خانه » نفت و گاز » سیستم قطع اضطراری (ESD)

سیستم قطع اضطراری (ESD)

  • ESD مخفف Emergency Shut Down
  • در فرآیند های خاص مربوط به چاه نفت و گاز، که بدلیل اختلاف فشار شدید، لازم است بتوانیم سریعا پروسس را قطع اضطراری نماییم

 

به مقاله دیگری که توسط WellPars ساخته شده است خوش آمدید! امروز می خواهیم در مورد سیستم خاموش شدن اضطراری یا ESD یاد بگیریم.

خاموشی اضطراری در مقابل توقف اضطراری

بنابراین، سیستم خاموش کردن اضطراری چیست؟ اجازه دهید یک سیستم کنترل کوچک را برای مونتاژ یک ماشین اسباب بازی در نظر بگیریم.

ما چندین قسمت داریم که باید در یک مکان خاص بروند. ما دو مجموعه چرخ داریم، یک پایه که در آن چرخ ها متصل می شوند، و پوسته وسیله نقلیه که در بالای پایه تکمیل شده قرار دارد. ساده به نظر می رسد، درست است؟

خوب، اگر سیستم کنترل مشکل داشته باشد و قطعات به ترتیب اشتباه مونتاژ شوند، چه اتفاقی می افتد؟

اگر چنین بود، برای جلوگیری از آسیب به دستگاه، اپراتور ممکن است یک توقف اضطراری را انتخاب کند تا بتواند به سرعت دستگاه را متوقف کند و ورود آن را ایمن کند.

این اصل چیزی است که تقریباً در هر سیستم کنترلی که فکرش را بکنید در سراسر جهان استفاده می شود.

نمونه ماشین اسباب‌بازی ما عملکرد توقف اضطراری را نشان می‌دهد، در حالی که آنچه در این مقاله می‌خواهیم در مورد آن بیاموزیم، خاموشی اضطراری است، چیزی که کمی با عملکرد استاندارد توقف اضطراری متفاوت است.

کاری که یک خاموشی اضطراری انجام می دهد و یک توقف اضطراری انجام نمی دهد، این است که بتواند یک وضعیت بالقوه خطرناک را تشخیص دهد و با خاموش کردن سیستم برای محافظت از پرسنل، امکانات و حتی محیط زیست به آن واکنش نشان دهد.

نحوه عملکرد سیستم خاموش کردن اضطراری

اکنون می‌خواهیم یک خاموشی اضطراری را در یک محیط واقعی، در صنعت نفت و گاز در نظر بگیریم.

در صنعت نفت و گاز، خاموشی اضطراری یک سیستم ایمنی است که برای به حداقل رساندن عواقب یک موقعیت اضطراری، مانند خرابی، کاهش پتانسیل سیل، فرار مواد خطرناک یا طغیان آتش طراحی شده است.

این معمولاً با نظارت بر وضعیت سنسورهای نصب شده در میدان، سوپاپ ها، رله های تریپ و ورودی های یک سیستم کنترل به عنوان هشدار انجام می شود.

سیستم کنترل قادر به تعیین یک تحلیل علت و معلولی است که برای محافظت از تاسیسات تعیین می شود.

خاموشی اضطراری نیازی به خاموش کردن کامل کل نیروگاه ندارد. این گاهی اوقات می تواند خطرناک تر باشد.

کاری که سیستم انجام خواهد داد این است که اثرات را به حداقل برساند. این می تواند کاهش تعداد اقلام گیاهی موجود یا خاموش کردن بخشی از سیستم ها باشد.

در صورت وقوع آتش سوزی، یک سیستم کنترل آتش نشانی ممکن است کنترل های موجود را برای باز یا بسته کردن دریچه ها در صورت لزوم و بستن درهای آتش نشانی لغو کند.

سیستم قطع اضطراری (ESD)

کنترل پانل سرچاهی و ارتباط آن با ولو ها

سیستم قطع اضطراری (ESD)

کنترل پنل سرچاهی

سیستم قطع اضطراری (ESD)

کنترل پنل سرچاهی نمای پشتی

سیستم قطع اضطراری (ESD)

کنترل پنل سرچاهی

سیستم قطع اضطراری (ESD)

wellhead control panel

کاربردهای سیستم های خاموش کردن اضطراری

مثال‌های زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد سیستم خاموش کردن اضطراری برای چه مواردی استفاده می‌شود. پس بیایید برخی از آنها را مرور کنیم.

1. سیستم جداسازی موجودی هیدروکربن

در سیستمی که موجودی های هیدروکربن را ایزوله می کند، بسیار مهم است که یک سیستم خاموشی اضطراری موثر باشد تا چیزی در جو منتشر نشود.

2. سیستم تهویه اضطراری

یکی دیگر از کاربردهای مهم خاموشی اضطراری در سیستم تهویه اضطراری است.

هنگامی که مشکلی شناسایی می‌شود که نیاز به تخلیه سریع دارد، بسیار مهم است که یک سیستم ایمنی بتواند مشکل را شناسایی کرده و به آن واکنش نشان دهد، یا حتی قبل از تبدیل شدن به آن، آن را تشخیص دهد.

نمونه ای از سیستم تهویه اضطراری می تواند یک سیستم تشخیص دود باشد.

اگر آتش‌سوزی تشخیص داده شود، سیستم احتمالاً تمام تجهیزات کارخانه را خاموش می‌کند تا آتش را مهار کند، و اجازه نمی‌دهد اکسیژن وارد شود تا آتش بسوزد، اما اگر دود تشخیص داده شد، ممکن است بخواهند دود را تخلیه کنند، بنابراین تجهیزات کارخانه را روشن کنید. انجام دهید.

در این مقاله می توانید در مورد سیستم های تشخیص دود و اعلام حریق بیشتر بدانید.

سیستم‌های خاموش کردن اضطراری emergency-shutdown-system معمولاً کنترل‌کننده منطقی مخصوص به خود را دارند، کنترل‌کننده‌ای که نسبت به یک سیستم PLC معمولی به خرابی‌ها سریع‌تر واکنش نشان می‌دهد.

میلی ثانیه شمارش می شود و می تواند تفاوت بین یک مشکل و یک شکست فاجعه بار باشد.

سطح یکپارچگی ایمنی چیست؟

سیستم های ایمنی از طبقه بندی بر اساس ریسک و احتمال استفاده می کنند. به این سطح ایمنی ایمنی یا به اختصار SIL می گویند. 4 سطح به SIL وجود دارد.

1. یکپارچگی ایمنی سطح 1 (SIL 1)

سطح 1 SIL نشان دهنده یکپارچگی مورد نیاز برای جلوگیری از حوادث نسبتاً جزئی است و احتمالاً با درجه خاصی از طراحی مقاوم در برابر خطا با استفاده از دستورالعمل هایی که از عملکرد خوب پیروی می کنند، ارضا می شود.

2. یکپارچگی ایمنی سطح 2 (SIL 2)

SIL سطح 2 نشان دهنده یکپارچگی برای جلوگیری از حوادث جدی تر، اما محدود است که برخی از آنها ممکن است منجر به آسیب جدی یا مرگ یک یا چند نفر شود.

3. یکپارچگی ایمنی سطح 3 (SIL 3)

سطح 3 SIL نشان دهنده یکپارچگی مورد نیاز برای جلوگیری از حوادث جدی شامل تعدادی تلفات و/یا صدمات جدی است.

4. یکپارچگی ایمنی سطح 4 (SIL 4)

SIL سطح 4 نشان دهنده سطح یکپارچگی مورد نیاز برای جلوگیری از حوادث فاجعه آمیز است.

هنگام طراحی سیستم ایمنی، سطح مورد نیاز و ریسک مرتبط با استفاده از یک ماتریس ایمنی در نظر گرفته می شود.

این به هر یک از خطرات نگاه می کند و احتمال و پیامدهایی را برای رسیدن به سطح یکپارچگی ایمنی مورد نیاز برای سیستم ایمنی به آنها اضافه می کند.

وای! این مقدار زیادی است که باید در نظر گرفت، و ما متوجه می شویم که آیا y

شما باید این مقاله را دوباره بخوانید تا دوباره همه چیز را درک کنید!

خلاصه

سیستم های ایمنی اساساً سیستم های کنترل جداگانه ای هستند که کنترل کننده های اصلی PLC را تحت شرایط اضطراری، مانند سناریوی خاموش شدن اضطراری، قطع می کنند.

متفاوت از دکمه فشاری توقف اضطراری روی پانل یا داخل سلول ماشین، سیستم خاموش کردن اضطراری می‌تواند خرابی‌های احتمالی را بر اساس سنسورهای میدان،

سوپاپ‌ها و رله‌های تریپ تشخیص دهد و سریع‌تر از ما انسان‌ها واکنش نشان دهد تا از تشدید یک مشکل کوچک جلوگیری کند. یک فاجعه!

به هر آلارم در یک سیستم بر اساس احتمال وقوع و پیامد آن در صورت وقوع، رتبه بندی داده می شود.

هر چه پیامد بالقوه بالاتر باشد، درجه یکپارچگی سیستم ایمنی بالاتر است.

البته عوامل دیگری نیز می تواند دخیل باشد، اما این موارد به صورت موردی طراحی و اجرا می شوند.

از اینکه این انجمن را با صدای خود تماشا می کنید، به اشتراک می گذارید و تشویق می کنید بسیار سپاسگزارم.

دوست، مشتری یا همکار دارید که بتواند از برخی از این اطلاعات استفاده کند؟ لطفا این مقاله را به اشتراک بگذارید.

تیم RealPars