بنز الکونیوم کلرید

بنز الکونیوم کلرید چیست؟

بنز الکونیوم کلرید یک عامل ضد عفونی کننده است که به عنوان نگهدارنده در داروها یا به عنوان ضد عفونی کننده در محصولات تمیز کننده استفاده می شود.

این بنز الکونیوم کلرید به طور گسترده ای به عنوان نگهدارنده در قطره های چشمی استفاده می شود.
در غلظت های بالاتر به عنوان ضد عفونی کننده و ضد عفونی کننده استفاده می شود. در یک مطالعه متقاطع تصادفی، دو غلظت بنز الکونیوم کلرید، 0.1٪ و 0.4٪،  به عنوان دستمال مرطوب بهداشتی با ژل نرم کننده اتیل الکل 62٪ برای ایمنی و مقبولیت در آنتی سپتیک می باشد.

بنز الکونیوم کلرید

فروش بنزالکونیوم کلرید

بنز الکونیوم کلرید یک ترکیب آمونیوم چهارتایی است و رایج ترین نگهدارنده ضد میکروبی است. در ابتدا در محلول های لنز تماسی سخت استفاده می شد،اما اکنون در همه جا وجود دارد. در حال حاضر، می توان آن را در اکثر داروهای موضعی چند منظوره چشمی یافت.
BAK یک ماده شوینده است که پروتئین ها را دناتوره می کند و باعث لیز غشاهای سیتوپلاسمی می شود و بنابراین یک ضد عفونی کننده قوی با طیف گسترده است. به عنوان یک سورفکتانت، BAK می تواند اتصالات بین سلولی را در اپیتلیوم قرنیه حل کند تا دارورسانی را افزایش دهد.این همچنین باعث افزایش نفوذ BAK و تجمع طولانی مدت در بافت چشم می شود که منجر به تقویت عوارض جانبی آن می شود.
تغییرات مزمن شامل از دست دادن سلول های اپیتلیال قرنیه، متاپلازی ملتحمه ، اختلال در لایه اشکی است. افزایش غلظت BAK و مزمن بودن مواجهه با شدت این تغییرات ارتباط دارد. قابل توجه، سلول های ملتحمه که مکرراً در معرض BAK قرار گرفتند نشانگر Apo2.7 را بیش از حد بیان کردند که با آپوپتوز مرتبط است . این امر به ویژه برای بیمارانی که قبلاً بیماری سطح چشمی پایه دارند و داروهای موضعی متعددی مصرف می‌کنند بسیار مهم است زیرا عوارض جانبی BAK ممکن است بیماری آنها را تشدید کند.
1112BAK همچنین به عنوان القا کننده نکروز سلول های اپیتلیال قرنیه در غلظت های 0.05-0.1٪ و آپوپتوز سلولی در غلظت های 0.01٪  است.

مزایا بنزالکونیوم کلرید

بنز الکونیوم کلرید همچنین دارای خواص سورفکتانت است، فاز لیپیدی لایه اشک را حل می کند و نفوذ دارو را افزایش می دهد و آن را به یک ماده کمکی مفید تبدیل می کند ، اما در خطر آسیب به سطح چشم است.

  • مواد شوینده لباسشویی و درمان.
  • نرم کننده های منسوجات.

کاتالوگ بنز الکونیوم کلرید:

دریافت کاتالوگ بنز الکونیوم کلرید

مضرات بنزالکونیوم کلراید

اگرچه از نظر تاریخی بنز الکونیوم کلرید و پراستیک اسید به عنوان یک نگهدارنده در آماده سازی های چشمی وجود داشته است، سمیت چشمی و خواص تحریک کننده آن، در ارتباط با تقاضای مصرف کنندگان، شرکت های داروسازی را به افزایش تولید فرآورده های بدون نگهدارنده یا جایگزینی کلرید بنزالکونیوم با نگهدارنده سوق داده است. که ضرر کمتری دارند.
بسیاری از فرمول‌های استنشاقی و اسپری بینی که در بازار انبوه عرضه می‌شوند، علی‌رغم شواهد قابل‌توجهی که می‌تواند بر حرکت مژگانی ، پاکسازی مخاطی ، بافت‌شناسی مخاط بینی، عملکرد نوتروفیل‌های انسانی و پاسخ لکوسیت‌ها به التهاب موضعی تأثیر منفی بگذارد، حاوی کلرید بنزالکونیوم به‌عنوان یک ماده نگهدارنده است . اگرچه برخی از مطالعات هیچ ارتباطی بین استفاده از کلرید بنزالکونیوم در غلظت های 0.1٪ یا کمتر از 0.1٪ در اسپری های بینی و رینیت ناشی از دارو پیدا نکردند ، دیگران توصیه کرده اند که از کلرید بنزالکونیوم در اسپری های بینی اجتناب شود.  در ایالات متحده،آماده‌سازی‌های استروئیدی بینی که فاقد بنز الکونیوم کلرید هستند شامل بودزونید ، تریامسینولون استوناید ، دگزامتازون و استنشاق‌های آئروسل Beconase و Vancenase هستند.
بنزالکونیوم کلرید در غلظت های معمول برای بافت های گوش میانی تحریک کننده است. سمیت گوش داخلی نشان داده شده است.
قرار گرفتن در معرض بنزالکونیوم کلرید شغلی با ایجاد آسم مرتبط است.  در سال 2011، یک کارآزمایی بالینی بزرگ که برای ارزیابی کارایی ضدعفونی‌کننده‌های دست بر اساس مواد فعال مختلف در جلوگیری از انتقال ویروس در بین دانش‌آموزان طراحی شده بود، دوباره طراحی شد تا به دلیل نگرانی‌های ایمنی، ضدعفونی‌کننده‌های مبتنی بر بنزالکونیوم کلرید را حذف کند.
بنز الکونیوم کلرید به عنوان یک نگهدارنده دارویی و ضد میکروبی از دهه 1940 مورد استفاده متداول بوده است. در حالی که مطالعات اولیه خواص خورنده و تحریک‌کننده بنزالکونیوم کلرید را تایید کرد، تحقیقات در مورد اثرات نامطلوب و بیماری‌های مرتبط با بنزالکونیوم کلرید تنها در 30 سال گذشته ظاهر شد.

سوالات متداول

بنزالکونیوم کلرید برای چه مواردی استفاده می شود؟

بنز الکونیوم کلرید یک ضد عفونی کننده و ضدعفونی کننده آمونیوم چهارتایی با عملکرد و کاربرد مشابه سایر سورفکتانت های کاتیونی است. همچنین به عنوان یک نگهدارنده ضد میکروبی برای محصولات دارویی استفاده می شود.

آیا بنزالکونیوم کلرید برای انسان بی خطر است؟

بنز الکونیوم کلرید (BAC) یک ضد عفونی کننده / نگهدارنده پرکاربرد است و قرار گرفتن در معرض تنفسی با این ترکیب بسیار سمی گزارش شده است.

آیا بنزالکونیوم کلرید برای پوست بی خطر است؟

بنز الکونیوم کلرید (BAC) به طور کلی زمانی که طبق دستورالعمل استفاده می شود بی خطر است. اما می تواند در برخی افراد عوارض جانبی ایجاد کند. در اینجا برخی از عوارض جانبی احتمالی وجود دارد: تحریک پوست: BAC می تواند باعث تحریک پوست شود، به خصوص با استفاده مکرر یا طولانی مدت. علائم تحریک پوست ممکن است شامل قرمزی، خارش و خشکی باشد.

ماده بنزالکونیوم کلرید چیست؟

بنز الکونیوم کلرید (BKC) یک ترکیب آمونیوم چهارتایی آلی کاتیونی با خواص بیوسیدال (از بین می برد) و همچنین از رشد میکروارگانیسم ها بر روی پوست و سایر سطوح جلوگیری می کند. این یک عامل سریع الاثر است که برای محافظت از پوست در برابر میکروب ها، پاتوژن ها، باکتری ها، برخی ویروس ها، قارچ ها و تک یاخته ها استفاده می شود.

بنز الکونیوم کلرید

کاربرد بنز الکونیوم کلرید

به خصوص به دلیل فعالیت ضد میکروبی آن، بنز الکونیوم کلرید یک ماده فعال در بسیاری از محصولات مصرفی است:

  • فرآورده های دارویی مانند قطره یا اسپری چشم ، گوش و بینی به عنوان نگهدارنده.
  • محصولات مراقبت شخصی مانند ضدعفونی کننده دست ، دستمال مرطوب ، شامپو ، صابون ، دئودورانت و لوازم آرایشی.
  • ضد عفونی کننده های پوست و اسپری های شستشوی زخم، مانند باکتین .
  • پاستیل های گلو  و دهان شویه ها ، به عنوان یک بایوساید
  • کرم های اسپرم کش
  • پاک کننده های کف و سطوح سخت به عنوان ضدعفونی کننده، مانند اسپری و دستمال مرطوب ضد باکتری Lysol و Dettol .
  • جلبک کش ها برای پاکسازی جلبک ها، خزه ها، گلسنگ ها از مسیرها، کاشی های سقف، استخرها، سنگ تراشی و غیره.

بنزالکونیوم کلرید همچنین در بسیاری از فرآیندها و محصولات غیر مصرفی، از جمله به عنوان یک ماده فعال در ضدعفونی جراحی استفاده می شود. فهرست جامعی از کاربردها شامل کاربردهای صنعتی است.

msds بنزالکونیوم کلراید

ترکیب آمونیوم چهارتایی کلرید بنزالکونیوم و بایو ساید که به عنوان یک عامل ضد میکروبی با دناتوره کردن پروتئین ها و مختل کردن غشاهای سیتوپلاسمی عمل می کند.

سیستم های حسی ] مشاهده شد. این با خشکی چشم ارتباط نداشت و تعداد سلول های لانگرهانس 4 هفته پس از پایان تجویز بنزالکونیوم کلرید به حالت عادی بازگشت.
اختلالات سطح چشم ثانویه به اثرات سمی بنز الکونیوم کلرید منجر به تغییر واسطه های التهابی و مهاجرت سلول های لانگرهانس می شود. افزایش تعداد سلول های لانگرهانس در طول درمان با بنزالکونیوم کلرید ممکن است نشانه قابل اعتمادی از تحریک التهابی باشد. در یک مطالعه تصادفی دوسوکور، افزایش قابل توجهی در سلول های لانگرهانس در قرنیه مرکزی 20 داوطلب سالم پس از 12 هفته استفاده از محلول بنزالکونیوم کلرید 0.01٪ مشاهده شد.

بنزالکونیوم کلرید

بنز الکونیوم کلرید 50 درصد کنسانتره، داروخانه ملی ماهی، توسان، آریز) یک ضدعفونی کننده آمونیوم چهارتایی است که گاهی به عنوان یک داروی ضد قارچ برای ماهی ها و دوزیستان استفاده می شود.
حمام 2 میلی گرم در لیتر بنز الکونیوم کلرید به مدت 30 دقیقه در روزهای متناوب برای مجموع سه تیمار با چرخه تکرار یک بار  است.
پس از یک فاصله 8 روزه بدون درمان در قورباغه های کوتوله غربی (Hymenochirus curtipes) با تشخیص Basidiobolus استفاده شد .
عفونت ranarum (بعدها مشخص شد که عفونت Bd است). 9این درمان تعداد کلی مرگ و میر در حیوانات مبتلا را کاهش داد. با این حال، ارگانیسم های سازگار با Bd هنوز در بررسی هیستوپاتولوژیک مشاهده شدند. که نشان دهنده یک اثر قارچ کش به جای قارچ کش است. بنزالکونیوم 1 میلی گرم در لیتر شیوع را کاهش داد اما عفونت Bd را در قورباغه های بزرگ میله ای از بین نبرد.

بنز الکونیوم کلرید

موارد استفاده از بنزالکونیوم کلرید

بنز الکونیوم کلرید یک ترکیب آمونیوم چهارتایی است که به عنوان بیوسید، سورفکتانت کاتیونی و به عنوان عامل انتقال فاز استفاده می شود . بنزالکونیوم بیشتر در محصولات مصرفی به شکل نمک آن وجود دارد، برچسب بنزالکونیوم کلرید . این نمک در انواع زیادی از محصولات دارویی بین‌المللی مانند قطره‌ها یا اسپری‌های چشم، گوش و بینی به‌عنوان یک ماده کمکی به‌عنوان برچسب نگهدارنده ضد میکروبی استفاده می‌شود . هنگامی که به عنوان یک ماده در محصولات ضد عفونی کننده و ضد عفونی کننده استفاده می شود، یک عامل ضد میکروبی فعال است.

لیست قیمت بنز الکونیوم کلرید

هنگامی که به عنوان یک ماده فعال در محصولاتی مانند صابون های ضد باکتری، ضد عفونی کننده، یا ضدعفونی کننده، ضدعفونی کننده های موضعی یا عوامل پاک کننده استفاده می شود. بنزالکونیوم عمدتاً به شکل نمک آن، بنز الکونیوم کلرید، که اغلب ممکن است تنها ماده فعال موجود باشد و برای هدف اصلی شستشوی موضعی کاهش باکتری های روی پوست برعکس، هنگامی که به عنوان یک ماده کمکی در انواع محصولات آبی، چشم یا گوش استفاده می شود.
بنزالکونیوم به عنوان نگهدارنده ضد میکروبی انتخابی برای تسهیل اقدامات موثر باکتری کش و قارچ کش برای کمک به به حداقل رساندن رشد ارگانیسم های ناخواسته در بدن می شود.

محلول های بنز الکونیوم کلرید به طور کلی به عنوان عوامل بیوسیدال با مدت زمان اثر نسبتا طولانی طبقه بندی می شوند. طیف فعالیت آن‌ها در برابر باکتری‌ها، برخی ویروس‌ها، قارچ‌ها و تک یاخته‌ها نشان می دهد.
اگرچه هاگ‌های باکتریایی به عنوان مقاوم در برابر عامل تلقی می‌شوند. علاوه بر این، عامل به طور کلی فعالیت بیشتری در برابر باکتری های گرم مثبت نسبت به باکتری های گرم منفی نشان می دهد .
در نهایت، محلول های کلرید بنزالکونیوم بر اساس غلظت آنها باکتریواستاتیک یا باکتری کش هستند. عوامل باکتریواستاتیک برای جلوگیری از رشد بیشتر ارگانیسم‌های باکتریایی موجود عمل می‌کنند در حالی که عوامل باکتری‌کش برای کشتن باکتری‌های موجود عمل می‌کنند .. به طور کلی، فعالیت عامل تا حد زیادی تحت تأثیر pH قرار نمی گیرد.
اما چنین فعالیتی در دماهای بالاتر و زمان های قرار گرفتن طولانی مدت به طور قابل توجهی افزایش می یابد.

در صورت نیاز به کسب قیمت و اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *