نکات ایمنی دیزل ژنراتور

هنگامی که شما صاحب یک دیزل ژنراتور در بریتانیا هستید، به منبع انرژی قابل اعتماد و مقرون به صرفه دسترسی دارید. با این حال، خطرات خاصی (نکات ایمنی دیزل ژنراتور) در استفاده از ژنراتورها وجود دارد که اگر به درستی درمان نشود، می تواند خطرناک باشد.

بنابراین، در اینجا نکات مهم ما در مورد ایمنی ژنراتور و همه چیزهایی که باید در مورد استفاده ایمن از منبع تغذیه پشتیبان خود بدانید آورده شده است…

نکات ایمنی دیزل ژنراتور – محل دیزل ژنراتور و تهویه

موقعیت مکانی یکی از مهمترین مواردی است که باید برای هر کسی که دیزل ژنراتور دارد در نظر گرفت. محل قرارگیری ژنراتور به علاوه تهویه برای به حداقل رساندن خطر مسمومیت با مونوکسید کربن بسیار مهم است.

یکی از راه های تضمین تهویه خوب این است که دیزل ژنراتور خود را در فضای باز قرار دهید. توصیه می کنیم از مناطقی که فقط تا حدی تهویه می شوند خودداری کنید. تیم متخصصان ژنراتور ما می توانند در انتخاب بهترین مکان برای قرار دادن ژنراتور آماده به کار شما کمک کنند .

نکات ایمنی دیزل ژنراتور -دسترسی به دیزل ژنراتور

صرف نظر از اندازه ژنراتور شما، احتمالاً به طور مرتب نیاز به سوخت گیری خواهد بود. به همین دلیل مهم است که اطمینان حاصل کنید که می توانید به راحتی به ژنراتور خود برسید.

برای هرگونه تعمیر و نگهداری یا سایر بررسی‌ها، مهم است که مطمئن شوید ژنراتور شما به راحتی در دسترس است. به طور مشابه، همیشه قبل از پر کردن با مایع قابل اشتعال، بررسی کنید که ژنراتور شما برای مدت طولانی خاموش باشد.

از ژنراتور خود در برابر آب و هوا محافظت کنید

همانطور که گفته شد، یک راه اندازی معقول برای یک مولد پشتیبان در فضای باز است. با این حال، هنوز باید مطمئن شوید که ژنراتور شما از حفاظت کافی در برابر آب و هوای خشن بریتانیا برخوردار است.

ما توصیه می کنیم یک سازه سایبانی بنا کنید که از واحد شما در برابر باران محافظت می کند، و همچنین یک پایه بتنی محکم ایجاد کنید. این موقعیت خود را حفظ می کند، و به این معنی است که صرف نظر از مدت زمانی که ژنراتور خود را راه اندازی می کنید، به زمین می ماند. اندازه بسیار زیاد این واحدها به این معنی است که اگر از باران سر بخورد، ایمنی کارمندان شما به خطر می افتد.

 دیزل ژنراتور را بیش از حد بارگذاری نکنید

این واقعا مهم است که مطمئن شوید از ژنراتور اندازه مناسب استفاده می کنید که بتواند بار الکتریکی کسب و کار شما را تحمل کند. شما باید نیازهای سایت خود را در نظر بگیرید و بر اساس آن انتخاب کنید.

به عنوان مثال، برخی از واحدهای پشتیبان خریداری می کنند که به سادگی با قطع برق کنار می آیند. بقیه برای تامین برق کل مجتمع های ساختمانی، بیمارستان ها یا سایر واحدهای بزرگ استفاده خواهند شد. اگر یک دیزل ژنراتور با کیفیت با قابلیت خروجی کافی انتخاب نکنید، در معرض خطر بارهای اضافی قرار خواهید گرفت. اینها نه تنها می توانند به واحد شما آسیب برسانند، بلکه برای همه اطرافیان آن خطری برای سلامتی ایجاد می کنند.

نکات ایمنی دیزل ژنراتور – دیزل ژنراتور را از آب دور نگه دارید

ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما دور نگه داشتن ژنراتور از آب (نکات ایمنی دیزل ژنراتور) بسیار مهم است. هنگام استفاده از منبع تغذیه، مانند دیزل ژنراتور، ضروری است که آب به خوبی از دستگاه دور نگه داشته شود.

نشت یا نفوذ آب می تواند نه تنها منجر به نقص فنی در ژنراتور برق شود، بلکه می تواند برای کسانی که در نزدیکی هستند نیز خطرناک باشد. نشت آب از منابع آب محلی نیز می تواند منجر به زنگ زدگی یا اتصال کوتاه شود – بنابراین مطمئن شوید که ژنراتور خود را در جایی دور از منابع آب قرار دهید.

نکات ایمنی دیزل ژنراتور – از فرآیند صحیح سوخت گیری دیزل ژنراتور استفاده کنید

همیشه هنگام سرد بودن ژنراتور را سوخت گیری کنید. اگر (نکات ایمنی دیزل ژنراتور) زمانی که ژنراتور برق اخیرا فعال بوده است اقدام به اضافه کردن سوخت کنید، احتمال ریزش و حتی آتش سوزی وجود دارد.

برای یک فرآیند سوخت‌گیری بی‌خطر و ایمن هر بار، با تیم ما تماس بگیرید تا یک برنامه منظم تنظیم کنید.

نکات ایمنی دیزل ژنراتور – کابل های برق ژنراتور را مرتب نگه دارید

شل شدن کابل های برق می تواند خطر سفر برای هر کسی باشد. عبور از یکی از این موارد به راحتی انجام می شود، بنابراین ایده خوبی است که رمپ های کابلی را در اطراف سایت خود قرار دهید.

نکات ایمنی دیزل ژنراتور – نحوه کارکرد ایمن دیزل ژنراتور

چه مالک دیزل ژنراتور باشید و چه صرفاً آن را برای استفاده خاصی استخدام می کنید ، بسیار مهم است که بدانید چگونه ماشین آلات را به طور ایمن کار کنید. این فقط برای تضمین ایمنی شما و سایر افرادی که از دستگاه استفاده می کنند نیست، بلکه برای اطمینان از اینکه ژنراتور با راندمان کامل و بدون هیچ مشکلی کار می کند، انجام می شود.

نکات ایمنی دیزل ژنراتور – نحوه راه اندازی یک دیزل ژنراتور

نصب صحیح ژنراتور اولین قدم حیاتی است. این برای تضمین عملکرد ایمن در طول زمان استفاده، بلکه برای ایمنی سایرین است، هرچند شایان ذکر است که همیشه (نکات ایمنی دیزل ژنراتور) ابتدا راهنمای دستورالعمل ژنراتور خود را بخوانید.

چند نکته:

  • بررسی کنید که تمام اتصالات الکتریکی ژنراتور پرکینز به طور ایمن بسته، متصل و آسیب ندیده باشند. اتصالات آسیب دیده می تواند منجر به از دست دادن برق و همچنین افزایش احتمال آسیب دیدگی، آسیب اموال و تلفات شود.
  • در صورت نیاز، مطمئن شوید که همه لوورهای ژنراتور برای اهداف تهویه باز هستند تا از گرمای بیش از حد و تجمع دود جلوگیری شود.
  • مطمئن شوید که نشانگر فیلتر هوا سبز و قابل اجرا است.
  • قبل از اینکه شروع به استفاده از ژنراتور برای تامین برق تاسیسات خود کنید، همچنین باید مطمئن شوید که دمای کارکرد بهینه آن رسیده است . این امر برای اطمینان از سوختن تمام ذخایر کربن و همچنین اجازه دادن به سایر اجزاء قبل از استفاده و عملکرد و عملکرد است.

نکات ایمنی دیزل ژنراتور – خطرات عمومی دیزل ژنراتور

  • همه پرسنلی که کار می کنند یا در مجاورت ژنراتور هستند باید همیشه از PPE مناسب استفاده کنند. این شامل عینک، دستکش، کلاه سخت و موارد دیگر برای اطمینان از محافظت کامل از سلامت کلی، پوست و ایمنی عمومی است.
  • تمام اتصالات الکتریکی باید به درستی عایق بندی و پوشانده شوند و همچنین از تماس با آب یا دست خالی دور باشند تا از پخش شدن جریان الکتریکی (نکات ایمنی دیزل ژنراتور) و ایجاد جراحت جلوگیری شود.
  • هر گونه نشت سوخت یا روغن باید به عنوان اضطراری هشدار قرمز در نظر گرفته شود، به این معنی که ژنراتور باید فورا خاموش شود تا از انفجار احتمالی به دلیل دمای بالا جلوگیری شود.
  • کل ناحیه اطراف ژنراتور باید شفاف (نکات ایمنی دیزل ژنراتور) و عاری از هرگونه درهم و برهم باشد. به همین ترتیب، قاب ژنراتور و هرگونه مواد رسانای خارجی باید مجهز به سیم کشی زمین باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *