الکتروموتور DC

موتور DC

این برنامه اصل یک موتور DC . به جای یک سیم پیچ با پیچ های زیاد و یک هسته آهنی فقط یک سیم پیچ با یک چرخش کشیده می شود. محوری که سیم پیچ به دور آن می چرخد ​​برای وضوح است از نقاشی حذف شده است

فلش های قرمز جهت جریان (از مثبت به منفی) را نشان می دهد. خطوط میدان مغناطیسی را می توان با رنگ آبی تشخیص داد. آنها از قطب شمال قرمز رنگ به قطب جنوب سبز رنگ هدایت می شوند. فلش های سیاه جهت نیروی لورنتس را نشان می دهد به هادی جریان در میدان مغناطیسی اعمال می شود.

نیروی لورنتس ذکر شده عمود بر صفحه ای است که جهت جریان و جهت میدان مغناطیسی ایجاد می شود. جهت این نیرو را می توان با استفاده از قانون به اصطلاح دست راست پیدا کرد:

شست:نیروی لورنتس
انگشت اشاره:جهت جریان
انگشت وسط:میدان مغناطیسی
6.0 دور در دقیقه
W. Fendt 1997
تی کوپس 2000
فیزیک
برنامه های فیزیک

آدرس اینترنتی: https://www.walter-fendt.de/html5/phnl/electricmotor_nl.htm
والتر فنت، 29 نوامبر 1997
اقتباس هلندی: Teun Koops، 2000

این آموزش برای سپر موتور V1 قدیمی است. به احتمال زیاد V2 دارید، آموزش https://learn.adafruit.com/adafruit-motor-shield-v2-for-arduino این آموزش فقط برای مرجع تاریخی و مشتریان قبلی است!

موتورهای DC برای انواع پروژه های رباتیک استفاده می شوند.

سپر موتور می تواند تا 4 موتور DC را به صورت دو جهته هدایت کند. یعنی می توانند باشند به جلو و عقب رانده شده است. سرعت را نیز می توان در 0.5٪ تغییر داد افزایش با استفاده از کیفیت بالا ساخته شده در PWM. این به این معنی است که سرعت است بسیار صاف و تغییر نخواهد کرد!

توجه داشته باشید که تراشه H-bridge برای هدایت بارهای بیش از 0.6 آمپر یا پیک بیش از 1.2 آمپر نیست، بنابراین برای کوچک موتورهای اطلاعات مربوط به موتور را برای تأیید صحت آن بررسی کنید.

برای اتصال یک موتور، کافی است دو سیم را به پایانه ها لحیم کنید و سپس آنها را به M1، M2، M3 یا M4 کنید. سپس این مراحل را در طرح خود دنبال کنید

 1. مطمئن شوید که <AFMotor.h> را #درج کرده اید
 2. شی AF_DCMotor را با AF_DCMotor ( موتور #، فرکانس ) کنید تا پل H موتور و چفت ها را تنظیم کنید. سازنده دو آرگومان می گیرد.
  اولین مورد این است که موتور به کدام پورت متصل است، 1، 2، 3 یا 4 .
  فرکانس سرعت سیگنال کنترل سرعت است.
  برای موتورهای 1 و 2 می توانید MOTOR12_64KHZ ، MOTOR12_8KHZ ، MOTOR12_2KHZ ، یا MOTOR12_1KHZ . سرعت بالایی مانند 64 کیلوهرتز قابل شنیدن نیست اما سرعت پایینی مانند 1 کیلوهرتز شنیده می شود مصرف برق کمتر موتورهای 3 و 4 فقط با فرکانس 1 کیلوهرتز کار می کنند هر تنظیم داده شده را نادیده می گیرد
 3. سپس می توانید سرعت موتور را با استفاده از setSpeed ​​( سرعت ) کنید که در آن سرعت از 0 (توقف) تا 255 (سرعت کامل) متغیر است. هر زمان که بخواهید می توانید سرعت را تنظیم کنید.
 4. برای راه‌اندازی موتور، run ( جهت ) در جایی که جهت است FORWARD ، BACKWARD یا RELEASE کنید. البته، آردوینو واقعاً نمی‌داند که موتور «جلو» یا «عقب» است، بنابراین اگر می‌خواهید مسیری که فکر می‌کند به جلو است را تغییر دهید، به سادگی دو سیم را از موتور به سپر تعویض کنید.

دریافت فایل

کد را کپی کنید

#include <AFMotor .h > 

 موتور AF_DCMotor( 2 , MOTOR12_64KHZ); // ایجاد موتور #2، 64 کیلوهرتز pwm 

 void setup() { 
  سریال .begin ( 9600 ); // کتابخانه سریال را با سرعت 9600 bps تنظیم کنید 
  سریال .println ("تست موتور!"); 
 
  موتور .setSpeed ​​( 200 ); // سرعت را روی 200/255 تنظیم کنید 
 } 

 حلقه خالی() { 
  Serial .print ("تیک"); 
 
  موتور .run (FORWARD); // آن را به سمت جلو روشن کنید 
  تاخیر ( 1000 ); 

  Serial .print ("tock"); 
  موتور BACKWARD ); // راه دیگر 
  تاخیر ( 1000 ); 
 
  Serial .print ("tack"); 
  موتور .run (RELEASE); // متوقف شد 
  تاخیر ( 1000 ); 
 }



دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *