پمپ پریستالتیک Peristaltic Pump

شرکت مهار فن ابزار آماده فروش و ارائه پیشنهاد قیمت پمپ پریستالتیک است کمپانی پرومیننت آلمان تولید و ساخت پمپ های پریستالتیک با دبی آزمایشگاهی تا دبی بیش از 10000 لیتر بر ساعت در فشار های پایین تولید میکند.

مزیت اصلی پمپ های پریستالتیک تزریق مواد با ویسکوزیته های بالا و با ذرات سخت است.

یکی از مزایای اصلی پمپ پریستالتیک یا کرمکی تمیزی آن است؛ همچنین مزیت مهم دیگری نیز دارد: سلول‌های خونی شکننده در این پمپ آسیب نمی‌بینند.

پمپ پریستالتیک:

پمپ پریستالتیک شامل یک نوع از پمپ جابه جایی مثبت مورد استفاده برای پمپاژ انواع مایعات است. مایع است که در داخل یک لوله انعطاف پذیر نصب شده در داخل یک محفظه پمپ دایره (هر چند پمپ های خطی شامل شده است) موجود است. روتور با تعدادی از “غلطک”، “کفش”، “برف پاک کن”، و یا “لوب” متصل به دور خارجی از روتور فشرده لوله قابل انعطاف است. به عنوان روتور می شود، بخشی از لوله تحت فشار بسته باریکش (یا “موجب مسدود شدن عروق”) در نتیجه مجبور مایع به پمپ شود را از طریق لوله حرکت می کند. علاوه بر این، به عنوان لوله پس از عبور از طب مکمل و جایگزین (“استرداد” و یا “انعطاف پذیری”) باز می شود به حالت طبیعی خود جریان سیال به پمپ ناشی از. این فرایند است که به نام حرکت دودی است و در بسیاری از سیستم های بیولوژیکی مانند دستگاه گوارش استفاده می شود. به طور معمول، وجود خواهد داشت دو یا چند غلطک، و یا برف پاک کن، occluding لوله، به دام انداختن بین آنها یک جسم مایع. بدن از مایعات است و سپس حمل و نقل، در فشار محیط، به سمت خروجی پمپ. شامل پمپ های ممکن است بطور مداوم اجرا شود، و یا آنها ممکن است از طریق انقلاب جزئی نمایه برای ارائه مقادیر کمتری از مایع.
پمپ شامل اولین بار در ایالات متحده توسط یوجین آلن در سال 1881. اختراع شد و توسط جراح قلب دکتر مایکل DeBakey شد و متداول گردید در حالی که او یک دانشجوی پزشکی در سال 1932. بود

پمپ پریستالتیک شامل پمپ های معمولا استفاده می شود

به پمپ مایعات تمیز / استریل یا تهاجمی به دلیل آلودگی متقاطع با اجزا در معرض نمی تواند رخ دهد. برخی از کاربردهای رایج شامل پمپاژ مایعات IV از طریق یک دستگاه تزریق، مواد شیمیایی مهاجم، مواد جامد مایع بالا و مواد دیگر که در آن جداسازی محصول از محیط زیست، و محیط زیست از محصول، بسیار مهم هستند. همچنین در ماشین آلات قلب و ریه استفاده می شود به گردش خون در طول یک عمل جراحی بای پس به عنوان پمپ می کند همولیز قابل توجهی ایجاد نمی کند.

پمپ پریستالتیک شامل پمپ های نیز در طیف گسترده ای از کاربردهای صنعتی استفاده می شود. طراحی منحصر به فرد آنها، آنها را به خصوص به پمپاژ مواد ساینده [2] و مایعات چسبناک مناسب است.
پمپ شامل ایده آل باید قطر بی نهایت از سر پمپ و بزرگترین قطر ممکن از غلطک داشته باشند. چنین پمپ شامل ایده آل خواهد طولانی ترین طول عمر لوله ممکن را ارائه دهند و ارائه یک دبی ثابت و ضربان نبض-رایگان.

پمپ پریستالتیک شامل

  • ایده آل می تواند در واقعیت نمی شود ساخته شده است.
  • با این حال، شامل پمپ های می توان به رویکرد طراحی این پارامترها شامل پمپ ایده آل است.
  • یک نمونه از ساخت و ساز ممکن است depicted.The طراحی استثنایی از چند شامل پمپ های ارائه نرخ جریان دقیق ثابت برای چند هفته همراه با طول عمر لوله طولانی بدون خطر پارگی لوله.
  • مخابرات مایع پمپ تنها سطح داخل لوله در نتیجه نفی نگرانی برای دریچه های دیگر، O-حلقه یا مهر و موم است که ممکن است
  • با مایع پمپ می شود ناسازگار است. بنابراین، تنها ترکیب لوله که متوسط پمپ سفر را از طریق برای سازگاری شیمیایی در نظر گرفته.

لوله

نیاز به الاستومری برای حفظ سطح مقطع دایره ای پس از میلیون ها نفر از چرخه فشار در پمپ. این شرط را حذف انواع پلیمرهای غیر الاستومری

که سازگاری با طیف گسترده ای از مواد شیمیایی، مانند PTFE، پلی الفین، PVDF، و غیره از در نظر گرفتن به عنوان ماده برای لوله پمپ.

الاستومرها محبوب برای لوله پمپ می نترل (NBR)، Hypalon، Viton، سیلیکون، PVC، EPDM، EPDM + پلی پروپیلن (به عنوان در Santoprene)، پلی اورتان و لاستیک.

از این مواد، کائوچو طبیعی است که بهترین مقاومت در برابر خستگی، و EPDM و Hypalon بهترین سازگاری شیمیایی. سیلیکون محبوب با مایعات مبتنی بر آب، از جمله در صنعت زیستی دارویی است،

اما طیف وسیعی از سازگاری مواد شیمیایی در صنایع دیگر را محدود کرده اند.

لوله fluoropolymer اکسترود مانند FKM (Viton، Fluorel و غیره) سازگاری خوب با اسید، هیدروکربن ها، و سوخت های نفت است، اما کافی مقاومت خستگی برای رسیدن به یک زندگی لوله موثر است.

یک زن و شوهر از تحولات لوله های جدیدتر که ارائه سازگاری شیمیایی گسترده با استفاده از لوله به انتظارنشسته بودند و fluoroelastomers وجود دارد.

پمپ پریستالتیک Peristaltic Pump

با لوله به انتظارنشسته بودند، بوش در داخل نازک از مواد شیمیایی مقاوم در برابر مانند پلی الفین-PTFE و که به صورت یک مانع برای بقیه دیوار لوله از آمدن در تماس با مایع پمپ ساخته شده است. این آستر مواد که اغلب الاستومری نیست، بنابراین کل دیواره لوله می توانید با این مواد برای برنامه های کاربردی شامل پمپ نمی شود ساخته شده است. این لوله را فراهم سازگاری شیمیایی کافی و زندگی را به تواند در برنامه های شیمیایی به چالش کشیدن استفاده می شود. هر سوراخ سوزن در بوش در طول ساخت می تواند لوله آسیب پذیر برای حمله شیمیایی ارائه – چند چیز را به خاطر داشته باشید که با استفاده از این لوله وجود دارد. در مورد آستر پلاستیکی سفت مانند پلی الفین، با خم تکرار در پمپ شامل آنها می توانند ترک توسعه، ارائه مواد فله دوباره به حمله شیمیایی آسیب پذیر است. مسئله مشترک با تمام لوله اندود ورقه ورقه شدن از بوش با خم تکرار کرد که سیگنال های پایان عمر لوله است. برای کسانی که با نیاز به لوله شیمیایی سازگار، این لوله به انتظارنشسته بودند ارائه یک راه حل خوب است.

با لوله fluoroelastomer

الاستومر خود را تا مقاومت شیمیایی. در مورد به عنوان مثال شیمی، مطمئنا، آن را از یک perfluoroelastomer، که وسیعترین سازگاری شیمیایی از همه الاستومرها ساخته شده است. دو لوله fluoroelastomer ذکر شده در بالا ترکیب سازگاری شیمیایی با عمر لوله بسیار طولانی ناشی از فن آوری تقویت کردند، ولی آمده در هزینه اولیه بسیار بالا است.

یکی به توجیه هزینه با ارزش کل حاصل در طول عمر لوله بلند، و مقایسه با گزینه های دیگر مانند لوله های دیگر و یا حتی دیگر فن آوری های پمپ.

هستند بسیاری از سایت های آنلاین برای چک کردن سازگاری شیمیایی از مواد لوله با مایع پمپ وجود دارد. تولید کنندگان از این لوله نیز ممکن است نمودار سازگاری خاص به لوله را دارند.

در حالی که این نمودار را پوشش یک لیست از مایعات معمولا مواجه می شوند، آنها ممکن است تمام مایعات ندارد. در صورتی که برای یک سیال که سازگاری است در هر نقطه ذکر شده وجود ندارد، پس از آن آزمایش رایج سازگاری تست غوطه وری است. 1 تا 2 اینچ از نمونه لوله در مایع غوطه ور برای هر نقطه از 24 تا 48 ساعت پمپ شود، و مقدار تغییر وزن از قبل و بعد از غوطه وری اندازه گیری می شود. اگر تغییر وزن بیشتر از 10 درصد از وزن اولیه است، پس از آن که لوله سازگار با مایع نیست، و باید در آن برنامه استفاده نمی شود. این آزمون است که هنوز هم یک آزمون یک راه، به این معنا است که هنوز هم شانس از راه دور که لوله که این تست می تواند هنوز هم ناسازگار است برای استفاده از ترکیبی از سازگاری مرزی و خم مکانیکی می تواند در لوله از لبه فشار وجود دارد، منجر به شکست لوله زودرس.

به طور کلی، تحولات اخیر لوله سازگاری شیمیایی گسترده ای به گزینه پمپ شامل به ارمغان آورده اند که بسیاری از برنامه دوز شیمیایی می تواند بیش از سایر فن آوری های پمپ فعلی بهره مند شوند.

پمپ پریستالتیک Peristaltic Pump
شماتیک پمپ پریستالتیک
پمپ پریستالتیک Peristaltic Pump
پمپ پریستالتیک
پمپ پریستالتیک Peristaltic Pump
پمپ پریستالتیک پمپ پریستالتیک DulcoFlex DF2a
پمپ پریستالتیک Peristaltic Pump
پمپ پریستالتیک DULCOflex DFCa

پمپ پریستالتیک Peristaltic Pump پمپ پریستالتیک Peristaltic Pump پمپ پریستالتیک Peristaltic Pump

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *