شیر پروانه ای

شیر پروانه ای

شیر پروانه ای

شیر پروانه ای

 

انواع شیر پروانه ای

 • شیر پروانه ای ویفری
 • شیر پروانه ای فلنج دار
 • شیر پروانه ای چدنی
 • شیر پروانه ای استنلس استیل
 • شیر پروانه ای فولادی
 • شیر پروانه ای اهرمی
 • شیر پروانه ای پنوماتیک

شیر پروانه ای

 

اجزای تشکیل دهنده شیر پروانه ای

 • دیسک
 • بدنه
 • اهرم
 • ساقه
 • لاینر
 • عملگر

 

عملکرد انواع شیر پروانه ای

با توجه به نوع شیر پروانه ای مورد نظر عملگرهای مختلفی برای این وسیله وجود دارد که عبارتند از:

 • عملگرهای دستی
 • عملگرهای پنوماتیکی
 • عکلگرهای هیدرولیکی

شیر پروانه ای

شیر پروانه ای

شیر پروانه ای

شیر پروانه ای

شیر پروانه ای

 

شیر پروانه ای

شیر پروانه ای ، که شیر فلپ نیز نامیده می شود ، نوعی شیر تنظیم کننده با ساختار ساده است. شیر پروانه ای که می تواند برای کنترل کلید محیط فشار کم فشار استفاده شود به این معنی است که قسمت بسته (دیسک یا صفحه پروانه ای) یک دیسک است که برای رسیدن به باز و بسته شدن در اطراف محور شیر می چرخد. نوعی شیر.

می توان از شیرها برای کنترل جریان انواع مایعات مانند هوا ، آب ، بخار ، انواع مواد خورنده ، گل ، روغن ، فلز مایع و محیط های رادیواکتیو استفاده کرد. این عمدتا نقش قطع و کنترل گاز را بر عهده دارد. قسمت باز و بسته شدن شیر پروانه ای یک صفحه پروانه ای به شکل دیسک است ، که حول محور خود در بدنه دریچه می چرخد ​​تا به هدف باز و بسته شدن یا تنظیم برسد.

شیر پروانه ای
نام خارجی
شیر پروانه ای
نام مستعار
شیر فلپ ، شیر پروانه
ساختار
بدنه سوپاپ ، ساقه سوپاپ ، صفحه پروانه

ساختار

این عمدتا از بدنه دریچه ، ساقه دریچه ، صفحه پروانه و حلقه آب بندی تشکیل شده است. بدنه شیر استوانه ای با طول محوری کوتاه و صفحه پروانه ای داخلی است.

اصل کار

صفحه پروانه توسط ساقه سوپاپ رانده می شود ، اگر 90 درجه بچرخد ، می تواند یک باز و بسته را کامل کند. تغییر زاویه انحراف صفحه پروانه می تواند جریان محیط را کنترل کند.

شرایط کار و محیط:

شیرهای پروانه ای برای انتقال انواع سیالات خورنده و غیر خورنده در سیستم های مهندسی مانند ژنراتورها ، گاز زغال سنگ ، گاز طبیعی ، گاز مایع نفتی ، گاز شهری ، هوای سرد و گرم ، ذوب مواد شیمیایی و تولید برق مناسب هستند. حفاظت ، تامین آب ساختمان و زهکشی و غیره از آن برای تنظیم و قطع جریان محیط استفاده می شود.

هدف عملکردی

شیر پروانه ای (انگلیسی: butterfly valve) به نوعی دریچه اطلاق می شود که قسمت بسته آن (دیسک یا صفحه پروانه ای) یک دیسک است که در اطراف شفت سوپاپ می چرخد ​​تا باز و بسته شود و عمدتا نقش برش و فشار گاز را بازی می کند. گذرگاه. قسمت باز و بسته شدن شیر پروانه ای یک صفحه پروانه ای به شکل دیسک است ، که حول محور خود در بدنه دریچه می چرخد ​​تا به هدف باز و بسته شدن یا تنظیم برسد. شیر پروانه ای معمولاً کمتر از 90 درجه از کاملاً باز تا کاملاً بسته است. سوپاپ پروانه و ساقه پروانه قابلیت قفل کردن خودکاری را ندارند .برای موقعیت یابی صفحه پروانه ، کاهنده چرخ دنده کرم باید روی ساقه سوپاپ نصب شود. استفاده از کاهنده چرخ دنده نه تنها باعث می شود که صفحه پروانه قابلیت قفل شدن خود را داشته باشد ، صفحه پروانه را در هر موقعیتی متوقف کند ، بلکه عملکرد عملکرد شیر را نیز بهبود بخشد. دریچه پروانه ای صنعتی با مقاومت در برابر درجه حرارت بالا ، محدوده فشار قابل اجرا ، قطر اسمی بزرگ سوپاپ ، بدنه سوپاپ از فولاد کربنی و حلقه آب بندی صفحه سوپاپ به جای حلقه لاستیکی از حلقه فلزی استفاده می شود. شیر پروانه ای با درجه حرارت بالا از جوشکاری صفحات فولادی ساخته شده است و عمدتا برای مجرای گاز دودکش و عبور گاز از محیط با دمای بالا استفاده می شود.

نوع تنظیم برقی

شیر پروانه تنظیم کننده الکتریکی متعلق به انواع شیر برقی و شیر تنظیم کننده برقی است. روشهای اصلی اتصال عبارتند از: نوع فلنج و نوع ویفر. این واحد اجرایی مهم در زمینه کنترل اتوماسیون صنعتی است. دو نکته اصلی برای نصب شیرهای پروانه ای قابل تنظیم برقی: موقعیت نصب ، ارتفاع و جهت ورودی و خروجی باید با الزامات طراحی مطابقت داشته باشد. توجه داشته باشید که جهت جریان متوسط ​​باید با جهت پیکان مشخص شده روی بدنه دریچه ، و اتصال باید محکم و محکم باشد. بازرسی پانل باید قبل از نصب شیر پروانه برقی انجام شود. پلاک نام شیر باید با الزامات استاندارد ملی فعلی “علامت گذاری سوپاپ عمومی” GB12220 مطابقت داشته باشد. برای شیرهای با فشار کاری بیشتر از 1.0 مگاپاسکال مگاپاسکال و عملکرد قطع در لوله اصلی ، قبل از نصب باید تست های عملکرد و استحکام را انجام دهید. فقط پس از احراز صلاحیت استفاده کنید. در حین آزمایش مقاومت ، فشار آزمایش 1.5 برابر فشار اسمی است و مدت زمان آن کمتر از 5 دقیقه نیست.حفظ و بسته بندی سوپاپ باید بدون نشت واجد شرایط باشد. شیرهای پروانه ای قابل تنظیم برقی را می توان بر اساس ساختار به نوع صفحه افست ، نوع صفحه عمودی ، نوع صفحه شیب دار و نوع اهرم تقسیم کرد. با توجه به فرم آب بندی ، می توان آن را به دو نوع تقسیم کرد: نوع آب بندی نرم و نوع آب بندی سخت. نوع مهر و موم نرم به طور کلی از مهر و موم حلقه لاستیکی استفاده می کند و نوع مهر و موم سخت معمولاً از مهر و موم حلقه فلزی استفاده می کند.

قوانین انتخاب

قطر ساقه: برای دریچه های ساقه بلند چند چرخشی. نمی توان آن را در شیر برقی مونتاژ کرد. بنابراین ، اگر حداکثر قطر ساقه سوپاپ مجاز توسط دستگاه سوپاپ پروانه برقی نتواند از ساقه سوپاپ سوپاپ مجهز عبور کند. قطر داخلی شافت خروجی توخالی دستگاه الکتریکی باید بزرگتر از قطر خارجی ساقه دریچه ساقه در حال افزایش باشد. برای شیرهای دورانی و دریچه های ساقه ای تیره در شیرهای چند دورانی ، اگرچه نیازی به در نظر گرفتن قطر ساقه نیست ، هنگام انتخاب و تطبیق باید قطر ساقه و اندازه کلید را نیز به طور کامل در نظر گرفت ، بنابراین پس از مونتاژ می تواند به طور معمول کار کند.

گشتاور کارکرد: گشتاور عملیاتی مهمترین پارامتر برای انتخاب وسایل برقی سوپاپ است. روند حرکت شیر ​​پروانه برقی را می توان با ضربه ، گشتاور یا نیروی محوری کنترل کرد. از آنجا که ویژگی های کارکرد و استفاده از دستگاه الکتریکی سوپاپ بستگی به نوع سوپاپ ، مشخصات کارکرد دستگاه و موقعیت سوپاپ روی خط لوله یا تجهیزات دارد ، دستگاه سوپاپ پروانه ای برقی یک وسیله ضروری برای تحقق برنامه سوپاپ است. کنترل ، کنترل خودکار و کنترل از راه دور. بنابراین ، انتخاب صحیح دستگاه های برقی سوپاپ برای جلوگیری از اضافه بار ضروری است (گشتاور کار بیشتر از گشتاور کنترل است). معمولاً انتخاب صحیح دستگاه سوپاپ پروانه ای برقی پایه است.

گشتاور خروجی دستگاه الکتریکی باید 1.2-1.5 برابر حداکثر گشتاور عملکرد سوپاپ باشد.

رانش برقی پروانه برقی: دو ساختار اصلی دستگاه الکتریکی سوپاپ وجود دارد: یکی بدون دیسک رانش است. گشتاور خروجی از طریق مهره ساقه در صفحه رانش به رانش خروجی تبدیل می شود. گشتاور به طور مستقیم خروجی است ؛ دیگری تنظیم صفحه رانش است.

تعداد دورهای محور خروجی: تعداد دورهای محور خروجی دستگاه الکتریکی سوپاپ به قطر اسمی سوپاپ ، گام ساقه سوپاپ و تعداد سر نخ مربوط می شود. H ارتفاع باز شدن سوپاپ است که باید بر اساس M = HZS محاسبه شود (M مجموع دورهایی است که دستگاه الکتریکی باید به آن برسد. S گام نخ نخ محرکه سوپاپ سوپاپ است و Z عدد است از سر نخ های ساقه سوپاپ

تاریخچه توسعه

در دهه 1930 ایالات متحده دریچه پروانه ای را اختراع کرد. این شیر در دهه 1950 به ژاپن معرفی شد و تنها در دهه 1960 در ژاپن به طور گسترده مورد استفاده قرار گرفت. تنها پس از دهه 1970 بود که در کشور من تبلیغ شد. گشتاور عملیاتی کوچک ، فضای نصب کوچک و وزن سبک. DN1000 را به عنوان مثال در نظر بگیرید ، شیر پروانه ای حدود 2T و دریچه دروازه حدود 3.5T است و شیر پروانه ای به راحتی با دستگاه های مختلف رانندگی ترکیب می شود که از دوام و قابلیت اطمینان خوبی برخوردار است. معایب شیر پروانه ای مهر و موم لاستیکی این است که وقتی از آن برای دریچه گاز استفاده می شود ، حفره به دلیل استفاده نادرست رخ می دهد و باعث جدا شدن صندلی لاستیکی و آسیب می شود. 80-90 سال از این فلز. با این حال ، انتخاب صحیح بستگی به شرایط شرایط کار دارد. رابطه بین باز شدن دریچه پروانه ای و سرعت جریان اساساً به صورت خطی تغییر می کند. اگر از آن برای کنترل جریان استفاده می شود ، ویژگی های جریان آن نیز با مقاومت جریان لوله ارتباط نزدیکی دارد. به عنوان مثال ، دو گذر با قطر و شکل یک سوپاپ نصب شده اند ، اما ضریب اتلاف عبور متفاوت است ، و جریان نرخ سوپاپ نیز بسیار متفاوت خواهد بود. اگر سوپاپ در وضعیتی با محدوده گاز زیاد باشد ، پشت صفحه سوپاپ مستعد کاویتاسیون است که ممکن است به دریچه آسیب برساند.به طور کلی در خارج از 15 درجه استفاده می شود. هنگامی که شیر پروانه ای در درجه باز شدن میانی قرار دارد ، شکل باز شدن بوسیله بدنه سوپاپ و قسمت جلویی صفحه پروانه روی محور سوپاپ متمرکز شده و دو طرف حالت های متفاوتی را تشکیل می دهند. بنابراین ، یک طرف بدن سوپاپ و صفحه سوپاپ یک دهانه شبیه نازل ایجاد می کند ، و طرف دیگر شبیه به دریچه گاز است. طرف نازل دارای سرعت جریان بسیار سریعتر از سمت دریچه گاز است و فشار منفی در زیر دریچه جانبی دریچه گاز ایجاد می شود. مهر و موم ممکن است بیفتد گشتاور عملیاتی شیر پروانه ای به دلیل جهت باز و بسته شدن متفاوت شیر ​​دارای مقادیر متفاوتی است.شیره پروانه ای افقی به ویژه شیر با قطر بزرگ ، به دلیل عمق آب ، گشتاور تولید شده توسط اختلاف بین سر آبهای بالا و پایین شافت شیر ​​را نمی توان نادیده گرفت. علاوه بر این ، هنگامی که یک آرنج در قسمت ورودی شیر نصب می شود ، یک جریان تعصب ایجاد می شود و گشتاور افزایش می یابد. هنگامی که شیر در دهانه وسط قرار دارد ، به دلیل عملکرد گشتاور جریان آب ، مکانیزم کار باید خود قفل شود.

 • شیر پروانه پنوماتیک
 • شیر پروانه ای چرخ دنده ای کرم

زنجیره صنعت شیرآلات چین متعدد است

اما این کشور دریچه قدرتمندی نیست. به طور کلی ، کشور من وارد رتبه های قدرت دریچه های جهان شده است ، اما از نظر کیفیت محصول ، هنوز فاصله زیادی بین کشور من و قدرت سوپاپ وجود دارد. غلظت پایین تولید این صنعت ، قابلیت تحقیق و توسعه کم برای شیرآلات که با محصولات پیشرفته مطابقت دارند و سطوح پایین فناوری تولید در صنعت شیرآلات هنوز وجود دارد و کسری تجاری واردات و صادرات همچنان در حال گسترش است. قطعاً تعداد زیادی شرکت شیرآلات وجود ندارد که بتوانند در بازار زنده بمانند. با این حال ، چنین شوک هایی با سرعت بالا در صنعت شیرآلات فرصت های عظیمی را به همراه خواهد داشت و نتایج این شوک ها عملیات بازار را منطقی تر می کند. راه بومی سازی شیرآلات درجه یک بسیار ناهموار است. قطعات اساسی تبدیل به نقصی شده اند که توسعه صنعت تولیدی کشورم را به سمت سطح بالا محدود می کند. در طول دوره برنامه پنج ساله دوازدهم ، دولت به افزایش بومی سازی قطعات تجهیزات پیشرفته ادامه خواهد داد. در اینجا ما چندین دریچه نمایندگی در صنایع توسعه کلیدی ذکر شده در “برنامه اجرایی” را برای تجزیه و تحلیل امکان جایگزینی واردات انتخاب می کنیم. از تجزیه و تحلیل می توان دریافت که امکان جایگزینی واردات سوپاپ در زیربخش های مختلف بسیار متفاوت است و شیرهای درجه یک فوراً به راهنمایی بیشتر سیاست و پشتیبانی تحقیقات علمی نیاز دارند.

صنعت شیرآلات به عنوان بخش مهمی از صنعت تولید تجهیزات ، نقش بسیار مهمی در توسعه اقتصاد ملی ایفا می کند.

از آنجا که سطح تولید شیرآلات داخلی کشور من در مقایسه با سطح پیشرفته بین المللی هنوز دارای شکاف خاصی است ، بسیاری از شیرهای کلیدی با پارامترهای بالا ، دما و فشار بالا و سطح پوند بالا همیشه وارد شده است. به عنوان مثال ، مارک OMAL اروپایی همیشه انتخاب اصلی برای صنعت شیرآلات داخلی.. به منظور ارتقاء محلی سازی دریچه ها ، پس از “نظرات متعدد در مورد تسریع احیای صنعت تولید تجهیزات” که توسط شورای دولتی صادر شده است ، ادارات دولتی مربوطه مجموعه ای از اعزام های مهم را مطابق با الزامات کشور برای بومی سازی انجام داده اند. تجهیزات اصلی ، و کمیسیون توسعه و اصلاحات ملی پیشرو است. ، فدراسیون صنایع ماشین آلات چین و انجمن صنایع ماشین آلات چین برنامه های محلی سازی دریچه ها را برای تجهیزات اصلی در زمینه های مرتبط مستقر کرده و تدوین کرده اند و بارها با بخشهای مربوطه هماهنگ شده اند. امروزه ، بومی سازی دریچه در صنعت دریچه های داخلی به اجماع رسیده است. استانداردهای بین المللی برای طراحی محصول را به طور فعال اتخاذ می کند ؛ جذب ساختارهای عالی طراحی خارجی (از جمله فناوری ثبت شده) ؛ آزمایش محصول و آزمایش عملکرد مطابق با استانداردهای بین المللی انجام می شود ؛ جذب تجربه تکنولوژی پیشرفته تولید خارجی و توجه به تحقیق و ترویج مواد جدید ؛ شفاف سازی پارامترهای فنی و شرایط کار محصولات دریچه ای با پارامترهای وارداتی بالا تنها راه برای تسریع روند بومی سازی ، ارتقاء مداوم محصولات شیرآلات و تحقق کامل محلی سازی شیرها است. با تسریع بازسازی صنعت شیرآلات ، صنعت آینده رقابتی بین کیفیت و ایمنی محصولات دریچه و مارک های محصول خواهد بود. محصولات در جهت تکنولوژی بالا ، پارامترهای بالا ، مقاومت در برابر خوردگی قوی و عمر طولانی توسعه خواهند یافت. فقط از طریق نوآوری مداوم تکنولوژیکی ، توسعه برای محصولات جدید ، تحول فنی می تواند به تدریج سطح فنی محصولات را بهبود بخشد ، نیازهای تجهیزات داخلی را برآورده سازد و بومی سازی دریچه ها را کاملاً درک کند. در محیط تقاضای زیاد صنعت تولید شیرآلات کشورم ، این امر چشم انداز توسعه بهتری را نشان می دهد.

طبقه بندی اصلی با توجه به حالت شیر پروانه ای

(1) سوپاپ پروانه برقی

(2) دریچه پروانه پنوماتیک

(3) شیر پروانه ای هیدرولیک

(4) شیر پروانه دستی

با توجه به ساختار:

(1) شیر پروانه ای مهر و موم در مرکز

(2) شیر پروانه ای آب بندی غیر عادی

(3) شیر پروانه ای مهر و موم دوگانه غیر عادی

(4) شیر پروانه ای آب بندی غیرعادی سه گانه

آب بندی نقاط مواد سطح:

(1) شیر پروانه ای مهر و موم نرم.

1) جفت آب بندی از مواد نرم غیر فلزی تا مواد نرم غیر فلزی تشکیل شده است.

2) جفت آب بندی از مواد سخت فلزی و مواد نرم غیر فلزی تشکیل شده است.

(2) شیر پروانه ای مهر و موم سخت فلزی. جفت آب بندی از یک ماده فلزی سخت به یک ماده سخت فلزی تشکیل شده است.

با توجه به فرم آب بندی:

(1) شیر پروانه ای آب بندی اجباری.

1) شیر پروانه ای آب بندی الاستیک. هنگامی که صفحه سوپاپ هنگام بسته شدن سوپاپ ، فشار دریچه را فشار می دهد ، فشار آب بندی خاص توسط کشش صندلی سوپاپ یا صفحه سوپاپ ایجاد می شود.

2) شیر پروانه ای مهر و موم اضافی. فشار خاص آب بندی با گشتاور وارد شده به محور سوپاپ ایجاد می شود.

(2) شیر پروانه ای آب بندی تحت فشار. فشار خاص آب بندی با فشار عنصر الاستیک آب بندی روی صندلی شیر یا صفحه سوپاپ ایجاد می شود.

(3) شیر پروانه ای آب بندی اتوماتیک. فشار خاص آب بندی به طور خودکار توسط فشار متوسط ​​ایجاد می شود.

با توجه به فشار کار:

(1) شیر پروانه ای خلاء. شیرهای پروانه ای که فشار کاری آنها کمتر از فشار اتمسفر پشته استاندارد است.

(2) شیر پروانه ای کم فشار. شیر پروانه ای با فشار اسمی PN <1.6MPa.

(3) شیر پروانه ای فشار متوسط. دریچه پروانه ای با فشار اسمی PN 2.5-6.4MPa.

(4) شیر پروانه ای فشار قوی. شیر پروانه ای با فشار اسمی PN 10.0-80.0MPa.

(5) سوپاپ پروانه ای با فشار بسیار بالا. شیر پروانه ای با فشار اسمی PN> 100 مگاپاسکال

با توجه به دمای کار:

(1) درجه حرارت بالا t> شیر پروانه ای 450 درجه سانتی گراد.

(2) شیر پروانه ای با دمای متوسط. سوپاپ پروانه 120 C <t <450.

(3) شیر پروانه ای با دمای معمولی. شیر پروانه ای 40 درجه سانتیگراد <t <120 درجه سانتی گراد.

(4) دریچه پروانه ای برودتی. یک سوپاپ پروانه 100 <t <一 40 درجه سانتی گراد.

(5) سوپاپ پروانه ای با درجه حرارت فوق العاده پایین. t <一 100 ° C سوپاپ پروانه ای.

با توجه به روش اتصال:

1. شیر پروانه ویفر

صفحه پروانه ای شیر پروانه ویفر در جهت قطر پاساژ نصب شده است. شیر کاملاً باز است.

شیر پروانه ای ویفر از نظر ساختار ساده ، از نظر اندازه کوچک و از نظر وزن سبک است. شیر پروانه ای دارای دو نوع آب بندی است: مهر و موم الاستیک و مهر فلزی. شیر آب بندی الاستیک ، حلقه آب بندی می تواند روی بدنه سوپاپ قرار داده شود یا به حاشیه صفحه پروانه متصل شود.

2. شیر پروانه ای فلنج

شیر پروانه ای فلنجی دارای ساختار صفحه عمودی است و ساقه دریچه حلقه آب بندی یک شیر فلزی محکم فلزی است

این یک ساختار ترکیبی از صفحه گرافیت انعطاف پذیر و صفحه فولاد ضد زنگ است که روی بدنه سوپاپ نصب شده است و سطح آب بندی صفحه پروانه ای با فولاد ضد زنگ جوش داده شده است. حلقه آب بندی شیر آب بندی نرم از لاستیک نیتریل ساخته شده و بر روی صفحه پروانه نصب شده است.

3. شیر پروانه ای Lug

4. سوپاپ پروانه ای جوش داده شده

شیر پروانه ای جوش داده شده یک شیر پروانه ای غیر بسته است که به طور گسترده در فرایند تولید مصالح ساختمانی ، متالورژی ، معدن ، برق و سایر فرآیندهای تولید در معبری که دمای متوسط ​​آن ≤300 ℃ و فشار اسمی آن 0.1 است استفاده می شود. Mpa برای برقراری ارتباط ، باز و بسته کردن یا تنظیم مقدار رسانه.

ویژگی های ساختاری

1. سوپاپ پروانه ای دارای ویژگی های ساختار ساده ، اندازه کوچک ، وزن سبک ، مصرف کم مواد ، اندازه نصب کوچک ، تعویض سریع ، چرخش رفت و برگشتی 90 درجه و گشتاور رانندگی کوچک است. برای قطع ، اتصال و تنظیم استفاده می شود. این ماده دارای ویژگی های کنترل سیال خوب و عملکرد آب بندی نزدیک است.

2. سوپاپ پروانه ای می تواند گل را حمل کند و تجمع مایع در معبر کمترین مقدار است. تحت فشار کم ، می توان آب بندی خوبی را بدست آورد. عملکرد تنظیم خوب

3. طراحی ساده صفحه پروانه باعث کاهش مقاومت سیال می شود که می توان آن را به عنوان یک محصول صرفه جویی در انرژی توصیف کرد.

4. ساقه سوپاپ یک ساختار میله ای است ، پس از خاموش شدن و سفت شدن ، دارای خواص مکانیکی جامع خوب ، مقاومت در برابر خوردگی و مقاومت در برابر خراش است. هنگام باز و بسته شدن شیر پروانه ای ، ساقه سوپاپ فقط می چرخد ​​و به بالا و پایین حرکت نمی کند ، آسیب زدن به بسته ساقه سوپاپ آسان نیست و آب بندی قابل اطمینان است. با سنجاق مخروطی صفحه پروانه ثابت می شود و انتهای کشیده آن طوری طراحی شده است که از شکستن سوپاپ جلوگیری می کند ، به طوری که در صورت خرابی اتصال بین ساقه سوپاپ و صفحه پروانه از سقوط ساقه سوپاپ جلوگیری می شود.

5. روشهای اتصال شامل اتصال فلنج ، اتصال باسن ، اتصال جوش به لب و اتصال لبه است.

فرم های رانندگی شامل دستی ، گیربکس دنده ، برق ، پنوماتیک ، هیدرولیک ، اتصال الکترو هیدرولیک و دیگر محرک ها است که می تواند کنترل از راه دور و عملکرد خودکار را تحقق بخشد.

مزیت – فایده – سود – منفعت

1. راحت و سریع باز و بسته می شود ، باعث صرفه جویی در کار ، مقاومت در برابر مایعات کم می شود و می توان به طور مکرر از آن استفاده کرد.

2. ساختار ساده ، اندازه کوچک ، طول ساختار کوتاه ، اندازه کوچک ، وزن سبک ، مناسب برای شیرهای کالیبر بزرگ.

3. گل را می توان حمل کرد ، با کمترین تجمع مایع در دهانه گذرگاه.

4. تحت فشار کم می توان آب بندی خوبی را بدست آورد.

5. عملکرد تنظیم خوب.

6. هنگامی که کانال صندلی سوپاپ کاملاً باز است ، ناحیه جریان موثر بزرگتر و مقاومت سیال کوچکتر است.

7. گشتاور باز و بسته شدن کوچک است ، زیرا دیسک های دو طرف محور چرخشی تحت تأثیر محیط یکسان هستند و جهت گشتاور برعکس است ، بنابراین باز و بسته شدن بیشتر باعث صرفه جویی در کار می شود. به

8. مواد سطح آب بندی به طور کلی لاستیک یا پلاستیک است ، بنابراین عملکرد آب بندی کم فشار خوب است.

9. نصب آسان.

10. عملکرد انعطاف پذیر و صرفه جویی در کار است و می توان حالت های دستی ، برقی ، پنوماتیک و هیدرولیکی را انتخاب کرد.

کوتاهی

1. فشار کار و محدوده دمای کار کوچک است.

2. هوابندی ضعیف.

شیرهای پروانه ای را می توان بر اساس ساختار به نوع صفحه افست ، نوع صفحه عمودی ، نوع صفحه شیب دار و نوع اهرم تقسیم کرد. با توجه به فرم آب بندی ، دو نوع وجود دارد: نوع آب بندی نرم و نوع آب بندی سخت. نوع مهر و موم نرم به طور کلی از مهر و موم حلقه لاستیکی استفاده می کند و نوع مهر و موم سخت معمولاً از مهر و موم حلقه فلزی استفاده می کند.

با توجه به نوع اتصال ، می توان آن را به اتصال فلنج و اتصال ویفر تقسیم کرد ؛ با توجه به حالت انتقال ، می توان آن را به دو دسته دستی ، دنده ای ، پنوماتیک ، هیدرولیک و برقی تقسیم کرد.

نصب و نگهداری

1. در حین نصب ، دیسک سوپاپ باید در حالت بسته متوقف شود.

شیر پروانه ویفر

2. موقعیت باز شدن باید با توجه به زاویه چرخش صفحه پروانه تعیین شود.

3. برای شیر پروانه ای با شیر بای پس ، شیر بای پس باید قبل از باز شدن باز شود.

4. نصب باید مطابق دستورالعمل نصب سازنده انجام شود و شیر پروانه ای با وزن سنگین باید بر پایه محکم قرار گیرد.

نقص های رایج

الاستومر لاستیکی در شیر پروانه ای در حین استفاده مداوم پاره می شود ، فرسوده می شود ، سن می کند ، سوراخ می شود و یا حتی می افتد. با این حال ، فرآیند ولکانیزاسیون حرارتی سنتی برای برآوردن نیازهای تعمیر در محل کار دشواری است. برای تعمیر باید از تجهیزات خاصی استفاده کرد که گرما و برق زیادی را مصرف می کند ، که زمان بر و زمان بر است. امروزه از مواد کامپوزیت پلیمری به تدریج برای جایگزینی روشهای سنتی استفاده می شود که در بین آنها بیشترین کاربرد سیستم فن آوری Fuschlan است. چسبندگی برتر و خواص عالی ضد سایش و مقاوم در برابر پارگی محصولات آن اطمینان حاصل می کند که عمر مفید قطعه جدید پس از تعمیر به دست آمده یا بیشتر از آن شده و زمان خرابی به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

صفحه پروانه ای شیر پروانه ای در جهت قطر پاساژ نصب شده است.

شیر پروانه ای از نظر ساختار ساده ، از نظر اندازه کوچک و از نظر وزن سبک است. تنها شامل چند قسمت است. علاوه بر این ، می توان آن را با چرخش 90 درجه به سرعت باز و بسته کرد ، و عملکرد آن ساده است. در عین حال ، شیر دارای ویژگی های کنترل سیال خوبی است. هنگامی که شیر پروانه در حالت کاملاً باز قرار دارد ، ضخامت صفحه پروانه تنها مقاومتی است که محیط از داخل بدنه دریچه عبور می کند ، بنابراین افت فشار ایجاد شده توسط سوپاپ کوچک است ، بنابراین ویژگی های کنترل جریان بهتری دارد.

اگر لازم است از شیر پروانه ای به عنوان کنترل جریان استفاده شود

نکته اصلی این است که اندازه و نوع سوپاپ را به درستی انتخاب کنید. اصل ساختار شیر پروانه ای مخصوصاً برای ساخت شیرآلات با قطر بزرگ مناسب است. شیرهای پروانه ای متداول شامل شیرهای پروانه ای نوع ویفر و شیرهای پروانه ای نوع فلنج می باشد. شیر پروانه ای نوع ویفر از پیچ و مهره هایی برای اتصال شیر بین دو فلنج عبور استفاده می کند. شیر پروانه ای نوع فلنج دارای فلنج هایی روی شیر است. از پیچ ها برای اتصال فلنج های دو طرف شیر به فلنج گذر استفاده کنید.

شیر پروانه ای ، به عنوان جزء مورد استفاده برای

کنترل خاموش و کنترل جریان خط لوله ، به طور گسترده در بسیاری از زمینه ها مانند نفت ، صنایع شیمیایی ، متالورژی ، برق آبی و غیره مورد استفاده قرار گرفته است. در فن آوری سوپاپ پروانه ای معروف ، شکل آب بندی آن بیشتر از یک ساختار آب بندی استفاده می کند و مواد آب بندی لاستیک ، پلی تترا فلورو اتیلن و غیره است. به دلیل محدودیت ویژگی های ساختاری ، برای صنایعی مانند مقاومت در برابر درجه حرارت بالا ، مقاومت در برابر فشار بالا ، مقاومت در برابر خوردگی و مقاومت در برابر سایش مناسب نیست.

یک شیر پروانه ای نسبتاً پیشرفته ، یک شیر پروانه ای محکم مهر و موم شده

با فلز خارج از مرکز سه گانه است. بدنه شیر و نشیمنگاه شیر اجزای متصل شده هستند و لایه سطحی آب بندی صندلی سوپاپ با مواد آلیاژی مقاوم در برابر دما و مقاوم در برابر خوردگی جوش داده شده است. حلقه آب بندی چند لایه نرم روی صفحه سوپاپ ثابت شده است. در مقایسه با شیر پروانه ای سنتی ، این شیر پروانه ای دارای مقاومت در برابر درجه حرارت بالا است ، به راحتی کار می کند و هنگام باز و بسته شدن اصطکاکی ندارد. مزایای عملکرد آب بندی و طول عمر مفید.

با این حال ، این شیر پروانه ای هنوز مشکلات زیر را در طول استفاده از آن دارد:

1. از آنجا که حلقه آب بندی چند لایه نرم و سخت روی صفحه سوپاپ ثابت شده است ، هنگامی که صفحه شیر معمولاً باز است ، محیط روی سطح آب بندی آن یک آبشستگی مثبت ایجاد می کند. نوار آب بندی نرم در ساندویچ ورق فلزی عملکرد آب بندی را پس از آبکشی تحت تأثیر مستقیم قرار می دهد.

2. محدود به شرایط ساختاری ، این سازه برای شیرآلات با قطر زیر DN200 مناسب نیست ، زیرا ساختار کلی صفحه سوپاپ بسیار ضخیم است و مقاومت جریان زیاد است.

3. با توجه به اصل ساختار خارج از مرکز سه گانه ، مهر و موم بین سطح آب بندی صفحه سوپاپ و نشیمنگاه دریچه به گشتاور دستگاه انتقال بستگی دارد تا صفحه شیر را به صندلی سوپاپ فشار دهد. در حالت جریان مثبت ، هرچه فشار متوسط ​​بیشتر باشد ، اکستروژن آب بندی محکم تر می شود. هنگامی که محیط کانال جریان به عقب برمی گردد ، با افزایش فشار متوسط ​​، فشار مثبت واحد بین صفحه سوپاپ و نشیمنگاه شیر کمتر از فشار متوسط ​​است ، مهر و موم شروع به نشت می کند.

شیر پروانه ای آب بندی سه طرفه سه کاره با عملکرد بالا در این است که

حلقه آب بندی صندلی شیر از لایه های متعددی از ورق های فولادی ضد زنگ در دو طرف حلقه آب بندی نرم T شکل تشکیل شده است. سطح آب بندی صفحه سوپاپ و صندلی شیر یک ساختار مخروطی مایل است و سطح مخروط مایل صفحه سوپاپ با مواد آلیاژی مقاوم در برابر دما و مقاوم در برابر خوردگی جوش داده شده است ؛ فنر بین صفحه فشار صفحه ثابت شده است حلقه تنظیم و پیچ تنظیم صفحه فشار با هم مونتاژ می شوند.

این ساختار به طور مواثر

منطقه تحمل بین آستین شفت و بدنه سوپاپ و تغییر شکل الاستیک ساقه سوپاپ را تحت فشار متوسط ​​جبران می کند و مشکل آب بندی سوپاپ را در فرایند انتقال رسانه دو طرفه قابل تعویض حل می کند. حلقه آب بندی از یک ورق فولادی ضد زنگ چند لایه نرم T شکل در هر دو طرف تشکیل شده است که دارای مزایای دوگانه یک مهر و موم فلزی سخت و یک مهر و موم نرم است و بدون در نظر گرفتن درجه حرارت پایین و بالا دارای عملکرد آب بندی صفر است. درجه حرارت.

این آزمایش ثابت می کند که

وقتی حوضچه در حالت جریان مثبت است (جهت جریان محیط با جهت چرخش صفحه پروانه یکسان است) ، فشار سطح آب بندی توسط گشتاور دستگاه انتقال و تأثیر فشار متوسط ​​بر روی صفحه سوپاپ هنگامی که فشار متوسط ​​مثبت افزایش می یابد ، هرچه سطح مخروط مایل صفحه سوپاپ سفت تر و سطح آب بندی صندلی سوپاپ فشرده شود ، اثر آب بندی بهتر است. در حالت جریان معکوس ، مهر و موم بین صفحه سوپاپ و صندلی سوپاپ بستگی به گشتاور دستگاه راننده برای فشار دادن صفحه سوپاپ به صندلی سوپاپ دارد. با افزایش فشار متوسط ​​عکس معکوس ، هنگامی که واحد فشار مثبت بین صفحه سوپاپ و نشیمنگاه شیر کمتر از فشار متوسط ​​است ، انرژی تغییر شکل ذخیره شده توسط فنر حلقه تنظیم پس از بارگیری فشار محکم فشار را جبران می کند. سطح آب بندی صفحه سوپاپ و صندلی سوپاپ نقش جبران خودکار را ایفا می کند. بنابراین ، بر خلاف هنر قبلی ، مدل کاربردی حلقه های مهر و موم چند لایه نرم و سخت را روی صفحه سوپاپ نصب نمی کند ، بلکه مستقیماً آن را روی بدنه سوپاپ نصب می کند. افزودن یک حلقه تنظیم بین صفحه فشار و صندلی دریچه دو ایده بسیار ایده آل است. روش سخت آب بندی سخت این می تواند جایگزین دریچه های دروازه ، دریچه های گلوب و شیرهای گلوب شود.

مناسبت های کاربردی

شیرهای پروانه ای برای تنظیم جریان مناسب هستند. از آنجایی که افت فشار شیر پروانه ای در خط لوله نسبتاً زیاد است ، استحکام صفحه پروانه ای برای تحمل فشار محیط عبور هنگام بسته شدن نیز باید در نظر گرفته شود. علاوه بر این ، لازم است محدودیت دمای کار را که مواد صندلی دریچه الاستیک در دمای بالا می تواند تحمل کند ، در نظر بگیریم. طول ساختاری و ارتفاع کلی شیر پروانه ای کوچک است ، سرعت باز و بسته شدن آن سریع است و ویژگی های کنترل سیال خوبی دارد. اصل ساختاری شیر پروانه ای بیشتر برای ساخت شیرآلات با قطر بزرگ مناسب است. هنگامی که شیر پروانه ای برای کنترل جریان مورد نیاز است ، مهمترین چیز این است که اندازه و نوع شیر پروانه ای را به درستی انتخاب کنید تا بتواند درست و م workثر کار کند.

به طور کلی ، در تنظیم فشار ، تنظیم کنترل و محیط گل ، ساختار باید کوتاه باشد و در سرعت باز و بسته شدن سریع (1/4 دور). قطع فشار کم (اختلاف فشار کوچک) ، شیر پروانه ای توصیه می شود.

شیر پروانه ای را می توان هنگام تنظیم دو موقعیت ، عبور باریک ، سر و صدای کم ، پدیده حفره و تبخیر ، مقدار کمی نشت به جو و محیط ساینده استفاده کرد.

هنگامی که شیر پروانه ای تحت شرایط ویژه تنظیم گاز ، یا شرایط سخت آب بندی ، یا سایش شدید ، درجه حرارت پایین (سرمازدگی) و غیره استفاده می شود ، یک دستگاه تنظیم کننده کمربند فلزی مخصوص طراحی شده برای گریز از مرکز سه گانه یا دوگانه نیاز است. به

شیر پروانه ای مناسب برای آب شیرین ، فاضلاب ، آب دریا ، آب شور ، بخار ، گاز طبیعی ، غذا ، دارو ، روغن و اسیدهای مختلف است که نیاز به آب بندی کامل ، نشت آزمایش گاز صفر ، شرایط عمر بالا و دمای کار بین -10 دارد. درجه و 150 درجه. خطوط لوله قلیایی و دیگر.

شیر پروانه ای غیر عادی مهر و موم شده برای باز و بسته شدن دو طرفه و تنظیم خطوط لوله تهویه و حذف گرد و غبار مناسب است و به طور گسترده در معابر گاز و کانال های آب در متالورژی ، صنایع سبک ، برق و سیستم های پتروشیمی مورد استفاده قرار می گیرد.

شیر پروانه ای دوگانه خارج از مرکز سیم فلزی به فلزی برای گرمایش شهری ، گاز رسانی ، تامین آب و دیگر خطوط لوله گاز ، نفت ، اسید و قلیا ، به عنوان یک دستگاه تنظیم کننده و تنظیم کننده گاز مناسب است.

علاوه بر اینکه به عنوان یک شیر کنترل برنامه جداسازی گاز (PSA) در مقیاس بزرگ استفاده می شود ، شیر پروانه ای سه گانه غیر عادی مهر و موم سطح از فلز به فلز نیز می تواند به طور گسترده ای در نفت ، پتروشیمی ، شیمیایی ، متالورژی ، برق مورد استفاده قرار گیرد. شیر و دریچه توقف محصول جایگزین خوبی هستند.

اصل کار

شیر پروانه ای دریچه ای است که از یک عضو بازکن و بسته کننده دیسکی برای بازگرداندن ، بستن یا تنظیم جریان محیط به میزان 90 درجه متقابل استفاده می کند. شیر پروانه ای نه تنها از نظر ساختار ساده ، از نظر اندازه کوچک ، از نظر وزن سبک ، از نظر مصالح کم ، از نظر اندازه نصب کوچک ، از نظر گشتاور رانندگی کوچک ، از نظر عملکرد ساده و سریع است ، بلکه دارای تنظیم جریان خوب و ویژگی های بسته شدن و آب بندی است. در ده سال گذشته توسعه یافته است. یکی از سریعترین انواع دریچه. استفاده از شیرهای پروانه ای بسیار گسترده است. تنوع و تعداد استفاده از آن همچنان در حال گسترش است و به سمت درجه حرارت بالا ، فشار بالا ، قطر بزرگ ، عملکرد آب بندی بالا ، عمر طولانی ، ویژگی های تنظیم عالی و یک سوپاپ با عملکردهای متعدد در حال توسعه است. قابلیت اطمینان و سایر شاخص های عملکرد به سطح بالایی رسیده است.

با استفاده از لاستیک مصنوعی مقاوم در برابر شیمیایی بر روی شیر پروانه ای ، می توان عملکرد شیر پروانه ای را بهبود بخشید. از آنجا که لاستیک مصنوعی دارای ویژگی های مقاومت در برابر خوردگی ، مقاومت در برابر فرسایش ، پایداری ابعادی ، انعطاف پذیری خوب ، شکل گیری آسان ، هزینه کم و غیره است ، لاستیک مصنوعی با خواص مختلف را می توان با توجه به شرایط مختلف استفاده برای برآوردن شرایط کارکرد شیر پروانه انتخاب کرد. به

از آنجایی که پلی تترا فلورو اتیلن (PTFE) دارای مقاومت قوی در برابر خوردگی ، عملکرد پایدار ، پیری آسان ، ضریب اصطکاک کم ، شکل گیری آسان و اندازه آن پایدار است ، می توان آن را با مواد مناسب پر کرد و برای بهبود عملکرد جامد آن افزوده و در نتیجه استحکام بهتری به دست آورد. و اصطکاک مواد آب بندی شیر پروانه ای با ضریب کمتر محدودیت های لاستیک مصنوعی را برطرف می کند. بنابراین ، مواد پلیمری نشان داده شده توسط پلی تترا فلورو اتیلن و مواد پرکننده و اصلاح شده آنها به طور گسترده ای در شیرهای پروانه ای مورد استفاده قرار می گیرد تا عملکرد شیرهای پروانه ای را بهبود بخشد. بهبود بیشتری یافته است و یک شیر پروانه ای با محدوده دما و فشار بیشتر ، عملکرد آب بندی قابل اعتماد و عمر طولانی تر تولید شده است.

به منظور برآوردن الزامات کاربرد دمای بالا و پایین ، فرسایش قوی ، عمر طولانی و سایر کاربردهای صنعتی ، شیرهای پروانه ای آب بندی فلزی تا حد زیادی توسعه یافته اند. با استفاده از مقاومت در برابر درجه حرارت بالا ، مقاومت در برابر درجه حرارت پایین ، مقاومت در برابر خوردگی قوی ، مقاومت در برابر فرسایش قوی و مواد آلیاژی با استحکام بالا در شیرهای پروانه ای ، شیرهای پروانه ای فلزی مهر و موم شده به طور گسترده ای در زمینه های صنعتی مانند درجه حرارت بالا و پایین ، فرسایش قوی ، و عمر طولانی. شیرهای پروانه ای با قطر بزرگ (9 ~ 750 میلی متر) ، فشار بالا (42.0 مگاپاسکال مگاپاسکال) و محدوده دمای وسیع (-196 ~ 606 ℃) ظاهر شدند ، که فناوری شیرآلات پروانه ای را به سطح کاملاً جدیدی رساند.

هنگامی که شیر پروانه به طور کامل باز می شود ، مقاومت جریان کمی دارد. هنگامی که دهانه بین 15 تا 70 درجه باشد ، می تواند کنترل جریان حساس را انجام دهد.بنابراین ، استفاده از شیرهای پروانه ای در زمینه تنظیم قطر بزرگ بسیار رایج است.

از آنجا که حرکت صفحه پروانه شیر پروانه در حال پاک شدن است ، بیشتر شیرهای پروانه ای را می توان برای رسانه هایی با ذرات جامد معلق استفاده کرد. بسته به قدرت مهر و موم ، می توان از آن برای محیط های پودری و گرانولی نیز استفاده کرد.

شیرهای پروانه ای برای تنظیم جریان مناسب هستند. از آنجا که افت فشار شیر پروانه ای در لوله نسبتاً زیاد است ، تقریباً سه برابر شیر دروازه ، هنگام انتخاب شیر پروانه ای ، باید تأثیر افت فشار سیستم خط لوله را به طور کامل در نظر گرفت و قدرت صفحه پروانه ای که فشار محیط خط لوله را هنگام بسته شدن تحمل می کند نیز باید در نظر گرفته شود. علاوه بر این ، لازم است محدودیت دمای کار را که مواد صندلی دریچه الاستیک در دمای بالا می تواند تحمل کند ، در نظر بگیریم.

طول ساختار و ارتفاع کلی شیر پروانه ای کوچک است ، سرعت باز و بسته شدن آن سریع است و ویژگی های کنترل سیال خوبی دارد. اصل ساختار شیر پروانه ای بیشتر برای ساخت شیرآلات با قطر بزرگ مناسب است. هنگامی که یک شیر پروانه ای برای کنترل جریان مورد نیاز است ، مهمترین چیز این است که مشخصات و نوع شیر پروانه ای را به درستی انتخاب کنید تا بتواند به درستی و به طور موثر کار کند.

عموماً در فشار گاز ، تنظیم کنترل و محیط گل ، طول ساختار کوتاه ، سرعت باز و بسته شدن سریع و قطع فشار کم (اختلاف فشار کوچک) مورد نیاز است. شیرهای پروانه ای توصیه می شود. برای تنظیم دو موقعیتی ، کاهش قطر کانال ها ، سر و صدای کم ، حفره و تبخیر ، مقدار کمی نشت به جو و محیط ساینده ، می توان از شیرهای پروانه ای استفاده کرد. تنظیم گاز در شرایط کاری خاص ، یا تحت آب بندی شدید ، سایش شدید و شرایط دمای پایین (سرمازدگی).

نکات کلیدی ساخت و نصب

1) موقعیت نصب ، ارتفاع و جهت واردات و صادرات باید الزامات طراحی را برآورده کند و اتصال باید محکم و محکم باشد. 2) انواع شیرآلات دستی نصب شده بر روی پاساژ حفظ حرارت نباید به سمت پایین حرکت کنند.

نمودار اصل کار شیر پروانه ای

3) بازرسی پانل باید قبل از نصب شیر انجام شود. پلاک نام شیر باید با الزامات استاندارد ملی فعلی “علامت گذاری سوپاپ عمومی” GB 12220 مطابقت داشته باشد. در مورد شیرآلات با فشار کاری بیشتر از 1.0 مگاپاسکال و عملکرد قطع لوله اصلی ، باید قبل از نصب تست عملکرد استحکام و محکمیت انجام شود و شیر تنها پس از صلاحیت مورد استفاده قرار گیرد. در حین آزمایش مقاومت ، فشار آزمایش 1.5 برابر فشار اسمی است و مدت زمان آن کمتر از 5 دقیقه نیست.حفظ و بسته بندی سوپاپ باید بدون نشت واجد شرایط باشد. در طول تست تنگی ، فشار آزمایش 1.1 برابر فشار اسمی است ؛ فشار آزمایش باید در طول مدت آزمایش دارای الزامات استاندارد GB 50243 باشد و نشتی روی سطح آب بندی فلپ دریچه واجد شرایط نیست.

1. نکات کلیدی انتخاب محصول

1. پارامترهای اصلی کنترل شیر پروانه مشخصات و ابعاد آن است.

2. سوپاپ پروانه ای یک سوپاپ هوای تک صفحه ای با ساختار ساده ، پردازش مناسب ، هزینه کم ، عملکرد ساده ، اما دقت تنظیم ضعیف است. فقط برای تعویض یا تنظیمات خشن در سیستم تهویه و تهویه مطبوع مناسب است.

3. می توان آن را به صورت دستی ، برقی یا با زیپ اداره کرد و می تواند در هر زاویه در 90 درجه ثابت شود.

4. با توجه به صفحه تک سوپاپ تک محور ، ظرفیت باربری محدود است و عمر مفید سوپاپ در شرایط اختلاف فشار زیاد و دبی زیاد کوتاه است. شیر به نوع بسته و معمولی ، حفظ حرارت و حفظ غیر حرارتی تقسیم می شود.

5- شیر پروانه ای برقی فقط دارای کنترل دو موقعیتی است و محرک الکتریکی همان شیر چند برگه است.

2. استانداردهای پیاده سازی

“شیر کنترل حجم هوا” JB/T7228-94

استاندارد تولید: GB/T 12238-89

استاندارد فلنج: JB79-59

استاندارد بازرسی: JB/T9092-99

سه ، اطلس استاندارد مرتبط

“انتخاب و نصب شیر هوا” 07K120 نصب اهمیت دارد

شیر پروانه ای از نظر ساختار ساده ، از نظر اندازه کوچک ، از نظر وزن سبک است و اجزای آن نسبتاً کوچک است. چند قسمت کلیدی می تواند دریچه پروانه ای را تشکیل دهد. باز کردن آن نیز بسیار راحت است. شما فقط باید سوئیچ را به نود انتخاب کنید درجه. سوپاپ پروانه ای کنترل سیال بسیار خوب است. جریان را می توان در هر زمان افزایش یا کاهش داد. شیر هنگام حمل هرگونه مایع مقاومت خاصی دارد. مقاومت سوپاپ پروانه ای عمدتا از خود ناشی می شود ، مانند ضخامت بدنه شیر پروانه ای اگر می خواهید سیال را کاهش دهید مقاومت فقط باید ضخامت آن را کاهش دهد.

مهر و موم الاستیک دارای نقص محدود بودن دما است.

محدوده کاربرد شیر پروانه نیز نسبتاً وسیع است ، اگر از آن برای کنترل جریان استفاده می شود ، باید متفاوت باشد