تفکیک‌گر نفت سیار

مشخصات تفکیک گر

نوع  مایل که اصطلاحاً به آن نوع موشکی هم گفته میشود و از دو قسمت مجزا که بوسیله پیچ و مهره به هم متصل شده اند تشکیل و ابعاد آن به طوب 8 متر و قطر آن از دو قسمت به ترتیب بدنه اصلی 1 متر و گاز خروجی که به صورت مخروط ناقص با قطرهای 75/0 و 55/0 متر می باشد بکار گرفته شده است . البته جهت افزایش راندمان تفکیک گر آن از یک سینی پخش کننده (DISH DEFLECTOR ) نیز استفاده شده است .

توان عملیاتی تفکیک گر

با توجه به مجموعه وسایل و امکانات به کار گرفته شده حداکثر توان جدا سازی این تفکیک گر 1500 بشکه در 24 ساعت با فشار 650 پام می باشد .

شرح فرآیند

همان گونه که قبلاً توضیح داده شد عمده استفاده از دستگاه M.O.S در شرایطی است که چاه از فشار لازم جهت ارسال به واحد بهره برداری برخوردار نمی باشد. بنابراین پس از نصب دستگاه در محل ایمن و بستن اتصالات ، جریان نفت به سمت تفکیک گر هدایت شده و پس از برخورد با سینی پخش کننده ، گاز به سمت بالا و نفت به جهت پایین جریان یافته و پس از تثبیت نفت ، تلمبه روشن و سطح نفت به وسیله شیر خودکار خروجی تنظیم و کنترل میگردد، در این حالت لوله گاز خروجی به سمت گودال سوخت تقریباً به حالت نیمه باز می باشد و به تدریج که تفکیک گر فشار گرفت به وسیله شیر خودکار نصب شده روی لوله گاز خروجی فشار تفکیک گر را روی 50 پام تنظیم و سطح نفت در نقطه مناسب کنترل خواهد شد . این کار تا رسیدن فشار چاه به حداقل مورد نیاز جهت ارسال نفت تفکیک شده به سمت واحد بهره برداری ، می بایست تحت کنترل قرار گیرد . پس از رسیدن به فشار دلخواه ، چاه مجدداً بسته و اتصالات به حالت قبلی برگردانده شده و دستگاه  M.O.S ترخیص می گردد و جریان نفت چاه بطور مستقیم به واحد بهره برداری هدایت می شود .

نیروی انسانی مورد نیاز

میزان اشتغال زایی حدوداً 12 نفر می باشد .

تفکیک‌گر نفت سیار

هزینه اجرای طرح

با توجه به اینکه منابع تامین وسایل و کالای مورد نیاز از انبارهای مازاد پروژه ها و خدمات چاهها بوده و عملیات اجرایی توسط نیروهای شاغل انجام گردید ، هزینه محاسبه شده شامل هزینه های اجرایی و قیمت ارزیابی اموال معادل 880 میلیون ریال می باشد .

توجیه اقتصادی

چون در شرایط فعلی نفت استحصالی سوزانده می شود بارزترین فایده طرح این است که از سوزاندن مواد نفتی که ضمن هدر دادن سرمایه ملی ، از آلودگی های زیست محیطی که تبعات ناشی از مضرات آن بسیار گسترده و دامنگیر همه جامعه خواهد بود جلوگیری به عمل می آید ، هرچند که از لحاظ محاسباتی و در هر مورد عملیاتی که انجام می شود حداقل بازیافتی معادل 1 میلیارد ریال حاصل از سوزانده نشدن نفت خام عاید کشور می شود که پس از کسر هزینه های جاری ( نیروی انسانی،حمل و نقل و تعمیر و نگهداری هزینه های ساخت ) بازگشت هزینه های محاسبه شده پس از 12 مورد عملیات طی یک سال فرض شده است .

سود و صرفه اقتصادی حاصله(واقعی):

از ابتدای راه اندازی ( دهه فجر 1383 ) تا تاریخ 31/06/92 با استقرار دستگاه بر روی 110 حلقه چاه مقدار حدود 270000بشکه نفت بازیافت شده است .

مقایسه اقتصادی با M.O.T

هر چند دامنه عملکرد M.O.T وسیع تر از M.O.S می باشد ولی در مقایسه با انجام عملیات مشابه هزینه استفاده از M.O.S حدوداً 3 درصد M.O.T می باشد .

جداکننده روغن موبایل (MOS)

جداسازی گاز از نفت خام و پمپاژ آن به خط لوله

خدمات

 • پروژه های بالادستی نفت و گاز
 • بسته های موبایل
 • دیگر

جداکننده روغن موبایل (MOS)

جداکننده نفت متحرک (MOS) دستگاهی است برای جداسازی گاز از نفت خام و پمپاژ آن به خط لوله در حین حفاری، تعمیر، اسیدی کردن و آزمایش چاه های نفت.

همانطور که در نام آن تاکید شده است این دستگاه متحرک بوده و امکان استفاده از آن بر روی هر چاه روغن مورد نیاز و سپس انتقال و نصب آن بر روی چاه دیگری وجود دارد. از سه واحد تشکیل شده است که روی تریلرها نصب می شوند.

واحد تجهیزات فرآیند

 • جدا کننده دو فاز
 • پمپ های انتقال نفت خام
 • پکیج دمولسیفایر شامل مخزن و پمپ تزریق (قابل تغییر به جداکننده سه فاز)

واحد آب و برق

 • مخزن ذخیره نفت گاز
 • بسته نیتروژن
 • ژنراتور دیزلی
 • پکیج سیستم هوا ابزار (شامل کمپرسور هوا، خشک کن هوا و گیرنده هوا)

کابین پورتا

شامل اسکان اپراتورها و کابین کنترل است

تفکیک‌گر نفت سیار

 

جداکننده آب روغن سیار

مشکلاتی که ما حل می کنیم:

کاربردهای متعددی وجود دارد که نیاز به سیستم جداسازی آب روغن سیار اهمیت پیدا می کند. کاربردهای متداول شامل مواردی است که مخازن مختلف فرآیند و ذخیره سازی در صنعت پالایش نیاز به تمیز کردن دارند، یا زمانی که تلاشی برای پاسخ به نشت در یک مخزن، مخزن، یا سایر مناطق با آب وجود دارد که نیاز به بسیج فوری دارد. در این موارد از آب برای تمیز کردن یا تخلیه یک کشتی یا منطقه استفاده می شود و پساب حاصل باید قبل از اینکه بتوان آن را دور برد، فرآیند جداسازی را طی کند. انعطاف پذیری امکان جابجایی سیستم تصفیه از مکانی به مکان دیگر در یک تاسیسات صنعتی بسیار مفید است. ما توانسته‌ایم با رسیدگی سریع به نیازهای پاکسازی یا تصفیه، به جای ارسال فاضلاب آلوده به تأسیسات شخص ثالث، پول زیادی در صنعت صرفه‌جویی کنیم. در برخی موارد این امکانات صدها مایل دورتر و در سراسر خطوط ایالتی قرار دارند.

این جداکننده‌های متحرک آب

روغن نیز در میان بسیاری از گروه‌های مشاوره محیطی که در خدمات تصفیه آب‌های زیرزمینی تخصص دارند، بسیار محبوب شده‌اند. آنها همچنین در تصفیه فاضلاب منهول برای صنعت برق بسیار موثر بوده اند. با این حال، صنعت فرکینگ، با استفاده از روش‌های غیر متعارف اکتشاف و تولید، خریداران اصلی راه‌حل‌های موبایلی هستند که شامل سیستم ترکیبی Mercer Multi-Pack ™ می‌شود. توانایی انتقال واحدهای خلبانی به چاه‌های جدید، همراه با تطبیق پذیری قابلیت تنظیم صفحات در مواجهه با ویژگی‌های مختلف سیال، Mercer Compliance Master را به پیشرو در چندین بازی شیل در سراسر جهان تبدیل می‌کند.

 

 

جداکننده های سیار روغن و آب

 

و سیستم های شناورسازی

تفکیک‌گر نفت سیار

جداکننده‌های متحرک روغن-آب عمدتاً برای تمیز کردن رهگیرهای ثابت روغن یا حوضچه‌های آبگیر برای فاضلاب‌های روغنی یا روغن‌های آب‌گیری مستقیماً در محل استفاده می‌شوند. به طور کلی، محتویات این حوضه ها و ظروف به طور کامل توسط کامیون وکیوم مکیده می شود. به جای مکیدن فازهای روغن، آب و لجن با هم، تک فازها را می توان مستقیماً در محل توسط جداکننده متحرک روغن و آب جدا کرد. بنابراین می توان از حمل و نقل طولانی مدت برای دفع جلوگیری کرد.

گیاهان OKO-aquaclean روغن را از آب به طور قابل اعتماد – با نظارت سنسورها – حذف می کنند.

سپس آب تصفیه شده به رهگیر ثابت بازگردانده می شود – پر کردن مجدد با آب شیرین ضروری نیست. به طور متناوب، آب را می توان آبیاری یا به فاضلاب تخلیه کرد. جداکننده‌های متحرک روغن و آب نه تنها از این نظر روشی کم‌هزینه و صرفه‌جویی در منابع ارائه می‌دهند – چون آب از موادی که باید دفع شود جدا می‌شود، فقط لجن‌ها و روغن‌ها باید حمل شوند. مقدار ضایعات کاهش می یابد و دفع آن مقرون به صرفه تر می شود.

برای تکرار آزمایش‌های نشتی و برای کارهای بازسازی، جداکننده‌های سیار روغن و آب ضروری هستند، زیرا آنها جایگزین کامیون خلاء می‌شوند. به عنوان بخشی از اقدامات اضطراری برای تیم واکنش نشت نفت در صورت بروز حوادث و آسیب، جداکننده‌های متحرک نفت-آب برای مبارزه با آسیب‌های محیطی استفاده می‌شود. یکی دیگر از زمینه های کاربردی تصفیه آب های زیرزمینی است.

ویژگی های سیستم های جداکننده روغن و آب مستقل سیار

 • تجهیزات فنی با کیفیت بالا
 • طراحی قوی
 • تصفیه فاضلاب بدون مواد شیمیایی
 • عملیات خودکار
 • عملیات بصری و
 • مستندات کامل

استفاده از حسگرها کنترل کننده را قادر می سازد تا کیفیت آب زلال خروجی را هدایت، نظارت و ثبت کند. بنابراین الزامات مقامات مربوط به مستندات کیفیت آب به طور قابل اعتماد برآورده می شوند.

 

جداکننده تست موبایل

 

جداکننده‌های تست سیار (MOS) یک عملکرد حیاتی در تجزیه و تحلیل چاه‌های خشکی و دریایی انجام می‌دهند. هنگامی که گاز و نفت در پساب آب موجود است، مهندسان سایت باید ترکیب نسبی سیال را به دقت تعیین کنند تا تصمیمات حیاتی بگیرند که بر هزینه ها و راندمان تولید تأثیر می گذارد. جداکننده های آزمایش چاه تجهیزات ضروری در اکتشاف، توسعه و تولید چاه های فعال محسوب می شوند. آنها با دادن اطلاعات حیاتی به تصمیم گیرندگان در محل که استخراج کارآمدتر منابع ارزشمند را تسهیل می کند، بازگشت سرمایه گذاری مداومی را ارائه می دهند. MOT معمولی از یک مخزن ذخیره سازی، یک سیستم اندازه گیری مولتی متری که نرخ جریان نفت و گاز را تشخیص می دهد، مقادیر تسکین برای نفی فشار بیش از حد و نقاط نمونه برداری از جایی که پساب برای تجزیه و تحلیل استخراج می شود، تشکیل شده است. جداکننده های آزمایشی در پیکربندی های زیر موجود هستند:

واحد تجهیزات فرآیند

– جداکننده دو/سه فاز
– پمپ های انتقال نفت خام
– پکیج Demulsifier که شامل مخزن و پمپ تزریق می باشد

واحد آب و برق

– مخزن ذخیره نفت گاز
– بسته نیتروژن
– ژنراتور دیزلی
– پکیج سیستم هوای ابزار (شامل کمپرسور هوا، خشک کن هوا و گیرنده هوا).
کابین قابل حمل
شامل اسکان اپراتورها و کابین کنترل است.

جداکننده دو فاز
اینها ساده ترین طراحی هستند که به سادگی نفت و گاز (فاز اول) را از آب (فاز دو) استخراج می کنند.
جدا کننده سه فاز
تجزیه و تحلیل پیشرفته تر با جداکننده سه فاز تسهیل می شود که نفت (فاز اول)، گاز (فاز دو) و آب (فاز سه) را تقسیم می کند.

برنامه های کاربردی

– اکتشاف چاه های خشکی و دریایی
– توسعه خوب
– تولید چاه و استخراج منابع
– پاکسازی پس از تولید
– امکانات تولید اولیه و آزمایش های ارزیابی گسترده.
– عملیات آزمایش ساقه شوید.

دستگاه جداکننده سیار نفت در میدان یاران جنوبی راه اندازی شد

تفکیک‌گر نفت سیار

تهران (شانا) – دستگاه جداکننده نفت سیار (MOS) در میدان نفتی یاران جنوبی راه اندازی شد.

به گزارش شرکت مهندسی و توسعه نفت (PEDEC)، هامون کاظمینی، رئیس طرح توسعه میدان نفتی یاران جنوبی از راه اندازی MOS در این میدان خبر داد و افزود: با توجه به بررسی های انجام شده بر روی حداکثر تولید نفت از چاه های این مشترک. میدانی، استفاده از این سامانه در دستور کار قرار گرفت.

پس از نصب دستگاه در محل امن و اطمینان از اتصالات، جریان روغن به سمت MOS هدایت می شود و پس از برخورد به سینی توزیع، گاز به سمت بالا و روغن به سمت پایین جریان می یابد و پس از تثبیت روغن، پمپ روشن می شود. وی گفت: و سطح روغن توسط یک سوپاپ اتوماتیک تنظیم و کنترل می شود.

تاکنون بررسی شرکت های ارائه دهنده این دستگاه (MOS) انجام شده و ارزیابی ها توسط PEDEC در مراحل پایانی قرار دارد.

به گفته کاظمینی، شرکت های ارائه دهنده این خدمات کاملا ایرانی بوده و توسط تیم های مجرب فنی و مهندسی مورد بازدید قرار گرفته اند.

جداکننده نفت متحرک (MOS) دستگاهی است برای جداسازی گاز از نفت خام و پمپاژ آن به خط لوله در حین حفاری، تعمیر، اسیدی کردن و آزمایش چاه های نفت. همانطور که در نام آن تاکید شده است این دستگاه متحرک بوده و امکان استفاده از آن بر روی هر چاه روغن مورد نیاز و سپس انتقال و نصب آن بر روی چاه دیگری وجود دارد. از سه واحد تشکیل شده است که روی تریلرها نصب می شوند.

جداکننده های موبایل

جداکننده های متحرک برای استفاده موقت مانند هنگام تمیز کردن مخزن یا پاسخ به نشت ایده آل هستند. در طول عملیات تمیز کردن یا واکنش نشت، از آب برای شستن سطوح آلوده استفاده می شود. سپس جمع آوری می شود و دور می شود.

بازیابی نشت‌های نفتی که بر روی آب‌ها تأثیر می‌گذارد، گاهی اوقات با پمپ کردن یا «کم کردن» روغن از سطح انجام می‌شود. مقدار آب حباب شده با روغن می تواند تا 85 درصد باشد. این مخلوط معمولاً برای تصفیه، یعنی بازیابی روغن و دفع آب، خارج از محل حمل می شود. اگر روغن “کم چرب” را بتوان در محل تصفیه کرد، تنها 15٪ از “اسکیمینگ” به ذخیره سازی و حمل و نقل نیاز دارد. با هزینه های بالای سوخت امروزی، با ذخیره سازی اضطراری و حمل و نقل موقت کمتر در محل، در هزینه صرفه جویی خواهید کرد. Hydrasep® می تواند به شما کمک کند تا قابلیت های پاسخ به نشت را به حداکثر برسانید و هزینه پاسخ به نشت را کاهش دهید.

 • بدون قطعات قابل تعویض
 • قابلیت اطمینان عملیاتی
 • عملکرد ثابت شده
 • ساخته شده بر اساس نیازهای شما، تریلرهای 6 تا 53 اینچی
 • بدون مش، بدون کوالسر
 • بدون قطعات متحرک

گزینه های واحد جداسازی روغن/آب سیار

واحد پایه فقط شامل جداکننده است که روی تریلر با اندازه مناسب نصب شده است. با این حال، تمام واحدها را می توان به گزینه های استاندارد زیر مجهز کرد. گزینه های تخصصی دیگر را می توان اضافه کرد:

 • پمپ ها
 • ژنراتور
 • گیاه نور
 • کمپرسور هوا
 • قفسه های ذخیره سازی و/یا جعبه های ابزار
 • پوشش های داخلی/خارجی ویژه
 • شیلنگ و قفسه های شلنگ
 • کت واک
 • سنسورهای سطح روغن
 • کنترل های خودکار
 • فولاد ضد زنگ یا پلی داخلی / ساخت و ساز
 • سیستم عایق/گرمایش خارجی

توجه: اندازه جداکننده و تعداد گزینه ها اندازه تریلر را تعیین می کند

نمودار داده های فنی

به دنبال اطلاعات فنی هستید؟ نمودار داده را مشاهده کنید تا ببینید مدل Hydrasep BD چگونه با نیازهای شما مطابقت دارد.

میدان یاران جنوبی مجهز به جداکننده متحرک نفت

به گزارش شانا، یک جداکننده سیار نفت (MOS) در میدان نفتی یاران جنوبی ایران که ایران با عراق مشترک است در غرب منطقه جنوب غربی کارون نصب شده است.

به گفته هامون کاظمینی، رئیس طرح توسعه میدان نفتی یاران جنوبی، استفاده از این سامانه برای رسیدن به حداکثر میزان تولید از چاه های این میدان مشترک در دستور کار قرار گرفت.

جداکننده نفت متحرک (MOS) دستگاهی است برای جداسازی گاز از نفت خام و پمپاژ آن به خط لوله در حین حفاری، تعمیر، اسیدی کردن و آزمایش چاه های نفت.

کاظمینی در توضیح عملکرد دستگاه گفت: روغن پس از نصب به MOS هدایت می شود و پس از برخورد به سینی توزیع، گاز به سمت بالا و روغن به سمت پایین جریان می یابد و پس از تثبیت روغن، پمپ روشن می شود.

وی افزود: سطح روغن توسط یک شیر اتوماتیک تنظیم و کنترل می شود.

تاکنون شرکت‌های ارائه‌دهنده این دستگاه (MOS) انتخاب شده‌اند و ارزیابی‌ها توسط شرکت مهندسی و توسعه نفت (PEDEC) که مجری میدان است، در مراحل پایانی است.

به گفته کاظمینی، شرکت های ارائه دهنده این خدمات کاملا ایرانی بوده و توسط تیم های مجرب فنی و مهندسی مورد بازدید قرار گرفته اند.

همانطور که در نام آن تاکید شده است، دستگاه MOS متحرک است و امکان استفاده از آن بر روی هر چاه نفت مورد نیاز و سپس انتقال و نصب آن بر روی چاه دیگری وجود دارد. از سه واحد تشکیل شده است که روی تریلرها نصب می شوند.

یاران یکی از پنج میدان نفتی معروف به میدان نفتی غرب کارون است. این شهر به دو قسمت یاران شمالی و یاران جنوبی تقسیم می شود و در 120 کیلومتری غرب اهواز مرکز استان خوزستان و در خط مرزی با کشور عراق قرار دارد.

این میدان از شرق با میدان آزادگان و از غرب با میدان مجنون عراق مجاور است.

منطقه غرب کارون شامل پنج میدان بزرگ آزادگان شمالی، آزادگان جنوبی، یاران شمالی، یاران جنوبی و یادآوران در اولویت پروژه های عمرانی کشور قرار دارد.

جداکننده روغن سیار و تصفیه کننده روغن سیار (MOS و MOT)

جداکننده نفت متحرک و تصفیه کننده نفت متحرک (MOS و MOT) یک سیستم ویژه است که برای تصفیه نفت خام با جداسازی مواد ناخواسته از جریان چاه طراحی شده است. بسته های MOS و MOT را می توان با تریلر برای اطمینان از عملکرد سریع و موثر در میدان نفتی عرضه کرد. این به اپراتور اجازه می دهد تا به جای ایجاد تاسیسات تولید اولیه حجیم و پیچیده که ایجاد آنها بیش از یک سال طول می کشد، از چاه های نفت حفر شده بهره برداری کرده و نفت خام را در مدت زمان بسیار کوتاه بفروشد.

Fasttrack راه‌حل‌های تولید و تصفیه روغن برای شرکت‌های نفتی که می‌خواهند بازدهی سریع سرمایه‌گذاری خود دریافت کنند، عرضه می‌کند. ما بسته های جداسازی و تصفیه روغن سیار سفارشی را ارائه می دهیم و از تحویل ظرف 6 ماه از تاریخ سفارش اطمینان می دهیم. ما مقرون به صرفه بودن و عملکرد با کیفیت را تضمین می کنیم. تجهیزات ما با قطعات با کیفیت و سیستم اتوماسیون برای اطمینان از عملکرد ایمن و آسان عرضه می شود.

 

 

ضرورت استفاده:

در حین حفاری، تعمیر، اسیدی کردن و آزمایش چاه‌های نفت، معمولاً مقدار زیادی نفت در گودالی در زمین انباشته شده و سوزانده می‌شود. این امر اثرات اقتصادی و زیست محیطی متعددی از جمله آلودگی هوا و خاک و اتلاف انرژی و منابع مالی دارد.

نفت خام مخلوطی از انواع مختلفی از ترکیبات آلی است که بسیاری از آنها بسیار سمی و سرطان زا هستند. نشت نفت می تواند عواقب فاجعه باری برای جامعه داشته باشد. از نظر اقتصادی، زیست محیطی و اجتماعی. در نتیجه این پیامدها، حوادث نشت نفت می تواند باعث توجه رسانه ها و هیاهوهای سیاسی شود.

نشت نفت به ساختار خاک نفوذ می کند و می تواند پیامدهای زیان بار قابل توجهی برای اکوسیستم ها داشته باشد. تغییرات اساسی در شیمی خاک وجود دارد که می تواند از حضور بسیاری از مواد شیمیایی خطرناک حتی در غلظت کم گونه های آلاینده ناشی شود. این تغییرات می تواند در تغییر متابولیسم میکروارگانیسم های بومی و بندپایان ساکن در یک محیط خاک مشخص ظاهر شود. نتیجه می تواند ریشه کنی مجازی برخی از زنجیره های غذایی اولیه باشد که به نوبه خود می تواند عواقب عمده ای برای گونه های شکارچی یا مصرف کننده داشته باشد.

خاک آلوده یا آلوده به طور مستقیم بر سلامت انسان از طریق تماس مستقیم با خاک یا از طریق استنشاق آلاینده های خاک که تبخیر شده اند تأثیر می گذارد. تهدیدهای بالقوه بزرگتری با نفوذ آلودگی خاک به سفره های آب زیرزمینی مورد استفاده برای مصارف انسانی، گاهی اوقات در مناطقی که ظاهراً دور از هر منبع آشکار آلودگی بالای زمین هستند، ایجاد می شود.

هنگامی که روغن یا تقطیرهای نفتی سوزانده می شوند (به احتراق مراجعه کنید)، معمولاً احتراق کامل نیست. این بدان معنی است که ترکیبات ناقص سوخته علاوه بر آب و دی اکسید کربن ایجاد می شوند. سایر ترکیبات اغلب برای زندگی سمی هستند. آنها همچنین می توانند منجر به باران های اسیدی و تغییرات آب و هوایی شوند.

MOS

جداکننده نفت متحرک (MOS) دستگاهی است برای جداسازی گاز از نفت خام و پمپاژ آن به خط لوله در حین حفاری، تعمیر، اسیدی کردن و آزمایش چاه های نفت. همانطور که در نام آن تاکید شده است این دستگاه متحرک بوده و امکان استفاده از آن بر روی هر چاه روغن مورد نیاز و سپس انتقال و نصب آن بر روی چاه دیگری وجود دارد. از سه واحد تشکیل شده است که روی تریلرها نصب می شوند. این واحدها عبارتند از:

واحد شماره 1: واحد تجهیزات فرآیند

جداکننده دو فاز، پمپ های انتقال نفت خام، پکیج دمولسیفایر شامل مخزن و پمپ تزریق (سپراتور دو فاز قابل تغییر به جداکننده سه فاز)

واحد شماره 2: واحد تاسیسات

مخزن ذخیره نفت گاز، پکیج نیتروژن، دیزل ژنراتور، پکیج سیستم هوای ابزار (شامل کمپرسور هوا، خشک کن هوا و گیرنده هوا).

واحد شماره 3: کابین پورتا

از جمله تجهیزات رفاهی برای اپراتورها و کابین کنترل.

قابل ذکر است که محدودیت تریلرها اعم از وزن و ابعاد و حمل و نقل آنها در جاده ها یکی از پارامترهای مهم در طراحی پکیج جداکننده روغن می باشد که کاملا مورد توجه این شرکت قرار گرفته است. این شرکت دارای گواهینامه ثبت اختراع MOS از سازمان ثبت و اسناد ایران می باشد

جداکننده آب روغنی Cowens نتیجه چندین سال توسعه است که منجر به یک جداکننده آب روغنی قابل حمل مقرون به صرفه و کارآمد شده است. به منظور ارضای استانداردهای سختگیرانه صنعت، ما پنج تکنیک جداسازی را در یک طراحی مدولار گنجانده ایم تا بتوانیم یک واحد جمع و جور و قابل حمل ارائه دهیم. جداکننده‌های آب روغن (OWS) در هر جا که مشکلی در دفع آب روغنی وجود داشته باشد استفاده می‌شود، معمولاً:

 • از کار انداختن محوطه های جلوی جایگاه های خدمات.
 • سیستم های تصفیه پساب
 • عملیات پاکسازی اضطراری

در ارتباط با سایر تجهیزات Cowens از جمله پمپ ها، کفگیرها و بوم ها، OWS یک واحد استقرار اضطراری عالی را ایجاد می کند. در بسیاری از موارد می توان تریلر را متناسب با کاربرد خاص شما تطبیق داد.

تجهیزات

جداکننده های متحرک می توانند تا 15 متر مکعب در ساعت آب روغنی را جابجا کنند. روغن آزاد از طریق یک کفگیر دریچه دار خارج می شود و پس از فیلتراسیون بیشتر، ممکن است آب تمیز به منبع بازگردانده شود. این امر نیاز به حمل و نقل گران قیمت مخلوط روغن و آب را از بین می برد و امکان فروش یا استفاده مجدد از روغن بازیافتی را فراهم می کند. خواه این واحد یک واحد سیار ثابت باشد یا یک تریلر، استقرار عملیاتی را می توان به راحتی در عرض پنج دقیقه تکمیل کرد.

تجدید گاه به گاه واحدهای کولسر و فیلتر یک روش ساده و کم هزینه است. مانند تمام محصولات Cowens، ساخت و ساز ناهموار (نیاز به حداقل تعمیر و نگهداری) تضمین می کند که OWS می تواند چندین سال خدمات بدون مشکل ارائه دهد.

پیشرفت های مدل فعلی عبارتند از:

 • صفحات سرریز قابل تنظیم در مراحل 3 و 4 امکان تنظیم دقیق سطح را حتی پس از پر شدن واحد از مایع فراهم می کند.
 • دریچه های توپ و لوله های حداقل چرخشی امکان تمیز کردن آسان لجن ها را از واحد فراهم می کند.
 • پوشش مرحله اول لولایی امکان دسترسی آسان برای تشویق تمیز کردن تله رسوب را فراهم می کند.
 • سوپاپ ضد سایفون در ورودی واحد.
 • واشر آب بندی اطراف سبدهای فیلتر از عبور جریان های فیلتر نشده جلوگیری می کند.
 • علائم شناسایی حکاکی شده واضح روی تمام شیرها و لوله ها.
 • طراحی بسیار خوب برای بهره برداری و نگهداری آسان.

مشخصات فنی

عمل

مخلوط روغن/آب به مخزن ته نشینی لجن پمپ می شود تا زباله ها را غربال کند. اصل تغذیه پایین در سراسر واحد استفاده می شود. همانطور که مخلوط از جداکننده جریان می یابد، روغن از مرحله ادغام 2 به یک خروجی 2 اینچی برای تغذیه گرانشی به درام ها خارج می شود. این مخلوط از فیلترهای ادغام کننده عبور می کند، جایی که یک فیلتر پلی پروپیلن اولئوفیل، روغن حباب شده را به دام می اندازد و به هم می پیوندد. آب باقیمانده و تقریباً تمیز از فیلتری از جاذب‌های روغن Oilsorb-Ultra عبور می‌کند و با فیلتر پولیش Oilsorb-Ultra و کربن فعال یا برای محصولات سرب دار، سنگ آهک تکمیل می‌شود. آب تمیز از طریق یک کانکتور 3 اینچی از دستگاه خارج می شود.

جداکننده

ساخته شده از ورق فولادی کربن سنگین برای عمر طولانی در شرایط سخت.

پایان

داخل – روکش آلکیدی مقاوم در برابر روغن و خوردگی با کارایی بالا.

بیرون – پوشش آلکیدی بسیار بادوام. در صورت درخواست ممکن است در رنگ های شرکت شما تکمیل شود.

فیلتر و کوالسر

قفس‌های فولادی گالوانیزه سنگین که دارای گیره‌های رهش سریع برای نگهداری آسان هستند.

تریلر

واحد کوپل شده بسته چهار چرخ تمام جاده با ترمزهای معکوس خودکار، پایه های بار قابل تنظیم سنگین و چرخ سوارکاری. برق 12 یا 24 ولت، کاملاً مطابق با دستورالعمل های فعلی EC.

وزن – 1200 کیلوگرم (بدون بار)
طول کلی – 4150 میلی متر
عرض کلی – 1700 میلی متر
طول ظرف – 2520 میلی متر

گزینه ها

 • انواع متحرک، استاتیک و سفارشی ساخته شده کامل با پمپ.
 • واحدهای با ظرفیت جایگزین: سیار: 5 تا 15 متر مکعب در ساعت. استاتیک: 5 تا 20 متر مکعب در ساعت.
 • پمپ هایی با ظرفیت و توان مورد نیاز متناسب با سایت.
 • براکت برای حمل سایر تجهیزات (پمپ، کفگیر و غیره)
 • چرخ یدکی تریلر.
 • پوشش بالایی برای جداکننده آب روغن.
 • روی تمام پوشش برای واحد پمپ.
 • کاوشگر رابط روغن در مرحله ادغام برای هشدار زمانی که روغن نیاز به تخلیه دارد

لطفا برای اطلاعات بیشتر و پیشنهاد با ما تماس بگیرید.