پمپ های دریایی

پمپ آب نیمه شور

پمپ های آب دریا برای انتقال یا گردش آب دریا برای کاربردهای مختلف روی کشتی دریایی استفاده می شود. طیف گسترده ای از کاربردهای پمپ سرویس آب دریا شامل هر چیزی از انتقال بالاست گرفته تا پمپاژ آب و اطفاء حریق تا شستشوی عرشه با فشار بالا می باشد. گاهی اوقات، به‌ویژه در کشتی‌های کوچک‌تر، از همان پمپ آب دریایی برای طیف وسیعی از نیازهای خدمات عمومی استفاده می‌شود. در نتیجه، یک پمپ گردش آب دریا خدمات عمومی لازم است که از نظر قابلیت های عملکردی نسبتاً انعطاف پذیر باشد و معمولاً یک پمپ گریز از مرکز است.

برای مدیریت محتوای نمک خورنده در آب دریا، ما تمایل داریم برنز را به عنوان یک جایگزین مقرون به صرفه برای ضد زنگ برای همه پمپ های آب شور و پمپ های آب نمک مشخص کنیم. به عنوان نماینده بریتانیا برای CEM یک تولید کننده متخصص پمپ آب دریایی، ما طیف وسیعی از پمپ های آب دریایی را ارائه می دهیم.

پمپ آب دریا

تعریف پمپ آب دریا

برای اطفاء حریق، خنک کننده تجهیزات و نمک زدایی آب دریا مناسب است. همچنین می توان از آن به عنوان تهویه مطبوع پمپ حرارتی منبع زمینی در منطقه ساحلی، استفاده از تمام ارتقاء آب دریا، چشم انداز چشمه مربع اسکله، کشت آب دریا و سایر موارد استفاده کرد. این تجهیزات صدای کم و راندمان بالایی دارند. پروانه آن از نصب پشت سر هم، ساختار ساده، راندمان بالا و صرفه جویی در انرژی استفاده می کند. محصولات موجود می توانند روزانه 500 تن و 1000 تن آب را تحمل کنند و فشار آن به 72 بار می رسد.

عملکرد و مزایای پمپ سانتریفیوژ آب دریا

کارآمد، صرفه جویی در انرژی، ساختار ساده، قابلیت اطمینان بالا، سبک و نگهداری راحت.

محدوده کاربرد
سیستم اسمز معکوس، سیستم شستشوی فشار بالا، سیستم تامین آب، سیستم اسمز معکوس نمک زدایی آب دریا، سیستم اولترافیلتراسیون تصفیه آب و سیستم تقویت کننده.

مواد پمپ آب دریا شناور

خوردگی به عنوان بزرگترین مشکلی که با آن مواجه می شود، ساختار فولاد ضد زنگ به طور گسترده در نمک زدایی آب دریا، نفت و گاز، شیمی، گرما و نیروگاه های هسته ای استفاده می شود. مواد شیمیایی باعث تقویت فولاد و آلیاژهای مس خورنده می شود، به ویژه برای نرخ جریان بالا. رسانایی بالای آب دریا، خوردگی باتری ماکروسکوپیک، مانند خوردگی الکتریکی الکترود و خوردگی سلولی هوادهی دیفرانسیل را افزایش می دهد، از جمله تفاوت – خوردگی سلول سرعت جریان. اگر نتوانید از آب دریا خود در برابر خوردگی پمپ آب محافظت کنید، باعث خوردگی و آسیب به تجهیزات می شوند و در زمان بسیار کوتاهی منجر به خاموش شدن یا مسائل ایمنی حیاتی می شوند. تجربیات قبلی توانسته‌اند این مشکلات خوردگی مختلف، از جمله آزمایش‌های خوردگی، در دریاهای آزاد اطراف ژاپن، در خلیج‌عربی، دریای سرخ و سایر محیط‌های آب دریا را برطرف کنند.
فولاد ضد زنگ، پرکاربردترین ماده در پمپ آب دریا، خوردگی شکاف حساس است و نیاز به اقدامات متقابل موثر دارد. اقدامات متقابل را می توان به دو روش تقسیم کرد. یک رویکرد استفاده از مواد اقتصادی نسبی مانند 316 SS است. روش دیگر استفاده از مواد بسیار مقاوم در برابر خوردگی مانند فازهای فوق دوگانه است. اولی شامل ترک های استفاده شده در بسته بندی، سطح و کاربرد حفاظت کاتدی است. انتخاب مواد باید در مورد هزینه، نگهداری و طول عمر در نظر گرفته شود.

اقدامات احتیاطی در نصب پمپ شناور آب دریا

1. هنگامی که پمپ برقی آب دریا به طور مستقیم به موتور متصل می شود، باید به درجه کواکسیال خروجی شفت و موتور پمپ آب دریا برقی توجه شود.
2. کوپلینگ پمپ باید با مهره جامد باشد و مهره را قفل کنید تا از شل شدن مهره جلوگیری شود در غیر این صورت باعث حرکت پروانه و خرابی مکانیکی می شود.
3. به منظور حفظ یک مایع ذخیره سازی خاص در پمپ برای دستیابی به ظرفیت خودجذب بهتر و جلوگیری از اصطکاک خشک سیل مکانیکی، پمپ باید بالاتر از خط مرکزی شفت پمپ وارد شود.
4. نصب لوله مکش

باید توجه داشته باشد:

الف) ارتفاع نصب مکش نمی تواند بیش از 5 متر باشد، در مواقعی که شرایط اجازه می دهد، ارتفاع نصب مکش باید تا حد امکان زیر پایین ترین صفحه استخر آب باشد و سعی کنید طول لوله مکش، زانویی کشتی کوتاه، آن را کوتاه کنید.

برای کوتاه کردن زمان خود پرایمینگ، بهبود عملکرد خود پرایمینگ مفید است.

ب- دریچه ها و فلنج ها در خط لوله مکش باید به شدت دور از هوا یا مایع نشتی که مجاز به وجود آن در خط مکش نیست، نگهداری شود.
ج. ما باید از استنشاق مواد جامد و سایر زباله ها توسط بدنه پمپ جلوگیری کنیم، لوله مکش باید یک فیلتر راه اندازی کند. مساحت آب موثر فیلتر باید ۲ تا ۳ برابر مساحت لوله مکش باشد و فیلتر باید مرتباً بررسی شود.
د. لوله مکش و لوله تف باید استنت های مخصوص به خود را داشته باشند. بدنه پمپ نباید بار لوله را تحمل کند.
5. هنگامی که پمپ نصب می شود، مقاومت زمین الکترو استاتیک پمپ و لوله باید الزامات آن را برآورده کند.
6. هنگام نصب، باید پوسته پمپ و مواد موجود در خط لوله را بررسی کنیم.
7. فاصله نصب و هم محوری کوپلینگ پمپ و کوپلینگ موتور الکتریکی تنظیم شده است و انحراف تحمل غیر کواکسیال 0.1 میلی متر است. ارتفاع شفت پمپ و محور موتور را می توان در قسمت پایین پا با برنج یا قلع تنظیم کرد.
8. پس از بهره برداری واقعی از واحد 3 تا 4 ساعت، بازرسی نهایی انجام می شود. در صورت عدم وجود پدیده نامطلوب، نصب اصلی تکمیل شده است و شفت باید در عملیات آزمایش بررسی شود.
9. بدنه یاتاقان پمپ دارای یک اتصال آب خنک کننده برای اتصال آب خنک کننده برای لوله 12 لوله یا پلاستیک است و اندازه رزوه آن M12x1.75 می باشد.
10. در صورتی که پمپ مجهز به شیر یک طرفه بر روی لوله خروجی پمپ باشد، زمانی که پمپ قادر به تخلیه هموار گاز نباشد، لوله اگزوز و شیر باید در خروجی پمپ اضافه شود.

پمپ آب شور

پمپ یا آب دریا پمپ آب دریا برای انتقال یا گردش آب دریا یا آب نمک استفاده می شود. می توان آن را پمپ خدمات آب دریا نیز نامید. این به طور گسترده برای برنامه های کاربردی مختلف خدمات عمومی در کشتی های دریایی استفاده می شود. و معمولاً پمپ آب گریز از مرکز است. و همچنین معمولاً یک پمپ مواد برنزی است.

پمپ های آب دریا کاربردهای گسترده ای دارند. این شامل هر چیزی از انتقال بالاست گرفته تا پمپاژ آب و آتش نشانی تا شستشوی عرشه است. این پمپ های آب دریا به صورت باد برای پمپ بالاست، خنک کننده دریایی و پمپ آبگیر و غیره استفاده می شود. بنابراین یک پمپ آب دریا باید از نظر طراحی نسبتاً انعطاف پذیر باشد. معمولاً نوعی پمپ برنزی برای مقاومت در برابر خوردگی است.

آب دریا برای چدن یا فولاد معمولی خورنده است. بنابراین مشخصه مهم پمپ آب دریا مواد پمپ برنزی است. معمولا پوشش پمپ، روکش، پروانه و تمام برنز است. و محور پمپ از فولاد ضد زنگ است. گاهی اوقات، برای صرفه جویی در هزینه، پوشش و پوشش پمپ می تواند از چدن باشد. گاهی اوقات از پمپ استنلس استیل به عنوان پمپ آب دریا نیز استفاده می شود. با این حال از پمپ مواد برنزی محبوب نیست.

SILI PUMP یک تامین کننده و سازنده پمپ آب دریا در چین است.

لطفا یک مدل مناسب را در محدوده پمپ گریز از مرکز ما پیدا کنید.

 پمپ آب دریا

آشنایی با پمپ آب دریا

آب دریا پمپ دستگاهی است که برای انتقال یا گردش آب دریا برای کاربردهای متعدد استفاده می شود. پمپ آب دریا را می توان در سیستم خنک کننده آب برای گردش آب دریا در داخل دستگاه استفاده کرد. همچنین می توان از آن در نمک زدایی استفاده کرد، فرآیندی که مواد معدنی و نمک را از آب دریا حذف می کند. علاوه بر این، آنها را می توان در آبگیری آب یا شستشوی عرشه با فشار بالا استفاده کرد. برای مقاومت در برابر خوردگی آب دریا، پمپ آب دریا عمدتاً از فولاد ضد زنگ یا سایر مواد مقاوم در برابر خوردگی مانند برنز ساخته شده است. برنز یک جایگزین مقرون به صرفه است زیرا پمپ های آب دریا که از فولاد ضد زنگ ساخته شده اند معمولاً قیمت بالاتری دارند.

پمپ های آب دریا نوعی پمپ دریایی هستند که معمولاً در کشتی یا کشتی برای کار آبگیری استفاده می شوند. پمپ های دریایی یا پمپ های آب دریا معمولاً پمپ های گریز از مرکز هستند زیرا پمپ های گریز از مرکز در کار آبگیری یا در کاربردهای گردش آب کارآمد هستند. کارایی پمپ گریز از مرکز در چنین کارهایی به طور قابل توجهی با نحوه کار دستگاه ارتباط دارد. آشنایی با اجزای پمپ گریز از مرکز و نحوه عملکرد آن به کاربر کمک می کند تا درک بهتری از نحوه به کارگیری چنین ماشینی در کار به دست آورد.

پمپ سانتریفیوژ چیست؟

ماهیت پمپ گریز از مرکز این است که سیال را با انتقال انرژی دورانی از پروانه ها به حرکت در می آورد. اجزای یک پمپ گریز از مرکز ساده هستند. ورودی و خروجی سیال، پروانه ها، موتور و بدنه پمپ وجود دارد. آب دریا از طریق ورودی آب وارد پروانه های پمپ می شود. پروانه ها به سرعت در امتداد محور می چرخند و از این رو نیروی گریز از مرکز را در امتداد محیط پروانه ها ایجاد می کنند. هنگامی که آب دریا از پروانه های دوار عبور می کند، سرعت و فشار آب افزایش می یابد. سپس آب دریا مستقیماً به خروجی پمپ ریخته می شود. موتور پروانه ها را به چرخش می راند و محفظه پمپ آب دریا را هدایت می کند تا پمپ گریز از مرکز را از مسیر ورودی آب، پروانه ها و خروجی آب عبور دهد.

پمپ آب دریا چگونه کار می کند؟

جزء ضروری پمپ آب دریا که از آن به عنوان پمپ گریز از مرکز یاد می شود، پروانه ها هستند. پروانه ها از پره های مرکزی و منحنی تشکیل شده اند. مرکز پروانه ها محور است که گاهی به آن چشم می گویند. چشم جایی است که آب دریا از آن عبور می کند. هنگامی که پروانه می چرخد، آب در امتداد محیط بین پره ها خارج می شود. پروانه ها با یک شفت به موتور متصل می شوند. به طور معمول، پروانه ها با سرعت 500 تا 5000 دور در دقیقه می چرخند. هر چه پروانه ها سریعتر بچرخند، نیروی گریز از مرکز بیشتر است. چرخش پروانه ها آب دریا را تحت فشار و شتاب قرار می دهد و سپس آن را از طریق پره ها به داخل محفظه پمپ می اندازد. محفظه پمپ در دو نوع برای هدایت آب تحت فشار به خارج از پمپ ارائه می شود: ولوت و دیفیوزر. طراحی دیفیوزر کارآمدتر است در حالی که طراحی حلزونی برای هدایت آب با مواد جامد بهتر است.

ویژگی های پمپ آب دریا

بر اساس نحوه عملکرد پمپ گریز از مرکز، پمپ آب دریا جریان آب بیشتری را ارائه می دهد و در جابجایی مایعات با ویسکوزیته کم مانند آب دریا ارجحیت بیشتری دارد. طراحی و مکانیسم پمپ گریز از مرکز در مقایسه با انواع دیگر پمپ ها ساده تر است. از انرژی جنبشی موتور برای حرکت مایعات استفاده می کند.

از آنجایی که طراحی پمپ آب دریا بسیار ساده است، به اندازه سایر پمپ ها به قطعات متحرک یا شیر نیاز ندارد. این امر نگهداری آن را حتی زمانی که با سرعت بالا کار می کند بسیار آسان تر می کند. همچنین پمپ های آب دریا از نظر اندازه کوچکتر هستند. در نتیجه، این پمپ ها بیشتر در سیستم گردش آب یا عملیات آبگیری که محیط کار محدود است و عملیات نیاز به انجام به موقع دارد، استفاده می شود.

از طرفی پمپ آب دریا برای جابجایی آب مکش اعمال نمی کند بنابراین قدرت مکش ندارد. در نتیجه، این پمپ باید قبل از راه اندازی در آب قرار داده شود یا پرایم شود. این ویژگی آن را برای عملیات زیر آب مناسب می کند. بنابراین پمپ گریز از مرکز بهترین گزینه برای انطباق با پمپ آب دریا است.

کاربردهای پمپ آب دریا

یکی از کاربردهای اصلی پمپ های آب دریا در نیروگاه ها یا کارخانه های ساحلی است. از آنجایی که گرمای اتلاف تولید شده توسط ماشین آلات یا تجهیزات در این نوع محیط های کاری بسیار زیاد است و برای حفظ کارایی دستگاه نیاز به خنک شدن دارد، می توان از پمپ های آب دریا برای استخراج آب دریا و گردش آن در ماشین ها به عنوان خنک کننده استفاده کرد. سیستم. در برخی مناطق، آب دریا برای آبیاری به کارخانه های نمک زدایی هدایت می شود. اما در مقایسه با کاربرد در سیستم های خنک کننده صنعتی نادر است.

پمپ های آب دریا را می توان به کشتی ها یا کشتی ها برای عملیات آبگیری نیز اعمال کرد. رایج ترین استفاده از پمپ های آب دریا در کشتی، انتقال آب بالاست است. آب بالاست، آب دریا است که برای تعادل و تثبیت کشتی به کشتی هدایت می شود. با پمپ آب دریا، آب دریا را می توان در صورت لزوم به داخل کشتی هدایت کرد و در صورت عدم نیاز به خارج از کشتی هدایت کرد. پمپ های آب دریا را می توان گاهی اوقات در عملیات اطفای حریق عرشه نیز به کار برد. هنگامی که آتش سوزی روی عرشه وجود دارد، آب دریا توسط پمپ آب دریا استخراج می شود و به عنوان یک انفجار آب با فشار بالا برای خاموش کردن آتش به بیرون منتقل می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *