آسیاب پین میل

آسیاب پین میل که مواد را با عمل پین هایی که به طور مکرر از کنار یکدیگر حرکت می کنند خرد می کند . بسیار شبیه مخلوط کن آشپزخانه ، مواد را با ضربه های مکرر تجزیه می کند. آسیاب یک نوع آسیاب ضربه ای شفت عمودی است و از دو دیسک چرخان با پین هایی که روی یک وجه تعبیه شده است تشکیل شده است. دیسک ها به موازات یکدیگر قرار گرفته اند به طوری که پین ​​های یک دیسک به سمت دیسک دیگر قرار می گیرند. ماده ای که باید همگن شود به فضای بین دیسک ها وارد می شود و یکی یا هر دو دیسک با سرعت بالا می چرخند.

میل پین را می توان هم روی مواد خشک و هم برای سوسپانسیون مایع استفاده کرد.

آسیاب پین معمولاً در تولید داروها استفاده می شود ، زیرا می توانند به اندازه ذرات تا چند میکرومتر دست یابند.

با این حال، گرمای تولید شده توسط اصطکاک گاهی اوقات می تواند نگران کننده باشد.

یک شکل دستی آسیاب معمولاً برای آسیاب کردن ماری جوانا به یک قوام مفید استفاده می شود.

آسیاب پین میل چیست؟

آسیاب پین برای کاهش سختی محصولات کمتر از 3 Mohs استفاده می شود. اندازه ذرات خروجی بسیار ریز تا 10 میکرون را امکان پذیر می کند.

اصل کار آسیاب پین میل

محصول برای آسیاب به مرکز یک استاتور-روتور عمودی دایره ای تزریق می شود. روتوری که با سرعت بالا می چرخد، محصول را می مکد و به سمت خروجی می فرستد، سپس از عناصر فرز دوار عبور می کند. خروجی در محیط واحد قرار می گیرد.

برخورد ذرات نیز به آسیاب کمک می کند. به منظور مدیریت مواد و محدود کردن حرارت، محصول در جریان فرزکاری در جریان هوای بزرگ حمل می شود.

کاربرد آسیاب پین میل

آسیاب پین برای کاهش مواد زیر استفاده می شود:

 • مواد معدنی، ارگانیک یا گیاهی با سختی کمتر از 3.5 موهس،
 • خشک، کمی مرطوب یا با مقدار چربی کم،
 • کمی گرفتگی.

فواید آسیاب پین میل

 • کاملا قابل تنظیم با محصول تحت درمان،
 • تجزیه آگلومراها،
 • گرمایش کم یا بدون گرم کردن محصول،
 • مصرف انرژی نسبتا کم،
 • دسترسی آسان از طریق درب دسترسی،
 • پایداری خوب ماشین،
 • اندازه ذرات ریز و همگن،
 • تولید حداقل مقدار ذرات ریز

آسیاب پین میل و اهمیت آن

به طور گسترده در مواد شیمیایی، نمک معدنی، دارو، غذا، رنگدانه ها، رنگ ها، آفت کش ها، مواد باتری، مواد معدنی، مواد نسوز و سایر صنایع استفاده می شود.

آسیاب پین که به عنوان آسیاب دیسکی نیز طبقه بندی می شود، نوعی تجهیزات آسیاب است که می تواند مواد سلولی را بطور انتخابی بدون آسیب رساندن به دانه های نشاسته تجزیه کند. از دو صفحه فولادی افقی با برآمدگی های عمودی تشکیل شده است که به صورت دایره های متحدالمرکز بر روی وجوه متضاد قرار گرفته اند و به سمت حاشیه فاصله نزدیک تری دارند.

 • اندازه ذرات کوچکتر از آسیاب چکشی در مصرف انرژی نسبتا معقول به دست می آید.
 • پیشرفت های اخیر حذف حرارت از آسیاب را با استفاده از شرایط برودتی بهبود بخشیده است.
 • آسیاب پین فضای کمی را اشغال می کند.
 • این دارای طیف گسترده ای از برنامه های کاربردی است؛ می توان در آسیاب کردن مواد خشک، مرطوب یا دوغاب استفاده کرد.
 • دو دیسک سوزن در آسیاب با سرعت بالا در جهت مخالف می چرخند.
 • ظرافت محصول با تنظیم سرعت شماره گیری به دست می آید.
 • تمیز کردن دستگاه آسان است، فقط درب سنگ زنی را باز کنید.
 • بدون غربال، تخلیه صاف، ظرفیت بالا و هزینه عملیات کم. برای دستیابی به سرعت خطی بالای 200 متر بر ثانیه می توان از توان دوگانه برای دستیابی به قدرت خرد شدن بیشتر استفاده کرد.

با توجه به مواد مختلف و صنایع کاربردی، ظرفیت تولید و محدوده اندازه ذرات متفاوت خواهد بود.

لطفا با مهندسان ما تماس بگیرید تا تجهیزات را برای شما سفارشی کنند. کارشناسان ما ظرف 6 ساعت با شما تماس خواهند گرفت تا در مورد نیازهای شما برای ماشین و فرآیندها صحبت کنند.

اصل کار آسیاب پین میل Pin Mill چیست؟

آسیاب پین بر اساس اصول مشابه آسیاب های چکشی (ضربه و برش) کار می کند، اما با پیکربندی روتور-استاتور با سرعت نوک معمولاً سریع تر از پین های درهم تنیده که بر ذرات تأثیر می گذارد زیرا مواد جامد از طریق پین های بین مش هدایت می شوند. محصول آسیاب توسط نیروهای گریز از مرکز به محیط خارج می شود و سپس جمع آوری یا پردازش می شود. این روش آسیاب به احتمال زیاد موادی را در رژیم میکرونیزه (کمتر از 40 میکرومتر) و با اندازه یکنواخت محصول تولید می کند. خنک کردن دیسک های دوار یک روش مفید برای حذف گرما از آسیاب است.

مواد به طور یکنواخت توسط سیستم تغذیه وارد محفظه سنگ زنی می شوند و به شدت تحت تاثیر دیسک متحرک سنگ زنی با سرعت بالا قرار می گیرند. در عین حال تحت تأثیر نیروهای همه جانبه مختلفی مانند اصطکاک، برش و برخورد بین دیسک استاتیک و حلقه چرخ دنده قرار می گیرند، به طوری که مواد خرد می شوند. با توجه به خواص مختلف مواد، دیسک متحرک سنگ زنی و دیسک استاتیک را می توان با ساختارهای مختلف ترکیب کرد تا نیازهای خرد کردن مواد مختلف را برآورده کند.

محدوده آسیاب پین میل

پین میل دستگاهی است که با ضربه های مکرر مواد را همگن می کند. این یک نوع آسیاب ضربه ای شفت عمودی است و از دو دیسک چرخان با پین های تعبیه شده در یک صفحه تشکیل شده است. دیسک‌ها موازی یکدیگر قرار گرفته‌اند، به طوری که پین‌های یک دیسک به سمت دیسک دیگر قرار می‌گیرند. ماده ای که باید همگن شود به فضای بین دیسک ها وارد می شود و یکی یا هر دو دیسک با سرعت بالا می چرخند.

کاربردهای آسیاب پین میل

 

آرد، سمولینا، آسیاب برنج
گیاه فرنی
ذرت، سویا، نخود، کاکائو، گیاه قهوه

 

 

داروسازی
شکر، نمک، گیاه ادویه
گیاهان لبنی
پردازش سبزیجات کم آب
در سایر کارخانه های صنعتی مشابه

آسیاب پین میل

ساختار آسیاب پین میل

 

1.میل پین را می توان با استانداردهای مختلفی تولید کرد، از دستگاه پایه در تمام فولادهای نرم تا استاندارد لبنیات با تمام قطعات از فولاد ضد زنگ که امکان شستشوی آن را فراهم می کند.
2.دستگاه را می توان تغذیه گرانشی یا در پوشش پنوماتیکی نصب کرد که به آن اجازه می دهد تا برای بسیاری از کاربردها سازگار شود.
3.منطقه آسیاب آن از پین های دوار و پین های ساکن تشکیل شده است. ذرات به این پین ها برخورد کرده و شکافته می شوند. ذرات می توانند دفعات زیادی ضربه بخورند زیرا چندین ردیف پین وجود دارد.
4.پین های چرخشی می توانند هوا را مکش کنند تا گرمای تولید شده توسط اصطکاک را کاهش دهند. یک دستگاه آب بندی هوا برای محافظت از یاتاقان وجود دارد که تمیز نگه داشته شود.

 

اصل کار آسیاب پین میل

عمل سنگ زنی در آسیاب پین با ضربه زدن به ذرات محصول با یک سری پین فولادی سخت شده حاصل می شود. ماده ای که قرار است آسیاب شود به صورت پنوماتیک یا مکانیکی از قیف به یک روتور پین منتقل می شود که در آن مواد شکسته می شوند. محصول از طریق چشمی دستگاه وارد می شود و سپس از ردیف پین هایی که با سرعت زیاد بین پین های ثابت می چرخند عبور می کند. ذرات محصول با پیشروی به سمت خروجی به قطعات خرد می شوند. این عمل باعث ایجاد جلوه فن می شود و حجم بالایی از هوا با محصول کشیده می شود و آن را خنک نگه می دارد. عمل سنگ زنی دستگاه را می توان با تغییر نرخ تغذیه به دستگاه و سرعت روتور کنترل کرد. Mukul Enterprises همچنین یک سیستم کاهش اندازه کامل با سیکلون ها، جمع کننده های گرد و غبار، فن ها و دریچه های تخلیه ارائه می دهد.

آسیاب پین میل

ویژگی ها و مزایای PIN MILL Grinding

1.مصرف انرژی کم، ظرفیت بالا و راندمان عملیاتی..
2.تعمیر و نگهداری آسان و حداقل، عملکرد بدون دردسر.
3.روکش پین آسیاب لولایی است که به این معنی است که تمام اجزای در تماس با مواد آسیاب به راحتی قابل دسترسی و تمیز کردن هستند.
4.دوام و طول عمر بالا
5.کل مجموعه آسیاب پین را می توان به صورت عمودی برای تعمیر و نگهداری یا هر کار تعمیر مورد نیاز استخراج کرد.
6.کار بی صدا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *