پمپ آب خانگی پنتاکس

راهنمای انتخاب پمپ های خانگی اساسی

انتخاب مناسب ترین مدل پمپ خانگی برای برنامه شما مهم است زیرا می خواهید پمپ دارای اندازه مناسب برای انجام این کار باشد. در مرحله اول، ما باید دو عامل مهم را مورد بررسی قرار دهیم – یعنی میزان جریان پمپ مورد نیاز و فشار مورد نیاز.

میزان جریان آب مورد نیاز

تعداد خاموشی یا خروجی ها (داخل و خارج شدن آّب) را که احتمالاً همزمان اتفاق می افتد اندازه گیری کنید. به خاطر سپردن خروجی های مختلف دارای نرخ جریان متفاوتی هستند یعنی 6 لیتر در دقیقه در هر توالت، 10 لیتر در دقیقه در هر دوش، 15 لیتر در دقیقه در هر شیر، و غیره. چند نمونه از کاربردهای رایج در زیر ذکر شده است:

کلبه های کوچک و مسافران آخر هفته که ممکن است از دوش و شیر آشپزخانه به طور همزمان استفاده کنند، از یک پمپ خانگی با حداکثر جریان 25 LPM (دوش با 10 LPM و شیر 15 LPM در مجموع 25 LPM) آب نیاز دارند.

خانه های کوچک تا متوسط ​​که معمولاً از توالت، دوش و شیر آب استفاده می کنند و در همان زمان از یک پمپ خانگی پنتاکس با حداکثر جریان 35LPM (توالت با 6LPM ، سود می برد) استفاده می کنند.

خانه های با اندازه متوسط ​​با وسایل مدرن می توانند حداکثر 4 ترکیب شیر آب مختلف را داشته باشند،

بنابراین یک پمپ خانگی 50LPM توصیه می شود.

خانه های بزرگتر با بیش از یک حمام باید حداکثر 6 ترکیب شیر آب مختلف را داشته باشند، بنابراین یک پمپ خانگی پنتاکس با درجه 70LPM مناسب خواهد بود.

خانه ها و خانواده های بزرگ که به حداکثر 7 شیر آب نیاز دارند،

و احتمال آبیاری خارج از خانه وجود دارد باید به یک پمپ خانگی با درجه 90 LPM و بالاتر نگاه کنند.

هنگامی که میزان جریان مورد نیاز خود را مشخص کردید، باید میزان فشار آب مورد نیاز را مشخص کنید.

چه فشاری برای پمپ خانگی پنتاکس لازم است ؟

  • فشار مناسبی که ما توصیه می کنیم فشار کاری 300 kpa یا 42 psi است.
  • این به معنی فشار در جریان مورد نیاز است.
  • یک پمپ خانگی تا 300 کیلوگرم در هر ساختمان برای یک طبقه کافی است.
  • فشار تا 500 کیلوگرم برای نصب لوله های طولانی و بلند و یا نیاز به پمپ برای ساختمانهای چند طبقه است.

انواع مختلف پمپ های خانگی پنتاکس :

در مورد پمپ های خانگی چند انتخاب وجود دارد – چند مرحله ای / جت / سرعت متغیر / شناور و غیره. توضیح مختصر (در زیر) در مورد هر کدام به تعیین نوع مناسب برنامه به شما کمک می کند.

پمپ های خانگی چند مرحله ای

این نوع پمپ ها محبوب ترین هستند زیرا فشار و جریان زیادی را برای کاربردهای خانگی فراهم می کند و بسیار کارآمد هستند. آنها برای خانه های متوسط ​​تا بزرگ و لوله کشی طولانی مدت ایده آل هستند.

پمپ های خانگی جت

پمپ های جت خودکار هستند که برای مکش های طولانی و سخت ایده آل هستند، مانند مکیدن از سد یا نهر، کارآیی کمتری دارند اما هوا را بهتر از سایر انواع پمپ های خانگی حمل می کنند.

پمپ های سرعت متغیر

این نوع پمپ ها جدیدترین نوع ، فناوری جدید آن است که انواع مختلف پمپ های خانگی را با یک موتور با سرعت متغیر ترکیب می کند ، که تا کنون کارآمدترین و کم مصرف ترین نوع موجود در بازار است.

موتور متغیر فقط در هنگام پمپاژ صرفه جویی در هزینه های برق با سرعت مورد نیاز کار می کند

پمپ های خانگی غوطه ور پمپ خانگی پنتاکس – پمپ هایی که می توانند در مخزن شما قرار داشته باشند یا در حفره آنها وجود داشته باشد، اکثر مدل های موجود چند مرحله ای هستند، زیرا قبل از پمپاژ در خانه باید فشار خوبی برای پمپاژ مستقیم به بالا داشته باشند.

پمپ خانگی پنتاکس من باید چه نوع کنترل کننده ای داشته باشد؟

یک کنترل کننده فشار ثابت اتوماتیک محبوب ترین است و هر تولید کننده نوع خاص خود را دارد، اما همه آنها یک کار را انجام می دهند – فشار ثابت را ایجاد می کنند و از خشکی محافظت می کنند (به این معنی که کنترل کننده به طور خودکار هنگام نیاز به آب از یک دستگاه خاموش و روشن می شود)

نوع دیگر کنترل کننده، کلید فشار و مخزن است که با هم کار می کنند تا یک سیستم فشار اتوماتیک را ارائه دهند، اما با مخزنی که روی پمپ نصب شده یا کنار آن قرار دارد، پمپ روشن نمی شود تا آب از مخزن فشار تخلیه شود.

این بدان معناست که

پمپ به اندازه یک پمپ کنترل شده با فشار ثابت شروع به کار نمی کند. بنابراین اگر قرار است دستان خود را در حوضچه بشویید، یک پمپ با مخزن فشار نصب شده ابتدا از آب مخزن تحت فشار استفاده می کند و پمپ را روشن نمی کند، تا زمانی که آب مخزن تحت فشار تخلیه شود.

پمپ آب خانگی پنتاکس