ماشین برچسب زنی با چسب گرم

یکی از پر استفاده ترین ماشین های مربوط به بسته بندی میباشد. ماشین های بر چسب زنی معمولاً توانایی چسباندن لیبل بر روی ظرف های مختلف در شکل های گوناگون مثل استوانه ای، مربع، از جنس پلاستیک، شیشه ای و … را دارند. ماشین های بر چسب زنی میتوانند در مدل دستی، نیمه اتو ماتیک و همچنین اتوماتیک تولید و به بازار ارائه شوند. به طور معمول ماشین های اتوماتیک  دارای کنترل PLC و همچنین صفحه نمایش لمسی میباشند؛ که این ویژگی به اپراتور این امکان را میدهد میزان سرعت و عملکرد دستگاه را کنترل نمایند. همچنین ممکن است دارای سیستم عیب یاب برای اعلام مشکل باشند.

چسب گرم به چه معناست؟

نوعی چسب ترموپلاستیک میباشد که در دو مدل میله ای و گرانول برای مصارف گوناگون به بازار تولید و عرضه میشوند. ویژگی مشترک در میان انواع این چسب ها این است که تمامی این چسب ها نیاز به گرم شدن به هنگام مصرف را دارند. چسب گرم ها در دمای معین از حالت جامد به حالت مایع با چگالی بالا تبدیل میشوند. و بعد از کاهش دما دوباره به حالت جامد تغییر شکل میدهند. از این چسب ها در صنایع مختلف استفاده میشوند. همچنین این چسب ها نسبت به چسب های پایه ای حلال دارای مزیت های زیادی دارند.

ماشین برچسب زنی با چسب گرم

ماشین بر چسب زن عمودی؛

این مدل ماشین بر چسب زنی را میتوان به عنوان یک ماشین محبوب قلمداد کرد که قادر است در دقیقه تقریباً صد و پنچاه محصول و کالا را بر چسب زنی نماید. علاوه بر این این امر به مواردی از قبیل اندازه برچسب و همچنین نوعی محصولی که تمایل دارید آن را برچسب بزنید بستگی دارد. دقت نمایید که این دستگاه تمام اتوماتیک بوده و شما میتوانید در زمان کوتاهی تعداد زیادی محصول را بر چسب نمایید.

ماشین برچسب زنی با چسب گرم

ماشین بر چسب زن افقی؛

از این ماشین برای برچسب زدن محصولاتی میتوان استفاده کرد که ثابت بوده و شما قصد دارید به طور دقیق و جزئی آن را برجسب بزنید. همچنین شما میتوانید به وسیله ای این ماشین در دقیقه، صد کالای تعیین شده را برچسب نمایید.

ماشین بر چسب زنی چند منظوره؛

شما میتوانید از این ماشین برای برچسب زنی انواع محصول با توجه به اندازه یا نوع آن استفاده نمایید. از این ماشین برای بر چسب زنی محصولاتی که دارای تعداد زیادی هستند میتوان استفاده کرد و برای این کار مناسب میباشد.

وجود ماشین های بر جسب زنی در صنایع غذایی دارای اهمیت است زیرا علاوه بر افزایش سرعت تولید دارای ویژگی دیگری نیز میباشد برای مثال زمانی که شما قصد خرید یک محصول را دارید ابتدا به لیبل آن نگاه کرده و بعد از مطمئن شدن در رابطه با تاریخ انقضا، تولید و … اقدام به خرید مینمایید.

ماشین برچسب زنی با چسب گرم

برخی از این ماشین ها به صورت چاپ ریبل رول هستند به این معنی که برچسب ها در تعداد زیادی رول شده اند. و به وسیله ای ماشین بر چسب زنی بر روی محصول یا مواد غذایی زده میشوند. در زمان خرید به اندازه فونت و همچنین فریم ها توجه نمایید.