ماشین حفاری کله گاوی

نحوه فعالیت ماشین حفاری کله گاوی

انتقال ضربات به جداره سنگی

پارامتر های عملکردی ماشین حفاری کله گاوی

 • انرژی وزن چکش
 • ارتفاع چکش
 • فرکانس ضربات

سر حفار این دستگاه به دو دسته پودرکن و تراشه کنی تقسیم می شود.

ناخن های نصب شده بر روی کله حفاری عموماً از جنس کربور تنگستن می باشند.

سر حفار ماشین با قابلیت تعویض می باشد.

بخش های اصلی این دستگاه چکش هیدرولیکی و بیل مکانیکی می باشد.

لازم به ذکر است امروزه این دستگاه در ابعاد گوناگون در بازار موجود می باشد.

رودهدر

یک جاده سر معمولی

که سردر به آن سربرگ نوع بوم ، ماشین سربرگ جاده ، سربرگ جاده یا فقط ماشین سربرگ نیز می‌گویند، قطعه‌ای از تجهیزات حفاری است که از یک سر برش نصب شده روی بوم، یک دستگاه بارگیری که معمولاً شامل یک نوار نقاله و یک مسیر حرکت خزنده است، تشکیل شده است. تا کل دستگاه را به سمت جلو به سمت صخره حرکت دهد.

سر برش می‌تواند یک درام چرخان عمومی باشد که در خط یا عمود بر بوم نصب ماشین حفاری کله گاوی شده است، یا می‌تواند سرهای عملکردی خاص مانند میخ‌های چکش مانند، سرهای میکرو چرخ شکسته فشاری مانند دستگاه‌های حفاری تونل ، سر برش‌دهنده باشد. یک اره زنجیری غول پیکر برای برش سنگ، یا سطل های فک مانند ساده بیل مکانیکی سنتی.

فهرست

 • 1 تاریخچه
 • 2 نوع
 • 3 موارد استفاده
 • 4 پروژه با استفاده از سردرهای جاده
 • 5 مراجع
 • 6 پیوندهای خارجی

تاریخچه

یک دستگاه سردر دوسکو mk2A

اولین حق ثبت اختراع سردر جاده توسط دکتر Z. Ajtay در مجارستان در سال 1949 درخواست شد .

انواع

سر برش:

 • عرضی – به موازات محور بوم کاتر می چرخد
 • طولی – عمود بر محور بوم می چرخد

استفاده ماشین حفاری کله گاوی

سردر ابتدا در معادن زغال سنگ استفاده می شد. اولین مورد استفاده در یک پروژه مهندسی عمران، ساخت حلقه شهر (که در آن زمان حلقه راه آهن زیرزمینی ملبورن نامیده می شد) در دهه 1970 بود، که در آن ماشین ها حدود 80٪ از حفاری را به صورت مکانیکی انجام دادند.

آنها در حال حاضر به طور گسترده در تونل زنی برای معدن و پروژه های دولتی شهری، ساخت غارهای، و ساخت خانه های غار مانند خانه های در کوبر پدی ، استرالیا استفاده می شوند.

در 21 فوریه 2014، خیابان والر، درست در جنوب خیابان لوریر، در یک حفره با عرض 8 متر و عمق 12 متر فروریخت که در آن یک سردر در حال حفاری ورودی شرقی اتاوا بود LRT O-Train تونل حادثه مشابهی در ژوئن 2016 رخ داد، زمانی که یک سوراخ سینک در خیابان ریدو در حین ساخت بیشتر تونل باز شد و تا عمق سه متری با آب پر شد. گزارش سی‌بی‌سی داد که یکی از گروه ترانزیت ریدو سردرهای 135 تنی در ساخت O-Train از سه سردر استفاده شد.

دستگاه سربرگ راه در ساخت و ساز

<>یک دستگاه هدر جاده به نام هدر جاده از نوع بوم. سربرگ‌های جاده ماشین حفاری کله گاوی برش سنگ پیشرفته، خود اجباری و بسیار قدرتمندی هستند که برای حفاری جاده‌ها، تونل‌ها و محفظه‌ها به طور مداوم بدون استفاده از مواد فرار طراحی شده‌اند. آنها با برق هیدرولیکی برق تولید نمی کنند و به طور گسترده در معادن معدنی، معدن زغال سنگ و پروژه های ساخت و ساز زیرزمینی استفاده می شوند، جایی که ظرفیت آنها برای حفاری پروفیل مورد نظر بدون ایجاد ارتعاشات مخرب به دلایل زیست محیطی ایمنی بسیار ارزشمند است.

دستگاه سربرگ جادهاین قطعه ای از تجهیزات حفاری است که از یک سر برش نصب شده بر روی بوم، یک ماشین بارگیری که معمولاً شامل یک نوار نقاله و یک مسیر خزنده است که کل دستگاه را به سمت جلو به سمت صخره حرکت می دهد، تشکیل شده است. سربرگ جاده همچنین شامل قسمت جداگانه، سرهای برش هیدرولیک چند منظوره برای افزایش در بیل مکانیکی است.
سر برش می‌تواند یک درام چرخان عمومی باشد که در خط یا عمود بر بوم نصب شده است یا می‌تواند سرهای عملکردی خاص مانند چکش جک مانند سنبله، سر چرخ‌های خرد شکسته فشاری مانند آنهایی که در ماشین‌های حفاری تونل بزرگ‌تر مانند اره‌ای زنجیره‌ای غول‌پیکر برای برش دادن باشد. سنگ یا فک ساده مانند سطل های بیل مکانیکی سنتی.

سربرگ راه های ساختمانی

سربرگ های جاده برای ساخت و ساز با سرهای برش قدرتمند و عرضی تنظیم شده اند که بهترین عملکرد برش را در طیف گسترده ای از سازندهای سنگی ارائه می دهند. تونل‌های مترو، غرق شدن شفت، بازسازی تونل‌های موجود، تونل‌های جاده‌ای و حفاری غارهای زیرزمینی نمونه‌هایی هستند که این ماشین‌ها انعطاف‌پذیری زیادی را ایجاد کرده‌اند.

سربرگ جاده های معدن

هدرهای جاده برای استخراج با سرهای برش قدرتمند و عرضی تهیه می شوند که عملکرد برشی بی نظیری را در تشکیل طیف وسیعی از سنگ ارائه می دهند. نصب شده بر روی یک بوم هیدرولیکی بسیار قوی، آنها قابل اعتماد، ناهموار و نتیجه بسیار خلاقانه برای توسعه و وظایف تولید مستقیم هستند.

سر برش هیدرولیک ماشین حفاری کله گاوی

سرهای برش هیدرولیک به گونه ای طراحی شده اند که در بیل مکانیکی مناسب به سرعت و به راحتی افزایش می یابند. ماشین حفاری کله گاوی با ساختارهای برش عرضی، آزمایش شده، هندسی بهینه شده و آزمایش شده بر روی برخی از سنگی ترین ماشین های معدن و تونل زنی جهان، آنها به خوبی سازماندهی شده اند و ابزارهای چند منظوره برای کاربردهای مختلف از جمله پوسته ریزی، تولید، تصفیه تونل، تسطیح جاده، ترانشه برداری و تخریب هستند.

 

اندازه گیری مصالح و کارها – QS

واحدهای اندازه گیری ماشین حفاری کله گاوی

واحدها تعیین کننده کمیت ها هستند تا آنها را به صورت استاندارد نشان دهند. معمولا واحدها بر اساس ماهیت، شکل و اندازه طبقه بندی می شوند. برای برنامه ریزی و اجرای هر پروژه اندازه گیری و دقت آن بسیار مهم است.

قوانین کلی برای اندازه گیری

اندازه گیری باید برای کار تمام شده انجام شود. (شرح اقلام باید شامل جزئیاتی مانند مواد، حمل و نقل، جزئیات کار، ابزار مورد استفاده، سربار باشد).

هنگام رزرو اندازه گیری، سفارش باید طول، عرض، ارتفاع / ضخامت باشد.

تلورانس های پذیرفته شده برای اندازه گیری باید باشد

اندازه گیری خطی – 0.01 متر / 1 سانتی متر / 0.5 اینچ (نیم اینچ)

مساحت – 0.01 متر مربع / 0.1 فوت مربع

حجم / محتویات مکعب – 0.01 Cum / 0.1 Cuft.

اگر نوع کار یکسان است اما در شرایط و ماهیت متفاوت انجام می شود، باید جداگانه اندازه گیری شود.

یک BOQ به طور کامل در مورد مواد، نسبت ها، طرز کار و میزان دقیق کاری که باید اجرا شود، توضیح می دهد.

در مورد سنگ تراشی سطوح ارتفاع باید به وضوح به عنوان پی به ازاره / ازاره تا طبقه 1 و غیره ذکر شود.

خارج کردن مقادیر

روش های مختلفی برای حذف مقادیر وجود دارد. برای کارهای عظیم، حجم باید تعریف شود. بنابراین اندازه گیری طول، عرض، ارتفاع / عمق برای محاسبه باید مورد نیاز باشد.

واحد اندازه گیری متداول متر مکعب – Cum است. کارهای ماشین حفاری کله گاوی نمونه برای کارهای عظیم عبارتند از: خاک، بتن برای فونداسیون، سنگ تراشی تصادفی.

برای کارهای باریک یا کارهای سطحی مساحت باید محاسبه شود. بنابراین اندازه گیری طول و عرض / ارتفاع برای محاسبه باید مورد نیاز باشد.

واحد اندازه گیری متر مربع – متر مربع است. کارهایی مانند گچ بری، آجر نازک یا بلوک کاری برای پارتیشن بندی دیوار نمونه هایی از این نوع هستند.

برای کارهای طولانی، اندازه گیری طول خطی/ دویدن باید در نظر گرفته شود. واحد متداول متر – متر (RM – Running meter) و حصار کشی، لوله کشی نمونه کارهای این نوع اندازه گیری هستند.

همچنین برخی از کارهای تک واحدی مانند تثبیت درب، پنجره، ماشین حفاری کله گاوی جرز، خرپا، مقدار عددی آن اندازه گیری در نظر گرفته می شود. آنها بر حسب No – Number نشان داده می شوند. (ویندوز – شماره 5).

Sandvik MR341 roadheader

یک دستگاه برش قسمتی است که برای توسعه جاده در معدن زغال سنگ طراحی شده است. این دستگاه الکتروهیدرولیک دارای لوازم جانبی ویژه و طیف وسیعی از گزینه‌ها است – مانند نوار نقاله زنجیری چرخشی یکپارچه، همراه با سرعت بالا برای جابجایی – که آن را برای انواع کاربردهای معدن و تونل‌سازی ایده‌آل می‌کند. با سر برش عرضی قدرتمند خود، دستگاه قادر است سنگ را تا 80 مگاپاسکال (UCS) برش دهد.

Need to know more

MR341 به عنوان یک ماشین هوشمند PLC (کنترل منطقی قابل برنامه ریزی) موجود است و طبق مقررات کشور، ماشین ها را می توان با گواهینامه های FLP (ضد شعله) از مراجع مختلف تایید بین المللی تحویل داد.

مزایای ماشین حفاری کله گاوی

 • ویژگی های ایمنی بهبود یافته شرایط کار زیرزمینی ایمن و خطرات عملیاتی کمتر را تضمین می کند.
 • سرهای مختلف برش برای طیف وسیعی از شرایط و کاربردهای سنگ برای تطبیق پذیری بالا در عملکرد دستگاه استفاده می شود.
 • گزینه‌های مختلف دیجیتالی‌سازی مانند Cutronic (چرخه برش خودکار)، که عملیات برش ماشین نیمه مستقل را امکان‌پذیر می‌کند، ارزش مشتری را بهینه می‌کند.
 • این ماشین ها در طراحی ضد شعله طبق مقررات کشور در دسترس هستند
داده های تکنیکی
وزن67000 کیلوگرم
ابعاد (LWH)10900 x 3300 x 2300 میلی‌متر
ارتفاع برش (حداکثر)4900 میلی متر
عرض برش (حداکثر)7500 میلی متر
قدرت موتور کاتر230 کیلو وات
فشار زمین0.17 مگاپاسکال
حداکثر سرعت تراموا0-9 متر در دقیقه
برق نصب شده404 کیلو وات

MR341 Roadheader برای ماینینگ

Sandvik MR341 roadheader یک دستگاه برش قسمتی است که برای توسعه جاده در معدن زغال سنگ طراحی شده است. این دستگاه الکتروهیدرولیک دارای لوازم جانبی ویژه و طیف وسیعی از گزینه‌ها است – مانند نوار نقاله زنجیری چرخشی یکپارچه، همراه با سرعت بالا برای جابجایی – که آن را برای انواع کاربردهای معدن و تونل‌سازی ایده‌آل می‌کند. با سر برش عرضی قدرتمند خود، دستگاه قادر است سنگ را تا 80 مگاپاسکال (UCS) برش دهد.

نیاز به دانستن بیشتر دارید؟

MR341 به عنوان یک ماشین هوشمند PLC (کنترل منطقی قابل برنامه ریزی) موجود است و طبق مقررات کشور، ماشین ها را می توان با گواهینامه های FLP (ضد شعله) از مراجع مختلف تایید بین المللی تحویل داد.

مزایای

 • ویژگی های ایمنی بهبود یافته شرایط کار زیرزمینی ایمن و خطرات عملیاتی کمتر را تضمین می کند.
 • سرهای مختلف برش برای طیف وسیعی از شرایط و کاربردهای سنگ برای تطبیق پذیری بالا در عملکرد دستگاه استفاده می شود.
 • گزینه‌های مختلف دیجیتالی‌سازی مانند Cutronic (چرخه برش خودکار)، که عملیات برش ماشین نیمه مستقل را امکان‌پذیر می‌کند، ارزش مشتری را بهینه می‌کند.
 • این ماشین ها در طراحی ضد شعله طبق مقررات کشور در دسترس هستند
داده های تکنیکی
وزن67000 کیلوگرم
ابعاد (LWH)10900 x 3300 x 2300 میلی‌متر
ارتفاع برش (حداکثر)4900 میلی متر
عرض برش (حداکثر)7500 میلی متر
قدرت موتور کاتر230 کیلو وات
فشار زمین0.17 مگاپاسکال
حداکثر سرعت تراموا0-9 متر در دقیقه
برق نصب شده404 کیلو وات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *