و کاهش هزینه های نصب. در عرض چند دقیقه یک آشکارساز / سیستم گاز کلر در حال اجرا با حداقل هزینه نصب خواهید داشت. تمام سیستم های ما با گواهی های آزمایشی، کپی تنظیمات و سنسورهای از پیش کالیبره شده ارائه می شوند. پلاس با بالاترین استانداردها از جمله استاندارد سری BS EN 60079 تست شده است.

IGD می تواند طیف گسترده ای از فناوری تشخیص گاز را برای آشکارساز گاز کلر منطقه ایمن ارائه دهد.

از جمله فناوری جدید 2-Wire™ ما:

 • آشکارساز گاز CL2 منطقه ایمن آدرس پذیر 2-Wire™
 • آشکارساز آنالوگ قدیمی 4-20 میلی آمپر
 • گزینه های سنسور عبارتند از: ElectroChemical

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *