پرشر وسل (هوزینگ ممبران) ۴ اینچ تک المانه

پرشر وسل (هوزینگ ممبران) ۴ اینچ تک المانه
PRESSURE VESSEL 4 INCH

مشخصات کالا :

برند :

استریم Stream

نوع پورت :

ساید (Side)

فشار کاری :

۴۵۰ psi

تعداد ممبران :

۱

اجزا و متعلقات پرشروسل شامل موارد ذیل می باشد :

پوسته پرشروسل ، بست ویکتالیک و نیپل ، هد پرشروسل و اورینگ

تعداد بهینه عناصر برای هر مخزن تحت فشار در دستگاه اسمز معکوس چقدر است؟

سلام به همه

من می‌خواهم یک کارخانه اسمز معکوس نمک‌زدایی آب دریا را با ظرفیت بزرگ (بیش از 40 متر مکعب در ساعت تولید تراوا) شبیه‌سازی کنم. بنابراین، من باید پیکربندی کامل غشاهای RO را پیدا کنم. سوال اصلی من تعداد بهینه عناصر در هر مخزن تحت فشار برای تغذیه آب دریا معین است. با توجه به دستورالعمل های طراحی، برای کارخانه در مقیاس بزرگ 6-8 عنصر در هر مخزن تحت فشار اتخاذ می شود. با این حال، من باید روشی را برای یافتن عدد عنصر بهینه (6، 7 یا 8؟!) بدانم. لطفاً روش تعیین تعداد بهینه هر عنصر مخزن تحت فشار را به من اطلاع دهید؟
پیشاپیش ممنون
نمک زدایی آب دریا
اسمز معکوس
نمک زدایی
فن آوری های تصفیه آب
تصفیه آب
فناوری غشاء و فرآیندهای غشایی

جدیدترین پاسخ

مهدی جهانگیری
دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد
به نظر من بهترین پیشنهاد انتخاب 6 المان برای هر PV و افزایش تعداد مراحل است.
استناد کنید

پاسخ های محبوب

برای تعیین تعداد عناصری که در یک مخزن تحت فشار باید به آنها تکیه کرد نیاز به محاسبه سرعت بحرانی (حداقل) آب نمک در کانال تغذیه است و بازیابی نفوذ البته با این مقدار مرتبط است. برای اکثر سیستم‌ها، کشتی‌های 6 عنصری استاندارد هستند، اما کشتی‌هایی با حداکثر 8 عنصر برای استفاده در تاسیسات بزرگ در دسترس هستند – برای مثال، Tampa Bay Water به 8 عنصر PV وابسته است. با این حال، اگر به طراحی مجدد این گیاه رها می شد، من معتقدم که از رگ های عنصری استفاده می شد. مزیت اصلی 7 یا 8 عنصر در هر مخزن تحت فشار هزینه خواهد بود (زیرا مخازن تحت فشار کمتری مورد نیاز است)، اما یک نقطه ضعف احتمال بیشتری برای پوسته پوسته شدن است.
اکثر نرم افزارهای سازنده می توانند به شما در تعیین این … مراحل پیشنهادی برای دنبال کردن کمک کنند:
مرحله 1: منبع خوراک، کیفیت خوراک، جریان خوراک / محصول و کیفیت محصول مورد نیاز را در نظر بگیرید
طراحی سیستم غشایی به آب خوراک موجود و کاربرد بستگی دارد. بنابراین ابتدا اطلاعات طراحی سیستم و تجزیه و تحلیل آب خوراک باید جمع آوری شود.
+ مرحله 2: پیکربندی جریان و تعداد پاس ها را انتخاب کنید
پیکربندی استاندارد جریان برای یک سیستم غشایی، جریان پلاگین است که در آن حجم تغذیه یک بار از سیستم عبور می‌کند.
+ مرحله 3: نوع غشاء و عنصر را انتخاب کنید.
عناصر با توجه به شوری آب خوراک، تمایل به رسوب آب خوراک، دفع مورد نیاز و انرژی مورد نیاز انتخاب می شوند.

مرحله 4:

شار غشاء متوسط ​​(شار طراحی) را انتخاب کنید
سیستم‌های RO معمولاً برای یک نرخ جریان نفوذ خاص (GPD یا l/h) و یک بازیابی سیستم خاص طراحی می‌شوند. این اعداد و منبع خاص آب خوراک، اطلاعات مورد نیاز برای تخمین تعداد عناصر غشایی، مخازن تحت فشار و مراحل به عنوان جریان هستند: شار طراحی (l/m2h) را بر اساس داده‌های آزمایشی، تجربه یا شارهای طراحی معمولی منتشر شده انتخاب کنید. توسط تولید کنندگان
+ مرحله 5: تعداد عناصر مورد نیاز را محاسبه کنید
تعداد کل عناصر مورد نیاز = (سرعت جریان نفوذ طراحی) / (شار طراحی) / (مساحت سطح غشای فعال عنصر انتخاب شده)
+ مرحله 6: تعداد مخازن تحت فشار مورد نیاز را محاسبه کنید
الف) تعداد کل مخازن تحت فشار مورد نیاز = (تعداد کل عناصر) / (تعداد عناصر در مخزن تحت فشار)
ب) به نزدیکترین عدد صحیح گرد کنید.
ج) برای سیستم های بزرگ، کشتی های 6 عنصری استاندارد هستند، اما کشتی هایی با حداکثر 8 عنصر در دسترس هستند. برای سیستم های بزرگتر معمولا PV های طولانی تر ارزیابی می شوند.
+ مرحله 7: آرایه را انتخاب کنید (یک پاس برای طراحی شما ??)
تعداد پاس ها تعیین می کند که به چند مخزن تحت فشار نیاز خواهید داشت – هر گذر از تعداد معینی مخازن تحت فشار به صورت موازی تشکیل شده است. تعداد پاس‌ها به اهداف بور، برمید و کلرید نفوذی شما (معمولاً) بستگی دارد. همچنین، تعداد موقعیت های المان با بازیابی سیستم مرتبط است …. بدون اطلاع از طرح خود، به احتمال زیاد به 6 یا 7 PV عنصر نگاه می کنید … مشکل 8 عنصر PV از دست دادن حداقل سرعت آب نمک کنسانتره است. بنابراین آخرین عنصر شما هیچ کمکی به نفوذ جریان نمی کند.
+ مرحله 8: نرخ جریان نفوذ را متعادل کنید

چندین طرح از گیاهان RO وجود دارد

یکی از بهترین روش ها برای محاسبه یک طرح خاص، دانستن کیفیت آب تغذیه سیستم شما (اگر فاضلاب، آب دریا یا آب ترش را تصفیه می کنید) و مقدار آبی که می خواهید تولید کنید است. .
برای محاسبه تعداد عناصری که استفاده می کنید، نرم افزارهایی مانند ROSA یا NanoH2O را به صورت رایگان در اینترنت موجود کنید و سپس کیفیت آب و مقدار آب نفوذی که می خواهید تولید کنید را وارد کنید.
با احترام.
برای پاسخ به سوال شما، 6 عنصر در هر مخزن تحت فشار، عدد استاندارد است، در حالی که PV هایی که 7 تا 8 عنصر مصرف می کنند، عددی خاص هستند. بنابراین، من توصیه می کنم که کارخانه خود را بر اساس 6 عنصر در هر PV طراحی کنید.
در غیر این صورت، اگر به این موضوع اهمیتی نمی دهید، توصیه من این است که به بازی با پیکربندی کارخانه از جمله تعداد عناصر در هر PV ادامه دهید تا بار هیدرولیک روی هر عنصر تا حد امکان متعادل شود (که همچنین مصرف انرژی خاص را به حداقل می رساند) و البته دریافت طرحی که در محدوده توصیه شده توسط سازنده برای دمای آب خوراک مورد انتظار و ضریب جریان راهنما عمل می کند
بهینه سازی تا حد زیادی به نرخ بازیابی انتخابی و نرخ جریان خوراک بستگی دارد
من از افزودن یک مقدار در انتهای جمله دوم غافل شدم… این جمله باید اینطور می‌خواند: برای اکثر سیستم‌ها مخازن 6 عنصری استاندارد هستند، اما مخازن با حداکثر 8 عنصر برای استفاده در تاسیسات بزرگ در دسترس هستند – برای مثال تامپا Bay Water به 8 عنصر PV متکی است. با این حال، اگر به طراحی مجدد این گیاه رها می شد، من معتقدم که از رگ های 7 عنصری استفاده می شد.
هشت، اکثر کارخانه های تجاری RO از 8 عنصر/رگ استفاده می کنند. در صورت وجود دو مرحله، در مرحله اول 8 و در مرحله دوم 7 در مرحله دوم
استناد کنید
من 7 عنصر را برای هر مخزن تحت فشار انتخاب می کنم زیرا مدل سازی هر مخزن تحت فشار نشان می دهد که بازیابی و رد عنصر نهایی در مخزن تحت فشار 8 المنتی بسیار کم است و کارآمد نیست.
در کارخانه SWRO 8 عنصر در هر کشتی اقتصادی تر خواهد بود زیرا مقدار CFV (سرعت جریان متقاطع) در آن آرایش حداکثر است.
در کارخانه RO در مقیاس کامل برای نمک‌زدایی SW 8 عنصر 8 اینچی در هر PV وجود دارد

سوالات و بحث های مشابه

بهترین نرم افزار برای مدلسازی سیستم تصفیه فاضلاب؟
من در حال برنامه ریزی برای ساخت مدلی از یک SBR هوادهی متناوب، برای تحقیقاتم احتمالاً با استفاده از ASM3 هستم. من تجربه زیادی با نرم افزار مدل سازی ندارم و می دانم آیا کسی پیشنهادی دارد که کدام بهترین است؟ در حال حاضر من به سمت aquasim یا Matlab/simulink متمایل هستم، اما آماده پیشنهادات هستم!
آیا برنامه شبیه سازی برای سیستم اسمز معکوس و اولترافیلتراسیون وجود دارد؟
آیا برنامه ای برای شبیه سازی فرآیند فیلتراسیون با استفاده از دو نوع غشا که اسمز معکوس و اولترافیلتر هستند در کنار سایر افزودنی ها “” پارامترهای ” مانند کربن فعال یا منعقد کننده ها به جای استفاده از پایلوت در آزمایش ها وجود دارد !!
می خواهم بدانم آیا نرم افزار شبیه سازی برای شبیه سازی سیستم اسمز معکوس موجود است؟
این سیستم برای حذف سیلیس از آب بوته با اسمز معکوس است.
برگه اکسل شبیه سازی اسمز معکوس؟

 

هییییییی
آیا مدلی شبیه سازی اسمز معکوس وجود دارد که بتوان از آن برای ارزیابی کل سیستم استفاده کرد. برگه اکسل ترجیح داده می شود
لطفا کمک کنید
نرم افزار شبیه سازی ممکن برای غشای نانو فیلتراسیون؟
سلام
من در حال طراحی یک تصفیه خانه کوچک آب زیرزمینی برای یک منطقه روستایی در نزدیکی خودم هستم. من باید غشای نانوفیلتراسیون خود را به عنوان بخشی از این پروژه شبیه سازی کنم. آیا پیشنهادی برای نرم افزار احتمالی دارید که بتواند به این هدف دست یابد؟
در صورت امکان، لطفاً مواردی را که امکان شبیه سازی انعقاد و اولترافیلتراسیون را نیز فراهم می کنند، فهرست کنید.

ناحیه غشاء در مقابل غشای فعال؟

محققین عزیز، از آنجایی که می‌خواستم نرخ افت شار اسمز معکوس را محاسبه کنم، باید سطح غشاء را برای محاسبه داشته باشم. من اطلاعات ناحیه فعال را دارم اما مطمئن نیستم که با مقدار ناحیه غشایی که برای محاسبه شار استفاده می شود یکسان است یا خیر.
با احترام!

چگونه سطح مقطع مورد نیاز غشاء اسمز فوروارد برای تصفیه هر گونه فاضلاب را محاسبه کنیم؟

چگونه سطح مقطع مورد نیاز غشاء اسمز فوروارد برای تصفیه هر گونه فاضلاب را محاسبه کنیم؟
از چه روشی می توان برای کاهش سطح COD و BOD فاضلاب استفاده کرد؟
کشورهای اروپایی از روش انحلال اکسیژن (مرجع – http://www.lindecanada.com ) برای کاهش سطح COD و BOD فاضلاب استفاده می کنند. باید بدانید که از این روش چه روشی می توانیم استفاده کنیم، مانند افزودن شیمیایی،
نیاز به یافتن روش مقرون به صرفه است.

چگونه سرعت جریان متقاطع را در غشای مارپیچی موجود در بازار با فاصله 40 میلی متری 8 اینچ تعیین کنیم.

 

برای کاهش شانس تشکیل لایه ژل روی سطح غشا، در طول سیستم جداسازی آب پنیر، باید سرعت جریان متقاطع را در غشای مارپیچی 8 اینچی تجاری موجود در طرح من بررسی کرد.

انتشارات مرتبط

نقش فناوری های نمک زدایی و تصفیه آب در مدیریت آب روستایی
تامین آب آشامیدنی سالم یکی از محرک های کلیدی در پیگیری های تکنولوژیکی ما است. تعدادی از روستاها به دلیل شوری بیش از حد، آهن، آرسنیک، فلوراید، نیترات و آلودگی میکروبی از انواع مشکلات کیفی آب رنج می برند. چندین آزمایشگاه ملی روی نمک‌زدایی و سایر فناوری‌های تصفیه آب کار می‌کنند.

 

مدل ریاضی هیبرید خورشیدی رانکین به کمک چرخه غشاء و فرآیندهای غشایی اسمز معکوس نمک‌زدایی (RO) در اینجا با کمک فناوری هیبرید و غشایی تولید شد. فناوری هایی که برای تشدید روش های نمک زدایی استفاده می شوند. روش نمک زدایی تنها منبعی برای جهان است که می تواند جهان را از شر آب نجات دهد…

تکامل غشای اسمز معکوس

FilmTec Corp استفاده از کامپوزیت پلی آمید را برای فناوری غشای اسمز معکوس (RO) کاملاً خودکار برای نمک‌زدایی آب دریا کشف کرده و پیشگام است. فناوری جدید RO نه تنها هزینه تولید غشاهای RO را کاهش می دهد، بلکه کیفیت، قوام و بهره وری غشا را بهبود می بخشد. بهبود در شیمی و اتوماسیون کامل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *