نشاسته صنعتی

نشاسته صنعتی چیست؟

نشاسته صنعتی کربوهیدراتی است که از مواد خام کشاورزی استخراج می شود و در بسیاری از محصولات غذایی روزمره و غیر غذایی کاربرد دارد. این نشاسته های صنعتی از منابع مختلفی از جمله ذرت، سیب زمینی، گندم و سایر منابع به دست می آیند. با بهبود تدریجی اقتصاد جهانی و در نتیجه افزایش مصرف غذاهای فرآوری و راحت، بازار نشاسته صنعتی که کاربرد قابل توجهی در این برنامه های غذایی پیدا می کند. تقاضای بیشتری پیدا می کند و در نتیجه بازار کلی را هدایت می کند.

تقاضا برای نشاسته اصلاح به موازات توسعه سریع صنایع غذایی در حال افزایش است. نشاسته های اصلاح شده فواید عملکردی زیادی برای غذاهای مختلف مانند نانوایی ها، تنقلات، نوشیدنی ها و غذاهای مغذی دارند. در حال حاضر طیف وسیعی از نشاسته ها در بازار موجود است که به شکل نشاسته های بومی، نشاسته های اصلاح شده، دکسترین مالت، قندهای مبتنی بر نشاسته و غیره مورد مطالعه قرار گرفته اند. این نشاسته ها کاربردهای گسترده ای دارند، در درجه اول در صنایع نوشیدنی و شیرینی سازی و صنایع دارویی و تخمیر، از جمله، که بازار را هدایت می کنند.

نشاسته صنعتی

نشاسته صنعتی گندم چیست؟

این نشاسته به عنوان یکی از افزودنی های غذایی همه کاره در صنایع غذایی و بایوساید ها محسوب می شود. نشاسته صنعتی به طور گسترده در صنایع غذایی استفاده می شود زیرا اثر تثبیت کنندگی عالی دارد. علاوه بر این، نشاسته صنعتی را می توان به صورت شیمیایی یا فیزیکی برای مصارف چند منظوره اصلاح کرد. نشاسته صنعتی از منابع کم‌هزینه‌ای مانند ذرت، برنج و غیره به دست می‌آید. ظرفیت اصلاح آسان، ساخت نشاسته به عنوان یکی از مهم ترین مواد در تهیه غذا است.

نشاسته صنعتی به دلیل داشتن ویژگی‌های مطلوب از جمله تردی، کاهش جذب روغن و بهبود کیفیت کلی محصول غذایی، به‌طور گسترده در غذاهای راحت به‌عنوان یک ماده کاربردی استفاده می‌شود. پوشش های مبتنی بر نشاسته می توانند جایگزین چربی یا روغن در غذاهای پخته شده کم چرب شوند.

نشاسته صنعتی

تقسیم بندی صنعت نشاسته صنعتی

نشاسته صنعتی از منابع طبیعی مختلفی مانند گندم، ذرت، کاساوا، سیب زمینی و سایر منابع به دست می آید. نشاسته به طور گسترده در صنعت کاغذ در طول فرآیند تولید و پوشش استفاده می شود. بازار جهانی نشاسته بر اساس نوع به مشتقات و شیرین کننده های بومی و نشاسته ای تقسیم می شود. بر اساس منبع، بازار به ذرت، گندم، کاساوا، سیب زمینی و سایر منابع و مواد مانند بوراکس دکا تقسیم می شود.
بازار بر اساس کاربرد به مواد غذایی و نوشیدنی، خوراک، کاغذ، داروسازی و سایر کاربردها تقسیم می شود. همچنین، این گزارش بینش های جهانی را در مورد بازار نشاسته در اقتصادهای بزرگ در سراسر مناطق، از جمله آمریکای شمالی، اروپا، آسیا-اقیانوسیه، آمریکای جنوبی، خاورمیانه و آفریقا ارائه می دهد. برای هر بخش، اندازه و پیش‌بینی بازار به ارزش میلیون دلار انجام است.

نشاسته صنعتی

ذرت به عنوان یکی از منابع برجسته نشاسته صنعتی

نشاسته به دست آمده از ذرت به دلیل خواص بافتی آن به ویژه به عنوان یک عامل غلیظ کننده در صنایعی مانند لبنیات و نوشیدنی ها تقاضای زیادی دارد. این ماده همچنین در توسعه محصولات بدون گلوتن که یک چالش برای نشاسته به دست آمده از گندم است، با توجه به بقایای بالقوه آثار در طول استخراج، برتری پیدا می کند. روند مواد و محصولات با برچسب تمیز به شدت بر صنعت جهانی غذا و نوشیدنی تأثیر می گذارد. علاوه بر این، گسترش سریع صنعت فرآوری مواد غذایی فرصت قابل توجهی را برای تولیدکنندگان مواد تشکیل دهنده فراهم می کند. تا اقدامات استراتژیک را برای پاسخگویی به تقاضای رو به رشد اتخاذ کنند. وقتی صحبت از کاربردهای غیر غذایی می شود، صنعت کاغذ از نشاسته ذرت به عنوان ماده پرکننده و اندازه گیری استفاده می کند. همچنین در صنایع نساجی، خشکشویی، ریخته گری، شناورسازی هوا و صنایع چسب کاربرد دارد.

نشاسته صنعتی

نشاسته صنعتی ذرت چگونه تولید می شود؟

این بخش روندهای اصلی بازار را پوشش می دهد که بازار نشاسته صنعتی را شکل می دهد، طبق نظر کارشناسان تحقیقاتی ما:

نشاسته های می توانند بافت را مدیریت کنند، رطوبت را کنترل کنند و محصولاتی مانند ماست، اقلام نانوایی و غذاهای راحت را تثبیت کنند. و به تولیدکنندگان کمک کنند تا به کیفیت محصول مورد نظر خود برسند. افزایش آگاهی مصرف کنندگان و نگرانی ها در مورد مواد غذایی مورد استفاده در محصولات غذایی و افزایش ترجیح به مواد پایه زیستی انتظار می رود بازار جهانی نشاسته را به طور مثبت تحت تاثیر قرار دهد. سرمایه گذاری فزاینده توسط بازیگران برجسته بازار بر روی نوآوری و تجاری سازی نشاسته های غیر GMO در بازار جهانی، رشد بازار جهانی نشاسته صنعتی را افزایش می دهد.

نشاسته صنعتی

سوالات متداول:

نشاسته صنعتی از چه چیزی ساخته شده است؟

به طور کلی، نشاسته اساساً شامل دانه‌هایی است که از دانه‌های بالغ ذرت، گندم، برنج یا از غده‌های سیب‌زمینی و کاساوا جدا شده‌اند.

کاربرد صنعتی نشاسته چیست؟

محصولات نشاسته ای همچنین در مجموعه ای از کاربردهای کمتر آشکار استفاده می شود: در تخمیر – برای تولید اسیدهای آمینه، اسیدهای آلی، آنزیم ها و مخمر، توسط صنایع شیمیایی – برای تولید سورفکتانت ها، پلی اورتان ها، رزین ها، و در پلاستیک های زیست تخریب پذیر.

تهیه نشاسته چیست؟

استخراج نشاسته از دانه‌ها، ریشه‌ها یا غده‌های گیاه به عنوان فرآوری نشاسته شناخته می‌شود. جداسازی فیزیکی در سراسر فرآیند استخراج نشاسته استفاده می شود و سلولز، پروتئین و سایر عناصر غیر نشاسته ای را به تدریج جدا می کند تا پودر نشاسته خالص و سفید تولید شود.

انواع مختلف نشاسته صنعتی چیست؟

نشاسته تاپیوکا
نوع نشاسته سیب زمینی.
نشاسته نخود.
نشاسته برنج.

 

نشاسته صنعتی

آمریکای شمالی سهم عمده ای در بازار نشاسته دارد

با یک صنعت غذایی بسیار توسعه یافته که از تمام مواد تشکیل دهنده استفاده می کند، آمریکای شمالی جایگاه قطبی را در بازار نشاسته ها به تفکیک منطقه اشغال می کند. در سطح جهان، ایالات متحده با تولید 383.94 میلیون تن ذرت در سال 2021-2022، بزرگترین تولید کننده ذرت است که در زمینه های مختلف کاربرد از جمله تولید نشاسته استفاده می شود. بازار به طور قابل توجهی به سمت مصرف مواد غذایی بدون گلوتن تمایل دارد که توسط دولت این کشور با مقررات سختگیرانه خود در مورد برچسب گذاری محصولات مواد بدون گلوتن حمایت می شود.


بنابراین، بیشتر نشاسته های غذایی اصلاح در ایالات متحده فاقد گلوتن هستند و از ذرت، ذرت مومی و سیب زمینی به دست می آیند.
در نتیجه، نشاسته های تولید شده از گندم سهم کمتری از بازار را به خود اختصاص می دهند. بازار نشاسته صنعتی کانادا به سرعت در حال رشد است، به دلیل افزایش تقاضای مصرف کنندگان برای مواد سالم و تمیزتر. کاربردهای رنگ روشن با طعم های ظریف به ویژه تقاضا برای نشاسته های بومی را در کشور افزایش می دهد. تولید کنندگان محلی از آن در محصولات غذایی فرآوری شده استفاده می کنند و به حفظ جذابیت محصول کمک می کنند.

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید اینجا کلیک نمایید.

نشاسته صنعتی

کاربرد نشاسته صنعتی

نشاسته جدایی ناپذیر از فرمولاسیون چسب است و در نتیجه از کاربردهای صنعتی استفاده می شود. نشاسته از منابع طبیعی مانند گندم، برنج، تاپیوکا، سیب زمینی و ذرت به دست می آید. در میان گندم، ذرت و سیب زمینی پرمصرف ترین نشاسته های صنعتی هستند. صنایع غذایی سهم قابل توجهی از نظر مصرف در بازار جهانی نشریه صنعتی را به خود اختصاص است.
در تولید محصولات مختلف در صنایع غذایی مانند محصولات نانوایی، قنادی، مربا و میوه های کنسرو کارامل تجاری و مونوسدیم گلوتامات (MSG) استفاده می شوند. نشاسته در صنایع غیر غذایی مانند کاغذ، نساجی، معدن، مصالح ساختمانی و صنایع مصرفی نیز کاربرد دارد.
نشاسته صنعتی به طور خاص در صنعت کاغذ در طول فرآیند تولید و پوشش استفاده می شود. در صنعت نساجی برای چاپ و تکمیل پارچه استفاده می شود.
در صنعت معدن، در فرآیند حفاری چاه، نشاسته را با خاک رس مخلوط می کنند و این مخلوط قابلیت نگهداری آب و ویسکوزیته مناسب برای حفاری چاه های را می کند.
رشد سریع صنایع غذایی و فرآوری مواد غذایی اصلی رشد بازار جهانی نشریه صنعتی است. آنها در تولید استفاده از محصولات در صنایع غذایی می شوند.
افزایش مصرف نشاسته صنعتی به عنوان چسب در محصولات مصرفی و صنعت بست بندی پیش بینی می شود که بازار جهانی نشاسته را تقویت کند. انتظار می رود روند نوظهور سوخت های زیستی و زیستی مواد و مصرف ناشتا در این صنعت باعث رشد بازار نشر صنعتی می شود.
با این حال، انتظار می رود استفاده از چسب رزین به عنوان جایگزینی برای نشاسته در صنعت کاغذ و نساجی مانع رشد بازار جهانی نشر صنعتی شود.

نشاسته صنعتی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *