3 دلیل که موتور دیزل شما شتاب نمی گیرد

3 دلیل که دیزل شما شتاب نمی گیرد

هیچ چیز بهتر از این نیست که پشت فرمان بنشینید و قدرت موتور خود را احساس کنید. به همین دلیل است که وقتی روی بنزین می گذارید و متوجه می شوید موتور شما آنطور که باید شتاب نمی گیرد، می تواند بسیار خسته کننده باشد. تقریباً هر دلیلی برای شتاب ضعیف که می توانید تصور کنید دیده ایم. ما قصد داریم چند مورد از رایج ترین دلایلی را که ممکن است موتور دیزل شما گیج کننده خود را از دست داده است بررسی کنیم.

فیلتر سوخت شماره 1 مسدود شده است

را تصور کنید فیلتر سوخت گرفتگی مانند یک شریان گرفتگی. اگر شریان دارید که خون کافی از آن عبور نمی کند، 100 درصد عمل نمی کنید. فیلتر بنزین شما هم همینطور اگر فیلتر شما اجازه عبور سوخت کافی را نمی دهد، موتور شما آنطور که نیاز دارید شتاب نمی گیرد. مشکل روشن کردن موتور یکی دیگر از نشانه های گرفتگی فیلتر بنزین است. اگر باک پر از دیزل دارید و موتورتان روشن نمی‌شود، به احتمال زیاد فیلترتان نیاز به تعویض دارد.

شماره 2 مبدل کاتالیزوری بد

. مبدل کاتالیزوری یا “گربه” شما قرار است آلاینده های موتور شما را پاک کند گربه‌ها گاهی اوقات ممکن است به دلیل آسیب فیزیکی ناشی از جاده دچار مشکل شوند، اما اغلب به دلیل مشکلات دیگری در موتور مانند شمع‌های جرقه‌زن خراب یا سنسور O-2 معیوب از کار می‌افتند. اگر گربه شما اجازه خروج گازهای گلخانه ای را نمی دهد، کل سیستم اگزوز شما در حال از بین رفتن است. موتور شما برای کار کردن به یک سیستم اگزوز کارآمد نیاز دارد، بنابراین فقدان شتاب اغلب نشانه یک گربه بد است.

شماره 3 نقص انتقال

همه ما می دانیم که فکر کردن به یک انتقال می تواند کیف پول شما را صدمه ببیند، اما گاهی اوقات نمی توان از آن اجتناب کرد. یک گیربکس قدرت را از موتور شما به میل محرک منتقل می کند. اگر به درستی کار نمی کند، چند علامت وجود دارد که به شما کمک می کند. وقتی گیربکس بدی داشته باشید، وقتی شتاب می‌گیرید، موتور شما از دست می‌رود. ممکن است چرخ دنده های شما شروع به چسبیدن یا حتی لرزش کنند. و تقریباً همیشه هنگام پا گذاشتن روی گاز متوجه کمبود نیرو خواهید شد. اگر متوجه علائم انتقال بد شدید، بهتر است فورا آن را بررسی کنید.

اینجا در JD Diagnostics هیچ مشکلی برای ما خیلی بزرگ یا کوچک وجود ندارد. اگر نگران شتاب ضعیف موتور دیزل خود هستید، امروز با ما تماس بگیرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *