سیستم انتقال پودر و فیدر کنسانتره

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]سیستم انتقال پودر و فیدر کنسانتره[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]برای ایجاد خودکار سازی در تولیدات نیازمند ماشین آلات مختلف است. جابجایی و انتقاد پیوسته مواد بدون دخالت دست یکی ملزومات این روند خواهد بود. دستگاه بالابر در راستای اتوماسیون سازی تولید به کار می رود. این تجهیزات با اندازه و شکل مختص به محل کاربرد، نقش مهمی در جابجایی مواد ایفا می کنند.

کاربرد دستگاه بالابر

به منظور جابجایی انواع مواد خوراکی، غلات و حبوبات، مواد گرانولی شیمیایی و هر موادی می توان از این دستگاه ها استفاده کرد. محصولات به کمک دستگاه بالابر به ارتفاع مورد نظر هدایت شده و به دستگاه دیگری جهت تکمیل فرایند تولید ارسال می شود. گاهی ارتفاع انتقال زیاد است که می بایست از سیستم انتقال چند مرحله ای استفاده نمود.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

بالابر کاسه ای

 • از بالابر کاسه ای در خط تولید بسته بندی مواد، قبل از دستگاه بوجاری، دستگاه نوار نقاله دستچین، دستگاه پولیش حبوبات و … استفاده می شود.
 • بر روی نوار نقاله دستگاه، حمل کننده های کاسه ای شکل نصب شده است که با توجه به حجم انتقال اندازه های آن قابل تغییر است. کاسه ها از جنس کاملا قابل شستشو و از موادی چون استیل ضد زنگ و پلی پروپلین استفاده می شود.
 • این ماشین می تواند با برق ۳ فاز و تک فاز تولید شود. طول انتقال و تعداد کاسه ها نیز با توجه به شرایط کاری متفاوت است.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]سیستم انتقال پودر و فیدر کنسانتره[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]سیستم انتقال پودر و فیدر کنسانتره[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

دستگاه بالابر کاسه ای

 • دستگاه بالابر کاسه ای از دیگر تولیدات ماشین سازی پدیدار به شمار می رود. از این نوع بالابر به منظور انتقال حبوبات و غلات به دستگاه بوجاری و سایر ماشین آلات بسته بندی استفاده می شود. بالابر کاسه ای توانایی جابجایی ۷۰۰ کیلوگرم مواد در ساعت را دارد.
 • عملکرد بالابر کاسه ای به صورت الکترومکانیکی می باشد و ارتفاع هدایت مواد توسط مشتری قابل سفارش خواهد بود. جنس سبد یا کاسه ها با رعایت مسائل بهداشتی برای کاربردهای کارخانجات تولید مواد خوراکی مد نظر قرار خواهد گرفت که معمولا از ورق های گالوانیزه و استیل یا پلی اتیلن استفاده می شود.

[/vc_column_text][vc_column_text]

بالابر Z

 • بالابر Z یا بالابر بسته بندی برای هدایت مواد و تولیدات به دستگاه های تکمیل کننده تولید می باشد. عموما این ماشین قبل از دستگاه های بسته بندی مانند دستگاه پرکن پودر و دستگاه بسته بندی توزین دار جا نمایی می شود.
 • مواد داخل مخزن ماشین انباشته می شود و با ویبره زدن به صورت یکسان در پله های بالابر قرار گرفته و به دستگاه بعدی منتقل می گردد. عملکرد دستگاه به صورت الکترو مکانیک است.
 • این بالابر چون از جهت ظاهری چون شبیه به حرف انگلیسی Z است در اصطلاح به این نام گفته می شود.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]سیستم انتقال پودر و فیدر کنسانتره[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]سیستم انتقال پودر و فیدر کنسانتره[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]سیستم انتقال پودر و فیدر کنسانتره[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

 • سیستم کانوایر یا انتقال پودر یا اسکرو ماردمی است
 • از سیستم انتقال پودر اسکرو برای رسانیدن مواد پودری و آردی به دستگاه هایی نظیر ریبون بلندر، مخازن نگه داری، دستگاه کیسه پرکن و … استفاده می شود.
 • در اصل برای انتقال پودرهایی که چسبندگی زیادی دارند مانند پودر قهوه، پودر کاکائو و امثال آن از دستگاه اسکرو استفاده می شود.
 • مکانیزم انتقال در اسکرو توسط ماردون صورت می گیرد. طول مسیر و زاویه انتقال به سفارش مشتری قابل تغییر است. حداکثر فاصله انتقال تا ۶ متر خواهد بود.اگر فاصله انتقال بالاتر باشد می توان از سیستم چند مرحله برای انتقال استفاده نمود.

انواع سیستم انتقال پودر: لوله ای و u شکل

 • کارکرد این دو نوع یکی است
 • اما اختلاف اصلی این دو یکی در شکل ظاهریشان است و دیگری اینکه در اسکرو u شکل، دسترسی به ماردون در حین کار آسان تر بوده و در این نوع اسکرو معمولا به صورت افقی عمل انتقال انجام می گیرد.
 • دستگاه اسکرو در انتقال انواع پودر با زاویه های مختلف به داخل دستگاه های پرکن و یا مخازن دپو پودر کاربرد دارد . این ماشین در طول های مختلف ساخته می شود
 • و قطر لوله آن در سرعت و حجم انتقال پودر تاثیر گذار است.
 • در داخل لوله دستگاه انتقال پودر از یک ماردون استفاده می شود که سبب انتقال مواد در داخل آن می شود
 • قطر لوله دستگاه اسکرو همچنین ضخامت گوشت آن ، ضخامت پره ماردون داخل لوله و قطر لوله داخل ماردون همچنین الکترو موتور و یاتاقان های دستگاه در طول ها و حجم انتقال های مختلف متغیر بوده ، لذا خواهشمندیم جهت اطلاع دقیق از مشخصه فنی دستگاه مورد نیاز خود تماس حاصل نمایید .

[/vc_column_text][vc_column_text]سیستم انتقال پودر و فیدر کنسانتره[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]