فولاد ضد زنگ

اگر با فولاد کار می کنید، ممکن است بدانید که چهار نوع اصلی فولاد وجود دارد :

 • فولاد کربنی که می تواند کربن کم، متوسط ​​یا زیاد باشد
 • فولاد آلیاژی که حاوی عناصری غیر از کربن به همراه آهن پایه است
 • فولاد ابزار، که سخت و بادوام است
 • و فولاد ضد زنگ

از این میان، فولاد ضد زنگ اغلب بیشترین جایزه را برای کاربران فولاد دارد. دقیقا چه چیزی فولاد ضد زنگ را تشکیل می دهد و چه چیزی آن را خاص می کند؟ آیا می‌توانید روی فولاد ضد زنگ روکش کنید و اگر چنین است، آیا این کار فایده‌ای دارد؟ در اینجا آنچه شما باید در مورد آبکاری فولاد ضد زنگ بدانید آورده شده است.

فهرست

 • فولاد ضد زنگ چیست؟
 • انواع فلز مورد استفاده برای آبکاری فولاد ضد زنگ
 • برخی از موارد استفاده از فولاد ضد زنگ چیست؟
 • درخواست نقل قول
 • فرآیند آبکاری بر روی فولاد ضد زنگ
 • آیا می توانید قطعات را با فولاد ضد زنگ بشقابی کنید؟
 • خدمات آبکاری فولاد ضد زنگ با SPC

درخواست یک نقل قول رایگان

برای آبکاری فولاد ضد زنگ

قیمت خود را اکنون دریافت کنید

فولاد ضد زنگ چیست؟

فولاد ضد زنگ فولادی است که خوردگی نمی کند. همچنین به عنوان فولاد inox (برای “غیر اکسید شدن”) یا فولاد مقاوم در برابر خوردگی شناخته می شود. این یک فولاد آلیاژی است که حاوی حداقل 10.5 درصد کروم است که باعث می شود در برابر اکسیداسیون بسیار مقاوم باشد. هنگامی که فولاد معمولی در معرض هوا یا آب قرار می گیرد، آهن به سرعت با اکسیژن پیوند می زند و اکسید آهن یا زنگ می دهد که به نوبه خود اکسیداسیون را تسریع می کند. این باعث می شود که سطح فولاد پوسته پوسته شود.

کروم موجود در فولاد ضد زنگ با اکسیژن واکنش می دهد و یک لایه اکسید کروم ایجاد می کند که اثر معکوس اکسید آهن دارد و تبدیل به یک لایه محافظ می شود که مانع از نفوذ بیشتر اکسیژن به داخل مهر و موم و خوردگی بعدی آن می شود.

آیا می توانید روی فولاد ضد زنگ بشقابی کنید؟

 • بله، آبکاری روی انتخاب ضد زنگ یک انتخاب عالی برای کاربردهای مختلف است. SPC می تواند محصولات فولادی ضد زنگ شما را با استفاده از همان تکنیک هایی که ما برای آبکاری سایر قطعات استفاده می کنیم، آبکاری کند. ما می توانیم فولاد کربنی و فولاد آلیاژی را نیز آبکاری کنیم. قبل از آبکاری استنلس استیل، آن را با ضربه نیکل پر می کنیم تا آبکاری به فولاد بچسبد. روکش فلز را رسوب می‌دهیم سپس با استفاده از روش‌های آبکاری استاندارد، .
 • چرا ورق فولادی ضد زنگ؟ اگرچه کروم از قبل در برابر خوردگی مقاوم است، اما اثرات محافظتی کروم تنها در صورتی کار می کند که بتواند یک لایه اکسید کروم تشکیل دهد. این همیشه در محیط‌های کم اکسیژن یا محیط‌هایی با گردش هوا ضعیف آسان نیست زیرا کروم با اتصال با اکسیژن لایه محافظ خود را تشکیل می‌دهد.
 • بنابراین، اگر صنعت شما از شما می خواهد که از قطعات خود در این نوع محیط ها استفاده کنید، فولاد ضد زنگ شما ممکن است به یک لایه محافظ اضافی نیاز داشته باشد.
 • دلایل دیگر برای روکش فولاد ضد زنگ همان دلایلی است که ممکن است هر جزء دیگر را آبکاری کنید. به عنوان مثال، ممکن است بخواهید ظاهر فولاد ضد زنگ را با استفاده از آبکاری طلا یا نقره تغییر دهید . بسیاری از مردم ظاهر فولاد ضد زنگ را دوست دارند، اما روکش فلز گرانبها عنصر زیبایی را اضافه می کند.
 • همچنین ممکن است برای افزودن کیفیت های خاصی به اجزای خود که در فولاد ضد زنگ وجود ندارند، نیاز به روکش کردن فولاد ضد زنگ داشته باشید. به عنوان مثال، اگر قطعه شما نیاز به رسانایی سطحی بالاتری دارد یا باید لحیم کاری بیشتری داشته باشد، همانطور که در مورد بسیاری از اجزای کامپیوتر وجود دارد، می توانید برای تقویت این ویژگی ها، قسمت فولاد ضد زنگ را با نیکل بپوشانید.

