روغن هیدرولیک صنعتی

روغن هیدرولیک صنعتی چیست؟

روغن هیدرولیک صنعتی، همچنین به عنوان روغن هیدرولیک نامیده می شود ، یک سیال مصنوعی (ساخته شده دست بشر است) یا بر اساس مواد معدنی و غیر قابل تراکم است که برای انتقال نیرو در ماشین آلات و تجهیزات هیدرولیک استفاده می شود. در سوخت های ملی ، ما 99 ٪ روغن های هیدرولیک مبتنی بر مواد معدنی را تهیه کرده ایم.

مایعات هیدرولیک که از روغن ها و مواد افزودنی ایجاد شده اند ، قدرت را منتقل می کنند و در عین حال به عنوان روان کننده و خنک کننده عمل می کنند. در طیف وسیعی از درجه حرارت و سایش ، خوردگی و زنگ زدگی را کاهش می دهد.

تفاوت روغن هیدرولیک مبتنی بر مواد معدنی و مصنوعی چیست؟

روغن های هیدرولیک مبتنی بر مواد معدنی از بخش نفت خام مشتق می شوند ، در صورتی که روغن های مصنوعی با استفاده از مایعات پایه شیمیایی تولید می شوند.

مایعات مصنوعی را می توان برای ارائه خواص فیزیکی برتر در مصرف با روغن معدنی ، مانند عملکرد در دمای بالا ، پایداری اکسیداسیون و تجزیه زیستی  فرموله کرد.

روغن هیدرولیک برای چه مواردی استفاده می شود؟

روغنهای هیدرولیک به منظور انتقال قدرت ، به عنوان روان کننده ، خنک کننده و سیلانت در ماشین آلات و تجهیزات عمل می کنند. آنها به دلیل مزایای زیاد که دارند در همه صنایع مورد استفاده قرار می گیرند. نمونه های کاربرد روغن هیدرولیک صنعتی عبارت از:

کامیون های لیفتراک و استاکر – برای تغذیه چنگال هایی که کالاهای سنگین را حمل می کنند

جدا کننده های چوب یا اره های برقی برای تقویت مکانیزم شیار بر روی یک شکاف چوب روغن هیدرولیک لازم است.

ماشین آلات کشاورزی و وسایل نقلیه – برای عملکرد ترمزهای هیدرولیک و سیستم های هیدرولیک مانند بازوهای بوم

هواپیما – روغن هیدرولیک باید برای سیستم های کنترل ، در هوای هواپیما ، جک هواپیما و کنترل هواپیما قابل اعتماد باشد

آسانسورهای اتومبیل – بالابرها و جک های خودرو برای اطمینان از ایمنی و عملکرد به روغن جک هیدرولیک نیاز دارند.

دریایی – برای تثبیت کننده های کشتی های دریایی برای کاهش میزان روغن که می تواند بر روی آن حمل نمایند اما ممکن است باعث بیماری و آلودگی دریایی شود

برف روب ها -جزء نیاز واجب در عملکرد بالابر هیدرولیکی ، حرکت شیب و زاویه دار مناسب است و مخلوط با مواد افزودنی ضد یخ میشود.

ساخت و ساز – مورد استفاده در طیف وسیعی از ماشین آلات ساختمانی سبک ، متوسط ​​و سنگین مانند جرثقیل ، بیل مکانیکی و کامیون های پرنده

یکی دیگر از انواع روغن هیدرولیک روغن ترمز است که در کاربردهای ترمز و کلاچ هیدرولیک برای انتقال نیرو به فشار و افزایش ترانس استفاده می شود. به عنوان مثال می توان به خودروهای سواری ، موتورسیکلت ها ، کامیون های سبک و برخی دوچرخه ها اشاره کرد که فاقد مایعات قابل تراکم هستند.

مایعات ترمز معمولاً بر اساس گلیکول اتر هستند اما از روغن سیلیکونی استفاده می کنند و همچنین از آنها استفاده می شود.

مواد افزودنی روغن هیدرولیک

بسته به این که از انتشار هیدرولیک برای چه چیزی استفاده کنید ، آیا مواد اضافی اضافی برای کمک به عملکرد آن در شرایط مختلف کار مورد نیاز است. مواد افزودنی شامل:

ضد کف- کاهش کف ایجاد شده توسط مواد شوینده ، که می تواند جنبه روانکاری را کاهش دهد و موجب کاهش آسیب ماشین آلات شود

آنتی اکسیدان- اجازه بدهید تا روغن برای مدت زمان بیشتری مورد استفاده قرار گیرد و تجمع لجن را کاهش دهد

ضد زنگ- یک پوشش محافظ ایجاد می کند که آسیب از زنگ زدگی و اکسیژن را کاهش می دهد

ضد سایش- به افزایش طول عمر تجهیزات (مایعات هیدرولیک AW) کمک می کند

مواد افزودنی فوق را می توان به تنهایی یا همراه با سایر مخلوط هایی که برای عملکردهای مختلف ایجاد شده اند ، استفاده کرد. بسته به نوع اضافی مورد استفاده ، می توان خواص روغن هیدرولیک را تنظیم کرد. ویژگیهای کلی آن شامل شاخص ویسکوزیته بالا و تراکم است.

روغن هیدرولیک صنعتی