الکتروموتور سور Sever

موتورهای الکتریکی ویژه و تنظیم

SEVER ENGINEERING می تواند طیف گسترده ای از موتورهای الکتریکی را ارائه دهد که برای ارائه بهترین راه حل های با تکنولوژی بالا طراحی شده اند. از موتورهای الکتریکی سفارشی طراحی شده acc. به تقاضای مشتریان برای درایوهای الکترونیکی با سرعت متغیر و اتوماسیون صنعتی.

محدوده تولید شامل موتورهای جریان مستقیم (dc) و جریان متناوب (AC)، موتورهای سروو برای هر دو سیستم موقعیت یابی و کاربردهای برق عمومی، با انتخاب گسترده ای از اندازه ها و گزینه ها است.

عیب یابی موتور داغ شده

گاهی از ما نکاتی در مورد عیب یابی علل گرمای بیش از حد خواسته می شود. حتی زمانی که موتور با برنامه روی کاغذ مطابقت داشته باشد، همچنان می توانید در حین آزمایش با متغیرهای جدیدی برخورد کنید. در اینجا شش بررسی متداول برای کمک به تعیین علت داغ شدن بیش از حد موتور آورده شده است.

ابتدا بررسی کنید و مطمئن شوید که هیچ چیز سوراخ های تهویه را مسدود نکرده است. این ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما هر چند وقت یک‌بار ما چیزهای بدیهی را نادیده نمی‌گیریم؟ سوراخ های تهویه موتور شما باید باز باشد تا گرما از آن خارج شود.

دوم، دمای محیطی که موتور در آن کار می کند و کلاس عایق موتور خود را بررسی کنید. این معمولاً در پلاک نام یافت می شود. اگر موتور در محیطی گرمتر از آنچه برای آن طراحی شده است کار کند، ممکن است بیش از حد گرم شود زیرا دمای محیط خنک شدن مناسب موتور را دشوارتر می کند.

بررسی سوم ما این است که ببینیم موتور برای چه چرخه کاری رتبه بندی می شود. می توان آن را به طور مداوم درجه بندی کرد، به این معنی که موتور به اندازه کافی کار می کند تا به دمای کامل کار خود برسد، یا موتور می تواند برای کار متناوب رتبه بندی شود. این زمانی است که موتور برای انفجارهای کوتاه کار می کند و زمان زیادی برای خنک شدن بین چرخه ها دارد.

برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد، موتورها باید در چرخه کاری نامی یا کمتر از آن کار کنند. اگر موتور بیشتر از درجه متناوب آن کار کند، موتور بین چرخه ها کاملاً خنک نمی شود و با هر چرخه به طور فزاینده ای داغ می شود و در نهایت بیش از حد گرم می شود.

چهارم، قرعه کشی فعلی خود را بررسی کنید و آن را با امتیاز موتور مقایسه کنید. مصرف جریان زیاد می تواند ناشی از 1) کوچک بودن موتور برای کاربرد، 2) اندازه موتور صحیح باشد اما چیزی در برنامه به درستی کار نمی کند، یا 3) ولتاژ نادرست. ولتاژ نادرست باعث گرم شدن بیش از حد موتور به یکی از دو روش می شود. اگر ولتاژ خیلی کم باشد باعث می شود موتور جریان بیشتری بگیرد و باعث گرم شدن بیش از حد آن شود. اگر ولتاژ بیش از حد بالا باشد، فولاد را اشباع می کند یا باعث می شود موتور خیلی سریع کار کند، که هر دو باعث می شوند موتور جریان اضافی بکشد و سپس بیش از حد گرم شود. توجه داشته باشید که مشکلات کشش فعلی معمولاً باید شدید باشد تا موتور شما بیش از حد گرم شود.

پنجم، ارتفاع خود را در نظر بگیرید. موتورها در ارتفاعات بالاتر به دلیل هوای رقیق تر، بازده کمتری خنک می کنند. اگر موتور شما در ارتفاع بالاتر (3300 فوت بالاتر از سطح دریا یا بالاتر) کار می کند، با تامین کننده خود تماس بگیرید تا ببینید که موتور شما بر این اساس رتبه بندی شده است.

در نهایت، همانطور که قبلاً گفته شد، بررسی کنید که موتوری که استفاده می‌کنید اندازه مناسبی برای کاربرد دارد. موتوری که خیلی کوچک است نمی تواند گرما را به سرعت دفع کند و باعث گرم شدن بیش از حد آن می شود. این ساده به نظر می رسد، اما می دانیم که تغییراتی در فرآیند طراحی ایجاد می شود و ارتقاء اندازه موتور می تواند یک مرحله نادیده گرفته شود.

اگر تمام این بررسی‌ها را انجام داده‌اید و موتور همچنان گرم می‌شود، وقت آن است که برای کمک بیشتر با تامین‌کننده موتور خود تماس بگیرید.

تاثیر گرما بر خرابی الکتروموتور سور

از آنجایی که گرما مهمترین دشمنی است که موتورهای الکتریکی با آن روبرو هستند، این سوال مطرح می شود: چگونه می توانید از گرمای بیش از حد جلوگیری کنید و هزینه تعویض یا تعمیر موتور الکتریکی خود را به حداقل برسانید؟

محافظت از موتور شما با درک محتمل ترین دلایل گرم شدن بیش از حد شروع می شود.

علل شایع گرمای بیش از حد

موتور الکتریکی شما یک ماشین پیچیده است و به تعادل دقیقی از عوامل محیطی و حمایتی نیاز دارد تا به خوبی کار کند. گرمای بیش از حد در موتور الکتریکی می تواند به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد .

شایع ترین علل گرمازدگی عبارتند از:

  1. موتور نامناسب : موتورها در اندازه‌های مختلفی تولید می‌شوند. موتوری را انتخاب کنید که بتواند با ولتاژ ترجیحی و سطح عملکرد لازم برای پروژه شما مقابله کند. موتوری که بیش از حد بزرگ است می تواند انرژی گران قیمت را هدر دهد و موتوری که خیلی کوچک است قادر به تحمل بار کاری بیش از حد نخواهد بود که منجر به استرس و گرمای بیشتر می شود.
  2. منبع ولتاژ اشتباه : ولتاژ زیاد یا ولت بسیار کم می تواند به موتور آسیب برساند. هنگامی که موتور شما از پشتیبانی ولتاژ مناسبی برخوردار نیست، برای عملکرد باید سخت‌تر کار کند، که باعث گرم شدن بیش از حد قطعات می‌شود.
  3. محیط اطراف ضعیف : یک موتور برای تنفس به فضایی نیاز دارد تا بتواند بهترین عملکرد را داشته باشد. اگر دستگاه شما در محیط گرم کار می کند، به سرعت خنک می شود. به موتور فضای کافی برای کار کردن بدهید.
  4. استفاده نادرست : برخی از موتورها می توانند به طور مداوم کار کنند، در حالی که برخی دیگر برای استفاده متناوب در نظر گرفته شده اند . اطمینان حاصل کنید که موتور خود را فقط با توجه به مشخصات آن استفاده می کنید. اگر بخواهید یک موتور متناوب را برای مدت طولانی راه اندازی کنید، زمان لازم برای خنک شدن بین چرخه ها را نخواهد داشت.
  5. ارتفاع : مکان شرکت شما می تواند بر عملکرد موتور شما تأثیر بگذارد. ممکن است دستگاه شما در ارتفاعات بالاتر به خوبی خنک نشود زیرا هوا رقیق‌تر است. مهم است که موتوری را انتخاب کنید که برای مکان کارگاه شما رتبه بندی شده باشد.
  6. فقدان تهویه : اگر چیزی مانع سوراخ‌های تهویه موتور الکتریکی شما شود، هوای داغ خارج نمی‌شود و در داخل سیستم جمع می‌شود و باعث آسیب می‌شود. برنامه ریزی منظم برای تعمیر و نگهداری موتور می تواند به کاهش این خطر کمک کند.

چگونه موتورهای خود را خنک نگه دارید

اجتناب از مسائل مربوط به گرمای بیش از حد نیاز به تجهیزات مناسب، برنامه ریزی دقیق و نگهداری پیشگیرانه دارد.

اولین قدمی که هر حرفه ای باید قبل از خرید موتور الکتریکی بردارد این است که مطمئن شود ماشین مناسب برای کاربرد مناسب را خریداری می کند. بررسی کنید که اندازه، ولتاژ و عملکرد همگی مطابق با نیازهای خاص شما رتبه بندی شده باشند. اگر در مورد نیازهای خود مطمئن نیستید، باید با یک متخصص صحبت کنید.

هنگامی که موتور مناسب برای شرکت خود را انتخاب کردید، خانه مناسب برای آن را در فضای صنعتی خود پیدا کنید. به یاد داشته باشید که مکانی که موتور خود را قرار می دهید بر احتمال گرم شدن بیش از حد آن تأثیر می گذارد. آن را از سایر منابع گرما دور نگه دارید، فضای کافی به آن بدهید و مطمئن شوید که سوراخ های تهویه خالی هستند.

هنگامی که شروع به استفاده از موتور الکتریکی خود می کنید، به یاد داشته باشید که به طور مداوم دما و عملکرد آن را برای علائم گرم شدن بیش از حد یا خراب شدن کنترل کنید. اگر تمام مشکلات احتمالی را در نظر گرفته‌اید و ماشین‌آلات شما هنوز خیلی داغ می‌شود، این می‌تواند نشانه‌ای از وجود اشکال در قطعات داخلی باشد. شما باید از یک متخصص بخواهید که موتور الکتریکی شما را بررسی کند تا پاسخ واضحی دریافت کنید.

با برنامه ریزی منظم برای معاینات و خدمات از تیم Sloan Electric ، می توانید خطر داغ شدن بیش از حد موتور الکتریکی خود را به حداقل برسانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *