بلبرینگ پلیمریبلبرینگ پلیمری

بلبرینگ های پلاستیکی در مقابل سایر جایگزین ها

برخی از مهندسان از استفاده از یاتاقان های پلاستیکی در طراحی های خود دریغ می کنند. شاید آنها سالهاست به بلبرینگ های فلزی و برنزی اعتماد کرده اند یا فکر نمی کنند پلاستیک می تواند کاربردها یا محیط های سخت را تحمل کند. با این حال ، یاطاقان های پلاستیکی می توانند درجه حرارت شدید ، بارهای سنگین و سرعت زیاد را تحمل کنند. با این حال ، درک مزایا و معایب گزینه های موجود بسیار مهم است.

یاتاقانهای پلیمری با پشتوانه فلزی ، دارای پایه PTFE (پلی تترا فلورو اتیلن) ​​دارای پشتی فولادی هستند که به یک لایه متخلخل متخلخل برنز متصل شده اند. لایه آغشته شده و با روکش بلبرینگ PTFE پر شده است. این پوشش نازک را می توان با آلودگی هایی که باعث تماس فلز به فلز بین یاتاقان و شفت می شود خراش داد. این باعث افزایش ضریب اصطکاک (COF) می شود که باعث افزایش سایش و آسیب شفت می شود.

ساختار بوش پلاستیکی شکل 1: رویای هر طراح: یاتاقان ساده قابل پیش بینی ساخته شده از پلاستیک با کارایی بالا.
یاتاقان فلزی ساده با روکش PTFE شکل 2: پوسته های بلبرینگ از لایه هایی با روان کننده ها و/یا پوشش ها ساخته شده اند. اغلب اوقات این هزینه در بارهای زیاد یا برنامه های نوسانی از بین می رود.
با یاتاقان های برنزی متخلخل ، روغن هنگام چرخش روی شفت از بلبرینگ (حداقل سرعت 200 فوت/دقیقه) خارج می شود. روغن یک لایه نازک ایجاد می کند که سپس بلبرینگ و شفت را جدا می کند و از آسیب و سایش شافت جلوگیری می کند. در سرعت های بالا ، COF کم به دست می آید. با این حال ، نوسان شافت ، سرعت های کم ، استفاده نامنظم یا بارهای ناهموار می تواند مانع از حفظ روانکاری فیلم شود. در نتیجه ضریب اصطکاک و سایش افزایش می یابد.

یاطاقان های پلیمری خود روان کننده حاوی روان کننده های جامد هستند که در میلیون ها محفظه کوچک از مواد عمدتا تقویت شده با الیاف تعبیه شده اند. در حین کار ، بلبرینگ روان کننده را به شفت منتقل می کند تا به کاهش COF کمک کند. بر خلاف بوش متخلخل ، بلبرینگ های پلیمری به محض به کار انداختن بلبرینگ یا شفت ، روان کننده های جامد را آزاد می کنند. مواد تقویت شده با الیاف در داخل یاتاقان در برابر هرگونه نیروی زیاد یا بارهای لبه ای مقاومت می کنند. بلبرینگ های پلاستیکی همچنین می توانند در انواع مختلف شفت استفاده شوند.

همچنین ، مهم است که بلبرینگ های پلاستیکی با عملکرد بالا را با بلبرینگ های پلاستیکی قالب تزریق محلی اشتباه نگیرید. با استفاده از بوش های پلاستیکی iglide® ، می توانید عمر یک یاتاقان را با توجه به میزان سایش ، نتایج آزمایش واقعی و پارامترهای کاربرد خاص به طور دقیق محاسبه کنید. igus® سیستم متخصص را ارائه می دهد-یک پایگاه داده رایگان که کاربران حداکثر بارها ، سرعت ، درجه حرارت و مواد شفت و محفظه را وارد می کنند ، که سپس سیستم را وادار می کند تا بلبرینگ پلاستیکی مناسب و عمر مورد انتظار آن را بر اساس آزمایشات واقعی محاسبه کند.

5 فایده اصلی بلبرینگ پلاستیکی

بوش های پلاستیکی igus® ‘iglide® گامی از یک بوش پلاستیکی ساده به یک قطعه دستگاه آزمایش شده ، قابل پیش بینی و در دسترس تشکیل می دهند. آنها مزایای زیادی را ارائه می دهند ، اما این پنج مورد در بالای لیست مهندسین قرار می گیرد:

رهایی از نگهداری: بوش های پلاستیکی تقریباً در هر کاربردی می توانند جایگزین یاتاقان های برنزی ، پشتی فلزی و تزریق سفارشی شوند. مقاومت آنها در برابر خاک ، گرد و غبار و مواد شیمیایی ، بلبرینگ های پلاستیکی را به محلول “مناسب و فراموش” تبدیل می کند.

صرفه جویی در هزینه: بوش های پلاستیکی می توانند هزینه ها را تا 25 درصد کاهش دهند. آنها دارای مقاومت در برابر سایش بالا ، ضریب اصطکاک کم هستند و می توانند جایگزین های گران قیمت تری در کاربردهای مختلف شوند.

بدون روان کننده های کثیف: یاتاقان های خود روان کننده روان کننده را به شفت منتقل می کنند تا ضریب اصطکاک را کاهش داده و در برابر خاک ، گرد و غبار یا سایر آلودگی ها نفوذ ناپذیر باشد.

ضریب اصطکاک ثابت (COF): بلبرینگ های پلاستیکی طوری طراحی شده اند که در طول عمر بلبرینگ ، COF پایینی را به طور مداوم حفظ کنند. در مقایسه با یاطاقان پشتی فلزی ، که می توانند خراشیده و COF را افزایش دهند ، یاتاقان های پلاستیکی اغلب بیشتر دوام می آورند.

مقاومت در برابر خوردگی و شیمیایی: یاتاقان های پلاستیکی را می توان در برنامه های شستشو ، آب شور و مواد شیمیایی خشن بدون به خطر انداختن عملکرد استفاده کرد. حتی می توان آب را به عنوان روان کننده یاتاقان های پلاستیکی در نظر گرفت.

 

از طریق تحقیق و توسعه بی نظیر و پشتیبانی مهندسی در سراسر جهان ، مواد EP ما به دلیل تنوع مواد خام ساخته شده از رزین های ترکیب شده با الیاف تقویت کننده و روان کننده جامد ، تنوع تقریباً نامحدودی از پیکربندی ها و سبک ها و طیف وسیعی از کاربردها را ارائه می دهند.

مواد یاتاقان پلاستیکی مهندسی GGB

GGB | مواد پلاستیکی مهندسی شده
سری بلبرینگ های پلاستیکی مهندسی شده که از مواد یاتاقان ترموپلاستیک ایجاد شده و با قالب تزریق پردازش می شوند ، مقاومت در برابر سایش عالی و اصطکاک کم را در شرایط عملیاتی خشک و روانکاری ارائه می دهند. پلاستیک های مهندسی شده علاوه بر مقاومت بالا در برابر ضربه و بارگیری و کاهش نویز ، عملکردی سازگار با محیط زیست و بدون چربی را ارائه می دهند-به حداقل رساندن نیاز به تعمیر و نگهداری کمک می کند.

 

مزیت را تجربه کنید

بوش های EP GGB نیازی به روانکاری ندارند که به برنامه ها اجازه می دهد چربی یا روان کننده ها را از بین ببرند
روان کننده ها را حذف کنید
عملکرد خشک ، نیازی به روانکاری ندارد

 

Bushings EP GGB اجزای سبک وزن هستند که به شما امکان می دهد وزن غیر ضروری را کاهش دهید
کاهش اندازه/وزن
اجزای سبک وزن غیر ضروری را کاهش می دهند

 

بوش های EP GGB مقاومت بیشتری در برابر سایش برای برنامه هایی که در محیط های سخت قرار دارند ارائه می دهند
سایش و مقاومت در برابر خوردگی
مقاوم در برابر سایش و مقاوم در برابر خوردگی ، ایده آل برای محیط های سخت ، کثیف و مرطوب

 

بوش های EP GGB دارای ویژگی های میرایی و بدون لغزش برای کاهش نویز هستند
کاهش سر و صدا
خواص میرایی و بدون لغزش مشکلات سر و صدا را کاهش می دهد

 

Bushings EP GGB تزریقی هستند و گزینه های طراحی انعطاف پذیر را ارائه می دهند
طراحی انعطاف پذیر
قالب تزریقی گزینه های طراحی انعطاف پذیر را ارائه می دهد

 

بوش های EP GGB ثبات ابعادی عالی و ضرایب اصطکاک کم را ارائه می دهند
ثبات ابعادی
ثبات ابعادی عالی و ضرایب اصطکاک کم

 

برنامه های کاربردی

مهندسی دستگاه GGB – راه حل های قبیله ای برای جهانی در حال حرکت
چرخ دنده های خودرو
کشاورزی
فرآوری شیمیایی
تیغه های کمپرسور برای موتورهای توربوجت
مجمع الکترونیک
فرآوری مواد غذایی
مبلمان
بازی
لوازم خانگی GGB – راه حل های قبیله ای برای جهانی در حال حرکت
اتصالات صنعتی
فرهای صنعتی
جابجایی مواد
پزشکی
دفتر
بسته بندی
حلقه های پیستونی
PumpsGGB – راه حل های تریبولوژیکی برای جهانی در حال حرکت
علمی
ورزش و تفریح
ماشین های اسلات
منسوجات
حمل و نقل
آب بندی کمپرسور توربو
شیرآلات

 

بوش های EP®15 GGB کاربردهای خورشیدی و خارجی را مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش ارائه می دهند
بوش های پلاستیکی مهندسی خورشیدی EP®15

طراحی شده برای مقاومت در برابر شرایط سخت و اشعه UV صنعت برق خورشیدی تجاری و سایر برنامه های کاربردی در فضای باز. با محدوده دمایی -40 تا 125 درجه سانتیگراد ، یاتاقان خورشیدی EP®15 می تواند در شرایط آب و هوایی سخت مقاومت کند. یاتاقانهای مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش EP®15 همچنین دارای استحکام عالی ، هدایت حرارتی و جذب رطوبت هستند.

 

بلبرینگ های GGB EP®30 مقاومت در برابر دما و کاهش نویز را برای تجهیزات ورزشی و تفریحی ارائه می دهند
بوش های پلاستیکی مهندسی EP®30 خود روان کننده

سفارش در طیف گسترده ای از اشکال استاندارد و سفارشی ، و عملکرد خوب و بسیار خوب خشک و روان کننده را در برنامه های مختلف مانند تجهیزات اداری و ورزشی ، اتومبیل ، لوازم خانگی و تجهیزات پردازش شیمیایی ارائه می دهد. بلبرینگ پلیمری EP®30 مقاومت در برابر دما و اثر میرایی را برای کاهش نویز ارائه می دهد و ترکیب ایده آل عملکرد و قیمت را برای کاربردهای خاص مانند پمپ آب در کاربردهای خودرو و صنعتی ، دمپرهای قرقره ، فضای داخلی خودرو ، لغزنده های صندلی و هیدرودینامیک فراهم می کند. برنامه های کاربردی.

 

یاتاقان های پلاستیکی EP®73 GGB موجب صرفه جویی در وزن تیغه های کمپرسور در موتورهای توربوجت می شود
بلبرینگ پلیمری EP®73

در کاربردهای خودرو مانند چرخ دنده های اتوماتیک ، پمپ ها ، آب بندی کمپرسورهای توربو ، حلقه های پیستون و صندلی های سوپاپ استفاده می شود. علاوه بر این ، بوش های پلاستیکی مهندسی شده EP®73 در صنایع هوافضا مورد استفاده قرار می گیرند زیرا باعث کاهش وزن در تیغه های کمپرسور برای موتورهای توربوجت می شود.

 

جزوه ما را بارگیری کنید

محدوده GGB EP® – بلبرینگ های پلاستیکی مهندسی شده – عملکرد در همه اشکال
GGB EP15 – بلبرینگ های پلاستیکی مهندسی – راه حل های مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش برای کاربردهای خورشیدی و در فضای باز

محصولات پلاستیکی مهندسی شده ما را بشناسید

EP®

EP®12

EP®15

EP®22

EP®30

EP®43

EP®44

EP®63

EP®64

EP®73

EP®79

MULTILUBE

مزایای GGB

راه حل های GGB برای رفع نیازهای برنامه شما
مزیت GGB
دریابید که چگونه GGB می تواند راه حلی باشد که شما نیاز دارید

مشاغل GGB – موقعیت های باز را مرور کنید ، درخواست دهید و به خانواده GGB بپیوندید
مشاغل
فرصت های شغلی فعلی ما را مرور کرده و درخواست دهید.

GGB متعهد به ارائه محصولات با کیفیت با توجه به نیازهای زیست محیطی است
بر اساس کیفیت
کیفیت و احترام به محیط زیست برای ارزشهای اصلی ما ضروری است

همکاری GGB با مشتریان برای روابط و همکاری طولانی مدت
شراکت
در مورد مشارکت با GGB و مزایای همکاری مشترک بیشتر بدانید

شغل هنری

GGB – راه حل های جدید قبیله ای
Enpro
GGB ، یک شرکت Enpro

GGB – راه حل های جدید قبیله ای
TriboU
ارائه درک مفاهیم اساسی قبیله ای به مهندس شاغل