الکتروموتور معمولی (TEFC) قفس سنجابی

ایستادن در برابر محیط زیست
هر قطعه ای که وارد موتور شفق قطبی می شود به گونه ای ساخته شده است که از انتظارات شما فراتر رود. به عنوان مثال، سیستم عایق به گونه ای طراحی شده است که طیف وسیعی از شرایط محیطی، شوک حرارتی و تنش ولتاژ را تحمل کند. سیم پیچ ها آغشته به دو فشار خلاء (VPI) با لاک اپوکسی غیر جاذب آب برای حداکثر حفاظت هستند. لاک تروپیکالیزاسیون برای موتورهای مورد استفاده در مناطق ساحلی، کاربردهای معدنی و مکان هایی با رطوبت بالا یا ذرات خطرناک اعمال می شود.

نمودار راندمان موتور
طیف گسترده ای از صنایع ارائه شده است
موتورهای سخت اینورتر TEFC ما برای پاسخگویی با قدرت و استحکام در برخی از سخت‌ترین کاربردها، مانند آب و فاضلاب، کشاورزی، شهرداری‌ها، معدن، کارخانه‌های خمیر کاغذ و کاغذ و حفاری چاه طراحی شده‌اند.

کاتالوگ موتورهای پمپ عمودی
داده های عملکرد
اطلاعات فنی و بروشورها
موتور TEFC
ویژگی های پریمیوم عبارتند از:
سه فاز، قطب IV، 60 هرتز
ولتاژ: 208-230-460 هرتز، 575 ولت
ساخت و ساز چدن
گشتاور بالا، طراحی با رانش بالا (قابلیت دو پشته)
تعادل دقیق
دمای محیط 104 درجه فارنهایت
عایق کلاس “F”.
افزایش دما در کلاس “F” @ 1.15
یاتاقان تماس زاویه ای بزرگ و بلبرینگ
مخزن روغن بزرگ (324TP-5809TP)
درمان VPI دوگانه
بخاری های فضایی
جغجغه غیر معکوس از نوع توپ فورج شده
6 و 12 لید برای قابلیت شروع
ترمیستور سبک PTC
گزینه های محصول:
کوپلینگ های جایگزین
پایه های جایگزین
موتورهای با راندمان برتر
شفت توپر عمودی (در صورت سفارش)
موتورهای همه منظوره Marathon Globetrotter®، TEFC، 50 اسب بخار، 3 Ph، 60 هرتز، 230/460 ولت، 1782 دور در دقیقه، 326T – GT1037A
قسمت #:326TTFCD6026 کاتالوگ #:GT1037A
ویژگی های کلیدی
مشخصات محصول
محصولات مرتبط

بهره وری

وزن: 610.79 LB
لیست قیمت: 8,329.00 دلار
مقایسه محصول

ویژگی های کلیدی

بازدهی NEMA Premium® را برآورده می کند یا از آن فراتر می رود. مدل مطابق با EISA2028 است
بخش وظیفه خطرناک 2، منطقه 2، کلاس I، گروه های A، B، C، D، کد دما T2B
محفظه IP55 روی قاب های چدنی
اینورتر دیوتی 20:1 گشتاور متغیر و 2:1 گشتاور ثابت
عایق کلاس F
استاندارد F1، قابل برگشت به مونتاژ F2. سوراخ های نصب قاب دوتایی.
5 دلیل برای خرابی موتورهای TEFC
اریک آرفالک / 1 اوت 2017
موتورهای کاملا محصور با فن خنک کننده (TEFC) برای محیط های سخت مانند صنایع نفت، شیمیایی و فاضلاب عالی هستند. اما فقط به این دلیل که آنها در شرایط سخت سخت کار می کنند به این معنی نیست که نمی توانند فرسوده شوند. بدون نصب، بهره برداری و نگهداری مناسب، موتورهای TEFC ممکن است از کار بیفتند. در زیر پنج دلیل معمولاً خرابی موتورهای TEFC و نحوه جلوگیری از آن آورده شده است.

نصب نادرست در نتیجه گرمای بیش از حد.

اگر موتورهای TEFC در یک منطقه با تهویه ضعیف نصب شوند، دمای سیم پیچ می تواند از درجه افزایش دمای طراحی فراتر رود و منجر به خرابی زودرس شود. اطمینان حاصل کنید که موتور در یک منطقه با تهویه مناسب قرار دارد تا از گرمای بیش از حد جلوگیری شود.

نصب نادرست در نتیجه لرزش بیش از حد.

در تصفیه خانه های فاضلاب، بسیاری از موتورها با تسمه هدایت می شوند یا از طریق یک کوپلینگ انعطاف پذیر به تجهیزات متصل می شوند. در هر دو مورد، تراز لیزری شفت ها برای اطمینان از عملکرد مناسب ضروری است. اگر محورهای موتور به درستی تراز نشده باشند، لرزش بیش از حد باعث خرابی زودرس یاتاقان می شود.

نصب نادرست موتورهای با درایوهای فرکانس متغیر (VFD) که منجر به ماشینکاری تخلیه الکتریکی (EDM) و فلوت بلبرینگ می شود.
پمپ ها و دمنده ها تا 70 درصد از کل بار الکتریکی یک تصفیه خانه فاضلاب را تشکیل می دهند. در نتیجه، اکثر موتورهای پمپ و دمنده بر روی VFD ها کار می کنند تا جریان راه اندازی را پایین نگه دارند و به اپراتورها اجازه می دهند کیفیت خروجی بهتری را در طول بارگذاری روزانه حفظ کنند. موتورهایی که مجهز به دستگاه های کاهش دهنده جریان شفت نیستند، در معرض جریان های سرگردان محور قرار می گیرند که باعث خرابی یاتاقان می شود.

در موتورهای کمتر از 25 اسب بخار،

حلقه های اتصال به زمین به عنوان راه حلی کم هزینه برای کاهش جریان شفت و محافظت از یاتاقان ها در برابر EDM توصیه می شود. با این حال، این دستگاه‌ها نیاز به تعمیر و نگهداری منظم دارند تا اطمینان حاصل شود که ذرات روی برس‌ها جمع نمی‌شوند و توانایی‌های کاهش جریان حلقه اتصال به زمین را کاهش می‌دهند.

در موتورهای بزرگتر از 25 اسب بخار، یاتاقان های موتور عایق شده به عنوان گزینه تعمیر و نگهداری پایین تر برای کاهش جریان توصیه می شود.

عملکرد نامناسب موتورهای با درایوهای فرکانس متغیر (VFD) که منجر به دمای بیش از حد سیم پیچ موتور می شود.
درک محدودیت های فرکانس تجهیزات مهم است. موتورهای TEFC معمولی برای کارکردن بین 20 تا 60 هرتز طراحی شده اند. عملکرد خارج از این محدودیت ها می تواند باعث گرم شدن بیش از حد سیم پیچ ها و از کار افتادن موتور شود. همچنین مهم است که توجه داشته باشید که بسیاری از پمپ ها و دمنده ها در فرکانس های بیشتر از 20 هرتز خاموشی محدودی دارند. اگر فرکانس ها بیش از 20 هرتز باشد، فناوری های مختلف می توانند طیف وسیعی از مشکلات را تجربه کنند:

الکتروموتور معمولی (TEFC) قفس سنجابی

الکتروموتور معمولی (TEFC) قفس سنجابی
میکسر دینامیک و الکتروموتور و پایه نگهدارنده بر مخزن مکعبی ساپورت دار

پمپ های گریز از مرکز می توانند با کاویتاسیون مواجه شوند.

دمنده های گریز از مرکز می توانند با موجی مواجه شوند.
دمنده های لوب جابجایی مثبت می توانند با انبساط حرارتی ناشی از لغزش روتور مواجه شوند.
تولیدکنندگان باید تجهیزات فرآیندی (پمپ، ب

پایین می آورد و غیره) با موتور و ترکیب صحیح VFD. برنامه ریزی نادرست VFD می تواند منجر به خرابی زودرس موتور یا تجهیزات شود.

نگهداری نادرست روغنکاری یاتاقان موتور و حلقه های اتصال به زمین که منجر به خرابی زودرس می شود.
مانند هر تجهیزات دیگری، همیشه باید فواصل سرویس توصیه شده توسط سازندگان را برای تمیز کردن یا تعویض یاتاقان‌های روغن‌کاری مجدد و حلقه اتصال به زمین دنبال کنید.

اگر با موتور TEFC مشکل دارید، یکی از این مشکلات ممکن است علت آن باشد. همیشه اطمینان حاصل کنید که موتورها برای چرخه کاری صحیح طراحی شده اند، مجهز به دستگاه های کاهش دهنده فعلی هستند و مطابق با تمام دستورالعمل های سازنده نصب و نگهداری می شوند. اگر سوال بیشتری در مورد این موضوع دارید، با یکی از کارشناسان ما تماس بگیرید یا در زیر نظر خود را بنویسید.