• شما قبلاً می دانید که ماشین شما نمی تواند بدون چرخ های خوب و محکم به طور ایمن یا درست کار کند.
  • چیزی که شاید ندانید این است که چرخ از یک جزء ساده فاصله دارد.
  • در واقع ، پیچیدگی های زیادی در طراحی یک چرخ وجود دارد و چندین جزء که همه باید با هم ادغام شوند.
  • یک مثال خوب در این مورد بلبرینگ چرخ است. یاتاقان های چرخ برای کارکردن چرخ های شما بسیار مهم است
  • به ویژه اینکه هاب ، تایر و مجموعه ها به طور هماهنگ کار کنند.
  • آنها همچنین مستعد سوء استفاده هستند
  • به همین دلیل دانستن علائم هشداردهنده ضروری است.
  • اما قبل از اینکه عمیق تر به معایب بد ، علائم ، تاثیرات و هزینه ها بپردازیم ، درک اهمیت آن بسیار مهم است.

بلبرینگ چرخ چیست؟

یاتاقان چرخ مجموعه ای از توپ های فولادی است که در یک حلقه فلزی به هم متصل شده و مسابقه نامیده می شود. در مرکز چرخ های شما یک قطعه فلزی توخالی وجود دارد که به آن هاب می گویند. بلبرینگ های چرخ محکم در داخل این هاب قرار می گیرند و بر روی یک محور فلزی سوار می شوند و در هنگام چرخش چرخ اصطکاک را کاهش می دهند.

 

اینها با یاتاقان های موتور متفاوت هستند ، زیرا هیچ منبع روانکاری دائمی برای یاتاقان های چرخ وجود ندارد ، به این معنی که آنها باید به اندازه کافی محکم باشند تا آب و گرد و غبار جاده را دور نگه دارند. آنها همچنین از کل وزن وسیله نقلیه هنگام رانندگی پشتیبانی می کنند ، به همین دلیل است که هنگام چرخش از جاده های ناهموار ، چاله ها و نیروهای جانبی سوء استفاده زیادی می کنند.

تشخیص بلبرینگ های چرخ

مانند اکثر قطعات خودرو ، یاتاقان چرخ در نهایت می تواند جای خود را به فرسودگی بدهد و حتی ممکن است نیاز به تعویض داشته باشد. چگونه می توانید بفهمید که زمان تعویض بلبرینگ چرخ فرا رسیده است یا حداقل خودروی شما توسط یک متخصص خودرو مورد بررسی قرار گرفته است؟ به برخی از علائم هشدار دهنده کلید خراب شدن بلبرینگ چرخ توجه کنید.

 

خرابی بلبرینگ چرخ در خودرو

 

چگونه بفهمیم بلبرینگ های چرخ خراب می شوند

یاطاقان توپ رایج ترین نوع بلبرینگ های چرخ است که امروزه مورد استفاده قرار می گیرد (همراه با یاطاقان غلتکی – هرچند دومی از تطبیق پذیری بال های توپی برخوردار نیست). انواع دیگر شامل یاتاقان های مخروطی مخروطی ، عمدتا برای کامیون ها ، و یاطاقان توپ دقیق ، طراحی شده برای بارهای شعاعی شدید است. صرف نظر از نوع وسیله نقلیه شما ، علائم هشدار دهنده یکسان هستند ، مخصوصاً صدای بلبرینگ بد چرخ.

 

در اینجا فقط چند نکته را باید در نظر داشته باشید:

اول از همه ، گوش کنید! شایع ترین و به راحتی قابل تشخیص علامت خراب شدن بلبرینگ چرخ ، یک علامت شنیدنی است.

اگر متوجه صدای خرد شدن یا ساییدگی از چرخ یا لاستیک خود شدید ، توجه داشته باشید که این احتمالاً ناشی از خرابی بلبرینگ چرخ است – مخصوصاً اگر با افزایش سرعت خودرو ، صدا بیشتر شود.

یکی دیگر از علائم آشکار بلبرینگ های بد چرخ: خودرویی که هنگام رانندگی احساس شل شدن می کند. شل بودن ممکن است دشوار باشد ، اما اساساً به فرمان خودرو اشاره می کند و متوجه می شود

که پاسخگو کمتر یا دقیق تر از حالت معمول به نظر می رسد. شل بودن فرمان همیشه به دلیل مشکل در بلبرینگ چرخ نیست ، اما اغلب اوقات می تواند باشد. گاهی اوقات بلبرینگ های چرخ می توانند فرسوده شوند

که باعث شل شدن آنها در مجموعه چرخ شما می شود.

پدیده مرتبط کشیدن است. وقتی رانندگی می کنید ، آیا ماشین به جایی می رود

که به آن گفته اید یا به نظر می رسد که ذهن خودش را دارد و در جهت خاصی منحرف می شود؟

باز هم ، این همیشه به دلیل مشکل در بلبرینگ چرخ نیست ، اما مطمئناً می تواند مقصر باشد.

در نهایت ، به لاستیک های خود توجه کنید. چرخاندن مرتب لاستیک ها می تواند از سایش جلوگیری کند

اما اگر متوجه شدید که سایش بسیار ناهمواری دارید ، ممکن است بخواهید به بلبرینگ چرخ نگاه کنید.

چگونه می توان سر و صدای بلبرینگ چرخ بد را تشخیص داد

صدای بلبرینگ چرخ

صداهای همهمه

صداهای زیادی از وسیله نقلیه می آید که دلیلی برای نگرانی است ، بنابراین برای جلوگیری از تشخیص اشتباه مهم است که بین آنها تمایز قائل شوید. سر و صدا می تواند گمراه کننده باشد: صدای همهمه در هنگام رانندگی می تواند ناشی از چندین مشکل مختلف باشد ، از تایرهای شما شروع می شود ، اما همچنین می تواند بلبرینگ چرخ یا مفصل CV باشد.

جوشیدن و غرغره کردن

صداهای کلاسیک خراب شدن بلبرینگ چرخ ، صدای جیر جیر چرخه ای ، جیغ و/یا غرغر است. همچنین می توانید بگویید که این صدا به نسبت بلبرینگ چرخ مربوط به سرعت خودرو است. صدا می تواند با هر نوبت بدتر شود ، یا می تواند لحظه ای ناپدید شود.

 

سر و صدای دیفرانسیل عقب در برابر سر و صدای بلبرینگ چرخ

نویز زوزه ای که فقط در حین کاهش سرعت ایجاد می شود ، نشانگر خوبی برای پیش بارگذاری شل پین است. اگر زوزه در شتاب با سرعت های مختلف رخ می دهد ، احتمالاً دنده های فرسوده هستند. با این حال ، یاتاقان های بیش از حد فرسوده هنگامی که از چرخ دنده ها به درستی پشتیبانی نمی کنند ، صدای ناله ای نیز ایجاد می کنند. آنها همچنین هنگام چرخش تمایل به ایجاد صدای غرش دارند.

 

یاتاقان چرخ بد یک مشکل جدی است

به طور خلاصه: مشکل در بلبرینگ چرخ می تواند نرمی سواری شما و طول عمر لاستیک های شما را به خطر بیندازد ، اما بیش از این ، می تواند نگرانی های ایمنی واقعی را ایجاد کند. به این ترتیب ، داشتن بلبرینگ چرخ inspec مهم است

در اولین علامت مشکل خراب شد

 

این جزء خودکار غالباً نادیده گرفته شده را بدیهی نگیرید. با این علائم هشدار دهنده هماهنگ باشید. در اولین علامت مشکل ، خودرو را سوار کنید تا بلبرینگ های چرخ توسط متخصص بررسی شود.

ما می توانیم بلبرینگ های چرخ بد را جایگزین کنیم! مغازه Meineke را در همین نزدیکی پیدا کنید

سوالات متداول:

س: آیا رانندگی با بلبرینگ چرخ بد ایمن است؟

پاسخ: خیر ، در واقع رانندگی بسیار خطرناک است اگر یکی از یاتاقان های شما فرسوده شده باشد ، مخصوصاً که ممکن است باعث توقف چرخ در هنگام رانندگی شود. علاوه بر این ، یاتاقان چرخ آسیب دیده فشار زیادی به هاب ، مفصل CV و خود گیربکس وارد می کند.

 

س: اگر یاتاقان چرخ شما خراب باشد چه اتفاقی می افتد؟

پاسخ: خرابی بلبرینگ چرخ می تواند چندین موقعیت بالقوه خطرناک را ایجاد کند ، از آنجا که وسیله نقلیه شما آنطور که باید پاسخگو نیست شروع می شود. لاستیک های شما نیز سریعتر فرسوده می شوند و شما می توانید سایش ناموزون لاستیک را تجربه کنید. در آخر ، اما مهم نیست که چرخ شما هنگام رانندگی به طور کامل سقوط کند ، زیرا یاتاقان بخش مهمی از اتصال چرخ به خودرو است.

 

س: هزینه تعویض بلبرینگ چرخ چقدر است؟

A: تعویض یاتاقان چرخ یک کار معمولی است ، بنابراین بسته به سال ، مدل و مدل خودرو شما باید هزینه آن بسیار ساده باشد. با این حال ، در صورت کشف سایر مسائل مرتبط ، مانند نیاز به برداشتن مفصل فرمان به منظور تعویض بلبرینگ چرخ یا تعویض برخی از اجزای سیستم تعلیق ، هزینه ها متفاوت خواهد بود.

 

س: علائم بلبرینگ بد چیست؟

پاسخ: سر و صدا شایع ترین علامت خرابی بلبرینگ چرخ است. با این حال ، علائم بالقوه دیگری نیز وجود دارد ، مانند ارتعاشات هنگام رانندگی. در سرعتهای پایین ، شما قادر خواهید بود ارتعاشات را احساس کنید ، در حالی که در سرعتهای بالاتر ، آنها به صورت صداهای تکان دهنده ظاهر می شوند.

اخبار و نکات تعمیر و نگهداری خودرو

در صورت خرید محصول از طریق یکی از پیوندهای ما ، ممکن است Drive و شرکای آن کمیسیون دریافت کنند. بیشتر بخوانید.

فیلم های بصری که در آینده از نظر فناوری پیشرفته اتفاق می افتند ، خودروهایی را تصور می کنند که بر روی گویهای بدون اصطکاک مشابه BB-8 جنگ ستارگان حرکت می کنند. ما هنوز به آنجا نرسیده ایم

زیرا خودروها هنوز از چرخ و لاستیک برای مقابله با زمین استفاده می کنند ، اما اتومبیل مدرن بدون انواع مختلف توپ غلتکی امکان پذیر نخواهد بود. ما در مورد بلبرینگ صحبت می کنیم.

تقریباً در پشت هر چرخ در هر وسیله نقلیه جدید ، مجموعه ای از بلبرینگ های کوچک وجود دارد که باعث می شود چرخ ها بدون وقفه به آرامی بچرخند. آنها وقتی در مورد قطعات اصلی خودرو صحبت می کنند ، قهرمانان ناشناخته ای هستند

اما نمی توان اهمیت آنها را نادیده گرفت.

اگرچه این توپ های کوچک بخشی از چرخه تعمیر و نگهداری معمولی نیستند ، اما در نهایت خراب می شوند

بنابراین مهم است که بدانیم هنگام نوبت به تعمیرات چگونه کار می کنند. به همین دلیل ، تیم اطلاعاتی معتبر The Drive پاسخ همه سوالات شما را در یک مکان جمع آوری کرده است. کاوش کنیم.

بلبرینگ چرخ چیست؟

یاتاقان های چرخ ، توپ های فلزی کوچکی هستند که در حلقه های کوچک نگهداری می شوند و برای کاهش اصطکاک نورد طراحی شده اند و اجازه می دهند چرخ های خودرو آزادانه بچرخند ، در حالی که وزن خودرو را حفظ می کنند.

بلبرینگ های چرخ در کجا قرار دارند؟

یاتاقان چرخ در توپی چرخ قرار دارد که چرخ را به محور متصل می کند. هر چرخ مجموعه ای از بلبرینگ های چرخ خود را دارد.

سیستم تعلیق ، ترمز و توپی چرخ خودرو با چرخ برداشته شده.
DEPOSITPHOTOS

بلبرینگ داخل مجموعه توپی چرخ است.

بلبرینگ در مقابل بلبرینگ غلتکی

دو مورد از رایج ترین انواع بلبرینگ چرخ ، توپ و غلتک است. یکی از انواع یاتاقان های چرخ از غلطک استفاده می کرد

که اساساً یک سری استوانه های کوچک بود که در یک محفظه دایره ای مخروطی قرار گرفته بودند.

غلتک ها معمولاً مهر و موم نشده اند ، که برای سرویس خوب است اما برای حساسیت به آلودگی بد است.

با این حال ، بلبرینگ ها از توپ های مینیاتوری با نقاط تماس کوچک برای سهولت چرخش استفاده می کنند.

بلبرینگ ها معمولاً آب بندی می شوند ، که برای جلوگیری از آلودگی بسیار مناسب است ، اما اغلب نمی توان آنها را سرویس کرد.

عمر بلبرینگ های چرخ چقدر است؟

طول عمر یاتاقان های چرخ شما بستگی به سازنده ، شرایط کار روزانه و بارهای رانندگی دارد

اما به طور کلی انتظار می رود که حداقل 75000-100.000 مایل طول بکشد.

علائم خرابی بلبرینگ چرخ

نکته خوب در مورد یاتاقان چرخ این است که به لطف چند علائم واضح می دانید که چه زمانی خراب می شود.

اینها نشانه هایی است که باید برای بررسی علائم خود داشته باشید:

صداهای نامنظم

شایع ترین علامت خرابی یاتاقان های چرخ ، صدای عجیبی است که هنگام خاموش شدن چیزی ایجاد می کنند.

بسته به نحوه خراب شدن بلبرینگ چرخ ، ممکن است صدای زمزمه ، چرخ زدن ، غرش ، آسیاب یا کلیک را بشنوید.

پوشیدن لاستیک ناهموار

با فرسودگی بلبرینگ ، آنها در محفظه خود شل شده و/یا تا حدودی کارایی خود را از دست می دهند.

به همین دلیل ، لاستیک ها می توانند به طور ناموزون فرسوده شوند.

احساس شل بودن فرمان

خیر ، فرمان خود شل نمی شود ، اما احساس فرمان ممکن است. اگر یاتاقان خراب شود ، ممکن است کمی بازی در مجموعه چرخ ایجاد کند. اگر این اتفاق بیفتد ، ممکن است فرمان شما مبهم تر از حالت عادی باشد.

ارتعاشات

اگر مهر و موم یاتاقان چرخ شکسته شود و قسمت داخلی آن با ذرات سخت آلوده شود یا به سادگی با گذشت زمان فرسوده شود ، می تواند باعث سواری و ارتعاشات شدیدتر از حد معمول شود.

قفل چرخ

اکثر یاتاقان های چرخ مدرن مهر و موم شده اند و دلیل خوبی دارد. اگر هرگونه آلودگی ، زباله یا آلودگی دیگری به بلبرینگ وارد شود ، می تواند روانکاری را کاهش داده و اصطکاک را افزایش دهد.

اگر دمای هوا بسیار زیاد شود یا زباله های زیادی در یاتاقان ها وجود داشته باشد ، می توانند قفل شوند یا آسیاب شوند. اگر بلبرینگ قفل شود ، چرخ می تواند قفل شود.

کنترل کشش یا خرابی ABS

تقریباً همه مجموعه های جدید توپی چرخ مجهز به سنسورهای داخلی هستند که کنترل کشش ، ABS ، کنترل پایداری و سایر سیستم های کمک راننده را اطلاع می دهند. اگر چیزی در یاتاقان چرخ به شکل مناسب کار نکند ، می تواند باعث خرابی سیستم ها شود ، یا پرتاب و کد و چراغ هشدار دهنده را ایجاد کند.

مجموعه هاب چرخ در زمینه خاکستری.

DEPOSITPHOTOS

برای تعویض بلبرینگ چرخ ، کل مجموعه توپی چرخ را تعویض کنید.

آیا می توان به بلبرینگ چرخ سرویس داد؟

بهترین کار در مورد خرابی یاتاقان چرخ این است که آن را به همراه بقیه تعویض کنید تا از رانندگی یکنواخت و متعادل اطمینان حاصل شود. یاتاقان های چرخ معمولاً به عنوان بخشی از یک مجموعه مونتاژ توپی چرخ بزرگتر می آیند.

مروری سریع بر نحوه حذف مجموعه توپی چرخ
هر خودرو متفاوت است و ممکن است به مراحل متفاوتی نیاز داشته باشد ، اما این مراحل کلی است که هنگام برداشتن مجموعه توپی چرخ باید طی کنید.

در حالی که وسیله نقلیه هنوز روی زمین است ، از یک شکن یا آچار ضربه ای برای شل کردن مهره توپی چرخ و سپس مهره های لنگ استفاده کنید.

وسیله نقلیه را سوار کرده و پایه های جک خود را وارد کنید.

چرخ را بردارید و کنار بگذارید.

کالیپر ترمز را بردارید و در جایی قرار دهید که به ترمز فشار وارد نکند

خط روتور را بردارید.

مهره محور را بردارید.

سیم مونتاژ هاب را جدا کنید.

هر گونه پیچ و مهره روی مجموعه توپی چرخ را بردارید.

توصیه های سازنده را برای حذف مجموعه هاب قدیمی دنبال کنید. بسیاری از آنها به ابزارهای خاصی احتیاج دارند که باید برای جلوگیری از آسیب رساندن به دیگر قسمت های خودرو مورد استفاده قرار گیرد. به طور جدی ، ابزار کشنده بلبرینگ چرخ این کار را بسیار ساده تر می کند.

هنگام برداشتن بلبرینگ چرخ ، محور را بشناسید و از رها کردن آن ، کثیف شدن و یا فشار آوردن بر قسمت های دیگر خودداری کنید.

هرگونه خوردگی موجود در قطعات درگیر را تمیز کنید.

برای تعویض هاب قدیمی با هاب جدید ، هاب جدید را وارد کنید (در صورت لزوم با پرس) ، مهره محور قدیمی را جایگزین کرده و مراحل قبلی را به صورت معکوس انجام دهید.

توجه 1: هنگام تعویض هاب ، ممکن است بخواهید از جلوگیری از مشکلات در آینده استفاده کنید.

توجه 2: با حذف همه چیز ، این زمان بسیار خوبی برای انجام بازرسی بر روی سیستم تعلیق و ترمز است.

توجه 3: در صورت تعویض یاتاقان ، باید بقیه را تعویض کنید.

نکاتی برای حذف هاب
مجموعه های توپی چرخ اغلب برای برداشتن بسیار سرسخت هستند. اگر در حال حاضر در وسط کار هستید اما ابزار کشنده ندارید ، این ابزارها و روش های دیگر ممکن است بتوانند به شما کمک کنند. فقط احتیاط کنید تا به چیزی آسیب نرسانید و همیشه از اقدامات ایمنی لازم استفاده کنید.

چکش کشویی
چکش لاستیکی
چکش حرارتی و فلزی
اسپری نافذ

سوالات متداول در مورد بلبرینگ چرخ

شما سوالات دارید ، Drive دارای پاسخ است!

س: چگونه بلبرینگ های چرخ را بررسی می کنید؟

الف) تنها بررسیهای آسان برای بلبرینگهای بد چرخ شامل کمی فرض است. برای شروع ، شما می خواهید برای صداهای عجیب و غریب مانند زمزمه ، چرخاندن ، و یا خرد کردن از چرخ مشکوک گوش دهید.

اگر چیزی می شنوید و می توانید منبع چرخ را مشخص کنید ، می توانید ماشین را جک بزنید و چرخ را از نظر حرکت ، شل شدن یا بازی در ارتباط آن با ماشین بررسی کنید. شما می توانید این کار را با گرفتن چرخ از هر طرف و حرکت به جلو و عقب یا پهلو به پهلو انجام دهید.

س. آیا می توانید با بلبرینگ چرخ بد ، خودرویی را رانندگی کنید؟

الف) ممکن است ماشین بتواند رانندگی کند ، اما توصیه نمی کنیم که هرگز با بلبرینگ چرخ بد رانندگی کنید. در صورت مشاهده علائم و مشکوک بودن به بلبرینگ فوری ، بلافاصله به خانه یا تعمیرگاه بروید.

س: اگر بلبرینگ چرخ بد دارید چه اتفاقی می افتد؟

الف) در یکی از بدترین سناریوها ، چرخ می تواند هنگام رانندگی قفل شود. این بدان معناست که رانندگی با بلبرینگ بد چرخ می تواند به طور بالقوه بسیار خطرناک باشد.

س. تعویض یاتاقان چرخ بد چقدر هزینه دارد؟

الف-بسته به خودرو ، هزینه متوسط ​​مونتاژ هاب تک چرخ ، و نه فقط یاتاقان ، به احتمال زیاد بین 100-300 دلار فرود می آید. اگر کار را به تنهایی انجام می دهید ، آن را در تعداد هابی که جایگزین می کنید ضرب کنید. اگر آن را به گاراژ می برید ، آن عدد را ضرب کنید ، سپس هزینه کار را اضافه کنید. ارزان نخواهد بود

بیایید صحبت کنیم ، در زیر نظر دهید تا با ویرایشگران Drive صحبت کنید!

ما اینجا هستیم تا راهنمایان متخصص در همه موارد How-To باشیم. از ما استفاده کنید ، از ما تعریف کنید ، سرمان فریاد بزنید. در زیر نظر دهید و صحبت کنیم! همچنین می توانید در توییتر یا اینستاگرام بر سر ما فریاد بکشید. در اینجا پروفایل های ما وجود دارد.

بلبرینگ

محصولات ویژه

مونتاژ محور و بلبرینگ Timken SP500300

محور دیترویت – 4WD 515036 مونتاژ بلبرینگ و چرخ جلو

ECCPP 513121 توپی بلبرینگ چرخ جلو توپی و مجموعه بلبرینگ

یاتاقان های چرخ قطعات کمی تعمیر و نگهداری هستند ، اما این بدان معنا نیست که برای همیشه دوام می آورند. بنابراین ، یاتاقان چرخ در واقع چه می کند؟ چقدر طول می کشد؟ و چگونه می توانید به افزایش طول عمر آن کمک کنید؟

بلبرینگ چرخ چیست؟ و در ماشین چه می کند؟

یاتاقان چرخ بخش مهمی از مجموعه چرخ است که چرخ و محور را به هم متصل می کند. این مجموعه ای از توپ های فولادی (بلبرینگ) یا مخروطی (یاتاقان مخروطی) است که توسط یک حلقه فلزی به هم متصل می شوند. چرخ را قادر می سازد تا با کمترین اصطکاک به آرامی بچرخد. یاتاقان های چرخ از اجزای مهم ایمنی هستند که برای تحمل بارهای شعاعی و محوری ناشی از گرانش ، شتاب ، شکستن و پیچاندن نیروها طراحی شده اند ، بنابراین هنگامی که آنها به درستی متوقف می شوند باید تعویض شوند.

عمر بلبرینگ چرخ چقدر است؟

طول عمر یاتاقان های چرخ 136،000 تا 160،000 کیلومتر (تقریباً 85،000 تا 100،000 مایل) است. اگرچه این تنها یک قاعده کلی است ، طول عمر واقعی یاتاقان چرخ به کیفیت بلبرینگ چرخ و شرایط کار بستگی دارد.

چرا بلبرینگ های چرخ خراب می شوند؟

دلایل اصلی خرابی یاتاقان چرخ عبارتند از:

نصب نامناسب – ابزارهای نامناسب مانند چکش یا آچار ضربه ای می توانند باعث آسیب به نمای بیرونی و یا داخلی یاتاقان انتهای چرخ شوند و باعث خرابی زودرس بلبرینگ چرخ شوند. همچنین ، استفاده مجدد از لوازم جانبی قدیمی مانند پیچ ​​و مهره ، مهره ، حلقه حلقه ، پین های جدا شده ، مهر و موم ، … به جای جایگزینی آنها با نو می تواند باعث عملکرد بلبرینگ انتهای چرخ در شرایط غیرعادی یا نامطمئن شود و باعث افزایش سایش و خطر یاتاقانهای انتهای چرخ شود. از تصادف رانندگی
صدمات وارده و یا کیفیت پایین جاده – همه ضربه های ناشی از رانندگی در چاله ، رانندگی با سرعت زیاد یا برخورد با سنگ فرش می تواند به یاتاقان چرخ آسیب برساند و طول عمر آن را کاهش دهد.
بلبرینگ چرخ بی کیفیت – یاتاقان چرخ به طور مداوم تحت فشار زیادی است. یاتاقان های چرخ ساخته شده از مواد با کیفیت پایین می توانند عملیات حرارتی ضعیفی داشته باشند که منجر به سایش زودهنگام و خرابی می شود.
شرایط رانندگی – رانندگی در آبهای عمیق یا گل باعث خرابی بلبرینگ های چرخ می شود. آب ، گل و یا سایر آلاینده ها مانند گرد و غبار یا نمک جاده می توانند از مهر و موم ها عبور کرده و وارد یاتاقان شده و چربی را آلوده کرده و یاطاقان ها را فرسوده کنند.
تغییرات خودرو – نصب رینگ های بزرگتر یا عریض تر ، لاستیک هایی با دیواره های رزوه ای پایین تر ، کمک فنرهای سفت تر و فنرهای تعلیق باعث بارهای بیشتر بر روی بلبرینگ چرخ می شود و می تواند سایش را تسریع کند. به رینگ ها ، لاستیک ها ، کمک فنرها و فنرهایی که توسط سازنده خودرو مشخص شده است بچسبید تا تاثیر آن بر طول عمر بلبرینگ های چرخ به حداقل برسد.

علائم خرابی بلبرینگ چرخ چیست؟

علائم خرابی بلبرینگ چرخ عبارتند از:

سر و صدا:

صدای غرش ، غرغر یا غرغر که با افزایش شتاب یا هنگام چرخش خودرو افزایش می یابد.
صدای بلند ناله یا له کردن هنگام حرکت خودرو.
هنگام رانندگی بر روی سطوح ناهموار جاده ، صداهای گرفتگی ایجاد می شود.
شل بودن ، بازی بیش از حد در فرمان (فرمان مبهم) ؛
ارتعاش فرمان که با سرعت خودرو یا هنگام چرخش خودرو تغییر می کند.
خرابی ABS مشکلات سیستم ABS می تواند مربوط به خرابی سنسور ABS باشد که در بلبرینگ انتهای چرخ تعبیه شده است.
رانندگی با بلبرینگ های بد چه خطراتی دارد؟
بسیار نادر است که بلبرینگ های چرخ بلافاصله و به طور کامل پس از مشاهده اولین علائم (علامت) دچار خرابی شوند.
با این اوصاف ، بهتر است از رانندگی با یاتاقان چرخ فرسوده به مدت طولانی اجتناب کنید. همانطور که قبلاً دیدیم ، یاتاقان چرخ برای اتصال چرخ شما به خودرو ضروری است و هرگونه ضعف در این اتصال می تواند عواقب شدیدی برای مجموعه محور و فرمان شما-و همچنین ایمنی شما داشته باشد.

تعویض بلبرینگ های چرخ

با وجود این واقعیت که نصب یاتاقان های چرخ مدرن نسبت به نسل های قبلی آسان تر است ، اما نصب صحیح ، استفاده از ابزار مناسب و رعایت مقادیر گشتاور تعیین شده هنوز برای حداکثر عملکرد ، دوام و ایمنی ضروری است. بنابراین ، توصیه می کنیم بلبرینگ های چرخ خود را توسط یک مکانیک حرفه ای که دارای مهارت و ابزار لازم برای انجام کار است ، نصب کنید.
قطعات جایگزین با کیفیت
هنگام تعویض یاطاقان چرخ ، به دنبال قطعات با کیفیت بالا باشید. MOOG طیف کاملی از آسان برای نصب ، کیفیت عالی و دوام بلبرینگ های انتهای چرخ را ارائه می دهد که برای حداکثر کارایی و دوام مهندسی ، تولید ، آزمایش شده و با استانداردهای OEM تأیید شده است.
محدوده کامل محصول MOOG یا
نکات فنی در مورد بلبرینگ چرخ را بیابید.

 

محتوای مندرج در این مقاله فقط برای سرگرمی و اطلاع رسانی است و نباید به جای مشاوره تخصصی از تکنسین یا مکانیک معتبر مورد استفاده قرار گیرد. اگر سوالات یا نگرانی های خاصی در رابطه با موضوعات مطرح شده در اینجا دارید ، با یک تکنسین یا مکانیک معتبر مشورت کنید. تحت هیچ شرایطی مسئولیتی در قبال ضرر و زیان ناشی از اتکای شما به هرگونه محتوا نخواهیم داشت.