اتصالات ویکتالیک

اتصالات ویکتالیک چیست؟

کوپلینگ ویکتولیک یا اتصالات ویکتالیک وسیله ای است که برای اتصال لوله های شیاردار، شیر فشار شکن و محفظه های غشایی استفاده می شود. عمدتاً از فولاد ضد زنگ 304، 316 و 316L  است.
اغلب برای برقراری ارتباط بین محفظه‌های غشا، بین محفظه غشاء و لوله و بین لوله‌ها استفاده می‌شوند. لوله شیاردار بخش کلیدی برای اتصال پورت جانبی محفظه غشایی با لوله ها یا سایر محفظه های غشایی است. آنچه کوپلینگ‌های ویکتولیک یا اتصالات ویکتالیک و لوله شیاردار تشکیل می‌دهند، کوپلینگ‌های ویکتولیک نامیدند می‌شوند که عملکرد خوب، آب‌بندی محکم و نصب آسان دارند. آنها عمدتا برای اتصال لوله های مکانیکی در سیستم های تصفیه آب، سیستم تامین آب شهری، سیستم آتش نشانی و غیره استفاده می شوند.

توسعه ای که در آن به جای رزوه های معمول، یک شیار در اطراف هر انتهای لوله بریده می شود. سپس دو انتهای لوله در یک ردیف قرار می گیرند و یک حلقه لاستیکی در اطراف محل اتصال نصب می شود. دو باند نیم دایره ای که یک آستین را تشکیل می دهند، در اطراف حلقه قرار می گیرند.
با دو پیچ به هم  می شوند که در هر دو لبه آنها یک برآمدگی برای قرار گرفتن در شیار لوله وجود دارد. همانطور که پیچ ها سفت می شوند، حلقه لاستیکی فشرده می شود و یک اتصال ضد آب ایجاد می کند.
در حالی که برآمدگی های اتصال در شیارها آن را از نظر مکانیکی محکم می کند.
روش لوله کشی شیاردار Victaulic اکثر مواد لوله کشی از جمله دیوار سبک، فولاد استاندارد و فوق سنگین، ضد زنگ، آلومینیوم، PVC و سایر پلاستیک ها است.
همچنین پلی اتیلن با چگالی بالا را در خود جای می دهد.

علاوه بر این، محصولاتی برای لوله های مسی (CTS) و چدن داکتیل (AWWA) برای تامین آب است.
همچنین لوله های زیرزمینی و فرآیند تصفیه زباله در دسترس هستند. محصولات Victaulic برای مطابقت با استانداردهای لوله کشی از جمله ASME، DIN، JIS، CIS، AS و BS تولید می شوند.

اتصالات ویکتالیک

کوپلینگ شیاردار ویکتولیک یا مکانیکی چیست؟

اتصالات ویکتالیک، کوپلینگ‌های ویکتولیک یا کوپلینگ‌های شیاردار مکانیکی (که سیستم‌های اتصال مکانیکی لوله نیز می‌شوند)، اجزایی هستند که لوله‌های مکانیکی را به یکدیگر متصل می‌کنند تا یک اتصال ضد آب ایجاد کنند.

 • قطعات و اتصالات ویکتالیک Victaulic: در طول جنگ جهانی اول به دلیل نیاز اختراع و کوپلینگ های Victaulic (نام تجاری ثبت و اتصال / اتصالات) از یک واشر لاستیکی، محفظه اتصال فلزی، و پیچ و مهره برای سفت کردن و آب بندی محفظه و واشر در اطراف اتصال تشکیل می شود.
 • نحوه عملکرد کوپلینگ های شیاردار مکانیکی: یک شیار در نزدیکی انتهای دو لوله ای که قرار است به هم متصل شوند تشکیل می شود. یک واشر انعطاف پذیر (اغلب لاستیکی) در اطراف هر دو انتهای لوله قرار می گیرد و آنها را به هم متصل می کند. محفظه فلزی – نوعی آستین – سپس روی واشر قرار می گیرد و لوله ها به هم متصل می شوند و با مهره ها و پیچ و مهره ها سفت می شوند.
 • همانطور که محفظه توسط پیچ و مهره ها سفت می شود، لبه های بیرونی بلند آن (به نام کلیدهای جفت) در شیارهای لوله ها درگیر می شود و نیروی فشاری به لبه های واشر ایجاد می کند. واشر یک مهر و موم پاسخگو به فشار در قطر خارجی لوله ایجاد می کند که اتصال را آب بندی می کند و به دلیل فشار آب در داخل لوله ضد آب است.
 • اهمیت کوپلینگ های شیاردار: کوپلینگ های شیاردار جایگزین نیاز به جوش، فلنج یا رزوه برای اتصال دو انتهای لوله به یکدیگر می شوند. این بدان معنی است که اتصال لوله ها به کار و زمان بسیار کمتری در ساخت و مونتاژ یک سیستم لوله نیاز دارد. بنابراین، سیستم های لوله با استفاده از این اتصالات بسیار سریعتر و ارزان تر می شوند .

نقش کوپلینگ های شیاردار مکانیکی در سیستم های حفاظت

اولین کوپلینگ شیاردار ایجاد و تایید و برای صنعت حفاظت از آتش در سال 1952 توسط شرکت Victaulic اختراع شد.

بزرگترین کاربرد اتصالات ویکتالیک در سیستم حفاظت از حریق شما را می توان در سیستم اسپرینکلر اتوماتیک یافت. در اینجا از آنها برای اتصال لوله های سیستم به یکدیگر استفاده می شود و نقش حیاتی ویژه ای در اتاق بالابر دارند، جایی که لوله های سیستم اسپرینکلر به لوله های منبع آب متصل می شوند.

لینک های مفید: 

چک ولو پیستونی

شیر PSV

بال ولو پنوماتیک

اتصالات ویکتالیک

مزایای اتصالات ویکتالیک

مزایای کوپلینگ های شیاردار مکانیکی و اتصالات ویکتالیک در سیستم اسپرینکلر آتش نشانی خودکار شما بسیار زیاد است، که کمترین آن فرآیند نصب سریع تر و مقرون به صرفه تر است.

علاوه بر آن، روش آسان تری برای بازرسی وجود دارد. در حالی که لوله های جوشی اغلب به استفاده از فناوری اشعه ایکس یا اولتراسونیک برای آزمایش یکپارچگی اتصالات لوله نیاز دارند، و لوله های اتصال فلنجی نیاز به پر کردن و فشار دادن سیستم لوله کشی دارند، سیستم های اتصال لوله های شیاردار مکانیکی اغلب می توانند به صورت بصری بررسی شوند.

علاوه بر این، هنگامی که از کوپلینگ های شیاردار برای اتصال به لوله ها استفاده می شود، انجام تعمیر و نگهداری، تعمیر و حذف یک قطعه خراب یا فرسوده بسیار آسان تر است. تنها کاری که تکنسین ها باید انجام دهند این است که سیستم را تخلیه کرده و پیچ های محفظه را که به بخش لوله مورد نیاز می پیوندند باز کنند. این باعث می شود که تعمیر و نگهداری سریع و مقرون به صرفه در مقایسه با سایر روش های اتصال انجام شود.

سوالات متداول:

هدف از کار با Victaulic چیست؟

مخلوطی از آب و نیتروژن را از یک منبع منتشر می کند که به طور همزمان منطقه آسیب را خنک می کند و آتش را خاموش می کند. برای استفاده در مناطق حاوی مایعات قابل اشتعال و ماشین آلات خطرناک تایید شده است.

اتصالات ویکتولیک چیست؟

کوپلینگ‌های لوله مکانیکی Victaulic’s Installation-Ready™ می‌توانند تا ده برابر سریع‌تر از جوشکاری و شش برابر سریع‌تر از فلنج نصب شوند. به راحتی می توان مزایای سیستم های لوله کشی شیاردار و چگونگی تبدیل آن به سرعت استاندارد در سایت های مشاغل ساختمانی تجاری را مشاهده کرد.

اتصالات ویکتولیک از چه چیزی ساخته شده است؟

با کوپلینگ های Victaulic W07 یا W77 و آداپتور فلنج W741. اتصالات باید از آهن انعطاف پذیر مطابق با ASTM A-536، فولاد کربن آهنگری منطبق با ASTM A-234، یا کارخانه ساخته شده از لوله فولادی کربنی مطابق با ASTM A-53 ساخته شود.

کاربرد اتصالات ویکتالیک

اتصالات ویکتالیک، کوپلینگ های لوله ویکتولیک برای اتصال لوله های مواد مختلف لوله و در کاربردهای حفاظتی متعدد در برابر حریق، صنعتی و تجاری استفاده می شود. از بین کوپلینگ‌های انتخابی ما، از جمله کوپلینگ‌های اتصال لوله صلب، انعطاف‌پذیر، شانه‌دار، انتقالی، کاهش‌دهنده و انتهای ساده، انتخاب کنید. بیشتر ببینید

 • همچنین ممکن است در شرایط خاصی مهر و موم ایمن تر باشد، همانطور که اولین اتصال Victaulic در طول جنگ جهانی اول ایجاد شد تا شعله پرتاب کننده ایمن تری ایجاد کند که روغن سوزاننده را از سرتاسر اپراتور نشت نکند، مانند شعله انداز هایی که از فلنج استفاده می کردند. اتصالات لوله
 • انواع لوله‌هایی که می‌توانند از کوپلینگ‌های شیاردار مکانیکی استفاده کنند: کوپلینگ‌های شیاردار از اولین ظهور خود در دهه 1920 راه زیادی را پیموده‌اند. در حال حاضر کوپلینگ هایی وجود دارند که می توانند اکثر انواع مواد لوله کشی از جمله فولاد استاندارد و فوق سنگین، آلومینیوم، پی وی سی، فولاد ضد زنگ، دیوار سبک، پلی اتیلن با چگالی بالا و حتی لوله های چدنی و مسی شکل پذیر را در خود جای دهند.

همانطور که تا به حال مشخص است، کوپلینگ های Victaulic کاربردهای گسترده ای در بسیاری از صنایع دارند، نه فقط حفاظت در برابر آتش.

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر و قیمت محصولات می توانید اینجا کلیک نمایید.

اتصالات ویکتالیک

تاریخچه ویکتالیک

Victaulic یک توسعه دهنده و تولید کننده سیستم های مکانیکی اتصال لوله است. V i ctaul i c محصولاتی را برای حفاظت در برابر آتش، مراکز، کشتی سازی، ساختمان های تجاری، معدن، سوخت های زیستی و تولید صنعتی ارائه می دهد.

کمپانی Victaulic در سال 1925 در شهر نیویورک تاسیس شد. دفتر مرکزی این شرکت در حال حاضر در ایستون، پنسیلوانیا قرار دارد و بیش از 6500 کارمند در سراسر جهان دارد. V i ctaul i c محصولات اصلی عبارتند از :

 • “Victaulic Couplings” برای اتصال لوله های مکانیکی به یکدیگر استفاده می شود. این شرکت انواع مختلفی از این کوپلینگ ها را تولید می کند و از زمان تاسیس این کار را انجام دهد.
 • سیستم اطفاء حریق “Victalic Vortex”، محصولی که در مکان‌های حساس مانند مراکز قرار می‌گیرد. مخلوطی از آب و نیتروژن را از یک منبع منتشر می کند که به طور همزمان منطقه آسیب را خنک می کند و آتش را خاموش می کند.
  Vortex تنها سیستم اطفاء حریق است که برای استفاده در مناطق حاوی مایعات قابل اشتعال و ماشین آلات خطرناک تایید است.
 • سرهای آبپاش / سیستم های آبپاش، شیرها / اتصالات شیار و اتصالات انبساط.

اتصالات ویکتالیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *