خانه » بلبرینگ » بلبرینگ GMB

بلبرینگ GMB

بلبرینگ GMB ژاپنی

بلبرینگ های GMB ساخت کشور ژاپن ( بلبرینگ های ژاپنی ) بیش از 100 سال می باشد که با توجه به محصولات باکیفیت خود توجه بسیاری از مصرف کننده گان را در سراسر جهان به خود جلب کرده است. استفاده GMB از علم و تکنولوژی در بلبرینگ های تولید این کشور و همچنین استفاده از باکیفیت ترین آلیاژ ها ( متریال ) در ساخت بلبرینگ های ژاپنی باعث شده است تا مصرف کننده گان بسیاری در کشور های اروپایی و آمریکایی بدست آورد.

بلبرینگ GMB

GMB خط بلبرینگ توپی/چرخ را معرفی می کند

کارکنان aftermarketNewsbyaftermarketNews Staffon 10 سپتامبر 2008
دایتون ، نیویورک – GMB خط تولید جدیدی را برای بازار پس از فروش ایالات متحده – بلبرینگ GMB Hub/Wheel راه اندازی کرده است.

بلبرینگ هاب/چرخ برای طیف گسترده ای از وسایل نقلیه داخلی و وارداتی در دسترس است. به گفته GMB ، آزمایش کیفیت جامع ، از جمله تست ضربه و خستگی ISO 7141: 2005 ، طول عمر طولانی را تضمین می کند. GMB همچنین وعده پوشش گسترده ، فهرست نویسی دقیق و پشتیبانی فروش حرفه ای در زمینه خط را می دهد.

GMB بیش از 65 سال را به عنوان یک تامین کننده جهانی با کارخانه های مستقر در ژاپن ، کره ، چین و تایلند گذرانده است و به مدت 30 سال در ایالات متحده پس از فروش حضور داشته است. GMB ارزش واردات مستقیم را با پشتیبانی و خدمات محلی اثبات شده ارائه می دهد. همه امکانات GMB دارای گواهینامه TS16949 هستند.

GMB علاوه بر خط یاتاقان جدید ، برنامه جامعی از پمپ های آب و اتصالات u را برای بازارهای سنگین ، جایگزینی OE و عملکرد ارائه می دهد.

برای اطلاعات بیشتر به www.gmb.net مراجعه کنید.

بریجستون تولید در کارخانه های تنسی را متوقف می کند
از دست ندهید:
تایر کانادایی 11 مغازه به قیمت 164 میلیون دلار می فروشد
تولید: BorgWarner به عنوان تأمین کننده برتر توسط فورد شناخته شد

تولید: PRT ، PRT HEAVY DUTY نمایش نوآوری در AAPEX

تولید: Stellantis ، LG راه اندازی مشترک باتری لیتیوم-یون باتری

MANUFACTURING: Continental Expand ATE Disc Brake Pad Line

تولید

DENSO در شرکت نرم افزاری امنیت سایبری خودرو سرمایه گذاری می کند
سرمایه گذاری در دلفر نشان دهنده تعهد DENSO برای ایجاد راه حل های تحرک ایمن و یکپارچه است.

کارکنان aftermarketNewsByaftermarketNews Staffon 19 اکتبر 2021
DENSO سرمایه گذاری خود را در دلفر – یک شرکت نرم افزاری امنیت سایبری خودرو و اینترنت اشیا – که در دور سرمایه گذاری سری A این شرکت شرکت می کند ، اعلام کرد که در مجموع 8 میلیون دلار جمع آوری کرد. این سرمایه گذاری به توسعه و توزیع بهترین راه حل های امنیت سایبری دلفر در صنعت خودرو کمک می کند.

سرمایه گذاری DENSO در دلفر به طور مشترک با Option3 ، یک شرکت تخصصی سرمایه گذاری خصوصی امنیت سایبری انجام شد. به عنوان بخشی از سرمایه گذاری ، هر دو شرکت به طور مشترک در هیئت مدیره دلفر مشارکت خواهند کرد تا پشتیبانی عملیاتی و فروش کانال را ارائه دهند.

بر اساس گزارش اخیر تحقیقات بازار آینده ، بازار امنیت سایبری خودرو تا سال 2028 به ارزش 8.94 میلیارد دلار پیش بینی می شود. از آنجا که صنعت خودرو و دیگر محیط های اینترنت اشیا به طور فزاینده ای برای حفاظت از آسیب پذیری های احتمالی به راه حل های امنیت سایبری نیاز دارند ، دلفر می تواند حفاظت و قابلیت ردیابی خودروسازان را فراهم کند. نیاز. علاوه بر این ، راه حل جامع دلفر دید سطح بالایی را ارائه می دهد و بینش دقیق و مفیدی را برای جلوگیری از نفوذ در خودروها فراهم می کند.

تونی کانسترا ، مدیر مشاغل شرکت DENSO و یکی از اعضای هیئت مدیره دلفر می گوید: “نیاز به راه حل های امنیت سایبری برای تولیدکنندگان خودرو هرگز قوی تر نبوده است.” “ما طیف وسیعی از راه حل های نرم افزاری موجود را آزمایش کردیم و دیدیم که روش دلفر بسیار ارزشمند است و برای نیازهای مشتریان ما مناسب است. این سرمایه گذاری نشان دهنده حمایت مستمر ما از رویکرد آنها و استراتژی های بازار است. ”

تصمیم DENSO برای سرمایه گذاری در دلفر و نرم افزار امنیت سایبری آن تا حدی با مفاهیم “سبز” – دستیابی به بی طرفی کربن تا سال 2035 – و “آرامش ذهن” – ایجاد جهانی امن و بدون دردسر برای همه هدایت می شد. این اصول علاوه بر اطلاع از مشارکت های خود ، به DENSO کمک می کند تا به سیاست بلند مدت 2030 خود دست یابد ، که بر غنی سازی جامعه از طریق افزایش تحرک و دستیابی به پایداری ، شادی و آرامش خاطر برای همه تمرکز دارد.

جیمز بلایدسل ، بنیانگذار و مدیرعامل دلفر اظهار داشت: “DENSO سرمایه گذار اولیه در دلفر بود و همچنان به عنوان عنصر کلیدی در اعتبار رسالت و چشم انداز ما در مورد شرکت ادامه می دهد.”

DENSO برای اولین بار در Dellfer در سال 2018 سرمایه گذاری کرد و شرکت ها در سال 2019 یک توافقنامه توسعه مشترک امضا کردند.

همکاری های دیگر DENSO شامل موارد زیر است:

سرمایه گذاری در فناوری های Seurat برای سرعت بخشیدن به توسعه و تجاری سازی فناوری های تولید مواد افزودنی که به بهینه سازی گردش کار کمک می کند.
ایجاد اتحاد بلندمدت با رهبر هوا فضا هانیول برای توسعه سیستم های پیشران الکتریکی برای وسایل نقلیه هوایی شهری.
سرمایه گذاری در توسعه دهنده فناوری موقعیت یابی بی سیم Lambda: 4 ، که به تقویت کلید دیجیتالی منفعل DENSO کمک می کند.
سرمایه گذاری در Ridecell برای ارائه ابزارهای دیجیتالی به اپراتورهای ناوگان که مدیریت ناوگان را بهینه می کند. و
همکاری با Drishti برای پیشرفت فناوری تشخیص عمل ، که از تولیدات انسانی در تولید پشتیبانی می کند.

در این مقاله: امنیت سایبری ، دلفر ، DENSO

از دست ندهید:

Lear Wins 2 J.D. Power 2021 Quality Seat Awards
محتویات حمایتی: موتورهای GDI چالش های منحصر به فرد شمع را ایجاد می کنند

AMN DRIVETIME: AMN Drivetime با Bill Hanvey از Auto Care

ترندز: رشد تولید نیمه هادی ایالات متحده و بازار میانه

 

تولید

Lear Wins 2 J.D. Pow

er جوایز کیفیت صندلی 2021

این شرکت بیش از سایر تامین کنندگان خودرو افتخارات کسب کرده است.

کارکنان aftermarketNewsByaftermarketNews Staffon 19 اکتبر 2021
شرکت Lear Corp. ، یکی از رهبران جهانی فناوری خودرو در زمینه صندلی و سیستم های الکترونیکی ، اعلام کرد که دو جایزه J.D. Power 2021 مطالعه کیفیت و صندلی ایالات متحده برای مطالعه صندلی دریافت کرده است.

صندلی های لیر افتخارات بیشتری نسبت به سایر تامین کنندگان خودرو کسب کردند ، از جمله هفت صندلی در شش مورد از هفت بخش محصول ، در سه مورد برتر ، از جمله:

اولین مکان

• SUV بزرگ بازار متوسط/SUV بزرگ (Chevy Blazer)

• اتومبیل ممتاز (پورشه 718)

مکان دوم

• بازار انبوه/خودرو بزرگ (دوج چارجر)

• SUV بزرگ بازار متوسط/SUV بزرگ (Hyundai Palisade)

مقام سوم

• خودرو جمع و جور بازار جمع و جور (VW Golf)

• Mass Market Truck/Van (GMC Sierra)

• SUV ممتاز (BMW X4)

فرانک اورسینی ، معاون اجرایی و رئیس ، Seating ، می گوید: “سال به سال ، نتایج جوایز J.D. Power نشان دهنده تعهد لیر به ارائه کیفیت ، طراحی و ویژگی های مورد نیاز مصرف کنندگان است.” “ما به تیم های کارخانه های تولیدی به موقع ، مراکز تضمین کیفیت و مهندسی و ارائه بالاترین استانداردهای برتری عملیاتی و بهبود هر رانندگی برای مشتریان در سراسر جهان تبریک می گوییم.”

مطالعه کیفیت و رضایت صندلی 2021 ایالات متحده از فوریه تا جولای 2021 انجام شده است و بر اساس پاسخ 110827 خریدار و مستأجر خودروهای جدید مدل 2021 است. کیفیت صندلی با تعداد مشکلاتی که در هر 100 خودرو (PP 100) در 90 روز اول مالکیت تجربه می شود ، اندازه گیری می شود و نمره پایین تر نشان دهنده کیفیت بالاتر است.

در این مقاله: صندلی های خودرو ، جوایز ، JD Power ، Lear Corp.

DENSO در شرکت نرم افزاری امنیت سایبری خودرو سرمایه گذاری می کند
از دست ندهید:
قسمت را بررسی کنید
محتویات حمایتی: موتورهای GDI چالش های منحصر به فرد شمع را ایجاد می کنند

AMN DRIVETIME: AMN Drivetime با Bill Hanvey از Auto Care

ترندز: رشد تولید نیمه هادی ایالات متحده و بازار میانه

 

تولید

تولیدکنندگان قطعات برای حل مشکل آزاردهنده در بازار پس از فروش به هم پیوسته اند: سوء استفاده از ضمانت نامه.

جاش کابل بی جاش کیبلون 19 اکتبر 2021
بازگشت گارانتی به ضرر هر خرده فروش قطعات است. اما ، سردرد پردازش بازگشت ضمانت تنها نوک کوه یخ است وقتی محدوده کلی مشکل را برای بازار پس از خودرو در نظر بگیرید.

کمیته گارانتی خودروهای پس از فروش خودرو تخمین می زند که سوء استفاده از گارانتی سالانه بیش از 600 میلیون دلار برای تولیدکنندگان و توزیع کنندگان قطعات خودرو هزینه دارد ، اگرچه اعضا اطمینان دارند که تعداد واقعی احتمالاً بسیار بیشتر است. این هزینه ها ناشی از تعدادی از هزینه هایی است که با بازگشت ایجاد می شود ، از جمله پردازش دستی اعتبارات. تدارکات معکوس و حمل و نقل ؛ بسته بندی مجدد محصولات ؛ و تست های کنترل کیفیت اضافی برای رد نقص های عمده در مواد.

برای اطمینان ، بازگشت برای همه خرده فروشان خاری است. مطالعه 2018 Appriss Retail به این نتیجه رسید که کلاهبرداری و سوءاستفاده در بازگشت ، خرده فروشان آمریکایی در همه بخشها را سالانه نزدیک به 24 میلیارد دلار هزینه دارد.

متأسفانه بخش قطعات خودرو در مطالعه خرده فروشی Appriss دارای تمایز شگفت انگیزی است که دارای بالاترین نرخ بازده در بین هر گروه خرده فروشی است – تقریباً از هر چهار قطعه خودرو (22.6)) یک مورد بازگردانده می شود. بالاترین نرخ بازده بعدی در بخش پوشاک با 12.78، و فروشگاههای بزرگ با 12.52 followed است.

در تجزیه و تحلیل اخیر با یکی از شرکای خرده فروشی بزرگ خود ، KYB مشخص کرد که 53 درصد از کل ضمانت نامه ها یا قطعات کاملاً جدیدی هستند که هرگز روی خودرو نصب نشده اند ، یا قطعاتی از تولیدکننده دیگر (نسخه رقیب یا OE بخش)

آرون شفر ، مدیر بازاریابی KYB Americas Corp. و عضو گارانتی خودروهای پس از فروش خودرو توضیح داد: “بنابراین با بیش از نیمی از قطعاتی که به عنوان ضمانت نامه برگشت داده شد ، خیلی سریع مشخص شد که آنها ضمانت نامه قانونی نیستند.” کمیته

به گفته شورا ، اینها از رایج ترین انواع سوء استفاده از ضمانت نامه در بخش قطعات خودرو هستند:

• تشخیص نادرست – مشتری قسمت کاملاً خوبی را برمی گرداند زیرا مشکل خودرو را برطرف نکرده است (همچنین به عنوان “پرتاب قطعات به مشکل” معروف است).

• خرابی قطعه در حین نصب – مشتری بخشی از عملکرد را به دلیل خرابی در حین نصب باز می گرداند ، اغلب به این دلیل که مشتری مراحل نصب توصیه شده را رعایت نکرده است.

• سازنده اشتباه – مشتری بخشی از “Manufacturer A” را در جعبه خریداری شده از طریق “Manufacturer B” در بازه زمانی مجاز باز می گرداند.

• بازگشت OE – مشتری یک قطعه OE تعویض شده را در جعبه به عنوان قطعه پس از فروش گارانتی باز می گرداند. شفر گفت: “ما آن را در گروه خود بسیار می بینیم.” “مردم مجموعه جدیدی از شوک ها را خریداری می کنند ، آنها را می پوشند ، شوک های قدیمی OE را در جعبه KYB قرار می دهند ، آن را چسب می زنند ، به فروشگاه می برند و می گویند که این ضمانت نامه بازگشت است. و فروشگاه به آنها اعتبار می دهد. ”

• کلاهبرداری – یک رسم

er تلاش می کند خرید قطعه ای با قیمت بالا را با اشیاء غیر مرتبط در جعبه برگرداند. به عنوان مثال ، “بازگشت” کمپرسور تهویه مطبوع یا توربوشارژر در واقع حاوی سنگ یا لنت ترمز استفاده شده در جعبه است.

آنچه برای تولیدکنندگان و توزیع کنندگان قطعات مایه شگفتی است این واقعیت است که تقریباً از هر نوع سوء استفاده از ضمانت نامه ای که در اینجا ذکر شده است ، می توان جلوگیری کرد اگر دفاتر پیشخوان به سادگی جعبه را باز کنند تا مطمئن شوند آیا مشتری آنچه را که می گویند برمی گرداند ، باز می گرداند. اگر محصول با انتظارات مطابقت داشته باشد و در بسته بندی مناسب سازنده مناسب باشد ، فقط در این صورت باید قطعه به عنوان ادعای گارانتی قانونی پردازش شود.

و این دقیقاً همان خط فکری پشت کمپین “بررسی قسمت” کمیته گارانتی پس از فروش خودرو است.

اعضای گروه شامل نمایندگان KYB ، Dorman Products ، FDP Brakes ، Motorcar Parts of America ، MotoRad و Standard Motor Products هستند. این گروه کمپین “قسمت را بررسی کنید” را توسعه داد تا با متخصصان پیشخوان ، که در خط مقدم پردازش مرجوعی قطعات و رفع سوء استفاده از ضمانت هستند ، به خانه بیایند. پیام های کمپین ساده است:

جعبه را باز کنید

قسمت را بررسی کنید

the بازگشت را تأیید کنید

اعضای گروه که در تماس اخیر کنفرانسی با AMN/Counterman صحبت کرده اند ، تاکید می کنند که آنها بر فروشندگان قطعات فشار نمی آورند تا سیاست های گارانتی جدیدی را اتخاذ کنند. آنها به سادگی آنها را تشویق می کنند تا سیاستهای بازگشتی را که قبلاً وجود دارد ، اعمال کنند – منطقه ای که به نظر می رسد بازار پس از آن از اکثر گروههای خرده فروشی عقب تر است.

دیوید توبین ، مدیر استراتژی بخش موتورسیکلت های آمریکا (MPA) ، می گوید: “نمی توانید با iPhone ای که توسط اتومبیل کوبیده شده وارد مغازه Apple شوید و بگویید” این چیز بد است “. “آنها به شما می خندند و می گویند:” بله ، به این دلیل است که شما با یک ماشین از روی آن رد شدید. آیا می خواهید آیفون دیگری بخرید؟ ”اما در خودرو ، ما این کار را نمی کنیم.”

شفر افزود:

“آنچه ما پیشنهاد می کنیم روش جدیدی نیست.” “این عملی است که توسط همه صنایع بجز صنعت ما به کار گرفته می شود و صدها میلیون دلار برای ما هزینه دارد. و فقط زمان توقف است. ”

کمپین “قسمت را بررسی کنید” در ابتدای راه است

و گروه هنوز در تلاش است تا م strategiesثرترین استراتژی ها را برای ارسال پیام خود تعیین کند. اما کمپین مشابهی که توسط یکی از اعضای آن انجام شد به گروه امید می دهد که “قسمت را بررسی کنید” بتواند تغییر واقعی ایجاد کند.

در سال 2018 ، Dorman پد ماوس – که دارای نکاتی برای پردازش بازگشت ضمانت نامه بود – به 350 فروشگاه که توسط یکی از شرکای خرده فروش بزرگ خود اداره می شد ، توزیع کرد. به گفته مایکل کامپانا ، مدیر ارشد مهندسی کیفیت در دورمان ، پس از یک سال ، خرده فروش شاهد کاهش کل ضمانت نامه در آن 350 فروشگاه بود. تلاش های بیشتر برای افزایش آگاهی در آن فروشگاه ها ، بازده ضمانت نامه را کاهش داده است ، به ویژه در مورد قطعاتی که هرگز نصب نشده اند.

کامپانا می افزاید:

“این یکی از نمونه هایی بود که ما به این کمیته آوردیم و منجر به بحث درباره همکاری مشترک برای تبدیل این یک ابتکار در سطح صنعت شد ، نه اینکه همه ما به طور جداگانه سعی کنیم چنین ابتکاراتی را دوست داشته باشیم.”

سوء استفاده از گارانتی در بازار پس از فروش خودرو مشکل جدیدی نیست. اما وقتی نوبت به پرداختن به آن می رسد ، مخاطرات بیشتر از همیشه است. در محیط امروز ، فروشندگان و توزیع کنندگان قطعات تحت فشار فزاینده ای برای بهبود حاشیه هستند. حفظ سطح بالای خدمات و رضایت مشتری ؛ بخش مناسب را در زمان مناسب پیدا کرده و تحویل دهید ؛ و فروشگاه ها را با پرسنل و وسایل نقلیه تحویل در جاده نگه دارید.

کمیته گارانتی خودروهای پس از فروش خودرو در برگه ای که از کمپین “قسمت را بررسی کنید” می گوید: “رسیدگی صحیح به مطالبات گارانتی راه خوبی برای بهبود فروش است.” “با مدیریت بهتر بازده ، ما همچنین می توانیم تعداد حفره های موجود در برنامه خود را کاهش دهیم ، یکپارچگی موجودی فروشگاه خود را حفظ کرده و P & L فروشگاه را بهبود ببخشیم.”

تولیدکنندگان در کنفرانس گفتند گاهی اوقات احساس می شود که کیفیت آنها و تیم های مهندسی مدت زمان نامتناسبی را به بازگشت قطعات اختصاص می دهند. به گفته توبین ، هنگامی که در نظر بگیرید که یکی از قطعات مرسوم MPA ، شروع کننده پیکاپ های فورد دهه 1970 است ، می توانید ناراحتی آنها را تصور کنید. در حالی که استارت دارای گارانتی مادام العمر است ، چه کسی می گوید استارت ریشه مشکل کامیون چند دهه ای است؟

توبین گله کرد: “اگر به کامیون فورد دهه 70 فکر می کنید ، باتری مشکل دارد ، کابل ها مشکل دارند ، رله ها مشکل دارند – همه چیز در آن کامیون مشکل دارد.” “ما منابع را در قسمت اشتباه منحنی هزینه می کنیم زیرا مردم فقط موارد را عوض می کنند زیرا به درستی مشکل را تشخیص نمی دهند.”

در یک ایمیل ، گروه درخواست کرد این پیام را به خوانندگان AMN/Counterman منتقل کند: “بازگشت گارانتی بر همه ما تأثیر می گذارد. اگر امروز می توانید یک کار کوچک را برای کمک به شرکت خود و کل صنعت انجام دهید ، این است که به سادگی جعبه را باز کرده و هر بازگشت را تأیید کنید. ”

در این مقاله: قسمت را بررسی کنید ، ضمانت

 

بلبرینگ GMB

مونتاژ چرخ و بلبرینگ چرخ

چرا بلبرینگ های GMB و مونتاژهای HUB؟

همه یاتاقان های چرخ و مجموعه های هاب یکسان نیستند. در اینجا چیزی است که ما را متمایز می کند.

بلبرینگ های فولادی درجه بالا

بلبرینگ GMB از فولاد GCR15 با مقاومت بالا ساخته شده است ، برای دستیابی به حداکثر سختی تحت یک فرآیند اختصاصی قرار می گیرد و سپس در نهایت با روکش G-10 درمان می شود.

بلبرینگ های فولادی

توپ های درجه یک فولادی
رول هاب فولاد درجه بالا تشکیل شده است
مجموعه GMB Wheel Bearing & Hub Assemble حاوی گریس بلبرینگ مخصوص فرموله شده است. این گریس مخصوص بلبرینگ دارای روانکاری فوق العاده ، افزایش دفع حرارتی ، مقاومت در برابر شستشوی آب و توانایی بهتر در قفل کردن روغن ها برای نوردن بلبرینگ ها در عملکرد مطلوب است!

گریس بلبرینگ مخصوص فرموله شده

بلبرینگ GMB از فولاد GCR15 با مقاومت بالا ساخته شده است ، برای دستیابی به حداکثر سختی تحت یک فرآیند اختصاصی قرار می گیرد و سپس در نهایت با روکش G-10 درمان می شود.

گریس بلبرینگ

مجموعه GMB_Wheel Hub
آب بندی لب سه گانه و چهارگانه
GMB Hub Bearing Assembles از فناوری آب بندی لب سه گانه و چهارگانه استفاده می کند. این تکنیک از لاستیک مقاوم در برابر درجه حرارت بالا برای دستیابی به حداکثر حفاظت بلبرینگ در برابر گرد و غبار ، آب و بقایای جاده استفاده می کند.

سنسورهای ABS مشخصات نصب شده

سنسورهای ABS مورد استفاده در GMB Wheel Hub Assemblies با پوشش های سیم ممتاز با 99.90٪ مس خالص روی سیم کشی داخلی برای هدایت الکتریکی بیشتر و عملکرد مطلوب تولید می شوند. سنسورهای ما با استفاده از جدیدترین تجهیزات روز به طور دقیق مورد آزمایش قرار می گیرند تا اطمینان حاصل شود که امواج سیگنال با مشخصات OE فراتر می روند و از آشکارسازهای تابش الکترومغناطیسی برای تشخیص سر و صدا برای از بین بردن تداخل رادیویی استفاده می شود.

GMB 730-3250 Angle

به مشتریان خود در مورد نگهداری پیشگیرانه آموزش دهید!
تعمیر و نگهداری پیشگیرانه کلید به حداکثر رساندن عملکرد و دوام هر بلبرینگ هاب است. در اینجا لیستی از نکات تعمیر و نگهداری برای به اشتراک گذاشتن با مشتریان وجود دارد:

هنگام تعویض مونتاژ و بلبرینگ چرخ ، سطح محل نصب را تمیز کرده و از نصب یکنواخت اطمینان حاصل کنید
مهره های لبه را از نظر جدا شدن نخ داخلی و زنگ زدگی بررسی کنید
اطمینان حاصل کنید که کابل ABS ایمن و عاری از قطعات متحرک است
قطعات تعلیق را در صورت نیاز تعویض کنید تا از ساییدگی و پارگی غیر ضروری یاتاقان های شما جلوگیری شود
لاستیک های خود را در هر تعویض روغن دیگر بچرخانید تا یک الگوی ساییدگی لاستیک برای یک حرکت راحت حفظ شود
پیچ را با مشخصات گشتاور صحیح که توسط سازنده نصب شده مخصوص خودرو شما مشخص شده است محکم کنید
گشتاور مناسب چرخ ها را در هر چرخش لاستیک بررسی کنید
حداقل یکبار در سال تراز مناسب چرخ ها را بررسی کنید
از پتول ها اجتناب کنید

 

بلبرینگ چرخ جلو جدید یک تکه پراید و تیبا GMB کره

بلبرینگ چرخ جلو جدید یک تکه پراید و تیبا GMB کرهبلبرینگ چرخ جلو دوردیفهدسته: بلبرینگ, بلبرینگ, پراید, تیبا و ساینا, لوازم یدکی سایپابرچسب: بلبرینگ GMB, بلبرینگ چرخ پراید, بلبرینگ چرخ تیبا, بلبرینگ چرخ جلو جدید, بلبرینگ چرخ جلو یه تیکه, چرخ پراید

ویژگی های محصول:

  • نام قطعه: بلبرینگ چرخ جلو دوردیفهبرند: GMBسازنده: کره جنوبیگروه خودرویی:
  • پرایدصبا،131،132،111،141،151(مدل 87به بعد)وتیباکیفیت: گریدAوضعیت گارانتی: فاقدگارانتی
    تضمین بهترین قیمت بازارپشتیبانی عالی ۲۴ ساعته، ۷ روز هفته
  • بازگشت وجه در صورت عدم رضایتاصالت کالاها از برترین برندهاتحویل سریع در کمترین زمان ممکن
  • بلبرینگ چرخ جلو یه تیکه یا بلبرینگ چرخ جلو جدید محصول شرکت GMB کره یکی از قطعات مهم در انتقال نیرو و حرکت چرخهای خودرو پراید و تیبا میباشد.
  • بلبرینگ ها مانع از کشیده شدن ۲ جسم بر روی یکدیگر می شوند و در ابزار های مختلف کاربرد دارد که دارای انواع مختلفی می باشد.
    بلبرینگ‌ها می‌توانند هم بارهای شعاعی و هم بارهای محوری را تحمل کنند به عبارتی می توانند بارهای زیادی را تحمل کنند.

در بلبرینگ خودرو ، بارها از لایه خارجی بلبرینگ به گوی های بلبرینگ فشار می آورند

و از آنجا فشاری به لایه ی داخلی بلبرینگ منتقل می شود. همچنین با توجه به شکل هندسی گوی های بلبرینگ ، نقطه تماسشان با با لایه های بیرونی و درونی بسیار کم است که منجر به حرکت نرم و راحت گوی ها می شود و از طرف دیگر با توجه به سطح تماس کم گوی های بلبرینگ با لایه ها، در صورت وارد شدن بار و فشار زیاد و بیش از حد ، تغییر شکل و یا حتی خرد شدن گوی ها اتفاق می افتد که در این مواقع می توان از یاتاقان های غلطکی و یا غلطکی مخروطی شکل استفاده نمود.

بلبرینگ ها جزو اجزای اصلی هر سیستم، ماشین و یا موتور مکانیکی هستند

و بنابراین نوع، ابعاد و استاندارد های بلبرینگ بکار رفته در آنها در بروشور و کاتالوگ خودرو بصورت کامل قید شده است و انتخاب بلبرینگ مطابق با دستور العمل تولید کننده صورت می پذیرد.

خرابی بلبرینگ چرخ میتواند آسیب جدی به چرخهای خودرو وارد کند

و در برخی موارد باعث قفل شدن چرخ و متحمل هزینه های زیاد و خطرات فراوانی شود.

باید توجه داشت که بلبرینگ چرخ جلو یه تیکه پراید باید توسط دستگاه پرس و اهل فن جازده شود و از ضربه زدن برای جازدن بلبرینگ جدا خودداری شود.

لوازم یدکی بخشیانه ، تهیه و توزیع لوازم یدکی سایپا و لوازم یدکی ایران خودرو

بلبرینگ GMB