انواع فلز مورد استفاده برای آبکاری فولاد ضد زنگ

چه نوع فلزی را می توان برای آبکاری فولاد ضد زنگ استفاده کرد؟ برخی از گزینه های پیشرو عبارتند از مس، رودیوم، روی، نیکل، طلا و پلاتین.

1. مس

مس عمدتاً به دلیل رسانایی عالی استفاده می شود. ترکیب رسانایی مس با استحکام فولاد ضد زنگ برای کاربردهای مختلف ارزشمند است. مس مفید است زیرا نرم و چکش خوار است که آن را برای استفاده با مواد و اجسام فلزی انعطاف پذیر عالی می کند. همچنین حتی اگر خم شود از سایر فلزات جدا نمی شود.

آبکاری مس در بسیاری از کاربردها که نیاز به رسانایی الکتریکی بالا و ضخامت آبکاری دارند استفاده می شود. استفاده می شود اغلب برای نیمه هادی ها و مدارهای چاپی . همچنین به عنوان توقف عملیات حرارتی برای پوشش، پوشش زیرین برای بهبود چسبندگی، درمان برای آماده سازی سطوح برای لحیم کاری و در چندین کاربرد دیگر استفاده می شود. بسیاری از صنایع مختلف، از جمله بخش های هوافضا و الکترونیک ، بر آبکاری مس متکی هستند.

گاهی اوقات، برای بهبود چسبندگی مس به فولاد ضد زنگ و همچنین فلزات دیگر، می توانید قبل از آبکاری مس، یک لایه نیکل بزنید. شما همچنین می توانید از محلول سیانید همراه با محلول مس استفاده کنید، اما مهم است که توجه داشته باشید که سیانید بسیار سمی است. برخی از روش‌های آماده‌سازی سطح ، مانند انفجار ساینده نیز ممکن است به بهبود چسبندگی کمک کند.

2. رودیوم

رودیوم یک پوشش محبوب است زیرا می تواند مقاومت در برابر خوردگی، سایش و سایش را افزایش دهد و دوام یک جزء را افزایش دهد. حتی اگر در معرض حرارت شدید قرار گیرد اکسید نمی شود، نقطه ذوب بسیار بالایی دارد و در برابر اکثر انواع اسیدها مقاوم است. همچنین فوق‌العاده متراکم است و به شما امکان می‌دهد تا به اندازه‌ای که نیاز دارید، پوشش ضخیم ایجاد کنید.

رودیوم همچنین جذابیت زیبایی شناسی منحصر به فردی دارد و پوششی درخشان، سفید و بازتابنده ایجاد می کند. علاوه بر این، مقاومت الکتریکی پایین و مقاومت تماسی پایینی دارد و از نظر شیمیایی بی اثر است.

ساخت مبدل های کاتالیزوری مسئول حدود 80 درصد رودیوم مورد استفاده در صنعت است زیرا این فلز می تواند سطح اکسیدهای نیتروژن در گازهای خروجی را کاهش دهد. همچنین برای ساخت آشکارسازهای مورد استفاده برای اندازه گیری سطح شار نوترون در راکتورهای هسته ای استفاده می شود.

آبکاری آبکاری یک روش متداول برای روکش کردن رودیوم است. هنگامی که رودیوم را روی فولاد ضد زنگ آبکاری می کنید، ابتدا می توانید یک لایه نازک از طلا، مس یا نیکل را برای کمک به چسبیدن رودیوم به جزء بپوشانید. همچنین می توانید یک لایه دیگر از پالادیوم یا پالادیوم مخلوط شده با فلز دیگری را بین لایه اول و لایه رویی رودیوم اضافه کنید.

3. روی

روی محافظت در برابر خوردگی عالی را ارائه می دهد و نسبتاً ارزان است و آن را به گزینه ای عالی برای کاربردهای خاص آبکاری تبدیل می کند. هنگامی که این فلز در حالت طبیعی خود قرار دارد، ظاهری براق و آبی مایل به سفید دارد، اما روی درجه تجاری معمولاً خاکستری است. روی سخت و شکننده است اما اگر در معرض حرارت شدید قرار گیرد انعطاف پذیر می شود.

این فلز دارای خواص حفاظتی ارزشمندی در برابر خوردگی است و می‌توانید با استفاده از روش‌های غیرفعال کردن یا آلیاژ کردن آن با نیکل، کبالت، آهن یا سایر فلزات، مقاومت در برابر خوردگی طبیعی آن را افزایش دهید. روی یک پوشش صاف و تمیز ایجاد می کند.

آبکاری روی اغلب برای اتصال دهنده هایی مانند مهره ها، پیچ و مهره ها و براکت ها و به عنوان پوشش زیرین سطوح قبل از رنگ آمیزی استفاده می شود. بخش خودرو اغلب از آلیاژهای روی و روی استفاده می کند. همچنین برای اجزای انتقال الکتریکی و در ساخت وسایل نقلیه زرهی استفاده می شود .

برای بهبود چسبندگی روی بر روی فولاد ضد زنگ یا سایر فلزات، ممکن است بخواهید قبل از اعمال پوشش مسی از ضربه نیکل استفاده کنید. همچنین ضروری است که سطح زیرلایه را تمیز کنید تا آلودگی هایی که ممکن است از چسبندگی جلوگیری کنند از بین ببرید. می توانید سطح را با استفاده از مواد شوینده قلیایی تمیز کنید و سپس آن را با اسید تصفیه کنید.

4. نیکل

آبکاری نیکل می تواند مقاومت در برابر خوردگی چشمگیر فولاد ضد زنگ، مقاومت در برابر سایش و سختی آن را افزایش دهد. همچنین لحیم کاری آن را آسان می کند، مقاومت آن در برابر تشعشع را بهبود می بخشد و هدایت الکتریکی آن را افزایش می دهد. علاوه بر این، آبکاری نیکل یک پوشش صاف و یکنواخت ایجاد می کند و شما در حجم و ضخامت آبکاری انعطاف پذیری دارید.

آبکاری نیکل برای بسیاری از کاربردهای مختلف در بخش های مختلف استفاده می شود. رسانایی الکتریکی آن را برای کاربردهای باتری و ژنراتور مفید می کند، در حالی که سختی و دوام آن آن را برای تجهیزات مورد استفاده در شرایط سخت مانند شیرها، شفت میکسر پمپ ها و مبدل های حرارتی مورد استفاده در صنعت نفت و گاز ایده آل می کند. بخش خودرو نیز اغلب از نیکل استفاده می کند، و شما می توانید آبکاری نیکل الکترولس را روی چرخ دنده ها، اجزای سیستم سوخت، درج های استارت محفظه موتور، پین های کالیپر ترمز، سینک های حرارتی و موارد دیگر پیدا کنید. همچنین برای ساخت قطعات هیدرولیک، سلاح گرم و سایر موارد استفاده می شود.

شما می توانید نیکل را با استفاده از هر دو روش آبکاری الکتریکی و آبکاری الکترولس بشقاب کنید . ما همچنین از دو نوع مختلف آبکاری نیکل استفاده می کنیم – سولفامات و سولفات. در آبکاری الکتریکی، شما نیاز به جریان الکتریکی دارید تا فلزات را بر روی بستر رسوب دهید. در آبکاری الکترولس، یک محلول مخصوص ساخته شده باعث واکنش های شیمیایی می شود که باعث می شود فلزات به زیرلایه متصل شوند. از هر روشی که استفاده می کنید، معمولاً باید قبل از آبکاری، بستر را کاملاً تمیز کنید و سپس برای بهبود چسبندگی، ضربه ای نیکل بزنید.

5. طلا

آبکاری طلا اغلب به دلیل زیبایی ظاهری آن استفاده می شود، اما همچنین مقاومت در برابر خوردگی، سایش و کدر شدن را افزایش می دهد. علاوه بر این، طلا دارای رسانایی الکتریکی بالا و مقاومت تماس پایدار است. همچنین می تواند به عنوان یک محافظ حرارتی برای محافظت از بستر در برابر آسیب ناشی از گرمای شدید عمل کند.

به دلیل رسانایی الکتریکی و دوام آن، اصلی ترین صنعتی که از آبکاری طلا استفاده می کند، صنعت الکترونیک است. اتصالات، سوئیچ ها، کنتاکت ها و سایر اجزاء اغلب با طلا اندود می شوند. دندانپزشکی همچنین از طلا برای دندان های مصنوعی، تاج و کلاه استفاده می کند.

مانند سایر فلزات آبکاری، تمیز کردن بستر و اعمال ضربه نیکل می تواند به چسبندگی کمک کند.

6. پلاتین

پلاتین فلز دیگری است که می توانید آن را روی فولاد ضد زنگ بکارید. مزایای بی شماری از جمله محافظت عالی در برابر خوردگی، سایش و کدر شدن را ارائه می دهد. همچنین هدایت الکتریکی و مقاومت در برابر حرارت را بهبود می بخشد و از نظر زیبایی شناسی دلپذیر است. علاوه بر این، می تواند هیدروژن اضافی را جذب کند، به همین دلیل است که صنعت خودرو از آن در ساخت مبدل های کاتالیزوری استفاده می کند. جذب هیدروژن اضافی عملکرد مبدل را بهبود می بخشد.

صنعت خودرو همچنین از پلاتین برای تولید شمع و سایر قطعات استفاده می کند. سایر بخش هایی که از پلاتین استفاده می کنند شامل کشاورزی، نفت و گاز و بخش های پزشکی است.

همچنین می توانید فلزات مختلف دیگر را روی فولاد ضد زنگ بپوشانید و گزینه های دیگر شامل آبکاری نقره و نیکل کروم است. فلز مناسب برای استفاده به کیفیتی که نیاز دارید اجزای شما داشته باشند، فرآیندهایی که می خواهید استفاده کنید، بودجه شما و عوامل دیگر بستگی دارد. کارشناسان SPC می توانند به شما در انتخاب مواد و فرآیندهای آبکاری مناسب برای نیازهای خود کمک کنند.

مخزن فشار قوی

برخی از موارد استفاده از فولاد ضد زنگ چیست؟

استحکام، مقاومت در برابر خوردگی و نیازهای نگهداری کم فولاد ضد زنگ آن را برای بسیاری از کاربردهای مختلف مفید می کند. این نقش کلیدی در بسیاری از صنایع و بسیاری از بخش های زندگی روزمره ما دارد. برخی از رایج ترین مناطقی که در آن فولاد ضد زنگ استفاده می شود عبارتند از:

معماری و ساخت و ساز:

فولاد ضد زنگ اغلب در ساخت و ساز ساختمان ها استفاده می شود. برای پوشش بیرونی ساختمان های بزرگ و همچنین برای نمای داخلی استفاده می شود. کانترها، نرده ها، پشتی و سایر عناصر اغلب با فولاد ضد زنگ ساخته می شوند. فولاد ضد زنگ علاوه بر دوام، استحکام و مقاومت در برابر خوردگی، قابل بازیافت نیز می باشد و اغلب از مواد بازیافتی ساخته می شود، که تکمیل کننده تغییر جهت به سمت ساختمان های پایدارتر است.

صنعت خدمات غذایی:

فولاد ضد زنگ اغلب در مشاغل غذایی و پذیرایی استفاده می شود زیرا بر طعم غذا تأثیر نمی گذارد. همچنین مقاومت به خوردگی آن برای نگهداری و سرو غذاها و نوشیدنی های اسیدی مفید است. انواع مختلفی از ابزار، لوازم و لوازم آشپزخانه با استفاده از فولاد ضد زنگ ساخته می شوند، از جمله کارد و چنگال، ظروف آشپزی، کباب پز و سینک. همچنین به عنوان پوشش روی کانتر، یخچال، فریزر و ماشین ظرفشویی عمل می کند. برای مواردی که نیاز به قالب گیری دارند، مانند سینک ظرفشویی و قابلمه، بیشتر از انواع انعطاف پذیر فولاد استفاده می شود، در حالی که از فولاد انعطاف پذیر کمتری برای ساخت تیغه های چاقو استفاده می شود.

زمینه پزشکی:

فولاد ضد زنگ به راحتی استریل می شود و آن را برای استفاده در زمینه پزشکی ایده آل می کند . مقاومت آن در برابر خوردگی و دوام آن نیز برای کاربردهای پزشکی مفید است. ابزارهای جراحی و دندانپزشکی اغلب با فولاد ضد زنگ ساخته می شوند، مانند میزهای عمل، اسکنرهای MRI و کانول ها. ایمپلنت های جراحی، مفاصل جایگزین و پین ها و صفحات فولادی ضد زنگ که برای استخوان های شکسته استفاده می شوند نیز اغلب با فولاد ضد زنگ ساخته می شوند.

بخش خودرو:

بخش خودرو از مقدار زیادی فولاد ضد زنگ برای همه چیز از اجزای ساختاری گرفته تا لوازم جانبی استفاده می کند. برش‌ها، کوره‌ها، سپرها، سیستم‌های اگزوز، پدال‌های ترمز، دنده‌ها، بدنه باتری، سگک کمربند ایمنی و بسیاری موارد دیگر از فولاد ضد زنگ ساخته شده‌اند. همچنین برای سایر اشکال تجهیزات حمل و نقل مانند هواپیما، کانتینر کشتی، تانکرهای جاده ای و غیره استفاده می شود.

بخش انرژی:

بسیاری از اجزای مورد استفاده در بخش انرژی باید بتوانند در شرایط سخت که شامل گرمای زیاد و محیط های خورنده می شود، مقاومت کنند. بخش انرژی از فولاد ضد زنگ با عیار بالا برای ساخت شیرها، لوله ها، مخازن ذخیره سازی و سایر اجزای حیاتی استفاده می کند. از آنجایی که نفت خام بسیار خورنده است، فولاد برای استفاده در ساخت سکوهای نفتی ایده آل است . فولاد ضد زنگ همچنین به مزارع بادی دور از ساحل کمک می کند تا در برابر محیط خورنده دریایی مقاومت کنند.

صنایع شیمیایی:

صنایع شیمیایی اغلب با مواد سمی و خورنده کار می کنند و تجهیزات آن باید قادر به مقاومت در برابر محیط های سخت باشد. این امر فولاد ضد زنگ را به یک کاندید ایده آل برای استفاده در این بخش تبدیل می کند. به دلیل استحکام بالا، مخازن ذخیره سازی و سایر تجهیزات نیز می توانند نازک تر باشند و هزینه ها و وزن تجهیزات را کاهش دهند.

این تنها مجموعه کوچکی از صنایعی است که از فولاد ضد زنگ استفاده می کنند. شما می توانید آن را در طیف گسترده ای از تجهیزات، سازه ها و قطعات در بسیاری از بخش های مختلف پیدا کنید.

فرآیند آبکاری بر روی فولاد ضد زنگ

روش‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید برای روکش کردن فولاد ضد زنگ استفاده کنید. دو روش اصلی آبکاری الکتریکی و آبکاری الکترولس است، اما تغییرات زیادی در این دو روش کلی وجود دارد.

1. آبکاری

آبکاری متداول ترین روش آبکاری فلزات است. این شامل استفاده از جریان الکتریکی برای ایجاد یک لایه نازک از فلز بر روی سطح یک بستر است. در آبکاری، شما فلز آبکاری را به آند که الکترود با بار مثبت یک مدار الکتریکی است وصل می کنید. شما همچنین بستر را به کاتد، الکترود با بار منفی وصل می کنید. سپس هم فلز آبکاری و هم زیرلایه را در محلول الکترولیتی توسعه یافته مخصوص به نام حمام آبکاری غوطه ور کنید.

هنگامی که قطعات در حمام آبکاری غوطه ور شدند، جریان الکتریکی را به آند می رسانید. این جریان اتم های فلزی فلز آبکاری را اکسید کرده و در محلول الکترولیتی حل می کند. یون های فلزی محلول در کاتد کاهش می یابند و بر روی بستر رسوب می کنند. شما می توانید نتیجه فرآیند را با تنظیم عواملی مانند ترکیب شیمیایی حمام، دمای حمام، سطح ولتاژ جریان، مدت زمانی که در آن جریان را اعمال می کنید و فاصله بین آند و کاتد

SPC انواع مختلفی از آبکاری را انجام می دهد، از جمله آبکاری رک و بشکه ای. آبکاری قفسه شامل چسباندن بسترها به یک قفسه با استفاده از قلاب ها یا نوارهای فلزی قبل از فرو بردن آنها در حمام آبکاری است. ما از قفسه های مخصوص ساخته شده استفاده می کنیم که به ما امکان می دهد پوشش هایی را ارائه دهیم که نیازهای مشتریان خود را برآورده کند.

آبکاری بشکه ای

برای آبکاری تعداد زیادی از قطعات کوچک به طور همزمان ایده آل است. برای انجام آبکاری بشکه، اقلام مورد نظر را در یک قفس بشکه ای شکل که از مواد نارسانا ساخته شده است، قرار می دهید. سپس قفس را در محلول آبکاری فرو کنید و از یک عمل غلتشی آهسته برای شروع آبکاری استفاده کنید. تک تک قطعات یک تماس دوقطبی با یکدیگر برقرار می کنند که کارایی آبکاری را بهبود می بخشد. این روش برای پرداخت های مهندسی یا زینتی به دلیل تماس بین قطعات توصیه نمی شود.

در SPC، می‌توانیم زیرلایه‌های فولادی ضد زنگ را با استفاده از همان تکنیک‌هایی که برای آبکاری روی مواد دیگر استفاده می‌کنیم، آبکاری کنیم. هنگام آبکاری روی فولاد ضد زنگ، ما معمولاً زیرلایه را تمیز می کنیم و سپس یک ضربه نیکل را برای کمک به چسبیدن پوشش فلزی به جزء اعمال می کنیم.

2. آبکاری الکترولس

آبکاری الکترولس یک جایگزین محبوب برای آبکاری الکتریکی است. این روش آبکاری که آبکاری اتوکاتالیستی یا پوشش تبدیلی نیز نامیده می شود، نیازی به جریان الکتریکی ندارد. در عوض، یک واکنش شیمیایی باعث می شود که یک پوشش نیکل بر روی بستر رسوب کند.

برای ایجاد این واکنش شیمیایی، بستری را در حمامی قرار می دهید که حاوی نمک نیکل، هیپوفسفیت و مواد شیمیایی مختلف دیگری است که سطح pH را کنترل کرده و فرآیند را ثابت نگه می دارد. هنگامی که مواد پایه را در حمام قرار می دهید، به عنوان یک کاتالیزور عمل می کند و باعث می شود که نیکل روی آن رسوب کند. این فرآیند کاملا شیمیایی است و نیازی به نیروی الکتریکی یا ماشین اضافی ندارد.

هنگامی که از روش آبکاری الکترولس استفاده می کنید، پوشش حاصل معمولاً سخت و متخلخل کمتری نسبت به پوشش هایی است که با استفاده از آبکاری آبکاری شده اند. این باعث می شود که پوشش مقاوم تر در برابر خوردگی باشد و آبکاری الکترولس را برای محصولاتی که به مقاومت بالایی در برابر خوردگی و سایش نیاز دارند، محبوب می کند. آبکاری الکترولس نیز رسوبات بسیار یکنواختی را حتی بر روی اشکال پیچیده ایجاد می کند.

برخی از گزینه های آبکاری الکترولس شامل استفاده از آلیاژ نیکل-فسفر است که برای مقاومت در برابر خوردگی ایده آل است. در همین حال، یک آلیاژ نیکل-بور مقاومت در برابر سایش عالی را ارائه می دهد. همچنین می‌توانیم برای افزایش دوام، سرامیک را به پوشش تزریق کنیم.

قبل از شروع فرآیند آبکاری الکترولس، بستر را با استفاده از پاک کننده های شیمیایی تمیز می کنیم. سپس آن را در محلول فرو می کنیم و مواد شیمیایی ضد اکسیداسیون را اضافه می کنیم. آبکاری الکترولس فرآیند ساده‌تری نسبت به آبکاری الکتریکی است و به شما کنترل بیشتری بر فرآیند می‌دهد.

آیا می توانید قطعات را با فولاد ضد زنگ بشقابی کنید؟

آبکاری از جنس استنلس استیل دارای مزایای بی شماری است که بسته به نوع فلزی که می خواهید با آن روکش کنید متفاوت است. با این حال، از آنجایی که فولاد ضد زنگ خود یک فلز است، آیا می توانید از آن به عنوان روکش فلزی برای آبکاری نیز استفاده کنید؟

در حالی که امکان استفاده از فولاد ضد زنگ به عنوان ماده تکمیل کننده فلز وجود دارد، انجام این کار سود کمی دارد. مزایای مبارزه با خوردگی فولاد ضد زنگ به میزان بیشتری نسبت به روکش های فلزی سنتی به قطعه شما منتقل نمی شود، بنابراین بهتر است اجزای آبکاری شده خود را با ماده ای مانند نیکل، نقره یا طلا تکمیل کنید که خواص مفید دیگری را به شما می دهد. قطعات در عین حال دوام و مقاومت در برابر خوردگی را ارائه می دهند.

SPC را برای خدمات آبکاری فولاد ضد زنگ و تمام نیازهای آبکاری خود انتخاب کنید

چه به آبکاری فولاد ضد زنگ یا نوع دیگری از مواد علاقه مند باشید، چه به دنبال آبکاری طلا، آبکاری نقره، آبکاری مس یا نوع دیگری از روکش فلزی باشید، SPC شرکتی است که می توانید به آن اعتماد کنید. با بیش از 80 سال تجربه در صنعت آبکاری، می توانید مطمئن باشید که SPC می تواند تمام نیازهای آبکاری شما را بدون توجه به صنعت شما برآورده کند.

اگر قبلا هرگز آبکاری را برای اجزای خود در نظر نگرفته اید، باید بدانید که مزایای زیادی فراتر از محافظت صرف در برابر خوردگی و سایر شرایط جوی دارد، اگرچه اینها مزایای ارزشمندی هستند. آبکاری همچنین می تواند ظاهر اجزای شما را بهبود بخشد، اصطکاک را کاهش دهد، هیدروژن اضافی را جذب کند، نور را جذب کند، از تشعشعات محافظت کند، رسانایی الکتریکی محصول شما را افزایش دهد و موارد دیگر، بسته به نوع آبکاری که انتخاب می کنید. آبکاری می تواند بسیار مقرون به صرفه باشد و کارایی عملیات شما را به طور چشمگیری بهبود بخشد.

تاسیسات آبکاری با خدمات کامل ما درخواست های طیف وسیعی از صنایع از جمله بخش های الکترونیک، مخابرات و خودرو و همچنین سایر بخش ها را مدیریت کرده است. پایگاه مشتریان وفادار و رو به رشد ما می داند که برای هر پروژه آبکاری که انجام می دهیم ارزش و کیفیت را به ارمغان می آوریم. ما دوست داریم به شما نشان دهیم که چگونه می توانیم تکنیک های خود را برای شما به کار ببریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *