شیر قطع گاز زلزله

دریچه قطع گاز افقی زمین لرزه سری 300 محصولات لرزه ای اقیانوس آرام، 3/4 اینچ

ما نمی دانیم که این کالا چه زمانی در انبار باز می گردد یا خیر.
موادشیشه
نام تجاریمحصولات لرزه نگاری اقیانوس آرام
ابعاد مورد LxWxH3.9 x 4 x 8.75 اینچ
پایان بیرونیفولاد
نوع اتصال ورودیلوله ملی مخروطی
نوع اتصال خروجیNPT

در مورد شیر قطع گاز زلزله

 • شیر قطع کننده گاز زلزله
 • شیر افقی 3/4 اینچ
 • مدل 300 سری
 • شماره مدل: سری 300

توجه :

محصولات دارای دوشاخه برق برای استفاده در ایالات متحده طراحی شده اند. پریزها و ولتاژ در سطح بین المللی متفاوت است و این محصول ممکن است به آداپتور یا مبدل برای استفاده در مقصد شما نیاز داشته باشد. لطفاً قبل از خرید، سازگاری را بررسی کنید.

توضیحات محصول شیر قطع گاز زلزله

توضیحات محصول

سوپاپ های لرزه ای/کالیفرنیا اقیانوس آرام، شیرهای قطع کننده گاز حساس به زلزله هستند. آنها در نظر گرفته شده اند که در صورت وقوع زلزله بسته شوند تا از جریان گاز به سازه ای که ممکن است آسیب زلزله رخ داده باشد جلوگیری شود. شیر پتانسیل آتش سوزی یا انفجار را به دلیل انتشار گاز طبیعی در ساختاری که در آن خطوط گاز، وسایل گاز یا وسایل گازسوز قرار دارد، کاهش می دهد.

شیرهای PSP از هیچ منبع برق داخلی یا خارجی استفاده نمی کنند. آنها طوری طراحی شده اند که تا زمان بازنشانی دستی بسته بمانند. شیرها برای نصب در خط گاز بالادست یا پایین دست تنظیم کننده فشار خط گاز و کنتور گاز در خارج از سازه در نظر گرفته شده است.

این شیرها جایگزین شیرهای قطع دستی بالادست ارائه شده در خط سرویس گاز نمی شوند. سوپاپ ما از آرایش سوپاپ برگشتی با مکانیزم تحریک حساس به شتاب تشکیل شده است. مکانیسم سفر شامل یک توپ فولادی است که بر روی یک تکیه گاه فنجانی شکل مخروطی قرار گرفته است. حرکت افقی زلزله باعث حرکت توپ از مرکز تکیه گاه می شود. این به جرم توپ اجازه می دهد تا بر روی لوله متحرک مکانیسم تریپ عمل کند و دریچه را فعال کرده و بسته شدن را آغاز کند.

فنرها به بسته شدن فلاپ سوپاپ کمک می کنند و فشار گاز به نگه داشتن دیسک سوپاپ در حالت بسته کمک می کند. مکانیسم سفر در کارخانه تنظیم و مهر و موم شده است. یک شیشه دید در نظر گرفته شده است تا نشانگر باز یا بسته دیده شود و وضعیت مکانیزم قطع شیر به راحتی مشخص شود.

از سازنده

 • سوپاپ های لرزه ای/کالیفرنیا اقیانوس آرام، شیرهای قطع کننده گاز حساس به زلزله هستند. آنها در نظر گرفته شده اند که در صورت وقوع زلزله بسته شوند تا از جریان گاز به سازه ای که ممکن است آسیب زلزله رخ داده باشد جلوگیری شود.
 • شیر پتانسیل آتش سوزی یا انفجار را به دلیل انتشار گاز طبیعی در ساختاری که در آن خطوط گاز، وسایل گاز یا وسایل گازسوز قرار دارد، کاهش می دهد. شیرهای PSP از هیچ منبع برق داخلی یا خارجی استفاده نمی کنند.
 • آنها طوری طراحی شده اند که تا زمان بازنشانی دستی بسته بمانند. شیرها برای نصب در خط گاز بالادست یا پایین دست تنظیم کننده فشار خط گاز و کنتور گاز در خارج از سازه در نظر گرفته شده است.
 • این شیرها جایگزین شیرهای قطع دستی بالادست ارائه شده در خط سرویس گاز نمی شوند. سوپاپ ما از آرایش سوپاپ برگشتی با مکانیزم تحریک حساس به شتاب تشکیل شده است.
 • مکانیسم سفر شامل یک توپ فولادی است که بر روی یک تکیه گاه فنجانی شکل مخروطی قرار گرفته است.
 • حرکت افقی زلزله باعث حرکت توپ از مرکز تکیه گاه می شود. این به جرم توپ اجازه می دهد تا بر روی لوله متحرک مکانیسم تریپ عمل کند و دریچه را فعال کرده و بسته شدن را آغاز کند. فنرها به بسته شدن فلاپ سوپاپ کمک می کنند و فشار گاز به نگه داشتن دیسک سوپاپ در حالت بسته کمک می کند.
 • مکانیسم سفر در کارخانه تنظیم و مهر و موم شده است. یک شیشه دید در نظر گرفته شده است تا نشانگر باز یا بسته دیده شود و وضعیت مکانیزم قطع شیر به راحتی مشخص شود.

اطلاعات محصول

جزییات فنی شیر قطع گاز زلزله

شیر زلزله

 • این مقاله نیاز به نقل قول های اضافی دارد تأیید . لطفاً بهبود این مقاله با افزودن نقل قول به منابع معتبر . اطلاعات بدون مرجع ممکن است مشکل ایجاد کرده و پاک شوند.
 • منابع را بیابید: “دریچه زلزله” – اخبار · روزنامه ها · کتاب ها · محقق · JSTOR ( فوریه 2022 ) ( با نحوه و زمان حذف این پیام الگو آشنا شوید )
 • شیر زلزله یا شیر لرزه ای روشی خودکار برای قطع جریان گاز به سازه در هنگام زلزله و/یا در صورت شکسته شدن لوله است. اینها هم برای گاز طبیعی تولید شده توسط شرکت و هم برای گاز حاصل از گاز مایع (LPG) قابل استفاده هستند.
 • این دستگاه‌های کوچک بر روی کنتور گاز (معمولاً بین تاسیسات کنتوری شرکت برق و لوله‌کشی سازه) نصب می‌شوند و به گونه‌ای طراحی شده‌اند که در صورت بروز نشت گاز یا شکست خط در هنگام زلزله، فوراً جریان گاز طبیعی را متوقف کنند تا از سازه محافظت کنند.
 • آتش سوزی یا انفجار ناشی از شکستگی خطوط گاز می تواند آسیب بیشتری نسبت به خود زلزله واقعی داشته باشد.
 • شرکت های گازرسانی توصیه می کنند در صورت استشمام بوی گاز پس از زلزله، گاز را فورا قطع کنند. اگر کسی برای انجام این کار نباشد، یک شیر زلزله بدون مراقبت فورا گاز را قطع می کند.

انواع شیر قطع گاز زلزله

معمولاً از دو نوع شیر استفاده می شود: یکی نسبت به حرکت حساس است و دیگری به جریان بیش از حد گاز. یکی از هر نوع را می توان به صورت متوالی برای حداکثر قابلیت اطمینان وصل کرد.

توپ در قفس حسگر حرکت

 • یک توپ فلزی با نشستن روی یک حلقه دور از دهانه نگه داشته می شود. هر گونه تکان دادن مکانیسم باعث می شود که توپ از لبه خود بیرون بیاید و به پایین سقوط کند تا سوراخ را مسدود کند.
 • با استفاده از یک دستگاه مغناطیسی خارجی یا یک مکانیسم بالابر داخلی تنظیم مجدد می شود. اگر بیش از حد حساس باشد، ممکن است توسط ارتعاشات معمولی مانند وسایل نقلیه عبوری تحریک شود.
 • پس از یک رویداد لرزه ای شدید، لوله های گاز ممکن است آسیب ببینند، که نیاز به بازرسی مجدد کامل برای شکستگی یا نشتی دارد. شیرهای لرزه ای با کلاس های فشار (7 psig و حداکثر 60 psig) در دسترس هستند.
 • یک تنظیم کننده فشار بالادست می تواند فشار گاز را زیر 60 psig قبل از دریچه های خاموش کننده لرزه ای کاهش دهد.

سنسور جریان بیش از حد شیر قطع گاز زلزله

یک شیر زمانی بسته می شود که جریان از حد معینی که برای کاربرد مناسب است تجاوز کند. این تنها زمانی عمل می کند که لوله شکسته شود و نشتی قابل توجهی وجود داشته باشد. ممکن است در صورت نشتی کوچک، هرچند هنوز خطرناک، عمل نکند.

 شیر قطع گاز زلزله چیست؟

از سال 2000، تمام ساختمان های تازه ساخته شده در کالیفرنیا باید دریچه های خاموش کننده زلزله نصب کنند. سازمان های مجری قانون محلی هنگام صدور مجوزهای ساختمانی آنها را اجرا می کنند. با وجود این واقعیت که شیرهای خاموش کننده زلزله می توانند جان شما را نجات دهند ، با این حال، بسیاری از کالیفرنیایی ها نمی دانند چه هستند یا آنها را در خانه های قدیمی خود نصب نکرده اند.

آیا خانه شما در صورت وقوع زلزله بزرگ محافظت می شود؟ هر ساختمانی که در کالیفرنیا به گاز متصل است باید یک شیر خاموش کننده زلزله داشته باشد. این بدان معناست که هر کالیفرنیایی باید بداند که شیر خاموش کننده گاز زلزله چگونه کار می کند. در اینجا نکات مهمی وجود دارد که باید بدانید، از جمله اینکه چگونه خانه خود را به روز کنید و اگر زلزله خط گاز شما را تکان داد، آماده باشید.

چرا کالیفرنیا زمین لرزه های زیادی دارد؟

 • تاریخ زلزله کالیفرنیا پر از داستان های دلخراش است. خوشبختانه، زمین لرزه های مخرب بزرگ نادر هستند. هر سال، جنوب کالیفرنیا حدود 10000 زمین لرزه را تجربه می کند.
 • بیشتر اینها را حتی احساس نخواهید کرد. چند صد قدر 3.0 یا بیشتر و 15-20 بزرگتر از قدر 4.0 هستند.
 • کالیفرنیا مستعد زلزله های منظم است زیرا روی گسل سن آندریاس قرار دارد. این یک مرز زمین ساختی و نقطه فشار است که در آن صفحه اقیانوس آرام به صفحه آمریکای شمالی فشار می آورد.
 • در حالی که سن آندریاس بزرگ‌ترین و خطرناک‌ترین گسل است، فشاری که بر جغرافیای اطراف وارد می‌کند، صدها گسل کوچک‌تر دیگر را ایجاد می‌کند که مرتباً جابجا می‌شوند.
 • این صفحات حدود 2 اینچ در سال حرکت می کنند – فاصله زیادی نیست – اما در نظر بگیرید که 15 میلیون سال دیگر لس آنجلس و سانفرانسیسکو همسایه خواهند شد!

 شیر قطع گاز زلزله چیست؟

شیرهای خاموش کننده زلزله شیرهای تخصصی هستند که به کنتور گاز ساختمان شما متصل می شوند. در مواقع اضطراری، این شیرها به طور خودکار بسته می شوند و جریان گاز به خط شما را قطع می کنند. دو نوع متداول از شیرهای خاموش کننده زلزله وجود دارد:

 1. شیر قطع کننده گاز طبیعی لرزه ای: این دریچه ها زمانی فعال می شوند که زلزله ای با بزرگی 5.1 یا بالاتر را تشخیص دهند.
 2. شیر جریان بیش از حد: این شیرها زمانی فعال می شوند که نشت گاز یا افزایش فشار را در جایی از خط گاز شما احساس کنند.

 شیر قطع گاز زلزله چگونه کار می کنند؟

 • آنها به طرز شگفت آوری ساده هستند! شیر بر روی کنتور گاز شما نصب می شود، جایی که کنتور به لوله های گاز خانه شما متصل می شود. دو نوع دریچه قطع که در اینجا توضیح داده شده است برای واکنش به چیزهای مختلف طراحی شده اند، بنابراین هر دو متفاوت عمل می کنند.
 • شیر قطع کننده گاز لرزه ای به لرزش واکنش نشان می دهد. یک توپ فلزی در داخل لوله گاز شما درست بالای خط اصلی که گاز برای ورود به خانه شما استفاده می کند نصب شده است. هنگامی که لوله شروع به تکان دادن با بزرگی 5.1 یا بیشتر می کند، آن توپ فلزی از حلقه تعلیق جدا می شود و خط گاز را مسدود می کند. انسداد توپ فلزی مانع از حرکت گاز بیشتر در خط و داخل خانه شما می شود.
 • شیر جریان اضافی نسبت به شیر قطع کننده گاز لرزه ای، شیر معمولی تری است. تفاوت متمایز این است که شیر جریان اضافی برای بررسی نشتی یا فشار بالا در خط گاز شما طراحی شده است، نه فعالیت لرزه ای. این شیر شامل یک سنسور جریان بیش از حد است. این سنسور در مکانیزم داخلی خود شیر قرار می گیرد. وقتی حس می کند که گاز طبیعی که از کنار آن می گذرد خیلی سریع جریان می یابد، یا در نتیجه فشار بیش از حد یا از طریق نشتی، به شیر می گوید که بست. این از افزایش فشار بیشتر یا خروج گاز بیشتر از طریق نشت جلوگیری می کند.

کدام سوپاپ بهتر کار می کند؟

این دو شیر مکانیزم جداگانه ای هستند و هر کدام نیاز به نصب جداگانه دارند. هر دو مزایا و معایب متمایز دارند:

 • شیر قطع کننده لرزه ای در جلوگیری از خروج گاز از طریق نشت های ناشی از زلزله بسیار خوب است، اما نمی تواند نحوه ایجاد این نشت ها را تشخیص دهد.
 • دریچه جریان اضافی به چیزی بیشتر از خاموشی لرزه ای واکنش نشان می دهد، اما در پاسخ به مشکلات بزرگ بهترین است. جریان اضافی ممکن است همیشه نشت های کوچکی پیدا نکند که فقط باعث می شود گاز کمی سریعتر از حد معمول جریان یابد.

هر یک از شیرها را می توان بدون دیگری روی خط گاز طبیعی خود نصب کرد، اما برای حداکثر ایمنی، Mike Diamond توصیه می کند که هر دو را نصب کنید.

چرا شیر قطع گاز زلزله مهم هستند؟

 • زمین لرزه های قدرتمند می توانند فوراً لوله های گاز را بشکنند و منجر به نشت گاز بسیار خطرناک شوند . نشت گاز به ویژه در داخل سازه ها خطرناک است ، جایی که گاز به دام می افتد و تجمع می یابد. گاز به دام افتاده بسیار قابل اشتعال و سمی است. علاوه بر ایجاد نشت گاز، زلزله اغلب موقعیت هایی را ایجاد می کند که گاز به راحتی مشتعل می شود. اگر زمین لرزه باعث آتش سوزی شود و آن آتش با گاز داخل خانه شما تماس بگیرد، می تواند باعث انفجار شود.
 • بدترین آسیب اغلب به دلیل نشت گاز پس از زلزله اتفاق می افتد. در طول زلزله بزرگ سانفرانسیسکو در سال 1906 ، آتش سوزی باعث 90 درصد خسارت به شهر شد. پارگی خطوط گاز باعث 30 آتش سوزی شد که 490 بلوک شهر را ویران کرد.
 • شیرهای زلزله از خانه شما در برابر نشت گاز ناشی از زلزله و آتش سوزی ناشی از آن محافظت می کنند. وقتی زمین لرزه ای در نزدیکی شما رخ می دهد، ممکن است زمان یا حضور ذهنی برای نگرانی در مورد خط گاز خانه خود نداشته باشید. یک سوپاپ اطمینان به شما آرامش خاطر را می دهد تا بدون حواس پرتی روی رفاه خانواده خود تمرکز کنید. پس از وقوع زلزله، پس از بررسی برای اطمینان از آسیب نرسیدن خطوط گاز، شیر را مجدداً تنظیم کنید. اگر خطوط آسیب دیده باشند، شیر تضمین می کند که گاز وارد خانه شما نمی شود تا زمانی که آنها تعمیر شوند.

نحوه نصب شیرهای خاموش کننده زلزله

 • دریچه های زلزله بدون مزاحمت هستند و به راحتی در لوله کشی فعلی شما نصب می شوند. ابتدا منبع گاز خانه شما را به طور موقت قطع می کنیم.
 • این امر ضروری است زیرا ما در حال باز کردن لوله های تغذیه برای اتصال شیر به آنها هستیم.
 • در مرحله بعد، لوله های تامین خانه شما را از کنتور گاز جدا می کنیم.
 • بسته به نحوه عملکرد سیستم شما، ممکن است بخش هایی از لوله را بچرخانیم یا حذف کنیم.
 • این کار باعث می شود که شیر قطع گاز زلزله بین لوله های تغذیه و کنتور شما جا شود.
 • پس از ایجاد فضا، شیر را مستقیماً به “انتهای” جعبه منبع شما می چسبانیم. خود محفظه سوپاپ یا شبیه یک جعبه کوچک یا شبیه یک سیلندر است.
 • معمولاً رنگ متفاوتی دارد تا راحت‌تر از بقیه لوله تشخیص داده شود. در نهایت، شیر را به خود لوله های خانه وصل می کنیم.
 • هنگامی که شیر کاملاً وصل شد، آن را آزمایش می کنیم تا مطمئن شویم که کار می کند. همچنین نحوه تنظیم مجدد آن را به شما نشان خواهیم داد.

شیر خاموش کننده زلزله خود را همین امروز نصب کنید

 • شیرهای قطع کننده زلزله سریع و آسان نصب می شوند. با مایک دایموند تماس بگیرید تا یک تکنسین خبره را برای نصب شیر خاموش کننده زلزله بر اساس مقررات کمیسیون خدمات عمومی کالیفرنیا، نصب کند.
 • تکنسین های ما بیش از 22 منطقه را در سراسر خانه شما بررسی می کنند تا از ایمن بودن خط گاز شما مطمئن شوند. امروز را طوری برنامه ریزی کنید که خانه شما در صورت وقوع زلزله در منطقه لس آنجلس آماده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *